
Cyklista Ondřej Bambula si zlomil ruku
Strážné u Vrchlabí - Opora táborského týmu si musí čtrnáct dní odpočinout
Strážné u Vrchlabí - Opora táborského týmu si musí čtrnáct dní odpočinout
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Více než rok museli milovníci jeskyní čekat na to, až se opět otevře Jezerní dóm jeskyně Na Turoldu. Na vině byla vysoká spodní voda.
Trutnovsko - Tradiční fotbalová anketa pokračuje podzimními koly. Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající trutnovský Okresní přebor, III. nebo IV. třídu!
Trutnovsko - Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající Divizi, Krajský přebor, 1. A nebo 1. B třídu.
Vrchlabí, Pec pod Sněžkou – Správa Krkonošského národního parku v rámci evropského projektu Rekonstrukce turistických chodníků ve východních Krkonoších opravuje v těchto dnech frekventovanou turistickou cestu Obřím dolem ke Slezskému domu.
Modrava /FOTOGALERIE/ – Až z Křivoklátska nebo z Krkonoš dorazili účastníci happeningu, který se v neděli konal na Modravě nedaleko lokality Na Ztraceném, kde ekologičtí aktivisté blokovali kácení kůrovcem napadených smrků.
Modrava – Účastníci šumavského happeningu přijeli na Modravu až z Křivoklátu nebo Krkonoš
Perštejn - V sázce je sud piva a vítězný pohár.
Krkonoše, Pojizeří - Soutěž o nejhezčí miminko: Každý týden vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem a naši čtenáři vyberou to nejhezčí za daný měsíc.
Trutnov, Kowary - Zmenšeninu vrchlabského zámku a staveb na Sněžce uvidíme při návštěvě Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech.
Krkonoše – Stát upustil od záměru vykoupit od majitele Labskou boudu. Uvedla to tento týden některá média včetně Parlamentních listů.
Pardubice/Hradec Králové – Komunální politici se připravují na propagační jízdu na kolech. Podpoří tak výstavby cyklostezky mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. V budoucnu má být tato trasa součástí Labské stezky vedoucí z Krkonoš podél Labe až do Hamburku.
Kroměříž – Reprezentant klubu AK Asics Kroměříž Tomáš Blaha vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství České republiky v běhu do vrchu.
Tachov – Lenka Lašková je od patnácti na vozíku. Jiní by možná na život rezignovali, ona se rozhodla nepřežívat, ale žít naplno.
Krkonoše – Pro letní sezonu byly pro cyklisty krkonošským areálem SKIMU a obcí Malá Úpa zpřístupněny nové cykloturistické okruhy. Cyklisté si můžou vybrat ze čtyř nově otevřených cyklostezek – Okruh Lví Důl, cyklotrasa na Jelenku pod Sněžkou, Okruh okolo Kraví hory a Emina cesta.
Praha - Téměř týden co týden se dovídáme o tom, že stavební úřad rozhodl strhnout nějakou památku, neboť ohrožovala bezpečí lidí. Historik architektury Zdeněk Lukeš soudí, že za tím vidí nedostatek financí i lhostejnost vlastníků.
Kolínsko – Čtení na pokračování z knihy Uhlig von Uhlenau: Vzpomínky na bitvu u Kolína a tehdejší dobu, český překlad v rámci evropského projektu Bitva u Kolína - Justitia et Clementia CZ1.15 / 2.3.00 / 48.00977 – jehož realizátorem je městys Cerhenice.
Praha – V domě v pražských Nových Butovicích, jehož střechu v neděli večer zachvátil požár, je značně poškozeno asi 40 bytů.
Praha 13 - Lidé nemohou domů. Radnice i firma, která opravuje střechu, už nabídli náhradní ubytování.
Kopidlno – Šesti mužstvy je okres zastoupen v krajské I. B třídě.
Praha – Ministerstvo životního prostředí definitivně upustilo od záměru vykoupit od majitele Labskou boudu v Krkonoších a zbourat ji.
Trutnovsko - Tradiční fotbalová anketa pokračuje podzimními koly. Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající trutnovský Okresní přebor, III. nebo IV. třídu!
Trutnovsko - Až do páteční dvacáté hodiny máte možnost hlasovat pro krajského Borce tohoto týdne. V nabídce máte na výběr fotbalisty hrající Divizi, Krajský přebor, 1. A nebo 1. B třídu.
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Unikátním kouskem se nově pyšní znojemské Muzeum motorismu na Koželužské ulici.
Pojizeří - Na dnešním výletě si blíže prohlédneme malebné horské středisko západních Krkonoš, Rokytnici nad Jizerou, v jehož jednotlivých částech Dolní Rokytnici, Horní Rokytnici a Rokytnu se zachovalo mnoho půvabných roubenek.
Královéhradecko - Jízdu motoristům usnadní zmodernizovaná silnice druhé třídy mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou v Krkonoších.
Krkonoše, Pojizeří - Soutěž o nejhezčí miminko: Každý týden vložíme do stránek s fotografiemi hlasovací kupon se jmény novorozenců s pořadovým číslem a naši čtenáři vyberou to nejhezčí za daný měsíc.
Vrchlabí - Populární česká zpěvačka dnes večer od 21 hodin vystoupí se skupinou Golem na Krkonošských pivních slavnostech ve Vrchlabí.
Komáří vížka – „Náš Honzík je velký fanda do lanovek. Doma má zmenšený model lanové dráhy Tiroler Zugspitzbahn vedoucí na nejvyšší horu Německa Zugspitze…"
Trutnov, Hořice - Moudrý stařec s dlouhými vousy, kloboukem se sojčím pírkem a dlouhou dřevěnou holí, Pán hor Krakonoš letos slaví 450 let. Možná, že je ještě starší, ale jeho první známé vyobrazení pochází z Helwigovy mapy z roku 1561.
Náchod – Mladší členové tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda mají za sebou zdařilé soustředění v Krkonoších. Svoji základnu rozbili v Penzionu Karlova chata.
Trutnovsko - Ztráty na letních tržbách v krkonošských kempech počítají provozovatelé oproti loňsku zhruba na třicet procent.
Trutnovsko – Krajský přebor, I. A třída a I. B třída. To je výčet všech oblastních soutěží mužů, které nabízí Královéhradecký Krajský fotbalový svaz klubům nad okresní úrovní. Vládce hor Krakonoš vyšle do každé z nich svého zástupce a vůbec největší porcí týmů naplní tradičně A skupinu I. B třídy.
Jilemnice – V dalším díle letního seriálu krkonošského deníku se vydáme na výlet z Jilemnice na Vrbatovu boudu. Na této cyklotrase přemístíte sebe i kolo o kilometr výš. Za tuto dřinu se vám dostane odměna v podobě krásného rozhledu po celých Krkonoších.
Trutnov – Členové Klubu vozíčkářů pokusili zdolat Lučiny kolem Boudy Českého rozhlasu.
Máte nabitý mobil a v něm číslo Horské služby? Znáte předpověď počasí? Nasadili jste si helmu, pokud sedáte na kolo? Tak vzhůru na výšlap!
Velké Karlovice – Setkání řezbářů u Karlovského muzea se uplynulý víkend zúčastnili řezbáři z Valašska i vzdálenějšího okolí. Při práci mohli lidé sledovat řemeslníky vyrábějící drobnosti, ale také prostornější věci. Nechyběl ani Ivan „dědek“ Šmíd, který tvořil dvoumetrovou sochu.
Hořice –Pískovcová socha Rýbrcoula neboli Krakonoše vznikla překvapivě na popud Hořičáka.
Špindlerův Mlýn – Žádná nedbalost, byl to úmysl, normální čin žháře, trvá si na svém vyšetřovatel požáru památné Petrovy boudy v Krkonoších Libor Halouzka.
Špindlerův Mlýn /OD SOUSEDŮ/- Pouhá nedbalost? Ani omylem, byl to jednoznačně úmysl, je si den ode dne jistější vyšetřovatel.
Kokořínsko - Kruhový rozhled prvního řádu nabízí nenápadný kopeček na Kokořínsku nedaleko Dubé. Tvrdí se, že z Nedvězí se dá přehlédnout třetina Čech. Podmínkou je ovšem vybrat si den s vhodným počasím, s dobrou viditelností.
Špindlerův Mlýn - Pouhá nedbalost? Ani omylem, byl to jednoznačně úmysl, je si den ode dne jistější vyšetřovatel.
Svitavy – Ve společnosti se teď stále častěji ozývají hlasy odborníků, které zdůrazňují nutnost pohybu. Řada lidí má však dnes kvůli nedostatku času či sedavému povolání, pohybu opravdu velmi málo.
Špindlerův Mlýn – Žádná nedbalost, byl to úmysl, normální čin žháře, trvá si na svém vyšetřovatel požáru památné Petrovy boudy v Krkonoších Libor Halouzka.
Prostějovsko – Název festivalu měnit nemůžeme. A zatím ani nehodláme. To je vzkaz, který vysílají pořadatelé mezinárodní hudební přehlídky zaměřené na tradiční irskou muziku Keltská noc, která se v červenci už podesáté konala v Plumlově.
Kořenov /FOTO/ - Na železnici mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem v sobotu opět vyrazil vlak tažený ozubnicovou lokomotivou. Unikátní trať letos slaví 109 let od uvedení do provozu a motorové zubačky, které pro ni byly určeny, vyrobili v lokomotivce v rakouském Floridsdorfu právě před 50 lety.
Kořenov /FOTOGALERIE/ - Na železnici mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem v sobotu opět vyrazil vlak tažený ozubnicovou lokomotivou. Unikátní trať letos slaví 109 let od uvedení do provozu a motorové zubačky, které pro ni byly určeny, vyrobili v lokomotivce v rakouském Floridsdorfu právě před 50 lety.
Královéhradecko – Do Královéhradeckého kraje přijelo ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o sedm procent turistů více. Od dubna do konce června dorazilo 173 717 lidí.
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Špindlerův Mlýn – Památkáři se ještě celý příští týden pravděpodobně nedostanou do torza shořelé Petrovy boudy na hřebenech Krkonoš.