
Ředitelka školky hlídala děti opilá. Měla 2,6 promile
Hradec Králové -Městští radní odvolali pětapadesátiletou ženu z funkce, a teď jí hrozí rok vězení. Při incidentu měla na starosti 18 dětí. Mateřskou školu čeká kontrola hospodaření.
Hradec Králové -Městští radní odvolali pětapadesátiletou ženu z funkce, a teď jí hrozí rok vězení. Při incidentu měla na starosti 18 dětí. Mateřskou školu čeká kontrola hospodaření.
Výprachtice - Další smlouvu o čerpání dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod podepíše předseda Regionální rady Radko Martínek v pondělí 21. září o půl osmé ráno ve Výprachticích.
Mošnov /FOTOGALERIE/ - Devátý ročník Dnů NATO již oficiálně odstartoval ve středu 16. září. Ve čtvrtek 17. si pak jeho malou část exkluzivně užily děti z mošnovské mateřské i základní školy.
Ohrazenice - Děti zůstaly bez oběda. Hasiči likvidovali oheň, který se vzňal v troubě školní jídelny
Hradec Králové - Městští radní odvolali pětapadesátiletou ženu z funkce, a teď jí hrozí rok vězení. Při incidentu měla na starosti 18 dětí. Mateřskou školu čeká nyní kontrola hospodaření.
Erpužice - Osm nových školáčků nastoupilo v září do Mateřské školy v Erpužicích.
Slepotice - Udržení zařízení je pro obec prioritou, proto investovala do vybavení tři sta tisíc korun.
Hradec Králové -Městští radní odvolali pětapadesátiletou ženu z funkce, a teď jí hrozí rok vězení. Při incidentu měla na starosti 18 dětí. Mateřskou školu čeká kontrola hospodaření.
Choceň - Sedm autorských originálních děl, to je výsledek druhého ročníku Choceňského nářezu, který ve městě skončil v sobotu.
Kutná Hora - Hledat rodiče bezprizorního tříletého chlapce vyrazili ve středu po 14. hodině strážníci kutnohorské městské policie. Bloudící dítě bylo nalezeno v Zámecké ulici v Kutné Hoře.
Žamberk - Žamberští zastupitelé chtějí koupit objekt Panoramy, který prodali v roce 2002. Hodlají tak pro město získat společenský sál. Zájem mají i o areál vinařských závodů.
Jarcová/FOTOGALERIE/ - V moderní areál pro sport a volný čas se již několik měsíců mění původní sportovní centrum v Jarcové. V nové podobě začne lidem sloužit ještě letos na podzim. Náklady na jeho výstavbu dosáhnou přibližně jedenácti a půl milionu korun.
Kroměříž/FOTOGALERIE/ - Více než 560 dětí i dospělých vyběhlo ve středu odpoledne z kroměřížského Velkého náměstí na zhruba kilometrovou trasu po okolních uličkách a náměstích.
Kozolupy - Už od roku 1882 působí v Kozolupech sbor dobrovolných hasičů. Za sebou má bohatou historii, během níž se v jeho čele vystřídalo 14 velitelů, a ačkoliv to před deseti lety s hasiči vypadalo bledě, sbor funguje dále.
Hradec Králové - /DOPLNĚNO/ S nedostatkem míst v mateřských školách se potýkají rodiče dětí v Hradci Králové.
Opava - Sloučení dvou opavských mateřských školek nezabránila ani petice, ani slova ředitelek.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Mezi dvaceti sedmi dětskými hřišti v Libereckém kraji, která prošla opravou a byly v nich montovány nové herní prvky, je i patnáct hřišť na území Jablonce nad Nisou.
Lánov - Stabilní počet obyvatel a slibný demografický vývoj zaručuje podhorské obci dostatek školáků i v dalších letech. Všechny ročníky základní školy se od počátku září učí „pod jednou střechou“.
Jindřichův Hradec - Už jen do konce letošního roku si budou děti hrát v současné budově mateřské školy v Jindřichově Hradci v ulici Ruských Legií .
Kroměřížsko - Ke dvěma naprosto rozdílným zásahům vyjížděli v úterý a středu hasiči v kroměřížském regionu. Nejprve jim práci v úterý před půl osmou ráno přidělal bezdomovec v Kroměříži v ulici Hulínská.
Mladá Boleslav - Kurzy bruslení povedou erudovaní trenéři.
Zdounky /FOTOGALERIE/ - Hned několik pejsků různých ras přišlo v úterý potěšit děti do zdounecké mateřské školky. Takzvané Hrátky s pejsky pro předškoláky iniciovala tamní knihovnice Ludmila Paličková.
Prostějov /FOTOGALERIE/ - Nejmoderněji vybavené třídy v Prostějově mají k dispozici žáci Základní a mateřské školy Melantrichova. „Jde o dvě učebny vybavené počítači, interaktivními tabulemi, polohovatelným nábytkem a klimatizací. Zprovoznili jsme je před nedávnem a děti jsou z jejich vybavení nadšeny. Myslím si, že takové třídy jinde v Prostějově nejsou,“ uvedl ředitel školy Roman Pazdera.
Dačice - Nová lávka přes řeku Dyji v Dačicích byla před rokem slavnostně otevřena. Přesto se nyní znovu opravuje a přechod přes ni je uzavřen pro pěší i cyklisty kvůli jejímu špatnému technickému stavu.
Chrudim - Havraní kolonie u parku Střelnice má velkého zastánce. Pardubický krajský úřad předložil radě města ke schválení návrh péče pro zvláště chráněné území, kterým se má stát přírodní památka Ptačí ostrovy.
Kolín -Vedle fungujících městských vznikají nové soukromé školky. Majitelé lákají na alternativní výchovné metody
Třebíč - Na zpustlé hřiště a lebedu místo trávníků se musí dívat obyvatelé okrajových věžáků v sídlišti Za Rybníkem.
Uherské Hradiště - Obyvatele sídliště Východ vyděsily v úterý 15. září čety vodárenských techniků. Znepokojení bylo, podle oslovených lidí, na místě. Zhruba před dvěma týdny se totiž kvůli jiné havárii na vodovodním potrubí sídliště ocitlo dočasně bez vody.
Turnov - Základní škola Žižkova a střední odborná škola unádraží si vpříštích letech vymění místo.
Lhenice - Rekonstrukce místní základní a mateřské školy byla již dokončena.
Plzeň /FOTO/ - Začátek školního roku s sebou přináší návrat do kolektivu a s ním i vši dětské. Malý bezkřídlý hmyz žije zejména mezi jemnými vlasy na hlavě a zbavit se ho není vždy tak snadné.
Bělá nad Svitavou - Lidé z vesnice uspořádali brigádu na pomoc při realizaci projektu Krtkova zahrada.
Okres Louny - Na jaké kulturní a společenské akce můžete vyrazit od úterý 15. do čtvrtka 17. září.
Studenec -Novou mateřskou školu pro osm desítek dětí začala budovat obec Studenec na Jilemnicku, která se jako jedna z mála nepotýká s klesající porodností, nýbrž naopak.
Ústí nad Labem -Ústečtí republikoví policisté v rámci projektu Adopce školy vyrazili do mateřské školy Centrum.
Všemina /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Desítky dospělých i dětských návštěvníků se během neděle přišly podívat do základní a mateřské školy ve Všemině na Zlínsku.
Třebíč - Podzimní závody na kolech, soutěže a přednášky o bezpečnosti na silnicích či malování křídami pro děti z mateřských škol, to je jen ukázka toho, co všechno za akce se chystá na letošní Evropský týden mobility, ke kterému se připojila i Třebíč.
Mladá Boleslav - Do deseti mladoboleslavských základních škol, jejichž zřizovatelem je město, nastoupilo letos v září celkem 418 prvňáčků.
Plzeň - Nadšení bylo možné spatřit v očích dětí, které přišly po prázdninách do 50. mateřské školy v Plzni Doubravce. Stěny totiž byly nově vymalované pestrobarevnými obrázky.
Hranice /DISKUTUJTE/ - Více než dvojnásobné navýšení předpokládaných nákladů ohrožuje záměr zřídit v hranické Základní škole Šromotovo novou mateřskou školu.
Rychnovsko - Žáci prvních a druhých tříd a předškoláci se seznamují s volnočasovými aktivitami
Únanov /FOTOGALERIE/ - Nově opravená únanovská školka začne už vzáří sloužit dětem. Ve čtvrtek byla, o tři měsíce dříve než bylo vplánu, slavnostně otevřena.
Všemina - Netradičně vneděli 13.září ožije základní a mateřská škola ve Všemině. Upříležitosti sto dvaceti let od jejího založení pořádá vedení školy Den otevřenýchdveří.
Kladno - Již popatnácté mohou zájemci obdivovat krásy rozkvetlých růží.
Jičín - Parní expres Pohádka dorazil z Prahy ve čtvrtek před desátou hodinou do pohádkového Jičína a přivezl s sebou v šesti vagónech na čtyři sta natěšených malých návštěvníků, které vyložil ve Valdicích.
Střítež nad Ludinou /FOTOGALERIE/ - Lidový dům, národní výbor, obecní úřad a teď dětské hřiště. Takto bohatou minulostí se může chlubit parcela, sousedící s mateřskou školou ve Stříteži nad Ludinou.
Tachov - Všechno dělají společně. Nejmenší děti mají za sebou první kroky v mateřinkách.
Vrchlabí - Tři stovky dětí ze zdejších mateřských škol se v úterý dopoledne zúčastnily akce Louka plná dětí, kterou pro ně v klášterní zahradě připravila Správa Krkonošského národního parku. .
Havířov – První ročník řezbářského sympozia Havířovská lípa zhlédly na náměstí Republiky stovky lidí. Z vydařené akce se radují hlavně školky, které získaly nádherné dřevěné sochy.
Třemošnice - Rodinné centrum Třemánek v úterý slavnostně otevřeli v Třemošnici za přítomnosti starosty města Stanislava Pecy a dalších hostů.