
Ani tropické vedro ochranáře přírody neodradilo od zásahu
Rečkov - Další záchrannou misí boleslavských ochránců přírody byl zásah na Rečkově, a opět jim pomáhali dobrovolníci
Rečkov - Další záchrannou misí boleslavských ochránců přírody byl zásah na Rečkově, a opět jim pomáhali dobrovolníci
Chomutov – Ani bohyně nejsou krásné navěky. Socha Venuše, která zdobila několik desetiletí fontánu v Palackého ulici v Chomutově, podlehla zubu času. Proto ji před několika dny technici sňali z podstavce a převezli do rukou restaurátorů, kteří jí vrátí mládí a krásu.
Vamberk – Další, tentokrát deváté,slavnosti krajky se konaly o víkendu ve Vamberku.
Vše, na co se tady podíváte, souvisí s číslem osm. Jsme v dřevěném římskokatolickém kostelíku sv. Petra a Pavla v Albrechticích, který patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější kulturní, historické i duchovní památky Karvinska.
Svojetín - V přátelském duchu a pohodě se nesl třetí ročník soutěže Svojetínský voříšek, který uspořádali členové Základní kynologické organizace Svojetín.
Přibyslav – Štola pod přibyslavskou farou, historická památka obestřená tajemnem, opět ožívá.
Lima - V Peru zahynul při obdivování krás dávného města Inků Machu Picchu německý turista, který se snažil o co nejkrásnější fotografii. Podle peruánského deníku El Comercio ztratil jedenapadesátiletý muž rovnováhu, když ho jiný turista ve středu fotil u prahu propasti.
Lysá nad Labem - Jedinečnou výstavu nazvanou Kubánská příroda, flora a fauna hostí Muzeum Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem.
Slovácko – Výhody, slevy a prémiové akce. Již tři roky funguje v Uherskohradišťském okrese karta Slovácko Region Pas, která vlastníkům umožňuje cestovat, poznávat a objevovat krásy našeho kraje za akční ceny. Letos poprvé se mohou zájemci o její zakoupení těšit na výjimečný bonus.
Třešť - Jak je krása kaktusových květů překvapivá, tak je také pomíjivá. Jednotlivý květ vydrží otevřený průměrně dva dny a pak uvadá.
Jihlava – Letos je to již 590 let, kdy se budova na východní straně jihlavského rynku stala radnicí. Její historii až do dnešních dnů popisuje městem vydaná kniha s jednoznačným názvem: 590 let jihlavské radnice.
Horažďovice – Po odehrání jedenáctého kola první nohejbalové ligy je již patrné, že na čele tabulky vykrystalizovaly dva týmy, které si od ostatních vybudovaly výraznější odstup. Nohejbalové fanoušky v Horažďovicích může těšit, že jedním z těchto týmů je i tamní TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon, který uplynulou sobotu doma přehrál TJ Sokol I Prostějov v poměru 6:2.
Berlín – Předhodit uprchlíky čtveřici tygrů, kteří se téměř dva týdny proháněli klecí v centru Berlína, chtěla skupina německých aktivistů, aby dotlačila zdejší politiky ke změně zákona o pobytu. I když se jim to nakonec nepovedlo a sporná akce skončila bez krveprolití, dokázali upoutat pozornost na jeden z problémů, kterým čelí uprchlíci, kteří se chtějí dostat do Evropy.
Region - Kam vyrazit na zajímavou akci? vyberte si z našeho bohatého přehledu.
Chomutov - K účasti v soutěži sympatie oba finalisty přesvědčila možnost, dát vědět o sobě i gay komunitě v kraji
Možná i vy si myslíte, že letošní Euro nudí. Naštěstí se najdou půvabné momenty: jako teď gólové nůžky Shaqiriho. Švýcarsko ale vypadlo, stejně jako včera Slováci.
Liberec - Neposečené trávníky, dopravní značky zarostlé v houštinách, povalená zábradlí, černé skládky v centru města. To je jen výčet bohaté škály fotografií, které střádá facebooková stránka nazvaná poeticky Liberecké krásy zákoutí.
Hradec Králové - Nákupní zóny ležící vedle Hradubické autostrády mají jednu vadu na kráse. Zatím tu neexistuje žádné přímé propojení mezi obchody.
Boskovice – Když osmnáctiletá Kristýna Palečková zažívá špatné období nebo když se prostě jen nudí, často sahá po štětci a plátnu. Malování ji na nějaký čas zabaví a chmury se vytratí jako barva vymíchaná ve sklenici vody. Inspiraci hledá všude kolem sebe, hlavně v krásách přírody. Své nadání teď zúročila i ve výtvarné soutěži MY DVA s Jirkou Bouškou do Ria 2016.
Dlouhá Ves - Hasič Václav Sokal z Dlouhé Vsi vdechl nový život a krásu staré stříkačce.
/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření letošní vodácké sezony zažily úchvatné meandry řeky Odry v Bohumíně.
/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření letošní vodácké sezony zažily úchvatné meandry řeky Odry v Bohumíně.
/FOTOGALERIE/ Slavnostní otevření letošní vodácké sezony zažily úchvatné meandry řeky Odry v Bohumíně.
Svojetín, Žatec - Pejskové nebudou soutěžit jen v kráse; prověří se také jejich šikovnost na překážkové dráze.
Velká Bíteš – Porotu finále soutěže Dívka roku nejvíce zaujala patnáctiletá Gabriela Gašpárová z Velké Bíteše. O titul ve finálovém kole bojovalo čtrnáct dívek z celé republiky.
Soutěžte s Deníkem a Toma Naturou o víkendový pobyt v hotelu Střelnice pro 4 osoby v Adršpašsko-teplických skalách.
Kolín – Pro milovníky leteckých veteránů se na sobotu 25. června chystá unikátní příležitost, jak tyto stroje nejen vidět, ale především zažít v pohybu. Středočeský kraj připravil čtyři akce, kde se tyto stroje předvedou v plné kráse. Po letištích ve Zbraslavicích a Slaném to zítra bude letiště v Kolíně.
Zásada - Více než rok trvalo, než se podařilo na druhou největší kapli v republice vrátit kříž.
Humpolec, Želiv – Na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem pořádají noční prohlídky ve spolupráci s Pány z Lichtenburka letos poprvé a lístky na tři termíny jsou už vyprodané.
Městečko Trnávka – Dvaadvacet týmů, čtyřiadevadesát utkání, 260 hráčů. Takový byl ve zkratce devátý ročník mezinárodního fotbalového turnaje starších přípravek a mladších žáků, který nesl název Autosteffan Městečko Trnávka Cup 2016.
Karviná – Že by návrat slavného rodáka? Zatím to není jisté, ale s týmem trenéra Webera začal letní přípravu i někdejší reprezentační gólman Jan Laštůvka, dvojnásobný mistr ukrajinské ligy se Šachťarem Doněck.
Východní Čechy, Jičín/ Saint Etienne /BYLI JSME PŘI TOM/ - Fotbalové Euro 2016: Chorvati v duelu s Českou republikou ukázali odlišnou mentalitu.
Poděbrady – Na závěr sezony se hrálo poděbradské derby. To nakonec zvládla Bohemia, která na svém trávníku porazila Slovan těsně o jeden gól. Přitom jako první skórovali hosté. Derby ale rozhodně přítomné diváky nenadchlo.
Hájek - Dobré dvě hodiny trvalo Antonínu Pechovi, než ujel cestu dlouhou necelých 18 kilometrů z Pozorky u Nejdku do Hájku. A čím to vlastně jel, když autem a asi i na kole by to zvládl mnohem rychleji? Seděl za volantem bafajícího traktůrku značky Deutz Otto z roku 1938.
České Budějovice – Po roční odmlce se na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. vrací finále oblíbené soutěže Maturantka roku. Sedmý ročník celostátního klání krásy odstartoval v únoru a během více jak čtyř měsíců se vybíralo ze spousty půvabných dívek, které v letošním roce skládaly zkoušku dospělosti.
Běšiny - Milovníkům automobilů české výroby o víkendu v Běšinech jistě přecházel zrak.
Hořice – Druhý týden v červnu se v Hořicích uskutečnilo již čtvrté česko-maďarské setkání žáků naší školy s žáky ze spřáteleného maďarského města Kerepes. Celý výměnný pobyt se nesl v duchu hesla: „Poznej!"
Lubendc - Eva Kuchtová je mezi dvanácti finalistkami.
Benetice - Osada Benetice u Světlé nad Sázavou se může pochlubit lípou, která připomíná konec druhé světové války.
Benešov – Fotbalisté Benešova v sobotu uzavřeli neúspěšně s lídrem tabulky s Jirny sezonu v ČFL, když po bezbrankovém poločase inkasovali slepené góly. Následně ani v přesilovce po vyloučení hostujícího Kejhy neskórovali.
Holešov – I když se o víkendu v Holešově konal už šestý ročník, ještě ani jednou jsem si tento skvělý festival nenechala ujít. V regionu totiž patří k tomu nejlepšímu, co můžete v létě zažít.
Kostelec – Kostelecká školka patří mezi nejlépe vybavené mateřské školy v okolí. V loňském roce se podařilo vytvořit zahradu v přírodním stylu získáváním dotace z evropských fondů.
Příbram - Přečtěte si další díl ze seriálu Rady do zahrady od Petra Kumšty.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Rozárium v Kuklenách se veřejnosti otevírá pouze dva víkendy v roce. Růže v rozáriu procházejí postupnou každoroční obměnou, pro rok 2016 přibylo více než 50 nových druhů.
Příbram - Další fotbalový ročník je u konce. O víkendu se hrály poslední zápasy sezony 2015/16. Podívejte se, jakými výsledky skončily.
Krucemburk – Již v roce 2012 se na rybníku Řeka u Krucemburku poprvé konaly závody dračích lodí na dvousetmetrové trati.
Karlovy Vary – Obruče, míče a stuhy, krásné dresy, rytmická hudba a samozřejmě krása pohybu a strhující výkony neméně krásných moderních gymnastek.
Český ráj - Během víkendu můžete kolem zámku Hrubá Skála potkat naši horolezeckou elitu v čele s Josefem Rakoncajem.
Saint-Étienne (Od zvláštního zpravodaje Deníku) Ve Francii si můžete užívat romantickou Paříž, krásu nekonečných vinic nebo věčné slunce na Riviéře. Ale jestli se chcete nechat pohltit fotbalovou horečkou, musíte jet do Saint-Étienne.
Plumlov – Oslavit krásu žen, prožít den plný módy, u toho si poslechnout příjemnou hudbu, podívat se na taneční vystoupení, ale především přispět na dobrou věc. To je záměr už pátého ročníku oblíbené akce s názvem Šarmantní ženy na zámku aneb Charitativní FashionDRINK, které budou v sobotu patřit prostory plumlovského zámku. Oblíbená akce startuje v šestnáct hodin.