
Učitelka z Cerekve nesouhlasí s trestem za smrt děvčátka
Jihlava -Od tragédie na hřišti uplynou dva roky, pravomocný rozsudek u soudů zatím nepadl.
Jihlava -Od tragédie na hřišti uplynou dva roky, pravomocný rozsudek u soudů zatím nepadl.
Marie Podzimková - Mezi učiteli a plánskou starostkou Martinou Němečkovou to jiskří. A to nikoli láskou.
Radomyšl – Mateřská škola Radomyšl funguje již 71 let. „Její vznik se datuje k 1. dubnu 1940, kdy vznikla jedna třída mateřské školy v prostorách Obecní školy v Radomyšli,” zabrousila do historie zařízení její současná ředitelka Renata Škodová.
Bělá nad Svitavou /FOTOGALERIE/ - Zájem o knihy se snaží získat ve vesnici již u starších dětí z mateřské školy.
Kolín – Napilno měli o uplynulém víkendu pracovníci kolínské Městské knihovny. V noci z pátku na sobotu zde v rámci Adventní knihovnické noci přespali žáci šesté základní školy z kolínské Ovčárecké ulice a jejich kroužek Malý Kolíňák pak před usnutím vytvořil pro návštěvníky obraz vánočního stromu.
Únehle – Zřejmě poprvé ve staleté historii Únehlí se v pátek na místním rynku rozsvítil vánoční stromeček.
Příbram – Už několik let o lidi s handicapem z Příbrami a okolí pečuje společnost Alka. Na první místood samotného začátku řadíposkytování ucelené rehabilitace. Ta zahrnuje zdravotní, sociální, speciálně pedagogické a podle individuálních potřeb i jakékoliv další. Bez partnerů a pomoci by se Alka o postižené prý podle svých představ postarat nemohla.
Skalice u České Lípy - „Sociálka“. Výraz, který ve většině z nás vyvolává pocit něčeho špatného, děsivého, nejistého, a to často jen z důvodu naší pouhé nevědomosti.
Kolínsko - Také si myslíte, že máte v obci, doma, nebo jste někde viděli ten "nejhezčí" stromeček?
Ratboř – Co na tom, že tradičním vánočním stromem je v zemích českých povětšinou smrk nebo borovice. V Ratboři si nedělali těžkou hlavu s tím, že na návsi žádný vhodný jehličnan neroste, a ke slavnostnímu ozdobení zvolili přítomnou lípu.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Po celý tento týden měly děti ze základních a mateřských škol možnost si prohlédnout adventně a vánočně vyzdobený interiér zámku. Průvodci jim byli čert, anděl a mikuláš.26. a 27. listopadu jsou prohlídky určené pro širokou veřejnost.
Chrudim - Jak jsme již informovali, probíhá v místním Regionálním muzeu výstava Vánoce 2011, která potrvá až do 8. ledna příštího roku. Je otevřena návštěvníkům denné mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Kromě předvánoční výstavy připravili pracovníci muzea soutěž o nejdelší řetěz vánočních přání.
Senomaty - Veronika Hovorková a Eliška Sochorová vyráběly pro školní jarmark keramické a sádrové ozdoby, ozdobné svíčky či košíčky na cukroví.
Louny - Zajímavá tradice dala i letos vzniknout skutečným skvostům.
Liberec - K nepoznání se proměnil během půl roku plácek mezi panelovými domy za supermarketem Penny v liberecké čtvrti Rochlice. I když místní lidé spílali městu, že pokácelo vzrostlé zdravé stromy, nakonec je podoba nového hřiště ohromila.
Chebsko - Vánoční atmosféra a slavnostní rozsvícení stromečků se nevyhýbají ani menším městům a obcím na Chebsku.
Damníkov /NAPSALI JSTE NÁM/ - Naše škola spolupracuje s Lesy České republiky, s. p. již několik let.
Kratonohy - Hned několik akcí se připravuje v obci na nadcházející advent a předvánoční čas.
Břeclav – Naladit se na blížící vánoční atmosféru a přispět na zakoupení elektrického lůžka pro nemocné klienty Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby mohou lidé už v sobotu v břeclavské synagoze.
Želízy – Devítimetrové Čertovy hlavy v Želízech jsou po skoro sto letech opět vidět od silnice. Majitel borového lesa totiž nechal vykácet stromy, které překážely sochám ve výhledu do krajiny.
Břeclav – Občanské sdružení HC Lvi Břeclav připravilo pro letošní hokejovou sezonu projekt nazvaný Bruslení mateřských škol. Ve spolupráci s příspěvkovou organizací Terezou tak navázali na již tradiční výuku bruslení pro mateřské školy.
Havlíčkův Brod – Samuelu Dlugošovi z havlíčkobrodské mateřské školy Nádražní ještě není ani pět let, ale už má za sebou velký úspěch ve výtvarné soutěži na téma Šťastné stáří očima dětí.
Východní Čechy - Česká společnost je zahlcována všemožnými časopisy, kde přední návrháři v pozici módní policie radí, co je právě „cool” či „in.”
Rychnovsko - Česká společnost je zahlcována všemožnými časopisy, kde přední návrháři v pozici módní policie radí, co je právě „cool” či „in.”
Kutná Hora - YAMAHA mini show, pěvecká soutěž pro předškoláky z kutnohorských mateřských škol se uskutečnila ve čtvrtek na Základní škole Jana Palacha.
Letohrad - Muzeum řemesel v Letohradě připravilo pro mateřské a základní školy kromě prohlídek s průvodcem nově také interaktivní výukový program „Už vím jak na to!“ … aneb Neformální výuka zábavnou zážitkovou formou.
Vlachovo Březí – Jako experiment začalo sloučení vlachovobřezské Mateřské školy se zdejší Základní uměleckou školou. A to v roce 1995, tedy dva roky poté, co se školka přestěhovala do nynějšího areálu.
Nejdek - Vánoce, jak je zpodobnily nejdecké děti
Ovčáry – Ovčárečtí se už mohou procházet po zbrusu nové návsi. Její revitalizace je dokončena a slavnostně bude představena při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu v sobotu od 15 hodin.
Rychnovsko - Zeptali jsme se odborníka Vladimíra Kolaříka, zda radon může ohrozit zdraví.
Borohrádek - Za tuto dobu se ředitelka dozví, zda se tento prvek v budově vyskytuje a v jaké míře. Zatím jde pouze o prevenci.
Čtvrtek 24. listopadu Zámeček Smržovka od 17.30 Cestujeme v…. Kam kráčíš, Svatá země? aneb Situace v Izraeli českýma očima (pokračování z 11. 11.).
Hranice – Celý tento týden včetně soboty a neděle mohou návštěvníci zámecké dvorany obdivovat práce dětí ze Základní a Mateřské školy Struhlovsko. Výstava jejich výtvarných i modelových výtvorů byla v úterý spojena s prezentací variabilních tanečních či improvizačních scének, které školáci veřejnosti předvedli.
Třinec – Učitelský sbor jedné mateřské školky z Třince se musel na strážníky obrátit s neobvyklou žádostí o pomoc.Před školkou volně pobíhalo stádo býků.
Karlovy Vary - Smrk ze školky nevyhověl
Třebenice - Ředitel základní a mateřské školy v Třebenicích Petr Malý byl odvolán.
Vlastějovice /SERIÁL/ - Prostřednictvím Kutnohorského deníku se seznámíte s mateřskými školami na Kutnohorsku.
Chrudim - Vážení čtenáři. Velmi rádi bychom Vás pozvali na akce, které pořádají zaměstnanci mateřské školy Svatopluka Čecha Chrudim.
Karlovarsko - Obviněné ženy způsobily škodu přes 86 tisíc korun.
Ústí n. O. - Hned dva zástupci z našeho regionu si zahrají na letošním 19. Mistrovství České republiky ve stolním tenisu handicapovaných sportovců, které se uskuteční 22. a 23. listopadu v Hradci Králové.
Strakonice – Být pro partnerku v práci nadřízeným a doma partnerem je náročné. Je potřeba zvládnout takzvané přepínání, v práci se chovat profesionálně a doma přepnout na vztah.
Tachov – Tradiční slavnost s názvem Podzimníček organizovali v uplynulých dnech v tachovské Mateřské škole v ulici Prokopa Velikého.
Brno - Iveta Mrázová z Brna má tříletou dceru. Najít pro ni místo ve školce se podobalo noční můře.
Hradec Králové - Momentální stav ovzduší nevyhovje ani malým ani velkým.
Hradec Králové - Snad na každé základní škole se vyskytl poplach o výskytu drobného parazita. Vši sužují lidi odedávna. Změnil se pouze přístup k léčbě, nikoli výskyt. Ten je sice menší než dříve, ale nutno přiznat, že vši jsou společenským evergreenem a jejich výskyt je více než jistý.
Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/ - Snad na každé základní škole se vyskytl poplach o výskytu drobného parazita.
Kyjov – Děti ve školce tančí, zpívají si a ani nevědí, že se učí cizí jazyk. Ve třech mateřských školách okresu Hodonín je to dokonce němčina a ne většinou preferovaná angličtina.
Jindřichův Hradec - Podle informací z jindřichohradeckého městského úřadu má v současné době odbor rozvoje zpracovanou projektovou dokumentaci na zateplení tří mateřských škol v Jindřichově Hradci.
Jince - Pionýrská skupina Jince (Pionýr) ve spolupráci se Základní školou a mateřskou školou Jince (ZŠ) uspořádala další ročník Turnaje jineckých nadějí (Naděje) a přebor ZŠ v šachu.