Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře, která také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky.
Novojičínsko – Ve velkém se bude v pátek a v sobotu slavit na Novojičínsku. Frenštát přichystal Den města spojený s Dnem sociálních služeb, v Odrách budou na programu tradiční Oderské dny a Studénka láká děti i dospělé na akci Dobrý den, město.
V pátek 9. června Rýmařov slaví svůj Den města. Oslavy proběhnou na náměstí Míru od 10 hodin, kdy začnou a vystoupení mateřských škol, zájmových kroužků a organizací.
Rakovník - Zdravotní kurzy pro děti od mateřské školy jsou jen jednou z mnoha náplní oblastního spolku Českého červeného kříže v Rakovníku. Dále jeho členové pořádají kurzy pro školy i firmy.
Přibyslav – S velkým nedostatkem míst v mateřské škole se potýká město Přibyslav. V současné době je třeba pro předškoláky najít nutně asi desítku míst. Řešením by mohla být takzvaná přípravná třída v základní škole. Vše ale bude záviset na rozhodnutí rodičů.
Semily - Interaktivní tabuli, kterou využijí při výuce nejmenších dětí i předškoláků, získali před několika dny pedagogové semilské Mateřské školy Treperka.
Záhorské slavnosti se po dvou letech vracejí – tentokrát do Veselíčka. Zdejší zámecký park nabídne v sobotu 10. června od 14 hodin širokou škálu lidových tanců a cimbálových muzik.
Velešín - To nejhorší už je pryč, teď zbývá jen vyměnit vchod. Oddechnou si nejen děti a učitelky, ale i obyvatelé ze sousedství. Zvuk sbíječek jim zní v uších možná ještě teď.
Ořechov – Svačinkou pro myslivce zaujaly děti z mateřské školy v Ořechově porotu celostátní kuchařské soutěže Colinaření. Postoupily tak do finále, které se konalo v sobotu. Děti z Telčka byly natolik šikovné, že jim porota udělila první místo v kategorii mateřské školy.
Ministr financí Ivan Pilný má v letošním rozpočtu do července najít 400 milionů korun na pomůcky pro mimořádně nadané děti ve školách a na školní družiny. Na žádost ministryně školství Kateřiny Valachové mu to uložila vláda. O investicích do budování škol chce ještě Valachová jednat.
Ústí nad Labem - Muž, který ležel u odpadkových kontejnerů mateřské školy a silně krvácel z hlavy, vyděsil kolemjdoucí v neděli večer ve Studentské ulici.
Hořovice – Nemocnice v Hořovicích se rozroste o další prostory, navíc plánuje rozšířit portfolio poskytovaných služeb. Vedení plánuje postavit nové křídlo s dalšími ambulancemi, v areálu přibude přes sto lůžek a vzniknou další operační sály.
Hroznětín - V roce 2016 a v prvním čtvrtletí roku 2017 podala radnice 15 žádostí o dotace. Jednalo se o dotační programy vyhlášené nejenom v rámci evropských regionálních fondů, ale i v rámci jednotlivých ministerstev ČR i Krajského úřadu Karlovarského kraje.
Za krásného slunečného počasí se v sobotu odpoledne na školním hřišti Základní školy a Mateřské školy Frýdecká v Havířově-Bludovicích konaly tradiční dětské Radovánky.
Hradec Králové - Ve čtvrtečních dopoledních hodinách pořádala Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové, KMS Střed města a KMS Střed města - historické centrum, již jedenáctý ročník dětského dne pod názvem: „Hradec Králové - bezpečné město 2017".
Dvanáct dětí slavnostně přivítal spolu s jejich rodiči a prarodiči na meziříčské radnici místostarosta města Josef Vrátník (BEZPP). Popřál jim do života vše nejlepší.
/INFOGRAFIKA/ Nejsou lidi. To je častá odpověď úřadů práce firmám, které shánějí nové pracovníky. Aby nemusely odříkat zakázky, poohlížejí se po zaměstnancích třeba i za hranicemi. Přitom by si i dnes mohli pomoci z vlastních zdrojů. Pracovat by chtěly mnohé ženy s malými dětmi.
/ROZHOVOR/ Profesor psychologie Stanislav Štech je vědec a vysokoškolský pedagog, dvanáct let byl prorektorem Univerzity Karlovy. Svou kariéru před dvěma roky přerušil, aby dělal náměstka na ministerstvu školství a pomohl dořešit letité problémy.
Jesenice – Setkání dětí všech jesenických škol při oslavě jejich svátku je v Jesenici už dobře zavedenou tradicí. Děti i s rodiči a přáteli k sobě na dvůr internátu pozvou žáci Střední integrované školy v Jesenici a připraví pro ně část programu.
Tachov – Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře pořádal už šestnáctý ročník přehlídky tvořivosti a schopnosti dětí s postižením s názvem Prostor pro duši v prostorách tachovského kina Mže.
Břeclav – Jak se dá chemie přetavit do dětského kouzlení ukázali dětem z mateřské školy Břetislavova studenti čtvrtého ročníku osmiletého gymnázia v Břeclavi. „Nejsložitější je udržet jejich pozornost, aby je to zaujalo. Ale když si dítě může třeba nafouknout balónek a namalovat si ho, je spokojené," řekla jedna ze studentek Magdaléna Novotná.
Praha - V Česku se každoročně do mateřských škol nedostanou tisíce dětí. V tomto školním roce zařízení musela odmítnout 32 tisíc žádostí. Proti školnímu roku 2013/2014 počet neúspěšných žadatelů klesl ale zhruba na polovinu. Vyplývá to z vládní zprávy o rovnosti žen a mužů za loňský rok. Podle statistik míst ve školkách přibylo, každý rok je ale také méně dětí.
V Česku se každoročně do mateřských škol nedostanou tisíce dětí. V tomto školním roce zařízení musela odmítnout 32 tisíc žádostí. Proti školnímu roku 2013/2014 počet neúspěšných žadatelů klesl ale zhruba na polovinu. Vyplývá to z vládní zprávy o rovnosti žen a mužů za loňský rok. Podle statistik míst ve školkách přibylo, každý rok je ale také méně dětí.
Karlovy Vary – Nejlepší pedagogové a žáci základních a mateřských škol převzali ocenění za svou píli, práci, výsledky i reprezentaci škol a města. Jedná se o tradiční předprázdninový rituál pro nadané žáky a trpělivé a invenční pedagogy.
Pelhřimov – Pelhřimov se připravuje na nadcházející taneční smršť. Během tradiční taneční show, která odstartuje v pátek 2. června, se předvedou amatérští i profesionální milovníci tance, aby společně oslavili patnácté narozeniny akce s názvem Region tančí.
Když loni počátkem září vyplynulo na povrch, že obvod Moravská Ostrava a Přívoz hodlá rozdělit základní a mateřskou školu Ostrčilova, zvedla se ze strany rodičů velká vlna nevole. Obvod proto slíbil zpracovat studii, která nutnost rozdělení prověří. Jenže…
Havlíčkův Brod – Žili jednou tři kamarádi. Bystrozraký byl slepý, Dlouhý hluchý a Široký na vozíčku. Vyzkoušet svět zdravotně postižených neobvyklým způsobem, si mohly v úterý 30. května dopoledne například děti z mateřské školy v obci Lípa u Havlíčkova Brodu.
Brno /ANKETA, ROZHOVOR UVNITŘ/ – Kdyby učitelé pracovali podle svého platu, děti by se nic nenaučily, tvrdí třiadvacetiletá učitelka Štěpánka Němcová z Brna. V mateřské škole děti učí už dva roky. „K dětem jsem měla vždy blízko," vypráví žena.
Oldřichov – Na dvě stovky dětí ze tří základních škol prvního stupně a z jedné mateřské školky dorazily na fotbalové hřiště do Oldřichova, kde se konala náborová akce Fotbalové Asociace České republiky s názvem „Můj první gól".
Velký sál Domu kultury ve Vsetíně naplnil včera odpoledne zpěv a smích dětí. Pod názvem Co umíme, co dovedem se tady uskutečnila Mezinárodní akademie mateřských škol. Zaplněný sál sledoval vystoupení téměř dvou set padesáti dětí z deseti vsetínských mateřinek.