Ve školkách není pro děti místo
Velké Meziříčí - Stále nižší věk dětí navštěvujících školky, snížení počtu žáků ve třídách a nepravidelná docházka. To jsou důvody, proč není pro děti ve velkomeziříčských školkách místo.
Velké Meziříčí - Stále nižší věk dětí navštěvujících školky, snížení počtu žáků ve třídách a nepravidelná docházka. To jsou důvody, proč není pro děti ve velkomeziříčských školkách místo.
Borová Lada - Nový sporák pro základní a mateřskou školu muselo letos koupit vedení Borových Lad.
Frenštát pod Radhoštěm - Krásné slunečné počasí provázelo středeční Den sDeníkem, který se tentokrát uskutečnil na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dvouhodinovému programu nabitému tancem, soutěžemi a zábavou tu přihlížely stovky lidí.
Žatec - Nejmenší děti vyrazily na výchovné koncerty.
Kutná Hora/ Ke Dni matek přály ve středu seniorkám v kutnohorském Domově Barbora děti z Mateřské školy 17. listopadu.
Chrudim - Místostarosta města Petr Řezníček je pověřen zastupitelstvem, aby jednal o koupi parčíku u Wiesnerovy vily.
Mšeno/ Bez zvýšení kapacity by zřejmě mateřská škola musela odmítat přespolní děti
Dětřichov - Z bývalé budovy hraniční a cizinecké policie chce obec Dětřichov udělat domov důchodců. Vyhlásila proto výběrové řízení na kupce objektu,který záměr provede.
Pardubice - Zástupkyně ambasády přibližovaly učitelkám ve školce hlavní rozdíly ve výchově
CHODSKÁ LHOTA - Noví občánci dostali vkladní knížku
Beroun/ Den otevřených dveří Dětského domova a speciální mateřské školky v Berouně mohli rodiče handicapovaných dětí využít pro zápis do mateřinky
KOSTELEC - O šest milionů, potřebných k výstavbě, obecní zastupitelé požádají Evropskou unii
Nebahovy - Zadat název obce je jediný požadavek, jak se dostat na obecní stránky. Na jejich návštěvníka tak nečeká žádná záludnost. Stránky obsahují základní informace o obci, ovšem nejsou na nich žádné aktuality, chybí zde úřední deska i zápisy ze zasedání zastupitelstva.
Ždírec nad Doubravou - Až desítky matek možná nebudou mít v blízké budoucnosti šanci umístit svoje dítě v mateřské škole ve Ždírci nad Doubravou.Kapacita předškolního zařízení už přestává stačit. Letos se žádostí o umístění neuspělo asi pět matek, do budoucna to může být nejméně čtyřikrát tolik.
Jablonec n. N. - Středa 14. května: Eurocentrum Jablonec, velký sál: 16.00 Kytička písniček.
Hranice - O starost méně budou mít od příštího podzimu maminky malých dětí v Hranicích.
Kolín/ Pivečko a párek na veřejném prostranství? Tak to by mohl být za chvíli v Kolíně problém. Zkrátka prohřešek postižitelný pokutou.
Šumperk - V Šumperku se formuje občanské sdružení, jehož cílem je otevření waldorfské mateřské školy.
ANKETA/ Jirkov - V Jirkově je denním chlebem občanů problém s parkováním. Ve městě chybí stovky parkovacích míst. Více než dvě stě Jirkovákům by mohly nové garáže vytrhnout trn z paty.
Jeseník - Centrum Jeseníku má šanci na atraktivní podobu. Jeseník totiž odborníci zařadili po boku dalších devíti měst do prestižní soutěže O cenu Petra Parléře, v níž renomovaní architekti navrhují netradiční řešení soutěžních námětů.
Volary - O letošních letních prázdninách musejí rodiče dětí, které navštěvují místní mateřskou školu, počítat s omezením provozu.
KARLOVY VARY - Na slavnostním večeru letos předávalo ocenění pouze Sdružení léčebných lázní.
Cheb - Děti soutěžily o masku nejkrásnější čarodějnice
Chomutice - V pondělí 28. dubna se již tradičně konalo okrskové kolo v kopané mladších žáků na hřišti v Chomuticích.
Hýskov/ Nákladní vlak zachytil mladistvé, když spolu šli podél kolejiště
Pelhřimovsko - Hasičské sbory v celém kraji Vysočina uspořádaly pro širokou veřejnost Dny otevřených dveří. Příležitosti prohlédnout si techniku a zároveň se dozvědět o nelehké práci hasičů v pátek využily děti z mateřské školky v Komenského ulici v Pelhřimově.
Vimperk - Vimperští stále čekají, jak dopadnou s žádostmi o dotace. „Dobrá zpráva je, že jsme zatím nevypadli“ říká místostarosta Vimperka Bohumil Petrášek.
Mariánské Lázně - Starosta Zdeněk Král vysvětluje situaci okolo mateřské školky v Úšovicích
Třebětín, Letovice - Fotbalová hřiště v Letovicích i v letovické městské části Třebětín se ještě letos dočkají vylepšení.
Cheb - Ekocentrum připravilo soutěž pro děti
Stovky ohňů vzplály ve středu večer na Kladensku a Slánsku. Lidé si po roce opět připomněli pálení čarodějnic. „Letos nebyl žádný problém, v okrese jsme nemuseli vyjíždět k žádnému požáru,“ uvedla včera mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.
Týnec nad Sázavou/ Mateřská školka si ve středu 30. dubna udělala vycházku do policejní služebny
Český Těšín - Celý týden trávila část českotěšínských strážníků ve školách. Proč? Učili děti bezpečnému chování v silničním provozu.
Jirkov - Školám a školkám v Jirkově se opraví střechy, vylepší sociální zařízení nebo se opraví tělocvična. Do nového školního roku tak bude téměř každá školka i škola vstupovat s něčím novým.
Hodonínsko - Stále více dětí má problémy z výslovností. Podle odborníků za to může dnešní styl života. Rodiče si s dětmi málo zpívají a čtou.
Karlova Studánka - Státní léčebné lázně Karlova Studánka pořádají o víkendu 3. a 4. května slavnostní zahájení letošní lázeňské sezony. Spojeno je se svěcením léčebných pramenů.
Prosiměřice - Obec zřídila zoo koutek, který všechny láká na prohlídku domácích a lesních zvířat. Uveden do provozu byl minulý pátek. Nachází se vedle domu s pečovatelskou službou.
Frýdek-Místek - Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku ve středu zaplnili malí čarodějové a čarodějky z mateřských škol.
Chlumany - Po zimní údržbě místních vozovek a chodníků volají obyvatelé obce Chlumany.
KARLOVY VARY - Jedině primátorka Vlková mohla pozastavit rozhodnutí rady. Neučinila tak.
Krásná Lípa - Další čarodějnice se v Krásné Lípě budou pálit zítra a s touto akcí je spojeno i tradiční stavění máje.
Halenkov - Do kampaně Celé Česko čte dětem se zapojil také známý herec Petr Kostka, který včera předčítal v mateřské škole v Halenkově. Zájem o program byl obrovský a kromě dětí se akce zúčastnili také mnozí rodiče.
Olomouc - Hymnou "Není nutno nutno" zahájily v úterý ráno děti v olomoucké Mateřské škole Michalské stromořadí v pořadí druhé sportovní hry školek Olomouckého kraje.
Mladá Boleslav/ Bruslařský klub Mladá Boleslav chce dát příležitost dětem, které mají rády sport.
Chebsko - Lampionové průvody, ohňostroje a hlavně zapálené ohně rozzáří Chebsko
Kutná Hora/ Čarodějné dopoledne si v úterý užily děti v kutnohorské Mateřské škole Dačického. Všechny se oblékly do stylových kostýmů mezi nimiž byl v převaze model Harry Potter.
Kamenice nad Lipou - „Chceme hřiště pro naše děti,” dožadovaly se maminky na loňském Dni s Deníkem v Kamenici nad Lipou.
KARLOVY VARY - Vyjádření Veroniky Ujčíkové, matky jednoho z dětí hze školky v ulici Krále Jiřího.
Hradecko - Směšné, absurdní, naprostý výsměch učitelské profesi. Takto shodně hodnotí ředitelé školských zařízení na Hradecku novelu zákona o střetu zájmů. Ta rozšiřuje okruh osob povinných podávat každoročně majetkové přiznání právě o ředitele základních, středních i mateřských škol.