Mělnicko - Odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Středočeského kraje zveřejnil výzvu pro vlastníky lesů. Rozsah kůrovcové kalamity je dosud největší v historii České republiky a kritická situace vyžaduje aktivní účast vlastníků a nájemců lesů, kteří jsou odpovědní za zachování lesa. Důsledkem zanedbání péče o lesní porosty je významná finanční ztráta a porušení právních předpisů.
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Orkán Eberhard Boleslavsko rozhodně nešetřil. Stalo se dokonce jedním z nejzasaženějších regionů v kraji. A hasiči tak měli hodně práce.
Mělník, Srby – V ne zrovna ideálních podmínkách, v nichž odmítala poslušnost i časomíra na hřišti, se hned na úvod odehrálo jediné okresní derby I. A třídy. Fotbalisté Pšovky odešli ze souboje s lépe postavenými Záryby o gól šťastnější. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem z kopačky Šmída. Nelahozeves se z venkovního utkání vrátila s bodem a vyloučeným Vorlem.
Mělnicko – Silný vítr na Mělnicku nenapáchal žádné výraznější škody a nikdo nebyl zraněn. Podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody hasiči na Mělnicku zaznamenali přes třicet událostí za jednu noc. Pro porovnání celý Středočeský kraj hlásí 550 výjezdů hasičů.
Rumburk – Bitva o třetí místo dopadla na jedničku. Volejbalistky spojeného týmu Děčína a Rumburka doma dvakrát 3:0 porazily celek 15. ZŠ Plzeň a na první místo ve druhé lize ztrácí jen tři body!
Mělník /POHLEDNICE Z MINULOSTI/ - Restaurace Beseda v objektu čp. 66 v ulici Legionářů byla vyhlášená mezi mělnickými štamgasty dobrým pivem i kuchyní už v poslední třetině 19. století.
Mělník – Úkol splněn! Futsalisté Olympiku si tři kola před koncem definitivně zajistili účast ve vyřazovací části Varta ligy. O tom, že v tabulce nemohou skončit hůř než osmí, rozhodlo s konečnou platností domácí vítězství 6:5 nad Libercem.
Louny - V areálu Mateřské a Základní školy kpt. Otakara Jaroše v Lounech se v pátek 8. března uskutečnilo vzpomínkové setkání. V tento den totiž uplynulo přesně 76 let od úmrtí lounského rodáka.
Mělník /FOTOGALERIE/ - Putovní fotografické výstavě, která je věnovaná projektu Kořeny osobností, patří náměstí Míru v Mělníku celý měsíc až do konce března. Panely s fotografiemi jsou pod širým nebem a u výstavy se zastavují lidé, jejichž cíl cesty byl původně jiný.
Mělník /FOTOGALERIE/ - Pokud vznikne v areálu Elektrárny Mělník u Horních Počapel zařízení ZEVO spalující při výrobě energie komunální odpad, nemělo by to pro region znamenat neúměrnou dopravní zátěž. Na besedě s občany a starosty obcí v mělnickém muzeu to ve čtvrtek 7. března vpodvečer připomněli náměstci hejtmanky Miloš Petera (ČSSD), který má na starosti oblast životního prostředí a zemědělství, i Gabriel Kovács (ANO), do jehož sféry působnosti patří krajské finance a agenda evropských fondů.
Mělník – Podle rozpisu základní části Varta ligy poslední domácí utkání čeká v pátek od 20 hodin futsalisty Olympiku. V táboře jediného středočeského želízka ovšem věří, že o rozlučku ještě nepůjde. Právě v duelu s Libercem mohou svěřenci trenéra Němce pojistit účast v play-off, ke které v předešlých kolech nadějně vykročili.
Čáslav - Čáslavští hokejisté se po semifinálovém postupu přes Mělník probojovali do finále krajské ligy. Ve středu narazili na svého loňského přemožitele, SK Černošice. Domácím se vydařila první třetina, kterou vyhráli 2:1, ve druhé třetině přidali Čáslavští další dvě branky. Třetí třetina branky nepřinesla, Čáslav si tak z prvního finále vybojovala výhodnou pozici do příštího utkání, které je na programu v sobotu.
Lužec - Výjezdová jednotka dobrovolných hasičů z Lužce nad Vltavou nezasahuje pouze u požárů. Loni měli dvacet výjezdů a kromě ohně se potýkali s polámanými stromy i likvidací sršňů.
Střední Čechy - Připravované kotlíkové dotace na výměnu starých uhelných kotlů nižších emisních tříd za moderní zdroje tepla s ekologičtějším provozem a boj se suchem v oblasti středních Čech.
Mělník – Jeho první sezona na střídačce hokejistů Junioru je od neděle minulostí. Trenér Jiří Škubal se po vyřazení v semifinále krajské ligy nechal slyšet, že by na soutoku rád setrval. Jasno prý ale ještě není.
Mělník – Policisté pořádají sportovně charitativní akci s názvem Přes bariéry s policií, kde si studenti maturitních ročníků vyzkouší testy fyzické způsobilosti a ještě navíc přispějí osmadvacetiletému Jirkovi na novou bionickou ruku.
Kladno - Doberská ulice. Téma občanů Kladna, a to nejen těch, kteří v lokalitě žijí. Krajská komunikace, která byla uzavřena loni v červnu, stále není opravená. To i přes to, že se tak mělo stát už v prosinci. Bohužel se loni objevily komplikace v podobě špatně uložených plynových přípojek a stavba se zastavila.
Kolínsko - Ještě vloni v létě Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) hlásilo, že na Labi a Vltavě vznikne čtrnáct přístavišť za 307 milionů korun. Třeba mezi Mělníkem a Týncem nad Labem se plánuje postavit síť sedmi míst. Jde o veřejné zastávky osobních lodí, které budou obsahovat i stání pro malá rekreační plavidla.
Mělník – Jeho první sezona na střídačce hokejistů Junioru Mělník je od neděle minulostí. Trenér Jiří Škubal se po vyřazení v semifinále krajské ligy nechal slyšet, že by na soutoku rád setrval. Jasno prý ale ještě není.
Střední Čechy – Blížící se jaro mohou řidiči poznat nejen podle toho, jak se z vozovek vytratily plískanice a od kol jejich vozidel, stále ještě se zimními pneumatikami, se čím dál častěji může prášit. Nebo podle toho, že se v provozu stále častěji potkávají s cyklisty a motorkáři. Neklamným znamením jsou také dopravní omezení kvůli stavebním pracím.
Blížící se jaro mohou řidiči poznat nejen podle toho, jak se z vozovek vytratily plískanice a od kol jejich vozidel, stále ještě se zimními pneumatikami, se čím dál častěji může prášit. Nebo podle toho, že se v provozu stále častěji potkávají s cyklisty a motorkáři. Neklamným znamením jsou také dopravní omezení kvůli stavebním pracím.
Střední Čechy – Labe i Vltava jsou pro turistické vyžití jako dělané. Tohle poselství chtějí společně dostat do světa Středočeský a Ústecký kraj. Zatím tedy jejich představitelé; konečné rozhodnutí bude na hlasování zastupitelstev.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Byli nejlepší už v základní části, nyní si to rozdají kdo s koho o titul. Semifinalové odvety poslaly do finále krajské ligy hokejisty Čáslavi a Černošic. Těsně pod vrcholem končí sezona pro Mělník a Poděbrady.
Mělník – Chrudimští futsalisté měli v Mělníku utkání rozjeté na třetí nulu v řadě. Nestalo se tak. I přes korekci v poslední minutě si však domů odvezli hladké vítězství.
Čáslav /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Čáslavi odehráli v neděli 3. března třetí semifinálové utkání s Mělníkem. Do finále krajské ligy mužů se nakonec probojovali čáslavští Gripeni, kteří porazili hokejisty Mělníka 5:3.
Mělník – Hokejisté Mělníka si finále krajské ligy nezahrají. Vítězným obratem domácí semifinálové odvety si sice vynutili třetí zápas v Čáslavi, na ledě nejlepšího celku základní části ale v neděli stejně jako ve středu neuspěli. Po porážce 3:5 pro ně sezona končí.
Mělník - Hokejisté Čáslavi v sobotu odehráli druhé utkání semifinálového souboje s Mělníkem. Po prvním zápase, kdy Čáslavští vyhráli 4:0, si tentokrát Gripeni připsali prohru 2:3.
Mělník - Tentokrát se veřejnosti naskytne možnost projít si mělnické sklepení domu č.p. 134 v Palackého ulici. Prohlídky byly naplánovány na sobotu 16. března od devíti do sedmnácti hodin. Na prohlídky zve Mělnický osvětový a okrašlovací spolek v čele s Martinem Klihavcem.
Mělník /FOTOGALERIE/ – Futsalisté Olympiku v rámci 18. kola Varta ligy přivítali úřadující mistry z Chrudimi, které dokázali v minulé sezoně doma trápit až do konce. Tentokrát se nic podobného nepodařilo. Hrdý jediným gólem v závěru už jen mírnil porážku na 1:6.
Se začátkem března začnou opravné práce na sedmikilometrovém úseku dálnice D8 na hranici Prahy. Opravy se naplno rozjedou v pondělí, už ode dneška se ale začnou instalovat dopravní omezení, upozornil server Zdopravy.cz
Mělník - Mělničtí strážníci seznámili žáky třetích tříd na místní základní škole J. Seiferta s nejdůležitějšími dopravními značkami a s pravidly silničního provozu při akci s názvem Cyklistou bezpečně.
Mělník – Tým, který českému futsalu vládne bez přestávky už více než deset let, se v pátek v rámci 18. kola Varta ligy představí v hale mělnického gymnázia. Domácí Olympik od 20 hodin vyzve Chrudim, která i v letošní sezoně přesvědčivě míří za obhajobou titulu.
Čáslav - Čáslavští hokejisté se po postupu přes Velké Popovice utkali v prvním semifinále krajské ligy s Mělníkem. Středeční utkání plné šancí, vyloučení a pohledného hokeje dopadlo lépe pro čáslavské hokejisty, kteří zejména díky druhé a třetí třetině vyhráli 4:0.
Mělník - Jiřina Neumannová přivezla do mělnického Centra seniorů ukázat svou sbírku starých hraček. Exponátů bylo k vidění opravdu mnoho a každý si tak mohl hračky nejen prohlédnout, ale i vzít do ruky a potěšit se s nimi.
Mělník - Do bezvýchodné situace se může dostat každý. Záchrannou síť poskytují Služby prevence města Mělníka, které zastřešují některé preventivní sociální služby města. Pod tento referát spadá Azylový dům pro rodiny a jednotlivce, Azylový dům pro matky s dětmi a noclehárna. Dále pak sociálně právní porada a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Služby prevence sídlí v ulici Na Malém Spořilově.
Mělník - Nová autobusová linka městské hromadné dopravy pojede na Brabčov poprvé tuto neděli. Podle silnice tam byly vybudovány dvě nové zastávky na obou stranách komunikace. Současná linka číslo 474 tak bude rozdělena na dva odlišné spoje.
Mělník – Na Čáslav si jako jedni z mála posvítili už v základní části, když jediný vzájemný souboj zhruba před měsícem vyhráli 7:2. Příznivý výsledek by nyní rádi zopakovali. Mělničtí hokejisté ve středu rozehrají semifinále krajské ligy proti zatím nejlepšímu týmu aktuálního ročníku. První utkání začíná na ledě letců v 18 hodin.
Mělník - Projekt knihobudek, malých uměleckých děl ve veřejném prostoru sloužících k bezplatnému půjčování a výměně knih, vznikl z iniciativy občanského spolku P.U.N.K. Mělník (park-ulice-náměstí-krajina).
Střední Čechy – Oba nejlepší celky skupin východ i západ si proklestily cestu do semifinále krajské hokejové ligy. Černošicím, Mělníku a Čáslavi k tomu stačily dva zápasy, Poděbradům se podařilo obrátit vývoj série.
Neratovice - Dokonce účast zásahové jednotky byla potřebná v Neratovicích při dopadení muže, který se podle dostupných informací vyhýbal nástupu do vězení. V neděli 24. února na to upozornila televize Prima, podle jejíchž informací byl zadržen muž, který už před více než čtvrtrokem měl nastoupit k výkonu trestu odnětí svobody za vydírání podnikatelů - konkrétně za vybírání výpalného. Jinými slovy: za vymáhání peněz za to, že vyhlédnuté firmy neutrpí újmu.