IKEA otevírá ve středních Čechách další z mobilních výdejních míst, a to v Kolíně, Mladé Boleslavi a Mělníku. Objednávat zboží s doručením do těchto mobilních výdejních míst mohou zákazníci na webu.
Zaběhat si a u toho podpořit dobrou věc mohou obyvatelé Mělníku ve středu 14. června, kdy se zde uskuteční letošní díl Běhu proti demenci. Akci pořádá nezisková organizace Dementia.
V Mělníku na FC, v Bakově a nejvíc ve Všestudech ještě nemohou mít fotbalisté úplně klidné spaní. Právě těchto týmů se v mělnicko-boleslavské skupině týká kolo před koncem eventuální sestup z dvanácté příčky, který postihne čtyři z pěti skupin středočeské I. B třídy.
V Mělníku na FC, v Bakově a nejvíc ve Všestudech ještě nemohou mít fotbalisté úplně klidné spaní. Právě těchto týmů se v mělnicko-boleslavské skupině týká kolo před koncem eventuální sestup z dvanácté příčky, který postihne čtyři z pěti skupin středočeské I. B třídy.
Pouze vteřiny dělily fotbalisty mělnické Pšovky od druhé venkovní výhry v sezoně. V Nymburce o ni přišli penaltou v nastavení, když ještě minutu před koncem vedli zásluhou Dvorného dokonce o dvě branky. V tlaku ale snížil Hobík a druhý gól dal ve čtvrté minutě nastavení Vacík z pokutového kopu. Týmy se tak o body podělily.
To byl hodně vydařený závěr. Remízu zachraňovali za pět minut dvanáct. Spíše čtyři minuty po dvanácté. Fotbalisté Polabanu Nymburk prohrávali v předposledním kole krajské I.A třídy s Pšovkou Mělník ještě minutu před koncem o dva góly. Pak v tlaku snížil Hobík a druhý gól dal ve čtvrté minutě nastavení Vacík z pokutového kopu. Týmy se tak o body podělily.
/KAM ZA FOTBALEM/ Poslední divizní kolo je tady. Oba fotbalové kluby z okresu Mělník už mají ve čtvrté nejvyšší soutěži „své jisté“. Poslední kolo tak mohou na hřištích soupeřů odehrát v klidu.
/FOTOGALERIE/ Mělnická muzejní noc 2023 na počest panovnic královského věnného města se vydařila! Návštěvníci si nenechali ujít všechny body programu od zahájení na výstavě KOMenský v KOMiksu až po závěrečný koncert panovnic, při kterém zazpívaly středověké písně sv. Ludmila, kněžna Emma, Žofie Bavorská a Johana z Rožmitálu osobně.
/FOTOGALERIE/ Dvě malé děti cestovaly v jednom ze tří aut, která bourala ve čtvrtečním pozdním odpoledni na Kokořínsku. Pro jedno z nich letěl na místo vrtulník letecké záchranné služby. Řidič, který po neobratném projetí zatáčkou nehodu zřejmě zavinil, měl v dechu přes dvě a čtvrt promile. Policistům tvrdil: „Pil jsem až po nehodě.“
V průběhu zápasu dvakrát prohrávali, ale pokaždé dokázali odpovědět. Fotbalisté mělnického FC se v předehrávce předposledního kola I. B třídy rozešli smírně 2:2 s Kosmonosy B, suverénním vítězem soutěže.
V průběhu zápasu dvakrát vedli, na rozdíl od řady předešlých zápasů si ale vítězství neužili. Fotbalisté Kosmonos B na hřišti mělnického FC nepotvrdili roli suverénního vítěze soutěže a v předehrávce předposledního kola I. B třídy se s domácími rozešli smírně 2:2.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Poplach se ve středu v 9 hodin a 49 minut rozezněl na hasičských stanicích v Kralupyech nad Vltavou, Mělníku a Neratovicích a do akce vyrazily i dobrovolné jednotky z obcí Nelahozeves, Velvary a Veltrusy. Na tísňovou linku středočeských hasičů byl nahlášen výbuch v opuštěném zemědělském objektu poblíž obce Staré Ouholice na Mělnicku. Naštěstí se jednalo o cvičení.
/FOTO, VIDEO/ Uzavírka Plavební ulice, která prochází rekonstrukcí, komplikuje už od konce letošní zimy dopravu v Mělníku. K omezení patří i neprůjezdný most Josefa Straky, po několik měsíců tak pro veškerý provoz přes Labe slouží pouze nový most. Chodníky ze zámkové dlažby v Plavební už se nyní rýsují, do pokládky asfaltového povrchu vozovky ale zbývá ještě několik týdnů.
/FOTO/ Poděbradský tým házenkářské přípravky se zúčastnil posledního jarního turnaje Středočeské ligy přípravek miniházené 4+1 v letošním sezoně a to v tradiční házenkářské baště Bělé pod Bezdězem. Všechny zúčastněné děti si mohly zahrát proti stejně starým dětem z jiných klubů a všechny bez problémů obstály.
/KANONÝR DENÍKU/ I kdyby letos postupoval ze čtvrté třídy pouze jeden tým jako tradičně, měli by fotbalisté Romy Mělník tuto místenku s předstihem v kapse. V sezoně prohráli ve čtyřiadvaceti zápasech pouze dvakrát, z toho jednou kontumačně po odchodu ze hřiště ve Střezivojicích. Velkou zásluhu na famózní jízdě má jeden z nejmladších členů kádru Jan Balog. Za jednadvacetiletým šikulou jde v průměru každý třetí gól lídra. Po minulých čtyřech do sítě Spomyšle jich má v sezoně už 39 a pevně drží i korunu pro krále střelců.
V první půli pálil jednu šanci za druhou a spoluhráči si říkali, že snad góly nikdy nedá. Filip Bulva je ale převezl, po obrátce se rozparádil a nasázel v duelu o třetí místo ve III. třídě do sítě Kolešovic hattrick. Je tak novým Kanonýrem Deníku.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Tragická dopravní nehoda v úterý odpoledne zcela uzavřela frekventovanou silnici I/16 nedaleko Velvar. Čelně se zde střetla dvě vozidla, a sice osobní automobil a nákladní souprava. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová, řidič osobního vozidla nehodu nepřežil. Šofér nákladního vozu vyvázl bez zranění.
/FOTOGALERIE/ Přesně před deseti lety zažívala Česká republika další ničivé povodně. Připomeňte si prostřednictvím archivních fotografií, jak na Mělnicku vypadala situace v roce 2013, kdy lidé smutně přihlíželi, jak voda zaplavila ulice.
/FOTO, VIDEO/ Najít bezbariérovou toaletu pro handicapované bývá náročné, byť se v místě nachází. Často se pak stane, že je zamčena, a následuje další pátrání po klíči. Řešení nabízejí záchodky s Eurozámkem, který odemkne pouze ten, kdo vlastní univerzální Euroklíč. Nyní se tato možnost nabízí vedle lidí s handicapy a některými nemocemi také rodinám s dětmi do tří let věku. Na Mělnicku je toalet s Eurozámkem dvacet.
/I. B TŘÍDA, OHLASY, FOTO/ Boleslavsko-mělnická skupina fotbalové I. B třídy zná po Byšicích i druhého sestupujícího. Vystihující porážkou 0:8 ztratilo šanci skončit na lepším než předposledním místě béčko Velvar.
/I. B TŘÍDA, OHLASY, FOTO/ Boleslavsko-mělnická skupina fotbalové I. B třídy zná po Byšicích i druhého sestupujícího. Vystihující porážkou 0:8 ztratilo šanci skončit na lepším než předposledním místě béčko Velvar.
V pravý čase se fotbalistům Pšovky podařilo ukončit jarní střelecké trápení. Proti čtvrtému Dolnímu Bousovu z toho byla po výsledku 4:1 třetí jarní výhra a důležitý krok k záchraně. Dvěma góly přispěl Dvorný, po jednom přidali Svoboda a Pokorný.
Bodově nejméně plodné období sezony zažívají nedlouho před jejím koncem fotbalisté Dolního Bousova. Porážka 1:4, kterou v Mělníku až v závěru tlumil Keszeg a poslední slovo beztak měli domácí, byla pro tým trenéra Luďka Holuba třetí v řadě.
/FOTO, VIDEO/ Uzavírka silnice II/608 v Nových Ouholicích trvá už přes rok. A hned tak neskončí. Už v květnu sice měla být průjezdná, stavba kanalizace a následná rekonstrukce vozovky ve vesnici se ale táhnou. A řidiči jsou stále odkázáni na objížďky.
Celkem sedm vraků autobusů hořelo v sobotu 3. června v areálu kovošrotu v Tišicích. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Mělníka, Mladé Boleslavi a Neratovic, dále podniková jednotka ze Spolany a dobrovolní hasiči z Neratovic a Všetat.
/FOTOGALERIE/ Letní počasí se má o víkendu mírně zchladit, v příštím týdnu bude ale zase zpátky. A v tu dobu se otevře první koupaliště na Mělnicku. Ve dvou ze tří největších koupališť v regionu zůstává výše vstupného stejná jako loni, třetí zdražuje. Ceny jsou ale srovnatelné, rodiče se dvěma dětmi zaplatí za celý den 420 až 460 korun.
„Doporučujeme všem rodičům, aby své děti nepouštěli do okolí pískoven,“ objevilo se před pár dny na facebookové stránce Vliněvsi zároveň s varováním, že se v místě pohybuje úchylný muž. Ten se měl u bývalého lomu Baraba procházet mezi lidmi nahý a slovně obtěžovat třináctiletého chlapce. Pátrají po něm policisté.
/FOTO, VIDEO/ Stovky děti slavily v prvním červnovém dni svůj svátek na mělnickém náměstí Míru. Představili se jim tam hasiči, záchranáři, policisté a strážníci, bavily se také na atrakcích a při soutěžích.
/FOTOGALERIE/ Tísňová linka středočeských hasičů přijala oznámení o požáru v lese v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj dvě minuty po sedmnácté hodině ve středu 31. května. Konkrétně hořelo v katastru obce Dobřeň. Zásah komplikoval fakt, že pro těžkou techniku byl terén v místě požáru absolutně nepřístupný. Podle vyšetřovatele hasičů bylo příčinou vzniku požáru neprokázané zavinění cizí osoby.
Ke srážce osobního automobilu a chodce došlo u obce Kojetice ve středu 31. května ráno. Muž musel být letecky transportován do nemocnice. Nehoda zastavila i provoz autobusů.
/FOTOGALERIE/ Stavbu obchvatu Staré Boleslavi na komunikaci II/331 dokončila Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Změny se tak dočkali motoristé, kteří se pohybují po silniční spojnici oblasti Brandýska u dálnice D10 s Mělníkem. Díky zklidnění provozu na jiných komunikacích by ji měli ocenit také lidé žijící v okolí – má se totiž výrazně zmírnit intenzita dopravy v ulicích Boleslavská, Mělnická a Okružní.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Jeho cílem je nabourávat realitu všedního dne. Mělnický grafik Petr Šťastný vnímá svět z různých úhlů pohledu, které se snaží předávat lidem prostřednictvím street artu. „Chci jim ukázat, že i opravdu hnusné místo může být hezké,“ říká. Po vysmátých kamenech, které bavily Mělničany v ulicích před lety, plánuje další domácí streetartový projekt.
/FOTOGALERIE/ Věřím, že všichni občané naší republiky obdivují práci hasičů a to jak profesionálních tak i dobrovolných. Všichni víme, že tito lidé při každém výjezdu riskují svoje zdraví pro záchranu svých spoluobčanů a ochranu jejich majetku.
Fotbalisté mělnické Pšovky v dalším pokračování krajské I. A třídy plichtili na hřišti béčka Čáslavi 1:1. Domácí borci vedli těsně před poločasem po gólu Vilíma, hosté srovnali po pauze Svobodou. Výsledek už nezměnilo ani vyloučení čáslavského Lebdušky necelých dvacet minut před koncem, domácí oslabení ustáli.
Čáslavská rezerva v dalším pokračování krajské I.A třídy plichtila na svém hřišti. O body se podělila s Pšovkou Mělník. Domácí borci vedli těsně před poločasem po gólu Vilíma, hosté srovnali po pauze. Téměř dvacet minut pak dohrávali domácí fotbalisté bez vyloučeného Lebdušky, oslabení ale ustáli.
/VOLEJBAL/ Po tři dny hostilo lázeňské město během uplynulého týdne, v hale míčových sportů, mistrovství České republiky žákyň U16 ve volejbale. Svátek volejbalu režíroval z pozice pořadatele VK Karlovy Vary, který měl na finálovém turnaji také své zastoupení.
Disciplinární komise okresního fotbalového svazu se zabývala nedohraným utkáním mezi Romou Mělník a Střezivojicemi. Domácí po udělení dvou červených karet odmítli těsně před poločasem pokračovat. Za to musejí sáhnout do klubové kasy pro pokutu v souhrnu téměř deset tisíc korun, oba vyloučené hráče čeká dlouhá pauza od mistrovského fotbalu.
/FOTOGALERIE/ Ve středu 24. května se na Mělníku uskutečnil plavecko-běžecký pohár Středočeského kraje, v němž poměřily síly žáci ze 7 škol Mělnicka. Mladší děti čekalo plavání 50m volým způsobem a běh na 500m, starší děti pak závodily v plavání na 100m volným způsobem a na 1000m běhu.
Mělnická muzejní noc se koná v pátek 26. května od 17 do 22 hodin v Regionálním muzeu Mělník. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost spatřit originál denáru kněžny Emmy, který manželka knížete Boleslava II. nechala razit v Mělníku okolo roku 1000 n.l. Vstup bude za symbolických pět korun.
/FOTOGALERIE/ Recesistickou akci Mělnická Jizerská 50 čeká derniéra. Třicátý ročník letního běhu na běžkách po dlažbě na náměstí Míru, s lavinou na cestě a pivem po každém kole, má být zároveň ročníkem posledním. Alespoň nenajde-li se nová parta nadšenců, která by to po kvartetu stávajících pořadatelů převzala.
Máme před sebou Mělník a Vlašim B, chceme šest bodů! Tohle říkal před fotbalovým víkendem trenér Votic Marek Štork. A z poloviny je splněno. Jeho svěřenci na hřišti mělnické Pšovky vyhráli 1:0 gólem Marka Matouška z 83. minuty.
/FOTOGALERIE/ Hlídky mladých zdravotníků se po měsíci opět setkaly na atletickém stadionu v Kolíně, tentokrát na regionální úrovni. Soutěže v poskytování první pomoci se ve středu 17. května zúčastnilo 14 družstev z prvního a druhého stupně základních škol ze Středočeského kraje.
/OKRESNÍ FOTBAL/ Zápasy, v nichž byl k vidění dvouciferný počet gólů, nabídlo víkendové kolo nejen v nejnižších třídách, ale také v okresním přeboru. Ruku v ruce s nimi šla i řada individuálních střeleckých výkonů.
Až nečekaně jednostranné skóre nabralo B-třídní derby fotbalistů Rejšice a Pěčic. O čtyři z pěti gólů v hostující síti se v přímém souboji o druhé místo tabulky postaral exligový Radek Mynář. S pečetí na výsledek 5:0 pak v závěru po pár minutách na hřišti přispěchal Jakub Štipl.
Dopravní nehoda zastavila v sobotu ráno po sedmé hodně provoz na dálnici D8 u obce Postřižín ve směru na Prahu. Srazilo se tu osobní auto s kamionem. Jednoho člověka, zaklíněného na zadním sedadle, museli z vozu vyprostit hasiči.
Nejen „už tradiční“ vulgarity na hlavu rozhodčích, ale tentokrát i odstoupení ze zápasu a napadení diváka hráčem trestala disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Mělník. Došlo tak na několika tisícové pokuty i na dlouhý zákaz startu.
Mělnický osvětový a okrašlovací spolek a Vinařství Kraus Vás zvou na prohlídku historického sklepení nacházejícího se pod vinařskou usedlostí Klamovka. Jedinečná akce se uskuteční v sobotu 10. června od 9 do 17 hodin. Prohlídky budou probíhat za každého počasí průběžně po celý den. Prohlídku je možné absolvovat i s dětmi. Ve sklepení není zavedená elektřina, proto doporučujeme, abyste si s sebou vzali baterky. Pro dospělé zájemce bude připravena nabídka vín z Vinařství Kraus.
Řidiči na Mělnicku musejí nadále počítat se silničními uzavírkami, z nichž některé zasáhnou až do období prázdnin. Komplikace na ně čekají například po sjezdu z dálnice D8 na Novou Ves, kde zůstávají neprůjezdné Nové Ouholice. Přesný termín ukončení stavby je kvůli problémům s vjezdy z nové silnice k domům nejasný. Rozkopané jsou i Husova ulice v nedalekých Kralupech nad Vltavou nebo mělnická Plavební.