O rozdělení dlažby a obkladů
DĚČÍN - Užitek ze štědrosti plzeňské firmy Lasselberger, která nabídla ze své produkce věcné dary všem čtyřiadvaceti českým a moravským magistrátním městům, bude mít i sedm školských zařízení na území Děčína.
DĚČÍN - Užitek ze štědrosti plzeňské firmy Lasselberger, která nabídla ze své produkce věcné dary všem čtyřiadvaceti českým a moravským magistrátním městům, bude mít i sedm školských zařízení na území Děčína.
REGION - Humanitární sbírka pro diakonii Broumov pořádají ve dnech 27. a 28. dubna organizátoři, kteří darované předměty předají potřebným.
MĚLNICKO - Zveme vás na pořad Výlet, Filmový festival Krišpín 2007, Krásku a zvíře a další
Díky vysokému počtu zapsaných dětí nemusí město žádné předškolní zařízení kvůli nízké naplněnosti rušit.
PELHŘIMOVSKO - Děti si zuby samy správně nevyčistí. Myslí si to zubní lékaři i někteří rodiče. Ti by na preventivní péči rozhodně neměli zapomínat.
CHOMUTOV - Odpolední porci zábavy i poučení pro Chomutováky na dnešek přichystala redakce chomutovského deníku. Na náměstí 1. máje proběhne od 13 hodin Den s Deníkem.
JABLONEC NAD NISOU - Ano či ne aneb jeden svatební den. Tak zněl název Eko dnu pořádaného Základní školou Arbesova v Jablonci.
LIBEREC, PRAHA - Mezi osm nejlepších projektů z rekordních 59 přihlášených postoupil v 16. ročníku prestižní celostátní soutěže, nazvané Cena zdraví a životního prostředí 2006, projekt liberecké firmy Tarmac CZ. Soutěž vyhlašuje asociace českých a mezinárodních společností Business Leaders Forum.Porota oceňuje společnosti nebo organizace, které přispějí k nejlepšímu měřitelnému životnímu prostředí, zdraví zaměstnanců či obyvatel v okolí svého působiště.
LITVÍNOV - V Litvínově dnes osm mateřských škol přijímá nové malé návštěvníky.
MILOVICE - Základní škola v Milovicích má zase problém. Do dvou let nebudou volná místa pro místní děti. Co s přibývajícím počtem žáků? Pomůže sousední Lysá nad Labem?
PRAHA - Počet úrazů ve školách se v prvním pololetí školního roku meziročně snížil. Vyplývá to z údajů České školní inspekce (ČŠI). Úrazů bylo méně o 23 procent, pokles se týká základních, středních a vyšších odborných škol. V mateřinkách naopak úrazů přibylo, stále jsou zde však úrazy nejméně časté.
PŘEDLICE - Dva tisíce lidí navštívily během deseti dnů ústeckou výstavu štírů a pavouků.
PLZEŇ - V aleji památných stromů Kilometrovka u Kalikovského mlýna v Plzni se v sobotu odpoledne objevilo 20 kilogramů hliníkového odpadu. Nešlo o náhodu ani o katastrofu, ale naopak o ekologickou akci.
V pátek se ve všech čtyřech mateřských školách v Milevsku uskutečnil zápis nových dětí. V doprovodu maminek se stejným jménem Martina přišly do MŠ Klubíčko Eliška Kortanová a Lucie Rybáková.
VLAŠIM - Jak umí děti hrát a také tančit, uvidíte v sobotu na Žizkově náměstí při Dni s Deníkem.
ČERČANY - Patnáct nových spoluobčánků přivítali zástupci obce.
STARÉ SEDLIŠTĚ - Sedm malých dětí s rodiči přivítali v obřadní síni obecního úřadu
PUSTÁ KAMENICE - Zloděj řádil v noci na dnešek ve vesnici na Poličsku. Vypáčil vchodové dveře u mateřské školy a odnesl si několik tisícikorun.
J. HRADEC - Možná, že jste mohli vidět, jak na náměstí Míru v Jindřichově Hradeci 20. dubna probíhaly slavnosti Jindřichohradeckého Deníku.
CHEB - Na zemi ležící značka mate motoristy
MĚLNÍK - Nejvíce víček nasbírala základní škola ze Pšovky
ZNOJMO - Jihomoravští radní přispějí na opravy památek i dalších objektů Znojemska.
NERATOVICE - Muzikál neratovických školek sklidil obdiv a velký aplaus. Malé děti se představily jako výborní herci
Město zpracovalo přehled akcí pro důchodce
MIKULÁŠOVICE - Na druhém zasedání zastupitelé schválili Program rozvoje města na následující čtyři roky.
HODONÍN - Tradiční součástí oslav Dne Země se stal v Hodoníně miniekojarmark. Pěší zóna se proto ve čtvrtek odpoledne opět proměnila v malou tržnici.
NOVÝ JIČÍN - Centrum pracovních terapií nabízí handicapovaným lidem denní stacionář Školy života v Novém Jičíně, místní části Žilina. Nejen klienti školy si mohou v centru osvojit práci s keramikou, rytinou do skla a následně také veškeré dekorativní techniky.
NOVÝ KOSTEL - Pálení čarodějnic je zábava pro malé i velké
KARVINÁ - Po prodejnách firem Kaufland a Lidl zřejmě přijde do města další společnost provozující diskontní prodej.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Žďárská Knihovna Matěje Josefa Sychry neslouží pouze čtenářům ze Žďáru. Navštěvují ji třeba i novoměstští senioři v rámci cyklu vzdělávání dospělých. A knihy od „Sychry“ putují také do více než devadesáti obcí na Žďársku. O tom, jak funguje, co připravují knihovníci nového a jací jsou dnešní čtenáři, ví nejvíc ředitelka Danuše Štefková.
Vážení čtenáři, zítra se od 15 hodin uskuteční na jindřichohradeckém Náměstí Míru první se série akcí nazvaných Den s Deníkem, kterou redakce pořádá ve spolupráci s městem.
JIČÍN - Radnice se letos zaměří i na rekonstrukci mostu přes Cidlinu v Butovské ulici. Sloužit bude ale jen pěším a cyklistům.
JIHLAVA - O dráčkovi Odpaďáčkovi. Tak zní název divadelního představení, které ve svém volném čase připravili pracovníci odborů dopravy a životního prostředí jihlavského magistrátu.
KROMĚŘÍŽSKO - Ačkoli do prázdnin zbývají ještě více než dva měsíce, mnozí rodiče plánují program svých potomků již nyní. Svou nabídku tomu přizpůsobila také volnočasová střediska v regionu, která již informují o letních táborech v době dvouměsíčního volna.
TACHOV - Její ředitelce předal symbolický šek na deset tisc korun.
PÍSEK - Obecně prospěšná společnost Regio byla přijata do krajské sítě ekocenter Krasec. Tato síť vznikla jako pokračování úspěšného projektu, který byl v uplynulých dvou letech financován více než 11 miliony korun z prostředků Evropského sociálního fondu a MŽP.
ZLATÁ OLEŠNICE - Obce se často musí spoléhat na peníze různých fondů a grantů. Snaží se o ně žádat, ale není jisté že je dostanou. Nedostatek financí trápí každého starostu.
TŘEBÍČ - Popletená zlatovláska. Žáci ze Základní školy na Václavském náměstí v Třebíči zahráli včera pro děti z mateřských školek divadlo.
DĚČÍN - Na webových stránkách lákají žáky, ředitel ani úřad informace nemají.
HOSTOMICE - Ověřovatel hodnotí opravy školky jako nekvalitní a předražené. Spolkla prý stovky tisíc korun navíc.
HOSTOMICE - Nově zrekonstruovaná budova školky jeví podle svědků velké nedostatky.
JIHLAVA - Výstražné vesty pro mateřinky prezentovali včera dopoledne děti z Mateřské školy Mozaika v Seifertově ulici. Dětem se vestičky velice líbily a hra na „modely“ je velice bavila.
COTKYTLE - Dalším místem, které navštívil Český rozhlas Pardubice jako součást cyklu „Posvícení“, byla včera Cotkytle.
HODONÍNSKO - Dlouhá loňská zima a jarní povodně. To jsou hlavní důvody méně vydatné lovecké sezony. Vysoké mrazy, dlouhodobá sněhová pokrývka, velká voda, ale i komáří kalamita snížily v lesích na Hodonínsku stavy zvěře.
SÁZAVA -Dnesotevře veřejnosti své dveře místní mateřská škola.
VLAŠIM - Město hospodaří s vyrovnaným rozpočtem. Jeho přijetí znamená pro radnici zmražení některých investic. I tak jdou ale výdaje radnice do desítek milionů korun.
FRÝDEK-MÍSTEK, TŘINEC - Profesionální hasiči z Frýdku-Místku a Třince uspořádali v pátek pro veřejnost Den otevřených dveří, o který byl opět velký zájem.
BLATNÁ - Dětská hřiště čeká revize jejich technického stavu tak, aby odpovídal státní normě. Tuto povinnost ukládá zřizovateli zákon
MOST - Město Most neplánuje rušení další základní školy ani školky. Nevylučuje dokonce, že zřídí novou mateřskou školu. Důvod? Rostoucí porodnost a očekávaný větší zájem rodičů o školky.
HAVÍŘOV - Po pátečním Dni otevřených dveří v hasičských zbrojnicích snad nezůstane jen u rozjásaných dětských tváří.