Víkendová pozvánka Deníku
Mělnicko - Kam na nadcházejícím víkendu na Mělnicku za fotbalem?
Mělnicko - Kam na nadcházejícím víkendu na Mělnicku za fotbalem?
Mělnicko - Mělnický region ve volbách do poslanecké sněmovny zastupuje třiadvacet kandidátů. Jsou mezi nimi ale pouze čtyři ženy.
Praha, Plzeň – Hráčky Lokomotivy Plzeň, které měly v minulém kole volno, hostovaly ve třetím dvoukole II. ligy volejbalistek v Praze.
Mělník – Jeden z „výživnějších" týdnů letošního podzimu zažila disciplinární komise okresního fotbalového svazu. Sedmička vyloučených si odnesla tresty v úhrnu 28 zápasů, což dává přesně čtyřzápasový průměr na jednoho.
Mělník - Masarykův kulturní dům včera zaplavily davy žáků devátých tříd. Konal se tam totiž další ročník veletrhu Vzdělávání, na kterém si budoucí středoškoláci vybírali z nabídky studijních oborů a zaměření.
Mělník – Sezonu plnou překvapení – příjemných, ale i těch opačných – zatím zažívají hokejisté mělnického Junioru. Jako ukázkový příklad za všechny mohou posloužit dvě poslední utkání.
Kralupy nad Vltavou - Jsou čtyři a hrají spolu čtvrtý rok. Bydlí v různých městech, centrálu si ale našli a vybudovali v Kralupechnad Vltavou. Hrají pouze ty písničky, které si sami složí a otextují, ostatně proto se dali dohromady. To jsou EXIT 18.
Litoměřice - Futsalisté CF Radobýl Litoměřice si v derby II. ligy sk. zápas vyšlápli na do té doby neporažený Combix a odvezli si z Ústí dva body za výhru 8:5. Naopak výběr Gardenline nestačil doma na Betis Kadaň.
Bezno - Na silnici 1/16 nedaleko Bezna došlo ve čtvrtek nad ránem k vážné nehodě, kvůli níž byla tato komunikace uzavřena. Podle posledních informací potvrá uzavírka až sobotního rána
Bezno - Nehoda kamionu u obce Bezno na Mladoboleslavsku ve čtvrtek brzy ráno uzavřela v obou směrech silnici první třídy číslo 16, která vede z Mladé Boleslavi do Mělníka. Předběžný odhad délky uzavírky je čtyřiadvacet hodin, řekl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.
Trutnov - Téměř 800 tisíc korun se sešlo v Krakonošově sbírce, kterou vyhlásil Svazek obcí Východní Krkonoše. „Stalo se tak po letošních povodních, které způsobily některým našim členům velké škody," připomněl předseda svazku Tomáš Hendrych.
Mělník – Po odvolaném zápase v Čelákovicích, nastoupilo benešovské basketbalové béčko v krajském přeboru pouze v neděli v Mělníce, kde podlehlo domácím 31 bodovým rozdílem.
Benešov – Futsalisté druholigového Arsenalu Benešov začali sezonu sice výhrou nad Pískem, ale následně třikrát prohráli a jejich situace není růžová. Přesto trenér Otto Kovář nezoufá a věří, že se dostaví k poměrně kvalitní hře i výsledky. „Předvedená hra je na velmi dobré úrovni, ale zrazuje nás neproměňování vyložených šancí. Mít lepší koncovku, tak jsme měli místo tří bodů, minimálně devět," vzdychá kouč na žalostnou koncovku.
Trutnov - Téměř 800 tisíc korun se sešlo v Krakonošově sbírce, kterou vyhlásil Svazek obcí Východní Krkonoše. „Stalo se tak po letošních povodních, které způsobily některým našim členům velké škody," připomněl předseda svazku Tomáš Hendrych.
Mělník – Dvě odlišné poloviny nabídlo další letošní utkání hokejistů Mělníka v krajské lize proti béčku Mladé Boleslavi.
Mělnicko - Restaurace z Netřeby u Úžic získala v anketě čtenářů Mělnického deníku Hospůdka roku 2013 více než polovinu všech hlasů. A to měla sedm konkurentů.
Mělnicko - Rychlou občanku s třicetidenní platností vydají úřady na počkání kdykoli v době konání parlamentních voleb.
Mělník - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat prodej Mělnické zdravotní, která provozuje nemocnici v Mělníku, firmě Vamed Mediterra. Zahájil správní řízení. Rozhodnout o povolení spojení firem by měl do měsíce. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu ÚOHS.
Mělník - V Mělníku v úterý odpoledne spadlo ultralehké letadlo. Zavadilo o dráty a skončilo na střeše. Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková uvedla, že se pilot zranil a záchranáři ho převezli na ošetření do nemocnice.
Neratovice – Nejen čtvrté vítězství ze stejného počtu zápasů, ale nečekaně i notné vylepšení skóre přinesl další domácí duel futsalistům Olympiku, kteří rozstříleli Písek 11:1. Byli domácí tak dobří, a nebo hostující nováček tak špatný?
Česká Lípa - Českolipští futsalisté z klubu F.A.Zole sehráli ve čtvrtém kole 2. ligy utkání s Dalmachem Turnov.
Ústecko – Volejbalistky Chabařovic dobyly Mělník a jsou druhé v tabulce. Muži Slovanu uspěli v derby na palubovce Liberce jen jednou.
Mělník - Pilot se s ultralightem zřítil zrovna do vedení velmi vysokého napětí. Naštěstí přežil.
Mšeno - Výběrové řízení na opravu krajské silnice ve Mšeně trvalo rok. Za tu dobu si na rozbité silnici několik řidičů prorazilo pneumatiky.
Mělnicko - Lidé, kteří v pátek odjedou zazimovat své chaty nebo vyrazí na prodloužený víkend, a nebudou tak v době konání parlamentních voleb v místě svého trvalého bydliště, se nemusí obávat, že by nemohli volit. Mohou, ale musí s sebou mít voličský průkaz.
Mělnicko – Také deváté dějství B skupiny ve středočeské I. B třídě přineslo zajímavé výsledky.
Pecínov – Obyvatelé této části Nového Strašecí se konečně dočkali. Od začátku října se tu buduje nová kanalizace. Rozkopané ulice sice zatím komplikují život, ale kanalizace jim přinese především nemalou úsporu v jejich domácím rozpočtu.
Mělník - Mělnické náměstí Karla IV., přezdívané místními lidmi dolní náměstí, čekají zásadní změny. Zatím jde o výhledový záměr, který by měl prostor s parkovištěm a stavbami ze socialistických časů plnými hran změnit k lepšímu.
Zvěřínek - Bývalá jídelna podniku Temac (dříve Asbestos) ve Zvěřínku na Nymbursku změnila svou tvář. Nyní je zde Jídelna Zvěřínek, která se ničeho nebojí. Jednotná cena 79 korun z vás možná udělá jedlíka. Za tuto cenu totiž můžete v jídelně sníst, kolik jen chcete. Že to zní trochu pohádkově? Funguje to.
Mělnicko - Od dnešního rána se lidé, kteří cestují vlakem přes Neratovice a Všetaty, budou muset smířit s určitým nepohodlím. Začíná totiž výluka, která potrvá až do odpoledne 30. října.
Po pěti letech prodala společnost Kooperativa pojišťovna mělnickou nemocnici firmě Vamed Mediterra, provozující i neratovickou nemocnici.
Mělnické náměstí Karla IV., přezdívané místními lidmi dolní náměstí, čekají zásadní změny. Zatím jde o výhledový záměr, který by měl prostor s parkovištěm a stavbami ze socialistických časů plnými hran změnit k lepšímu.
Parkovací systém, který nabízí řidičům možnost platit za stání v mělnických placených parkovacích zónách bez drobných v kapse, ve městě zůstane. Po šesti měsících zkušebního provozu hrazení parkovného prostřednictvím mobilních telefonů to oznámil starosta města Ctirad Mikeš.
Už od úterý znají ve městech i na vesnicích na Mělnicku složení volebních komisí. Všichni členové totiž museli právě v ten den složit slib, že budou svou funkci vykonávat nestranně a svědomitě.
Mělnicko - Kam na Mělnicku o nadcházejícím víkendu za fotbalem.
Mělník - Mělnické gymnázium se zapojilo do akce Naše posvícení, kterou pořádá Člověk v tísni. Studenti navařili a napekli pochoutky z regionálních surovin, které pak za symbolickou cenu prodávali na chodbě školy. Školní farmářský trh organizačně zaštiťovala Lenka Pořízková, která na gymnáziu učí biologii.
Jičín – Léto je pro letošní rok nenávratně pryč a jičínské koupaliště má za sebou další sezónu. Na počet návštěvníků byla velmi vydařená. Cestu na Kníže si v horkých letních dnech našlo nejvíce lidí od znovuotevření po rekonstrukci v srpnu 2010.
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Sloup v Čechách - Senioři z Domova důchodců ve Sloupu si ve středu pochutnali na obědě uvařeném výhradně z regionálních surovin. Sloupský Domov důchodců se jako jediný v kraji zapojil do celorepublikové akce společnosti Člověk v tísni nazvané Naše posvícení. Při té se klientům podává alespoň jedno jídlo z denního menu uvařené právě z lokálních surovin, nebo se v zapojené organizaci promítají tematické dokumentární filmy.
Zvěřínek /FOTO/ - V jídelně si zaplatíte, dostanete lísteček a můžete sníst, co se do vás vejde.
Další nemocní lymeskou borreliózou budou podle lékařů infekčního oddělení ještě přibývat v podzimních měsících. Klíšťové encefalitidy bylo v létě na Mělnicku méně.
Neratovice, Čelákovice – Florbalová sezona se rozeběhla naplno ažáci Mělníka sbírají zkušenosti mezi staršími a zároveň bojují i mezi špičkou v mladších žácích.
Turnov - Třetí kolo druhé futsalové ligy přiválo do místní haly Dalmachu loňského účastníka nejvyšší soutěže z České Lípy – celek Démonů. Ani napotřetí nedokázali hráči Turnova zvítězit, ačkoliv i tentokrát byli třem bodům velmi blízko.
Sloup v Čechách - Krůtí plátek z Brniště a příloha ze Cvikova. Takový byl včerejší oběd důchodců ve Sloupu.
Mělník - „Tak takhle už ne," zní verdikt po letošním mělnickém vinobraní, kde byly placenými zónami pouze dvě scény s hudebním festivalem. Platících návštěvníků ale bylo málo. Podle starosty města Ctirada Mikeše se odhady, že jich bude dvanáct až patnáct tisíc, ani zdaleka nenaplnily.
Kralupy – Martin Procházka dodržel slovo, které dal před časem ve svém rodném městě.
Litoměřice – „Do deseti minut všichni vyletíte do vzduchu. Všichni tady vychcípáte a zhebnete," oznamoval agresivně ženský hlas vystrašené prodavačce prodejny Takko fashion. Celé roudnické nákupní centrum Vendo Park včetně Kauflandu se muselo evakuovat. To se opakovalo více než dvacetkrát.
Polička, Trutnov – Tradiční výtvarný salon Královských věnných měst doplňuje každoročně také salon základních uměleckých škol. Tentokrát organizátoři z Trutnova pojali prezentaci děl žáků základních uměleckých škol trochu jinak.
Kladno – V 50. letech byl jedním z nejslavnějších fotbalistů Československa. Dvakrát se stal největším kanonýrem I. ligy, zúčastnil se mistrovství světa ve Švýcarsku. V pondělí 14. října slavný kladenský hráč Josef Majer vydechl v kladenské nemocnici naposledy. Bylo mu 88 roků.
Mělnické gymnázium se včera zapojilo do akce Naše posvícení, kterou pořádá Člověk v tísni. Studenti navařili a napekli pochoutky z regionálních surovin, které pak za symbolickou cenu prodávali na chodbě školy.