Když věci mají smysl aneb Příspěvek pomůže hospici
Královéhradecko - TOP 09 Královéhradeckého kraje věnovala výtěžek z předvánočního tenisového turnaje Hospici Anežky České v Červeném Kostelci. Jednalo se o šek na 15 000 korun.
Královéhradecko - TOP 09 Královéhradeckého kraje věnovala výtěžek z předvánočního tenisového turnaje Hospici Anežky České v Červeném Kostelci. Jednalo se o šek na 15 000 korun.
Kolín – Po dávno rozjeté plesové sezoně a úterním startu koncertů vážné muziky v rámci Kruhu přátel hudby se rozjel i letošní další kulturní program v Městském společenském domě v Kolíně.
Hradec Králové - Bitva o basketbalové královny východních Čech je tady. V tabulce třetí „lvice" z Hradce Králové v sobotu od 16 hodin přivítají v hale na Eliščině nábřeží soka z Krkonoš.
Jilemnice - Před rokem byli v Lomnici oceněni Luděk Wágner a Miloslava Drbová. Letos si uznání vysloužili pánové Erlebach, Filka, Kracík a Mejsnar.
Krkonoše - Šedesátiletého běžkaře z Německa v pátek odpoledne postihla na běžkařské trase v Labském dole zřejmě srdeční slabost.
Krkonoše - Běžkaře ze SRN ve věku šedesáti let v pátek odpoledne postihla na běžkařské trase v Labském dole zřejmě srdeční slabost.
Liberecký kraj - Spíše jarní lyžování připomínají současné podmínky ve skiareálech v Libereckém kraji. Vlek na Polevsku už přerušil provoz v úterý.
Jičín / Krkonoše – Tak jako každý nový rok, i ten letošní jsme začali ve stacionáři opět akčně. Na začátku ledna jsme se již tradičně zúčastnili zimního rekondičního pobytu v Černém Dole. Počasí přálo, hned první den napadlo trochu sněhu, a tak jsme se mohli naplno věnovat zimním radovánkám.
Praha – Nezvykle teplé počasí posledních dní zhoršilo podmínky pro lyžaře. Část horských středisek musela kvůli oblevě omezit provoz, díky zásobám technického sněhu se ale bude na řadě míst sjezdovat i o nadcházejícím víkendu. Běžkaři se ale musí smířit s omezeným výběrem tratí.
Vrchlabí - Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletnerová zavítala do Krkonoš. Důvodem byly takzvané Norské fondy, které Správa národního parku úspěšně čerpá a s jejichž obsahem se přijela seznámit.
Vrchlabí - Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletnerová zavítala do Krkonoš. Důvodem byly takzvané Norské fondy, které Správa národního parku úspěšně čerpá a s jejichž obsahem se přijela seznámit.
Hradec Králové, Špindlerův Mlýn - Případ tragického pádu nákladní lanovky, k němuž došlo před dvěma lety ve Špindlerově Mlýně, půjde před soud.
Hradec Králové, Špindlerův Mlýn - Případ tragického pádu nákladní lanovky, k němuž došlo před dvěma lety ve Špindlerově Mlýně, půjde před soud.
Hradec Králové, Špindlerův Mlýn - Případ tragického pádu nákladní lanovky, k němuž došlo před dvěma lety ve Špindlerově Mlýně, půjde před soud.
Česká republika je podle holandské verze cestovatelského portálu Zoover nejlepší evropskou destinací pro kempování pro letošní rok. Informovala o tom agentura CzechTourism. ČR tak letos předběhla i oblíbené prázdninové destinace Nizozemců jako Portugalsko, Lucembursko či Francii.
Chrudim - Ligoví junioři HC Chrudim zvládli dvojici utkání s týmy z chvostu tabulky a drží se na čtvrté příčce jediný bod za třetím Kolínem.
Harrachov - Zloději řádí především v Harrachově. Za necelé dva týdny tu ukradli pět aut v hodnotě kole tří milionů korun.
Hradec Králové/Červený Kostelec - TOP 09 Královéhradeckého kraje věnovala výtěžek z předvánočního tenisového turnaje Hospici Sv. Anežky České v Červeném Kostelci.
Harrachov - Při projednání nového cyklistického projektu v Harrachově se shodli na jeho přínosu.
Harrachov - Zloději řádí především v Harrachově. Za necelé dva týdny tu ukradli pět aut v hodnotě kole tří milionů korun.
Pulčín – Do ledové krásy se v posledních dnech oděly Pulčínské skály. Díky mrazivým teplotám posledních dní se část jednoho z nejznámějších kamenných masivů Valašska přeměnila na ledopády. Podle znalců zdejšího prostředí se dá očekávat, že ledopády tu vydrží nejméně do začátku března. Pokud tedy nenastane výrazné déletrvající celodenní oteplení.
Náchodsko – TOP09 Královéhradeckého kraje věnovala výtěžek z předvánočního tenisového turnaje Hospici sv. Anežky České v Červeném Kostelci.
Trutnovsko - Případ tragického pádu nákladní lanovky, k němuž došlo před dvěma lety ve Špindlerově Mlýně, půjde před soud.
Harrachov - Při projednání nového cyklistického projektu v Harrachově se shodli na jeho přínosu.
Pardubice - Šestý tým FNL měl hrát dnes s Unionem Berlín, ale počasí všechno skácelo. „Mohlo to být dobré porovnání," lituje záložník Jan Řezníček.
Krkonoše - Prostřednictvím Místní akční skupiny Krkonoše může přitéct téměř 100 milionů. Je ale třeba zajistit peníze na spolufinancování.
Krkonoše - Pokud nemáte lyže či snowboard stále na očích, jistota další jízdy se snižuje. Je to evergreen každé zimní sezony, sportovní vybavení mizí od sjezdovek, z lyžáren, sklepů i z aut.
Liberecký kraj - Zatímco dříve skupiny tvořily až 80 procent, nyní je to zhruba půl na půl. Vyplývá to z ankety mezi provozovateli středisek a lyžařských škol.
Liberec - Silnice přes Oldřichovské sedlo na Liberecku se po 12 dnech otevřela pro nákladní auta. Silničáři cestu uzavřeli předminulý pátek, když na kluzké silnici ve stoupání na Raspenavu uvízl kamion. Auta nad šest tun mohou po silnici třetí třídy znovu projet od dnešních 9 hodin. Informoval o tom krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil.
Rychnovsko – Zlomené ruce a nohy, poraněné kotníky i pomačkané plechy. Pondělní ráno chodce ani řidiče příliš nepotěšilo. Nachystalo si na ně totiž pořádnou ledovku.
Kladno – Hokejisté Řisut nezlomili ani v Trutnově prokletí venkovních zápasů. Na úpatí Krkonoš opět prohráli a bylo to podeváté v řadě, kdy na ledě soupeře vyšli bodově úplně naprázdno. Podlehli 2:6, když obě jejich branky vsítil Slavíček.
Trutnovsko, Semilsko - Stejně jako další části republiky se i horské a podkrkonošské oblasti musely včera ráno potýkat s ledovkou.
Trutnovsko, Semilsko - Stejně jako další části republiky se i horské a podkrkonošské oblasti musely včera ráno potýkat s ledovkou.
Krkonoše - Běžkaři mají problém, uměle zasněžovaných tratí je v Krkonoších i podhůří minimum. Bez přírodního sněhu se tak neobejdou.
Krkonoše - Běžkaři mají problém, uměle zasněžovaných tratí je v Krkonoších i podhůří minimum. Bez přírodního sněhu se tak neobejdou.
Královéhradecko - Běžkaři mají problém, uměle zasněžovaných tratí je v Krkonoších i podhůří minimum. Bez přírodního sněhu se tak neobejdou. Počasí posledních dní ale umožnilo naplno rozjet sezonu i v tomhle směru.
Trutnovsko - Teplo domova v klimatických podmínkách Krkonoš každoročně ukrojí z rodinného rozpočtu nemalou částku. Kdo si topí sám, musí počítat i s náklady na otopnou soustavu. A to při stále přísnějších předpisech není nic levného. Proto jsou dosud v provozu stovky a tisíce starých kotlů, v nichž majitelé často spalují, co jim přijde pod ruku.
Liberecký kraj - Ve skiareálech v Libereckém kraji roste zájem o individuální výuku lyžování. Zatímco dříve skupiny tvořily až 80 procent, nyní je to zhruba půl na půl.
Trutnovsko, Semilsko - V Hradeckém kraji se už lidé o 100 milionů přihlásili, v Libereckém startují Kotlíkové dotace dnes.
Praha - České a moravské lyžařské areály zaznamenaly dosud nejlepší víkend v této zimě. Sobotní nový sníh přitáhl na sjezdovky i do běžkařských stop desetitisíce lidí a sněhové podmínky zůstávají většinou i přes dnešní oteplení vynikající. Desítky centimetrů sněhu jsou dostatečnou zásobou, pochvalují si provozovatelé. Zároveň ale počítají ztráty kvůli opožděnému začátku sezony. Lyžovat se ve většině areálů kvůli teplému počasí začalo až po Novém roce a vlekaři tak přišli o vánoční tržby, které tvoří i desítky procent celosezonního výnosu.
Krkonoše /FOTO/ - Ledopád v Krkonoších opět láká vyznavače adrenalinových sportů.
Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Horská střediska v Krkonoších, Orlických horách i níže položených střediscích na Vysočině nabízejí lyžařům výborné podmínky.
Janov – Fotbalisté malé vesničky na hranici rakovnického okresu figurují po podzimní části okresního přeboru na sympatické páté pozici. Toto umístění nečekal ani vedoucí janovského mužstva Tomáš Kinter, který přiznal, že tým hraje na hranici svých možností, a dodal, že hlavní cíl – záchrana soutěže, je již v podstatě splněn.
Trutnovsko - Pokračovat budou práce u Vrchlabí a Studence. Velké rekonstrukce ochromí i Dvůr Králové.
Stejně jako jsem poznával rozhledny v Jizerských horách v březnu 2013, tak se chci nyní věnovat bližšímu poznávání naučných stezek v nedalekých horách. Začal jsem již počátkem listopadu, a to v nejznámějším horském městě, středisku sjezdového lyžování, ve Špindlerově Mlýně, stezkou Čertův důl.
Karlovy Vary – Legenda českého a světového skicrossu Tomáš Kraus před koncem roku ukončil profesionální kariéru. S příchodem zimy se bývalý sjezdař bude věnovat i běhání na lyžích, které sice neměl rád, ale v posledních letech ho vzal na milost. V rozhovoru ti dá pár rad, jak se poprat se závodními okruhy. A třeba se s Tomášem potkáš přímo na trati v krušnohorských Abertamech.
Třebíč – Zlepšit obranu. Na této činnosti musí zapracovat hokejoví junioři Horácké Slavie po posledních dvou zápasech. Třebíčští mladíci totiž během dvou utkání inkasovali celkem 11 branek. Výsledkem byl prohraný zápas o prvenství v ligové tabulce skupiny Střed na ledě vedoucího Písku, který tak z čela nesesadili.
Velká Úpa /SOUTĚŽ/ - Tradiční zimní SKI & SNB závod pod záštitou Subaru ve Skiportu Velká Úpa se blíží. Freestyle závod o celkové prizemoney 40.000 Kč letos pod názvem Subaru Levorg Games proběhne v sobotu 6. února ve Velké Úpě. Jedinečná atmosféra, úctyhodné prizemoney, Represent best trick, bohatý doprovodný program, tak by se dal stručně popsat tento tradičně netradiční event.
Krkonoše – Stejně jako jsem poznával rozhledny v Jizerských horách v březnu 2013, tak se chci nyní věnovat bližšímu poznávání naučných stezek v nedalekých horách. Začal jsem již počátkem listopadu, a to v nejznámějším horském městě, středisku sjezdového lyžování, ve Špindlerově Mlýně, stezkou Čertův důl.
Přívrat – Zimní táboření mělo vloni na konci ledna v Přívratu premiéru. Rok se s rokem sešel a už za týden ožije statek U Kubů další akcí pro táborníky a přátele zimní turistiky. Na statek jsou však zváni i ti, kdo si netroufnou vytáhnout ze sklepa stany a oprášit spacáky. I pro ně bude připraven program. Podrobnosti sdělila v rozhovoru pořadatelka Táňa Řeháková.