Mělník - Město zaplatí v letošním roce za sociální pohřby o osmdesát procent více než loni. Rodin bez peněz, které si nemohou dovolit zaplatit poslední loučení se zesnulými, je stále více.
Mělník /ROZHOVOR/ – Nové plány a cíle na nadcházející sezonu může nadále spřádat vedení hokejového klubu HC Junior Mělník, přestože podle jeho prezidenta Jiřího Krejsy v letní přestávce hrozilo dokonce i zastavení provozu zimního stadionu. To se ale podařilo zažehnat a oddíl může necelé tři týdny před startem představit své ambice v krajské lize i řadu dalších chystaných novinek. „Do krajské ligy vstupujeme s pokorou. V tuto chvíli je opět naším cílem hrát hokej, na který budou fanoušci rádi chodit. Soutěž chceme v prvním roce hlavně udržet," říká Jiří Krejsa.
Mělník – Se startem podzimních soutěží přibyla opět práce disciplinární komisi okresního fotbalového svazu. Zatímco na svém prvním jednání v nové sezoně se „zahřála" jen čtyřmi vesměs mírnými tresty, za týden bude s přispěním výpovědí pozvaných aktérů rozplétat okolnosti hned dvou zápasů úvodního kola.
Nové Lesy – Memoriál Josefa Vognara, jehož pořadatelem je SSK Nové Lesy u Dvora Králové n. L., přiláká každoročně na dvacítku sportovních střelců.Střílí se v disciplíně sportovní pistole 30+30 ran, přičemž první část soutěže tzv. mířenka, druhá část soutěže je tzv. otočný terč.
Mělnicko – Fronty od registrů vozidel už nejspíš nezmizí.Podle Evy Berkové z kralupského odboru dopravy registry stále nefungují, jak mají. „Je to zdlouhavé. To, co nám trvalo dříve patnáct minut, nám dnes trvá hodinu. A tak se fronty nekrátí. Po tom, co se problému přestala věnovat média, najednou vše utichlo a nikdo se nezajímá o to, že to stále nefunguje," posteskla si úřednice.
Mělník - Kočka z Polabí, která v létě přišla o koťátka a skončila v mělnickém útulku, má konečně pelíšek plný mláďat. Ujala se pěti opuštěných koťátek, nalezených v krabici u místního marketu.
Mělník – Nic lepšího si fanoušci obou mělnických klubů nemohli přát. Los derby jejich „hochů" zařadil hned do úvodního kola skupiny B středočeské I. B třídy. A tak nebylo divu, že ochozy na Pšovce rozhodně nezely prázdnotou. Na start nové sezony se přišly podívat dobré dvě stovky natěšených fandů.
Mělnicko /PŘED PODZIMNÍM VÝKOPEM/ – Prázdninová přestávka ve fotbalových soutěžích se chýlí ke konci. Po krajském přeboru a I. A třídě, kde už jsou odehrána dvě kola, startuje o tomto víkendu také I. B třída a spolu s ní i všechny okresní soutěže. Mělnický deník připravil anketu, v níž se zeptal na poslední novinky v klubech I. B třídy z Mělnicka, zmapoval obvyklý prázdninový pohyb v hráčských kádrech, připomněl výsledky týmů v přípravných zápasech a v neposlední řadě se zeptal na ambice, s nimiž jednotlivé celky vstoupí do mistrovských bojů.
Mělnicko /PŘED PODZIMNÍM VÝKOPEM/ – Dočkají se Horní Počaply po opakovaném marném snažení konečně kýženého postupu do okresního přeboru? Nebo překvapí někdo jiný? A jak si povedou tři nové týmy skupiny? Mozaika odpovědí nejen na tyto, ale mnoho dalších otázek se ve fotbalové III. A třídě začne skládat už tuto sobotu.
Všestudy – Úvodní soutěžní zápasy nové sezony za sebou mají fotbalistky Mělníka a Všestud, které nastoupily do pohárových zápasů. O další kolo si svou účast prodloužil pouze tým z mělnického Podolí.
Mělník - Malý Matyáš se narodil v mělnické porodnici. Dva týdny po londýnské olypiádě, a tak měl jeho tatínek zbytečně strach, že synův příchod na svět zmešká.
Mělník - Malý Matyáš se narodil v mělnické porodnici. Dva týdny po londýnské olypiádě, a tak měl jeho tatínek zbytečně strach, že synův příchod na svět zmešká.
Liberec - Robotický podvozek, umístěný do modelu karosérie automobilu, řízený mikroprocesorem. To je zadání, které během svého čtrnáctidenního pobytu budou na Technické univerzitě Liberec plnit teprve dvanácti až patnáctiletí studenti.
Liberec - Robotický podvozek, umístěný do modelu karosérie automobilu, řízený mikroprocesorem. To je zadání, které během svého čtrnáctidenního pobytu budou na Technické univerzitě Liberec plnit teprve dvanácti až patnáctiletí studenti.
Kladno – Svůj první z asi šesti přípravných zápasů proti většinou prvoligovým soupeřům odehráli druholigoví futsalisté Olympiku, kteří v Kladně prohráli 5:2.
Jablonec nad Nisou, Slaný – I když počasí žene spíše k vodě, na ledě se pozvolna rozbíhá zápasová příprava hokejových mužstev na úrovni krajské ligy. Mělničtí hráči nastoupili ke svému vůbec prvnímu přátelskému mači v nové sezoně v sobotu na ledě druholigových jabloneckých Vlků.
Slovácko – Představte si policistu nižšího či středního věku a říkejte mu třeba Karel. Bydlí ve Strání na moravsko-slovenském pomezí a s manželkou čeká dítě. Před vstupem České republiky do schengenského prostoru na konci roku 2007 se řadil k silné enklávě policistů působících na státní hranici v kraji pod Velkou Javořinou.
Slovácko – Představte si policistu nižšího či středního věku a říkejte mu třeba Karel. Bydlí ve Strání na moravsko-slovenském pomezí a s manželkou čeká dítě. Před vstupem České republiky do schengenského prostoru na konci roku 2007 se řadil k silné enklávě policistů působících na státní hranici v kraji pod Velkou Javořinou.
Mělnicko - Už jen nadcházející víkend má většina fotbalových celků na to, aby vyladila formu na podzimní mistrovské boje, a proto je program přípravných zápasů poměrně bohatý. Do Libiše se pak už v sobotu půjde na první divizní zápas po více než čtyřech letech.
Mělník – Přestože jim nejvyšší turnajové příčky unikly, vrátila se trojice týmů mělnického FC z Vildbjerg Cupu, mezinárodního mistrovství Dánska, obohacená o skvělé a nejen fotbalové zážitky.
Mělník – Kočka, která měla trápit děti na pískovišti v mělnickém parku na Polabí, skončila v útulku. Koťata, která vrhla jen tři dny před tím, proto zůstala sama na neznámém místě. Bez šance na přežití.
Mladá Boleslav - V roce 110. výročí založení klubu se na dvorcích LTC Mladá Boleslav na Štěpánce uskutečnil celostátní turnaj dorostu kategorie C. Turnaje se celkem zúčastnilo 39 hráčů a hráček z různých koutů naší republiky.
Mělník – Kočka, která měla trápit děti na pískovišti v mělnickém parku na Polabí, skončila v útulku. Koťata, která vrhla jen tři dny před tím, proto zůstala sama na neznámém místě. Bez šance na přežití.
Mělník - Nová okna a zateplenou fasádu měla mít největší mělnická základní škole v Pražské ulici už na sklonku letošního léta. Práce ale vůbec nezačaly. Příčinou je azbest.
Litoměřicko (10.8.2002) – Předpovědi povodní na Litoměřicku se vyplňují. Přesto nejsou tak vysoké, jak se v oficiálních předpovědích uvádí. V noci ze čtvrtka na pátek a v průběhu celého dne se obce připravovaly na možné nebezpečí.
Mělník - Nová okna a zateplenou fasádu měla mít největší mělnická základní škole v Pražské ulici už na sklonku letošního léta. Práce ale vůbec nezačaly. Příčinou je azbest.
Ostrava - Smutná zpráva dorazila do redakce. Ve věku devadesáti let zemřel v neděli po dlouhé nemoci emeritní sólista ostravské opery a malíř Lubomír Procházka.
Mělník /ROZHOVOR/ – Ještě v zimní přestávce se mezi fotbalovými příznivci na Mělnicku mluvilo o týmu Pšovky jako o možném kandidátovi postupu. Nicméně přišel první jarní zápas v Byšicích, drtivá porážka 1:5 a rezignace tehdejšího kouče Miroslava Svobody. Klub musel hledat jeho nástupce. Nakonec padla volba na Libora Tomáška, dlouholetou oporu týmu, jemuž zranění a následná rekonvalescence znemožnily přímou účast na trávníku. Náš rozhovor s trenérem Tomáškem, který bude na „náčelnickém můstku" i v nové sezoně, se točil především o uplynulé sezoně.
Povrly - Jubilejním vítězem Mosazného muže 25. ročníku Velké ceny Povrlů v malém triatlonu se stal Petr Veselý, člen klubu Glassman TT Teplice, který porazil řadu zkušených závodníků, a stal se tak první srpnovou sportovní hvězdou víkendu.