Vrchlabí, Jilemnice - Historická souprava v čele s lokomotivou 310.0134 Litovel z roku 1913 doveze o víkendu návštěvníky na Krakonošovy letní podvečery do Jilemnice. Ve vlaku je zařazen kromě vagónu s občerstvením i divadelní vůz.
Východní Čechy, Náchodsko - Nejlepší tipy na výlet, odpolední projížďku či několikadenní dovolenou nejen po východních Čechách vám v pravidelném seriálu nabízí východočeské Deníky. Vždy v pátek až do konce prázdnin.
Vrchlabí - Správa Krkonošského národního parku od pondělí 20. července omezí kvůli sběračům borůvek vstup do některých oblastí parku. Omezení bude platit do 15. října a bude se týkat asi 15 procent rozlohy rezervace.
Náchodsko - Příznivci cykloturistiky mají nyní na Náchodsku téměř ráj. Do turisticky významných míst regionu nazývaného Kladské pomezí je během prázdnin přepraví každý den hned dvě linky cyklobusů.
Vrchlabí - Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) od pondělí 20. července omezí kvůli sběračům borůvek vstup do některých oblastí parku. Omezení bude platit do 15. října a bude se týkat asi 15 procent celkové rozlohy rezervace. Opatření se nedotkne běžných návštěvníků hor, kteří budou moci po turistických cestách a cyklotrasách procházet či projíždět bez omezení, dnes to řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Hořice v Podkrkonoší - Hořice mají dva přídomky - Město kamenné krásy a trubiček. K nim by do budoucna mohlo přijít i třetí přízvisko – Brána do Krkonoš.
Kunvald – Dne 11. 6. se uskutečnilo v prostorách Masarykovy základní školy a mateřské školy Kunvald setkání tří partnerských škol, které se rozhodly navázat spolupráci a tu v nejbližších letech rozvíjet.
Turisté na Broumovsku a v příhraniční oblasti Polska mohou ušetřit na vstupném díky nové slevové kartě až 250 korun. Do projektu se zatím zapojilo celkem osm míst, karta je v informačních centrech k mání za 50 korun, někteří ubytovatelé ji poskytují turistům zdarma. Řekla to Markéta Hanušová ze Společnosti pro destinační management Broumovska.
Horní Maršov – Vrátit se o mnoho desetiletí v čase mohou zítra účastníci akce Trojúdolí / Místa paměti. V částech Suchý Důl, Dolní a Horní Lysečiny, Horní a Dolní Albeřice se uskuteční potřetí.
Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ – Jeden z nejlepších hokejistů NHL Jiří Hudler bude hostem BIKE VALACHY – závodu horských kol, který se uskuteční v sobotu 11. července 2015 ve Velkých Karlovicích v rámci třetího ročníku seriálu VALACHY TOUR.
Krkonoše - Jen příroda či památky dnes v turistickém ruchu neobstojí. Regiony v boji o návštěvníky musí přidat něco navíc a mezi nejúčinnější pobídky patří ty, které osloví celé rodiny.
Špindlerův Mlýn je v povědomí návštěvníků úzce spjat především se zimou a lyžováním. Dvůr Králové nad Labem zase tradičně svou ZOO s nádechem safari a exotiky. Čím nás však mohou nalákat mimo svou běžně známou pověst?
Malenovice – Výbornou formu má v posledním období triatlet Petr Vabroušek. Ten si v sobotu zaknihoval další skvělý úspěch, když ovládl extrémně náročný závod Krkonošman FULL HD, který měl celkové převýšení přes 5000 metrů. Vabroušek bral prvenství v nejnáročnějším Ironmanovi v Evropě a možná i na světě za čas 11:03:47.
Jičínsko - Každý týden se setkáváte s názory našich respondentů na aktuální otázky, které hýbou regionem i Českou republikou. Do víkendové poroty tentokrát „pomyslně" zasedli Bohdan Čančík, Jaroslava Komárková, Aleš Hlawatschke a Šárka Šandová.
Jilemnice - Maketa jilemnického zámku, která tvoří součást Parku miniatur v polských Kowarech, navštívila svou zemi. V Oblastní galerii Lázně Liberec se představila návštěvníkům Krajské slavnosti.
Trutnovsko - Krkonoše jsou významným turistickým centrem česko-polského pohraničí. Důležitým prvkem dalšího rozvoje tohoto území ve vztahu k cestovnímu ruchu je vzájemné propojení nabídek z obou stran hranice.
Hamr na Jezeře - Více než čtyřicetiletou historií se mohou pyšnit sportovní olympiády pro děti z dětských domovů se školou a výchovných ústavů z celé ČR.
Liberec - Vzácná, více než 200 let stará bonsaj jalovce čínského je hlavním exponátem výstavy těchto vyšlechtěných dřevin v Botanické zahradě v Liberci.
Klapý – Jak napovídá čtyřsvazková encyklopedie, tak se v pořadí už 30. ročník turnaje v malé kopané konal na úpatí třetihorního bazaltového kužele vypreparovaného z Dolnooharské tabule.
Karlovy Vary – Více než půl stovky mužů a žen se v sobotu sešlo na startu premiérového ročníku Horského půlmaratonu Krušné hory. Závod byl vypsán jako veřejný přespolní běh na 21 km a jeho trasa vedla z Božího Daru podél česko-saské hranice na Zlatý kopec a dále přes Myslivny a kolem Špičáku zpátky na Boží Dar.
Praha, Žďársko - Podle kalendáře je sice už několik dní léto, teploty tomu ale zatím neodpovídají. I noc na středu byla na konec června hodně chladná. Několik stanic zaznamenalo rekordní minimální teploty pro dnešní den, na třech místech byly i slabé přízemní mrazíky. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav. Noc na čtvrtek má být ještě studenější.
Praha – Podle kalendáře je sice už několik dní léto, teploty tomu ale zatím neodpovídají. I noc na dnešek byla na konec června hodně chladná. Několik stanic zaznamenalo rekordní minimální teploty pro dnešní den, na třech místech byly i slabé přízemní mrazíky. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav. Noc na čtvrtek má být ještě studenější.
Žacléř - Zdejší fotbaloví dorostenci dali o sobě a městu po dlouhé době vědět v Královéhradeckém kraji. Na jejich úrovni jde vlastně o malý fotbalový zázrak. Po průměrných výsledcích z loňského podzimního půlroku, kdy dorost v krajském přeboru průběžně obsazoval střed tabulky, odstartoval v jarní části spanilou jízdu o lepší umístění v její horní polovině.
Vrchlabí - Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí zahájila masivní kampaň na podporu prevence vzniku nádorových onemocnění tlustého střeva a konečníku.
Dvůr Králové - Víkendový Královédvorský okruh O cenu Františka Šťastného nabídl zcela jinou formu závodů. „Kvůli opravám mostu v Nedbalově ulici nebylo možné jet tradiční okruh," vysvětlil Oldřich Prokop z pořádajícího Old Racing Clubu.