Dostatečný počet kandidátů pro komunální volby v řádném termínu se nepovedlo zajistit v Želízech. Těsně před volbami tam totiž odstoupili dva - dosavadní místostarostka Jana Brandelová a Radek Jelínek - z celkem šesti kandidátů.
/FOTOGALERIE/ Druhý den komunálních voleb přesáhla volební účast v Mělníku třicet procent. V pátek k 16. hodině to bylo okolo deseti procent. Podle mluvčí Barbory Walterová byla účast v tu dobu v komunálních volbách 10,3 procent a u voleb do senátu těsně pod deset, tedy 9,7 procent. Na Mělníku se počítá s vysokou účastí, naopak Neratovice zatím hlásí klid.
V pátek 23. září startují zároveň s komunálními volbami i volby do jedné třetiny senátu. Volit se bude i na Mělnicku. Oproti předchozím volbám v roce 2016 se zde počet kandidátů snížil z deseti na sedm. Svůj hlas v prvním kole voleb mohou svému kandidátovi dát voliči v pátek od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu od 08.00 do 14.00 hodin.
Ještě jim nebylo osmnáct, a už toho hodně dokázali a svými příběhy inspirují ostatní. Tak třeba šestnáctiletá Zuzana z Mělníka dlouhodobě vypomáhá místnímu útulku a bojuje na radnici za zřízení nové budovy pro útulek. Nebo čtrnáctiletý Venca z Ostravy – ten chce být záchranářem, aktivně sportuje a k pohybu vede desítky mladších dětí ve svém okolí. Za zmínkou stojí také Matěj z Chebska, který v necelých sedmnácti letech dokáže vyprostit člověka z laviny a zapojuje se do dobrovolnictví pro ukrajinské uprchlíky.
První den komunálních voleb začal. Přesně ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a lidé mohou demokraticky rozhodnout, kdo se ujme vlády v jejich městě či obci. Okrsky budou otevřeny dnes do 22.00 a zítra od 8.00 do 14.00. Největší pozornost patří třem největším okresním městům.
/VIDEO/ Třídenní klání vrcholilo od čtvrtečního rána v loňským tornádem postižené ulici U Červených domků v Hodoníně. Svůj um tady předvádějí mladí zahradníci z devíti škol z celé republiky při soutěži Lipová ratolest.
/VIDEO/ Zásoby pitné vody se pomalu tenčí. Příčinou jsou nárůst obyvatel i klimatické změny. Vodárny Kladno – Mělník (VKM), které zásobují pětinu kraje, proto hledají nový zdroj. Podle ředitele VKM Josefa Živnůstka vyjde projekt na miliardu korun.
/FOTOGALERIE/ Mimořádná událost aneb bezpečně na silnicích. Tak zní název výstavy, kterou si návštěvníci Kulturního domu Vltava mohou přijít prohlédnout první volební den.
Středočeská krajská hokejová liga má za sebou druhý hrací víkend. Po něm zůstává nadále stoprocentní Mělník, Kralupy nad Vltavou, Rakovník a Benešov. První výhru v sezoně zapsaly Černošice a Králův Dvůr. Na první body stále čeká Žebrák, Hvězda Praha, Benátky nad Jizerou B i Slaný, které o víkendu nehrálo.
V důsledku války na Ukrajině se i v Mělníku hledalo řešení, kam umístit děti běženců. Nakonec se podařilo situaci stabilizovat a děti do škol umístit. Některé však školní docházku nenastoupily, jejich rodičům za to hrozí postih.
Překvapením nejen vzhledem k dosavadním podzimním výsledkům, ale také s ohledem na převládající obraz hry na trávníku skončilo derby I. B třídy mezi fotbalisty Lužce a mělnického FC. Hosté na hřišti okresního rivala slavili první podzimní body po vítězství 3:0. Všechny góly padly až v závěrečné čtvrthodině.
Ztratili skoro vyhraný zápas. Fotbalisté Hlízova vedli na trávníku mělnické Pšovky v dalším kole krajské I.A třídy o dva góly ještě dvacet minut před koncem. Už už to vypadlo, že si odvezou tři body, když je dvěma zásahy zmrazil mladíček Svoboda. Vyrovnávací branku si schoval na druhou minutu nastavení. Hostům tak zbyly oči pro pláč.
V poslední možnou chvíli se podařilo fotbalistům Pšovky zremizovat domácí zápas I. A třídy se silným Hlízovem. Divokou přestřelkou 3:3 nakonec skončil duel, v němž Mělničtí prohrávali dvacet minut před koncem o dvě branky. Ve zbylém čase ale dvakrát zaúřadoval střídající dorostenec David Svoboda.
Již 83. ročník tradičního vinobraní se v Mělníku koná 16. až 18. září. V sobotu jsme s redakčním objektivem navštívili odpolední program na náměstí Míru.
Pátečním odpolednem odstartovala největší kulturní akce na Mělníku. Tradičně i letošní rok uspořádalo město 83. ročník Mělnického vinobraní, jež si nenechalo ujít první den více než deset tisíc návštěvníků.
/HLASOVÁNÍ/ Milé čtenářky, vážení čtenáři, v některých porodnicích Středočeského kraje není možné navštívit novopečené maminky, proto Vám přinášíme fotografie nejmladších občánků středních Čech. Tentokrát ze 37. týdne roku 2022.
Práce na výstavbě přístaviště pro malá plavidla na Kmochově ostrově pokročily v Kolíně. „Pokračuje tak výstavba série nových veřejných zastávek pro osobní lodě na Labi mezi Mělníkem a Kolínem, jimiž Ředitelství vodních cest ČR vytváří podmínky pro širší uplatnění rekreační plavby na tomto úseku Labe,“ uvedl starosta Michael Kašpar.
Po dlouhém zvažování, zda uspořádat Den otevřeních dveří a představit tak veřejnosti dokončenou druhou etapu mělnického obchvatu, je rozhodnuto. Město zveřejnilo přesný termín, připadá už na nadcházející víkend.
Zatímco v předešlých kolech „přebírali“ po největším rivalovi soupeře nalomené porážkou, či remízou, tentokrát se fotbalisté Dynama Nelahozeves mohou „těšit“ na tým, kterého zápas s kralupským FK 1901 pořádně namlsal. Gólově tedy určitě.
Mělník stejně jako většinu měst trápí nedostatek parkovacích míst, a to jak v centru města, tak v širokém okolí i na sídlištích. Hlavním tématem letošních komunálních voleb by tak mohlo být právě parkování. Jak problém vnímají kandidáti letošních komunálních voleb a co by podle nich mohlo být řešením?
Třetí zářijový víkend bude patřit 83. ročníku Mělnického vinobraní, a tak přípravy na největší kulturní akce léta, která odstartuje v pátek 16. září, vrcholí. V předprodeji se prodal podobný počet vstupenek jako v minulých ročnících, avšak letos se návštěvníci mohou těšit na bohatší program rozšířený o několik scén.
Nově vzniklá kategorie starších žáků klubu Házená Poděbrady zahájila svoji první sezonu. Šlo sice o nově vzniklou kategorii, avšak nešlo o nové hráče. Všichni hráli již v předchozích ročnících v kategorii mladších žáků. Trenéři očekávali s napětím, jak se bude hráčům dařit mezi staršími soupeři. Mladí házenkáři se soupeřů ve starší kategorii nezalekli.
Mělničtí zastupitelé na posledním zasedání neschválili výstavbu nové mateřské školy v lokalitě Na Podolí. Důvodem je podle opozice hlavně vysoká cena k poměru velikosti stavby. Školka s kapacitou padesáti dětí má město vyjít na třicet milionů korun.
/FOTOGALERIE/ Dopravní situace v Mělníku se konečně zlepší. Město oznámilo termín zprovoznění druhé fáze mělnického obchvatu. Jedná se o úsek vedoucí od Chloumecké ulice ke křižovatce Na Průhoně.
/I. B TŘÍDA, FOTOGALERIE/ Čtyřikrát venku, jednou doma – všichni za nula. Čtvrté podzimní kolo fotbalové I. B třídy nebylo celkům z Mělnicka vůbec nakloněné. Asi nejblíž byly bodům Byšice. V závěru duelu v Libčicích ale ztratily nejen remízu, ale během několika málo okamžiků i tři vyloučené hráče a spolu s nimi viděl červenou i trenér Daniel Hnízdil.
Dvě nepříjemné porážky během tří dnů. Futsalistům Olympiku Mělník nevyšel po středečním poháru na půdě druholigového Jablonce ani páteční ligový duel v Ústí nad Labem. Utkání nepotvrdilo příznivou bilanci předešlých vzájemných zápasů, Mělničtí s Rapidem prohráli 3:5. V tabulce tak po třech kolech zůstali na jedné výhře.
/HLASOVÁNÍ/ Milé čtenářky, vážení čtenáři, v některých porodnicích Středočeského kraje není možné navštívit novopečené maminky, proto Vám přinášíme fotografie nejmladších občánků středních Čech. Tentokrát ze 36. týdne roku 2022.
Jedlé, nejedlé nebo jedovaté houby si mohli návštěvníci přijít prohlédnout ve středu do Regionálního muzea Mělník. Houby na výstavu přivezli z jižních Čech. Na Kokořínsku je podle mykologa Jaroslava Malého pro houby sucho.
Tým mladší žáků klubu Házená Poděbrady zahájil podzimní sezonu, když se zúčastnil špičkově obsazeného přípravného turnaje, který pořádal tým Handball Liberec.
Jen radost zatím dělají svým trenérům mladší žáci FK Duchcov. V novém ročníku okresního přeboru posbírali dvě výhry, naposledy zvítězili vysoko 12:0 ve Rtyni. Pět branek nasázel Matyáš Malík, svého počinu, který ho pasoval na kanonýra Deníku, dosáhl z pozice obránce. „Máme z kluků opravdu radost. A to nejen z výsledků a hry, ale i z toho, jak se scházíme na tréninkách, jak pracujeme,” říká duchcovský kouč Martin Thorand.„Pět gólů bylo pro Matyáše událostí," přidává.
Zatím nejpřísnější trest nové sezony vynesla disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Mělník. Michael Pražák z Vysoké si za vyloučení v utkání na Pšovce nekopne šest týdnů. Dosavadním maximem byly nepodmíněné tresty na pět zápasů.
Hned v prvním kole celostátní fáze se s letošním ročníkem Poháru SFČR rozloučili futsalisté Olympiku Mělník. Vítěz středočeské části nepotvrdil roli papírového favorita v hale druholigového Jablonce nad Nisou. Hosté sice v poločase vedli 6:5, Severočeši ale ve druhé části otočili na 8:7 ve svůj prospěch.
Moderní domov pro seniory, s kavárnou, restaurací a wellness vznikne v průběhu příštích let v prostoru novorenesančního zámku v Chodové Plané. Ten je ve špatném stavu.
V předchozích šesti ročnících Mělnického festivalu sportu si různá sportovní odvětví v rámci rodinného víceboje vyzkoušely už tisíce účastníků. Ten s pořadovým číslem sedm se uskuteční tradičně v sobotu, 10. září od 13 hodin ve sportovním areálu na Podolí vedle plaveckého bazénu.
Policie odvolala pátrání po čtyřiapadesátileté Aleně S. z Mělníka, která byla naposledy viděna v pátek 2. září ráno při odchodu do práce. Ve čtvrtek byla nalezna v Praze.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
Začátkem školního roku pořádají středočeská města a pražské městské části přehlídku volnočasových aktivit pro děti. Nabídka je různorodá, problémem je ale cena. Některé rodiny si nemohou dovolit kroužky platit. Pomoci by jim mohly radnice.
/FOTOGALERIE/ Škatulata, hýbejte se. Tak to momentálně vypadá v mělnické porodnici. V rámci nástavby dalšího patra a budoucí rozšíření kapacity došlo na gynekologicko-porodnickém oddělení k organizačním změnám.