Chce do školy, ale maminka by to odkládala donekonečna
Táborsko - Od poloviny ledna probíhají zápisy ve školách. Táborské a soběslavské to teprve čeká.
Táborsko - Od poloviny ledna probíhají zápisy ve školách. Táborské a soběslavské to teprve čeká.
BLÍŽEJOV - Děti se na ZŠ Blížejov vzdělávají také formou školních projektů
Novojičínsko– Formu zápisu do školy si volí každá škola individuálně. Samotné seznamování se sbudoucím školákem má ale vesměs podobná pravidla.
Praha - Poslední rok mateřské školy bude nadále bezplatný, počet žáků ve třídách nebude limitován, k odložení školní docházky bude stačit jediný posudek a od příštího školního roku budou moci nastoupit do první třídy i pětileté děti.
Krnov - Vyvenčit psa se vydal v úterý 27. ledna kolem osmnácté hodiny jednašedesátiletý obyvatel Fügnerovy ulice v Krnově. Netušil, že se vydal na poslední procházku svého života. Zhruba o dvě hodiny později jej našli utopeného pod ledovou krou v řece Opavě.
Karlovarsko — Otřepané varování policistů, že auto není trezor, nechává mnoho motoristů v klidu. Až do okamžiku, kdy na vlastní kůži pocítí, že stačí skutečně jenom chvilička nepozornosti, kterou dokáží mazaní zloději beze zbytku využít.
Krnov - Vyvenčit psa se vydal v úterý 27. ledna kolem osmnácté hodiny jednašedesátiletý muž z Fügnerovy ulice v Krnově. Netušil, že jde na poslední procházku svého života, a jak nebezpečná dokáže být zimní řeka.
Karlovy Vary — První primátorský den, který se konal toto pondělí, využilo asi pětadvacet Karlovaráků. Primátor Werner Hauptmann (ODS) bude lidem k dispozici každé poslední pondělí v měsíci, přičemž s nimi chce mluvit o problémech, které je trápí.
Borová Lada - Březen bude osudovým měsícem pro budoucnost dětí v základní a mateřské škole v obci.
Vacov - Více než polovina žádostí o dotace, které podali Vacovští vloni, byla úspěšná.
Nový Bydžov -Novou podobu dostanou v letošním roce obě základní školy, mateřské školy a také jedna z budov městského úřadu.
Svitavy - První třídy už dávno nejsou plné dětí. Ředitelé škol ve svitavském okrese většinou nezapíší více než dvacet prvňáčků. V Litomyšli zažívají velký propad. Lékaři také upozorňují na zbytečné odklady žáků.
Lázně Bělohrad/Rychnov n. K. - Před závěrečným kolem Velké ceny Královéhradeckého kraje v šachu v Lázních Bělohrad se v kategorii chlapců do 12 let srovnali na špici tři hráči rychnovské Pandy v pořadí – Macháň, Ševčík, Pokorný.
Mladá Boleslav/ Politici v Mladé Boleslavi konečně přišli s očekávaným návrhem řešení nedostatečné kapacity mateřských školek.
TRHANOV - "Hrajeme si celý den," říká ředitelka školky v Trhanově
Rožďalovice - Neobvyklou výstavu uspořádala mateřská školka v Rožďalovicích. K prohlédnutí jsou hrníčky s dětskými motivy.
Vejprnice - Jak se bude dál rozvíjet největší obec na severním Plzeňsku, o které byla první písemná zmínka už v roce 993? Jak se žije zdejším obyvatelům a co je trápí? Zeptali jsme se starosty Vejprnic Petra Váchala.
Lázně Bělohrad/Rychnov n. K. - Před závěrečným kolem Velké ceny Královéhradeckého kraje v šachu v Lázních Bělohrad se v kategorii chlapců do 12 let srovnali na špici tři hráči rychnovské Pandy v pořadí – Macháň, Ševčík, Pokorný.
Kolín - Nový reliéf Přemysla Otakara II, zakladatele Kolína, zdobí od úterního poledne vitrínu zasedací místnosti kolínské radnice. Při slavnostní tzv. vitrinaci sem umělecké dílo vytvořené pedagožkou Jiřinou Stupkovou umístil starosta Jiří Buřič.
Jičínsko - Oproti předcházejícímu týdnu stoupla v Královéhradeckém kraji onemocnění akutními respiračními infekcemi a chřipkou o 25 procent. Nejvíce mezi nejmenšími dětmi, a to o 45 procent.
Beroun - Jungmannova základní škola pořádá den otevřených dveří.
Stráž nad Nežárkou - Lidé ve Stráži nad Nežárkou nyní budou moci rozšířit třídění obalových komunálních odpadů osklo.
Jičín - Za zeleň a její kvalitu odpovídá majitel. V případě zahrad u základních a mateřských škol to je město.
Běšiny - S orlem mořským, rarohem velkým, výrem velkým a puštíkem bělohlavým zavítal mezi žáky základní školy a děti z mateřské školy v Běšinech Milan Zaleš, sokolník ze Zoologické a botanické zahrady města Plzeň
Nový Jičín – Speciální základní a mateřská škola Nový Jičín (dříve Dětské centrum), jejímž posláním je vzdělávání dětí a žáků stěžším zdravotním postižením, řeší problém chybějícího automobilu. Školní mikrobus je plně vytížený každodenním svozem dětí znovojičínského okresu. Pro další aktivity potřebuje škola menší vozidlo dodávkovéhotypu.
Rousínov - /AKTUALIZOVÁNO/ Rousínov představil důležité změny v územním plánu. Lidé jsou připravení se k nim vyjádřit.
Teplice - V únoru 2009 se ve Speciální Základní a mateřské škole Trnovanská v Teplicích otevřou dveře nové „kouzelné“ místnosti Snoezellen.
V letošním sedmém ročníku získaly v rámci programu Prazdroj lidem finanční příspěvek tyto projekty:
Staré Hamry-Bílá - Letošní zima je po dvou katastrofálních sezonách k milovníkům zimních sportů o něco přívětivější. V provozu jsou téměř všechna lyžařská střediska a pozadu už nemusejí zůstávat ani ti nejmenší lyžaři.
Nová Paka - V Základní škole v Husitské ulici přivítali v pátek a v sobotu budoucí prvnáčky.
Chroboly - Obavy z možného vzniku nepříjemné plísně v kuchyni v mateřské škole v obci definitivně vyřešili Chrobolští.
Plzeň - Máte doma malé miminko a pomohlo by vám, kdyby starší dítě už chodilo alespoň na čtyři hodiny do školky? Letos zřejmě neuspějete. Už nyní hlásí plzeňské mateřské školy větší zájem, než jim kapacita dovoluje. Při výběru dětí budou ředitelky předškolních zařízení postupovat podle daných kritérií, nejmenší šanci mají právě děti nezaměstnaných rodičů nebo zájemci pouze o dopolední docházku.
Nová Paka - V Základní škole v Husitské ulici přivítali v pátek a v sobotu budoucí prvnáčky.
Jince - Zatímco v Pardubicích se radní nemohou dočkat, až odejdou tamní vojáci z dělostřeleckého oddílu, v Jincích se jich zase nemohou dočkat. Vojáci mají být přesunuti do Jinců z jednoduchého důvodu. V rámci armády existuje jediná posádka s dělostřelci, a to jinecká 13. dělostřelecká brigáda. Pod její velitelství spadají i dělostřelci z Pardubic. Město perníku čeká, až uvolní vojáci prostory, aby část využilo samo. Jinečtí si zase slibují od posílení posádky větší kupní sílu, zvýšení počtu obyvatel a do budoucna i větší počet dětí v základní a mateřské škole.
Velvary -Padesát dětí, které v pátekpřicházely se svými rodiči k zápisu do prvních tříd velvarské základní školy, čekalo velice milé překvapení. Vedení školy se společně se staršími žáky ze školního klubu postaralo o to, aby jejich první setkání s prostředím nebylo pro nastávající prvňáčky stresující záležitostí, nýbrž dnem plným krásných zážitků a překvapení.
Přerovsko - Vysoké teploty, rýma, kašel a celková únava – takové zdravotní problémy trápí čím dál víc lidí na Přerovsku. Nemocnost zde totiž oproti minulému týdnu výrazně stoupla. Přitom se stále nejvíce drží hlavně mezi nejmladší věkovou skupinou – kojenci a předškoláky.
Přerovsko - Vysoké teploty, rýma, kašel a celková únava – takové zdravotní problémy trápí čím dál víc lidí na Přerovsku. Nemocnost zde totiž oproti minulému týdnu výrazně stoupla. Přitom se stále nejvíce drží hlavně mezi nejmladší věkovou skupinou – kojenci a předškoláky.
Královéhradecký kraj - Zdejší hasičský záchranný sbor v loňském roce evidoval 5587 událostí, jako jsou třeba požáry, dopravní nehody a ekologické havárie, u kterých hasiči zasahovali.
Královéhradecký kraj - Zdejší hasičský záchranný sbor v loňském roce evidoval 5587 událostí, jako jsou třeba požáry, dopravní nehody a ekologické havárie, u kterých hasiči zasahovali.
Žďársko - Chřipková epiemie klepe na dveře Žďárska. Lékaři hlásili 1929 pacientů s virózami v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Dvoutisícová hranice znamená epidemii.
Královéhradecký kraj - Zdejší hasičský záchranný sbor v loňském roce evidoval 5587 událostí, jako jsou třeba požáry, dopravní nehody a ekologické havárie, u kterých hasiči zasahovali.
Lipová - Základní a mateřská škola v Lipové
Znojmo - Trochu hry, trochu zkoušení a trochu nervozity. Na znojemských základních školách se v sobotu konaly zápisy do prvních tříd. Dětí přišlo více než tři sta. Zhruba stejný počet jako loni.
Královéhradecký kraj - Zdejší hasičský záchranný sbor v loňském roce evidoval 5587 událostí, jako jsou třeba požáry, dopravní nehody a ekologické havárie, u kterých hasiči zasahovali.
Plzeň - Maminkám na mateřské zůstanou děti nejspíš doma, přednost mají předškoláci
Východní Čechy - Zdejší hasičský záchranný sbor v loňském roce evidoval 5587 událostí, jako jsou třeba požáry, dopravní nehody a ekologické havárie, u kterých hasiči zasahovali.
Kutnohorsko /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Každý týden se ptáme dětí z mateřských škol. Tentokrát jsme navštívili děti v Mateřské škole v Malíně.
Havlíčkobrodsko - Už dnes se na všech brodských školách konají zápisy do prvních tříd. Ty často odhalí neřešené problémy výslovnosti.
Jižní Město -„Chceme školku i azylový dům“. S takovými transparenty protestovali ve čtvrtekčlenové občanského sdružení Společnou cestou před sálem, kde se konalo zasedání zastupitelstva Prahy 11.
České Budějovice - Jak přistupovat k zápisu do první třídy jsme se zeptali vedoucí českobudějovického pracoviště Pedagogicko psychologické poradny PhDr. Hany Plucarové.