Prošli Katusice, aby ukradli, co jen šlo
Katusice -Dvojice mužů vyrazila do domů vKatusicích krást. Všímaví lidé na ně ale zavolali policii.
Katusice -Dvojice mužů vyrazila do domů vKatusicích krást. Všímaví lidé na ně ale zavolali policii.
Kutnohorsko - Malí, ale zato o poznání viditelnější teď budou děti z pěti mateřských škol v Kutné Hoře (Pohádka, Benešova), v Čáslavi (Masarykova, Čeplov) a v Miskovicích. Až se totiž vydají do ulic na pravidelné procházky, obléknou si na sebe zbrusu nové reflexní oranžové vesty.
Slavkov u Brna - Slavkovští zastupitelé už roky plánují, že nechají postavit mateřskou školu pro dalších sto padesát dětí. Zatím totiž ve městě není žádná, která by měla své pevné sídlo. Tamní mateřinka Zvídálek je roztroušená po třech místech a jejímu vedení se to příliš nezamlouvá.
Malá Veleň - Pod stromečkem čekalo na děti překvapení
Holice - Skácené topoly vlašské však v Holicích nahradí jiná zeleň. Především keřového vzrůstu
Hradec Králové - Základní škole v Plotištích nad Labem hrozilo, že pro malý počet dětí přijde o druhý stupeň. Po výměně personálu a úsporných opatřeních se karta začala obracet. Problémy začínají mít jiné školy.
Břeclav - Vánoční ozdoby všeho druhu, malby s tématikou adventu či svíce, jež neodmyslitelně patří na štědrovečerní stůl. To všechno mohou vidět návštěvníci vánoční výstavy na břeclavské radnici.
Rakovník/ Dozvuky premiérového Adventního bazárku v klubu DDM rozdávají radost ještě v těchto dnech.
Frýdek-Místek - Iletošní rok patřil vprostorách Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku malým zpěvákům zmateřských a základních škol. Již po páté se sešli na pěvecké soutěži Vánoční nota pořádané základní školou Jiřího zPoděbrad ve Frýdku-Místku.
Cheb - Mezi nejmladšími zvítězily děti ze školky na Malém náměstí
Kutná Hora - Krásnou vánoční atmosféru navodily děti a učitelky v malínské základní škole „stromkem splněných přání“. Žáci postupně zdobili schody rozsvícenými svíčkami a pověsili na umělý jehličnan napsaná přáníčka.
Prostějov - Že se pod stromeček naděluje, popřeli v úterý na svém zasedání městští zastupitelé. Tisícům sympatizantů Rejskovy základní školy totiž sebrali naději na záchranu tohoto vzdělávacího zařízení.
Litoměřice - V úterý se návštěvníci vánočních trhů na Mírovém náměstí mohli podruhé setkat s kulturním programem, který naplňovali po celý den především amatérští umělci. Nákupy jim zpestřily vánoční scénky, tance, koledy a písničky, v pondělí si ti nejmenší mohli zasoutěžit a někteří z nich dostali od klauna Ferdy i předvánoční nadílku.
Hranice - Zastupitelé města schválili na svém letošním posledním zasedání návrh rozpočtu pro příští rok. Celková výše rozpočtu činí 459 milionů korun.
Chválenice - „Děkujeme milý Ježíšku,“ ozvalo se již včera z Mateřské školy ve Chválenicích. Ježíšek sem totiž přiletěl už o něco dříve a nadělil dětem hromadu hraček.
Švihov - V letošním roce uplynulo padesát let od otevření školní budovy ve Švihově, která se po dlouhých desetiletích provizorií a příprav stala důstojným místem vzdělávání dětí nejen ze Švihova, ale i širokého okolí
Příbram/ Zastupitelé odsouhlasili omezení počtu míst, kde smějí být provozovány hrací automaty.
Nymburk - V minulém týdnu obdarovala městská policie v Nymburce všechny mateřské školky ve městě malými reflexními vestičkami.
Chodský Újezd - Z návštěvy Chodského Újezdu dnes přinášíme rozhovor s ředitelkou tamní mateřské školy Evou Morávkovou
Nový Bor - Město Nový Bor má přislíbeno 2, 5 milionu korun ze státního rozpočtu na rekonstrukci mateřské školy.
Zaječice - (FOTOGALERIE) Za padesát let svorné cesty životem poděkoval oslavencům starosta obce Róbert Pavlačič, zazpívaly také děti ze zdejší mateřské školy
Frenštát pod Radhoštěm - Školka v Kopané, části Frenštátu pod Radhoštěm, byla před lety uzavřena. Nyní obyvatelé Kopané apelují na město, aby ji znovu otevřelo.
Blansko - K tradičnímu vánočnímu turnaji přijely do Blanska týmy z celé republiky. TJ Olympia Blansko ve spolupráci se Základní a mateřskou školou Blansko Salmova, Domem dětí a mládeže Oblázek a městem Blanskem uspořádaly o víkendu sedmnáctý ročník Vánočního turnaje v baseballu žáků.
Brno - Na předvánočních akcích bývají děti většinou v roli užaslých diváků. Dnes se ale situace hned na třech místech v Brně změní. Malí Brňané z mateřských a základních škol připravili zpestření předvánočního času pro ostatní.
Zlín - Sportovní management, Ekonomiku a management v anglickém jazyce, Čínský jazyk pro manažerskou praxi nebo Učitelství pro mateřské školy.
Dolní Žandov - Školáci se mohou věnovat sportu, hudbě, informatice, angličtině nebo češtině s úsměvem
Nové Město nad Metují/Hrochův Týnec - Novoměští zastupitelé na svém veřejném zasedání rozhodli o sloučení Mateřské školy Krčín a Základní školy Krčín. Ředitelem Základní školy Krčín je František Netušil, jehož odstup požadují učitelé a rodiče. František Netušil měl problémy už ve svém předešlém působišti na Základní škole v Hrochově Týnci, kde rovněž vykonával funkci ředitele.
Litoměřice - Vánoce již naplno vtrhly na litoměřické náměstí. Dnes zde totiž začaly již tradiční vánoční trhy, které pro město Litoměřice organizuje společnost Výstavy. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!
Zbýšov - Do „pohádkové země“ v Opatovicích se vydali žáci zbýšovské základní školy společně s dětmi z mateřské školy. Na dvoře jednoho stavení mohli zhlédnout nejenom repliku staré studny, vodníka, vůz osadníků divokého západu, ale i vyráběného obřího sněhuláka z polystyrenu.
Rakovník/ Do Mateřské školy V Lukách přinesl Ježíšek vánoční dárečky.
Zlín - Sportovní management, Ekonomiku a management vanglickém jazyce, Čínský jazyk pro manažerskou praxi iUčitelství pro mateřské školy. Dvacítku nových oborů připravuje kakreditaci Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Pokud uspěje, začnou se na vysoké škole vyučovat už od příštího akademickéhoroku.
Zdounky - Dopis s vánočními přáními poslaly v pátek prostřednictvím nafukovacích balónků děti ze zdounecké mateřské školy. Akce se konala, i když ne přesně na den, při příležitosti celorepublikových Českých vánoc s Ježíškem.
Opavsko - Vozidla i s věcmi, které v nich majitelé nechali, byla minulý týden na Opavsku středem pozornosti nenechavců. Na jejich aktivity doplatili lidé, kteří auta naivně považovali za bezpečnou úschovnu.
Vlachovo Březí - Úsek Mateřské školy Pastelka ve Vlachově Březí bude od 22. prosince do 4. ledna uzavřen.
Olomouc - Rodiče ze Šternberska, které se i s dítětem dostanou do tíživé životní situace a budou potřebovat dočasné bydlení, už brzy nebudou muset hledat pomoc až v krajském městě.
Chrudim - Oči až přecházely nad téměř nekonečnou nabídkou prodejců, kteří se v neděli se svým zbožím sjeli do prostor chrudimského Muzea.
Orlickoústecko - Také na Orlickoústecko směřuje část dotací, které se rozdělovaly v parlamentu. Radost mají zejména sportovci.
Rokytnice nad Jizerou -Teploty těsně nad nulou, slunečné počasí, v průměru třicet až čtyřicet centimetrů sněhu. Tak vypadaly lyžařské podmínky v krkonošských skiareálech během uplynulého víkendu. Rokytnické středisko Horní Domky navíc v sobotu uspořádalo Vítání zimy se zajímavým programem.
Kladno - Naše dětičky nosí brejličky. I takové logo můžete najít v mateřské školce pro děti se zrakovými vadami vMoskevské ulici. Je pátek odpoledne, zvonek zní a děti se sbíhají na lavičky a polštářky.
Dolní Žandov -
Bakov nad Jizerou/ Nové reflexní vesty ochránění děti při procházkách
Třeboň - V nejbližších dnech může třeboňské cyklisty překvapit policejní kontrola podobně, jako tomu bylo v minulém zimním období, kdy se večer brzy stmívá a jízda bez osvětlení je nebezpečná.
Slavkov u Brna - Slavkovská zámecká správa ve spolupráci s tamními školami dnes pořádá akci Vánoce na zámku.
Tupesy - /FOTOGALERIE/ Vedle Mateřské školy v Tupesích, která poskytuje základní výchovné programy dětem od tří let věku až po vstup do školy základní, funguje už pět let v obci zařízení s názvem Školička.
Kutnohorsko - Každý týden se ptáme dětí z mateřských škol. Tentokrát jsme navštívili děti ze třídy Jahůdky v Mateřské škole v ulici 17. listopadu v Kutné Hoře.
Cheb - V chebském Produkčním centru Kamenná se tančilo a zpívalo
Chrudim - Chrudimskému deníku se podařilo získat reakci starosty Chrudimě Jana Čechlovského k případu velké zpronevěry peněz v Mateřské škole v ulici Strojařů.
Třebíč - Kabina Horácké Slavie plná dětí a radosti. Trénink prvoligových hokejistů měl zvláštní zakončení.
Cheb - Potěšili je kamarádi s Norimberku
Hranicko/Přerovsko - Ordinace lékařů na Přerovsku zaplnili dětští pacienti. Virózy, nemoci horních cest dýchacích a záněty průdušek – takové jsou nejčastější potíže dětí v regionu. Snad nejvíce zasáhla nemocnost předškoláky.