Děti nejen dětem
Opava – Kdo umí, ten umí. A děti ze ZŠ Šrámkova umí. Že umí třeba recitovat, předvedla už loni Terezka Diatilová, když vyhrála místní kolo v přednesu a postoupila do kola krajského.
Opava – Kdo umí, ten umí. A děti ze ZŠ Šrámkova umí. Že umí třeba recitovat, předvedla už loni Terezka Diatilová, když vyhrála místní kolo v přednesu a postoupila do kola krajského.
Mělník - Mělnické muzeum zaplnily děti z mateřské školy Zvoneček, hrály si a zpívaly.
Stále více dětí má zničený chrup. Na vině je podle zubařů jak lhostejnost rodičů, tak také to, že před lety byly zrušené školní prohlídky.
Turnov – Již 20. jubilejní ročník loutkářské přehlídky Turnovský drahokam bude od pátku 19. března do neděle 21. března hostit Městské divadlo v Turnově. Malí diváci se v jeho průběhu mohou těšit na řadu pohádkových příběhů, soutěže a nejedno překvapení.
Turnov – Jubilejní dvacátý ročník loutkářské přehlídky s názvem Turnovský drahokam se uskuteční od pátku do neděle v Městském divadle. Pro malé diváky je připravena řada pohádkových příběhů, soutěže a nejedno překvapení.
Velká Chyška – Právě v těchto dnech jsou v plném proudu zápisy do Mateřské školy ve Velké Chyšce.
Chomutov - „Máme plnou kapacitu a musíme vyhovět především našim občanům,“ zdůvodňuje podmínky pro přijetí do MŠ magistrát.
Hlučín – Osobností města se pro rok 2009 stala ředitelka MŠ Hlučín v Severní ulici Jana Adámková. Žena, kterou místní znají jako laskavou paní učitelku a dnes ředitelku, členku a aktivního tahouna hlučínské tělovýchovy, zastupitelku se zájmem o dění ve městě i šikovnou paličkářku.
Dačice– Zápis do mateřských škol se vDačicích koná podle informací dačického městského úřadu vpondělí 29.března a vúterý 30.března.
Suchdol nad Lužnicí– Český svaz žen vSuchdole nad Lužnicí uspořádá prodejní velikonoční výstavu. Ta se uskuteční vsuchdolské restauraci UPávků.
Chrudim - Děti z různých mateřských školek zachytil redakční objektiv při vystoupení v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi při středeční Chrudimské Mateřince.
Veselí nad Moravou /DISKUTUJTE/ - Veselské zastupitelstvo rozhodlo o spojení dvou místních mateřských škol. Ke sloučení dojde letos 1. července.
Příbram - V pondělí 22. března začne opět po roce tradiční program Velikonoce v hornickém domku na Březových Horách. Ve vyzdobeném stavení z 19. století, který je součástí expozice Hornického muzea v Příbrami, mají návštěvníci možnost spatřit předvádění velikonočních zvyků i ukázky lidových řemesel a tradičních rukodělných prací.
Louny - Umělci mohou vyjádřit svůj vztah k Vrchlickému divadlu.
Olomouc - Zateplit budovy a ušetřit tak peníze za vytápění plánuje nyní olomoucká radnice. V první etapě se zateplení dočká devět základních a mateřských škol a objekt magistrátu na Hálkově ulici, v další by měl kromě dalších šesti škol přijít na řadu i plavecký stadion.
Okres Louny - Projekt má dětem vysvětlit, proč je ústní hygiena tak důležitá.
Stonava - Dárek v podobě předplatného Deníku a dárků dostaly děti a paní učitelky v mateřské škole Dolany ve Stonavě. Zajistit tomuto zařízení předplatné Deníku se rozhodla obec v rámci projektu ABO porozumění.
Ostrava- Na600 dětí se svými rodiči by mělo podle odhadů přijít vtěchtodnechk zápisu do některé z19 mateřských škol v Ostravě-Porubě. Radnice se kvůli očekávanému náporu snažila předem navýšit kapacitu několika mateřinek.
Most – Dřevorubci pokáceli na sídlištích desítky stromů. Bylo to nutné? Podle magistrátu bylo.
Plzeňský kraj - Zatčení úředníků rozdělujících dotace ohrožuje i Klatovskou nemocnici.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Děti si vyzkoušely výrobu dřevěných hraček, které vznikají pod rukama handicapovaných.
Most – Stále více dětí má zničený chrup. Na vině je podle zubařů jak lhostejnost rodičů, tak také to, že před lety byly zrušené školní prohlídky.
Blanensko -Každoroční těžký boj o místa v mateřských školkách v Blansku bude letos snadnější. O více než padesát jich totiž přibude.
Most – Stále více dětí má zničený chrup. Na vině je podle zubařů jak lhostejnost rodičů, tak také to, že před lety byly zrušené školní prohlídky.
Chrudim – Město Chrudim a občanské sdružení Přátelé při Mateřské škole Svatopluka Čecha ve středu pořádají devátý ročník Chrudimské mateřinky.
Plzeňský kraj - Korupční skandál může připravit Plzeňský kraj o miliardy z Evropské unie. V ohrožení je dostavba nové klatovské nemocnice, obchvat Všerub nebo přístavba mateřské školy v Kostelci na Tachovsku. V budoucnu by peníze mohly chybět i na jednu z největších dopravních staveb v regionu, na Západní obchvat Plzně.
Litoměřice – Bezpečnost chodců je pro město jednou z priorit. V Litoměřicích vzniknou nové přechody.
Přerov – Nejmenší děti z přerovských mateřských škol v úterý ráno pobavila hra Hudebního divadla Kapsa z Andělské Hory na Karlovarsku, které se v Městském domě v Přerově představilo s pohádkou Nešťastný šafářův dvoreček.
Krnov, Úvalno - Děti z mateřské školy na Žižkově ulici v Krnově se potkají se svými vrstevníky z polských Hlubčic v Úvalně, aby společně přitítaly jaro.
Hodonín – S blížícím se jarem přichází v posledních letech i tradiční boj o místa ve školkách. I když stále není v okrese Hodonín tak dramatický, dětí neustále přibývá. Rodiče, vystrašení zkušenostmi s větších měst přebírají vyzkoušený trik několikanásobné přihlášky.
Most – Negramotnost na Mostecku: Někteří dospělí podepisují úřední listiny křížkem. Kolik dospělých lidí na Mostecku neumí číst a psát?
Přerov - V přerovských školkách v pondělí začaly zápisy. Už první den dvoudenního maratónu přitom potvrdil očekávaný trend – dětí je mnohem více než volných míst a školky budou muset některé z nich odmítnout.
Jihlava – „Dukla proslavila Jihlavu, vraťte jí to!“ stálo na transparentu fanoušků jihlavské Dukly. Asi tucet jich včera pochodovalo městem na podporu výstavby nové tréninkové haly.
Děčín – Sedm německých učitelek zamířilo i do mateřské školy Riegerova ulice v Děčíně.
Jablonec n. N. – Od původního záměru zřídit v areálu nemocnice kontejnerovou školku Jablonečtí upustili a zvolili raději klasickou stavbu, která však přijde na podstatně větší peníze.
Chocerady - Jaká budou kritéria výběru do Mateřské školy v Choceradech zatím nikdo neví, rozhodne až zastupitelstvo obce.
Rožmitál na Šumavě - Na život místní nežehrají, přestože žijí stranou téměř všeho dění.
Slapy - Školu vytáhli Slapští před pěti lety hrobníkovi z lopaty. Dnes se tu učí metodou Montessori, navštěvuje ji 24 žáků ZŠ a 36 dětí MŠ.
Doksy /FOTOGALERIE/ – Slavnostní vyhlášení tradiční ankety Sportovec Doks za rok 2009 proběhlo v pátek večer v kině Máj.
Jihlava – Jenom měsíc zbývá do zápisu do jihlavských mateřských škol (MŠ). Už teď je ale jasné, že v letošním roce bude ještě větší převis dětí než v roce 2009.
Bílovec - Nevšední způsob, jak přitáhnou děti k literatuře praktikují na Základní a Mateřské škole na Komenského ulici v Bílovci. Žákům třetích tříd totiž čtou na různých místech různé osobnost.
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Desítky dětí z mateřských škol se sešly včera odpoledne na Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.
Uherské Hradiště - I když sama nemám děti, snažím se vžít do situace rodičů, kterým potomka kvůli kapacitě odmítli vzít do mateřské školy.
Slovácko – Zápisy do mateřských škol teprve začínají. Už nyní je ale jisté, že v některých z nich budou muset děti odmítat. Mezi ně patří například školka v Polešovicích. Tam měli plno už minulý rok, zdá se však, že letos bude situace ještě horší.
Rychnov – Novou celistvou střechu si vyžádala kontejnerová školka v době jarních prázdnin.
Mělník /ROZHOVOR/ - Zdena Rýdlová je ředitelkou mateřské školy Zvoneček.Podle ní mají děti více příležitostí k rozvoji poznání a jsou více sebevědomé.
Nezamyslice – Dvě velké investiční akce rozjeli v minulém roce v Nezamyslicích. Zatímco nová mateřská školka přivítala v pondělí první děti a dnes ji v deset hodin dopoledne čeká slavnostní otevření, stavba sportovně relaxačního centra je v plném proudu.
Praha – Nejenom dobrý pocit, ale také tučnou odměnu může letos získat obec, která se umístí v soutěži Vesnice roku.
Litvínov - V Litvínově by mělo v září nastoupit do prvních tříd 330 dětí, což je o 15 více než v loňském roce. Školy otevřou 13 tříd, stejně jako v roce 2009.
Pardubice - Řešením by prý byla osobní asistence u předškolních dětí, ale zatím na ni nejsou peníze.