Mělník – Přibližně sto policistů pořádkové, dopravní i kriminální policie bude o posledním zářijovém víkendu dohlížet na veřejný pořádek a dopravní bezpečnost na území města v době konání vinobraní.
Mělník – Nejen svátek vinařů, ale i fotbalu. Poslední zářijová sobota svede ke vzájemnému utkání dva týmy, které v dosavadních pěti odehraných kolech fotbalové I. B třídy nepoznaly hořkost porážky.
Mělník – Více než tři stovky dětí by podle zpráv z mělnického FC měly v pondělí 29. září zaplnit fotbalový areál na Podolí. Na programu se začátkem v 9.30 hodin bude poslední z "krajských" náborů konaných v rámci Měsíce náborů, akce Fotbalové asociace ČR, jejímž smyslem je oslovit děti zejména mladšího školního věku a přilákat je do svých řad.
Mělník – Od zrušení podmíněných trestů bylo prakticky nemožné, aby disciplinární komise okresního fotbalového svazu řešila po jediném týdnu vyloučení toho a samého hráče. Martin Djakov takový kousek přesto „dokázal".
Příbram – Prevence proti kriminalitě u mladých? Třeba sportem! Alespoň na to se teď zaměřili ve Středočeském kraji. Vznikne dokonce několik sportovních center. Dočkají se jak v Kralupech nad Vltavou, Kladně, Staré Boleslavi, ale i v Příbrami.
Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zahájil v neděli nový mistrovský ročník Společné regionální ligy 2014/15 utkáním 2. kola, ve kterém přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tradičního soupeře - HC Wendy Mělník. Utkání však pro domácí Spartu nedopadlo dobře. Soupeři podlehla o gól 17:18.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Již delší dobu hýbe nejen Rakovnickem, ale celou Českou republikou případ primáře Jiřího Havránka. Ten měl za svého působení v klatovské nemocnici údajně ubližovat několika dětem, a to kvůli své duševní nemoci maniodepresi. Jiří Havránek veškerá obvinění odmítá a bude se bránit.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Již delší dobu hýbe celou Českou republikou případ primáře Jiřího Havránka. Ten měl za svého působení v klatovské nemocnici údajně ubližovat několika dětem, a to kvůli své duševní nemoci maniodepresi. Jiří Havránek veškerá obvinění odmítá a bude se bránit.
Neratovice – Po čtyřech nezdarech výhra v nejvyšší čas. Futsalisté Olympiku rozdrtili přesně týden před svým vstupem do nejvyšší soutěže druholigový Combix Ústí nad Labem 11:3.
Střední Čechy – Hokejové krajské lize po dvou kolech vévodí Junior Mělník, který po Jesenici deklasoval dalšího posledního semifinalistu soutěže Velké Popovice. Kralupští ztratili i podruhé dobře rozehraný zápas.
Mělnicko - Nejen přispěním nevídaného výbuchu fotbalistů mělnického FC bylo páté kolo I. B třídy velmi bohaté na góly. Nedočkal se jich pouze zápas nováčků Kněžmost - Záryby, který byl odložen kvůli nezpůsobilému terénu.
Mělnicko - Nomenologie, která se zabývá významem a potenciálem jmen i příjmení, je prý věda, vedoucí k poznání sebe i jiných lidí. Mohla by přispět i k lepšímu přehledu voličů a výsledkům v komunálních volbách, které nás čekají už za pár týdnů? Určitě ne. Přesto můžeme společně nahlédnout do kandidátních listin ve městech i vesnicích na Mělnicku, a s nadsázkou bez zlého úmyslu pátrat, jaká příjmení nám nabízejí.
Nové Strašecí – Budou obyvatelé Nového Strašecí bez vody? Je ohrožena dodávka pitné vody ve městě? Rada města totiž vypověděla smlouvu vlastníkovi části vodovodního potrubí společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM) o nájmu a provozování vodovodu.
Nové Strašecí - Budou obyvatelé Nového Strašecí bez vody? Je ohrožena dodávka pitné vody ve městě? Rada města totiž vypověděla smlouvu vlastníkovi části vodovodního potrubí společnosti Vodárny Kladno – Mělník (VKM) o nájmu a provozování vodovodu.
Kokořínský Důl /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Přívalové deště, které se v sobotu odpoledne přehnaly Středočeským krajem, napáchaly velké problémy v Kokořínském Dolu na Mělnicku.
Mělník – V příštím týdnu začíná v mělnickém muzeu ojedinělá výstava modelů z kartonu. Zajímavé je na ní především to, kdo je jejich autorem. Modelářem, který návštěvníkům představí výsledky práce svých šikovných rukou, je totiž teprve jedenáctiletý Marek Suchý z Mělníka.
Na sobotu se netrpělivě těší příznivci cyklistiky a milovníci kokořínské přírody. Na mšenském koupališti totiž v devět hodin startuje už jednadvacátý Cyklotrek okolím Mělníka.
Příbram – V sobotu 13. září odjeli příbramští mladší žáci k dalšímu turnaji Oblastního přeboru v házené s cílem napravit dojem z úvodního vystoupení. Pořadatelem turnaje byl tentokrát oddíl Jiskra Zruč nad Sázavou.
Kladno – Už příští pátek vypukne nová sezona nejvyšší futsalové soutěže. Hráči Kladna mají za sebou třetí přípravný duel, v kterém poměřili síly s nováčkem mezi elitou, Mělníkem.
Mělník – Osmičku vyloučených hráčů pořešila na svém středečním jednání disciplinární komise okresního fotbalového svazu. Většinou vystačila s jednozápasovým trestem, výjimkami byli čečelický Karel Radomil a borecký Ondřej Mihalík.
Mělník – Rodinné centrum Kašpárek, které sídlí naproti mělnickému kostelu svatých Petra a Pavla, pořádá týden otevřených dveří. Zve proto rodiče malých dětí na nezávaznou návštěvu, ze které mohou vzejít pravidelné účasti v kroužcích a na dalších akcích, které Kašpárek pořádá.
Mělnicko – Projekt Čtení pomáhá, který podporuje čtenářství a zároveň dětem umožňuje podílet se na charitativní soutěži, ovládla ve školním roce 2013/2014 Základní a mateřská škola Úžice.
Kladno – Po zrušeném přípravném utkání s Jabloncem si futsalisté Olympiku konečně zahráli. Jejich pondělním soupeřem byl kladenský Sat-an, jeden z týmů, na který narazí také v nejvyšší soutěži, jejíž start už se kvapem blíží (26. září).
Kokořínsko – Na sobotu se netrpělivě těší příznivci cyklistiky a milovníci kokořínské přírody. Na mšenském koupališti totiž v devět hodin startuje už jednadvacátý Cyklotrek okolím Mělníka.
Plaňany - Dětský víkend v Plaňanech uspořádali skauti už po patnácté, první ročník Hemžení zorganizovali už v roce 2000. Od počátku byla akce rozsáhlá, přesto se postupem času mění.
Židovice - Už do sedmnáctého roku pálení ovocných kvasů letos vstupuje pálenice Josefa Bajera v Židovicích. Zkušený ovocnář se po odchodu do důchodu přesunul se svojí manželkou Jarmilou ze sadů a vinic do teploučka do blízkosti varného kotle a destilační jednotky.
Kralupy, Velké Popovice – O víkendu o sobě dal poprvé vědět i nový ročník krajské hokejové ligy, ve které má Mělnicko po roce opět dvojnásobné zastoupení. A zatímco Mělník se na úvod blýskl vítězstvím na ledě soupeře, Kralupům návrat do vyšší soutěže na domácím ledě zhořkl.
Praha – Středočeský krajský fotbalový svaz se připojil k náborovým akcím pořádaným Fotbalovou asociací ČR, jejímž smyslem je oslovit děti zejména mladšího školního věku a přilákat je do svých řad.
Mělnicko - Býkevští už léta nemají hospodu. Nahradily ji potraviny. Naopak v Kanině, kde trvale žije jen padesát obyvatel, provoz udrželi. Snížili nájem na minimum.
Dolany /FOTOGALERIE/ - Nebylo to jen Kynologické mistrovství bezpečnostních složek, které čekalo devětačtyřicetiletou Markétu Eflerovou a jejího pětiletého rotvajlera Dolfa. V sobotním mlhavém ránu v Dolanech u Mělníka skládala obyvatelka Prahy 11 i zkoušky na Psovoda bezpečnostní služby.