
Přerov: radnice chce prodat Blažkův dům i Chemoprojekt
Přerov - Budovy v centru města mají zajímavou historii, léta už ale chátrají.
Přerov - Budovy v centru města mají zajímavou historii, léta už ale chátrají.
Česká Třebová - V městském muzeu se koná výstava Lovecké zbraně východočeských puškařů. Jejím jádrem je putovní výstava Východočeského muzea v Pardubicích a nezaobírá se pouze loveckými zbraněmi pocházejícími z dílen známých i méně známých puškařů z východních Čech. Návštěvníci mohou nahlédnout do puškařské dílny, případně se nechat unést atmosférou loveckého salonu počátku 20. století. Výstava potrvá do neděle 19. března 2017.
„Móda" posílání vlastních vyzývavých fotografií je problém, který jen v lednu řešilo několik základních škol v okrese Karviná. Posílají je dívky i chlapci, kteří si přitom neuvědomují, že mnohdy spouštějí časovanou bombu.
K uložení věcí v bytě můžete využít prostor pod postelemi. Pořiďte si pod ně úložné boxy. Pro snadnou manipulaci s nimi je vhodné volit ty na kolečkách. Na trhu jich najdete velké množství v nejrůznějších velikostech. Hodí se k ukládání rezervních lůžkovin, polštářů a přikrývek. Nejvhodnější jsou boxy, které jsou uzavíratelné, aby do nich nevnikal prach.
Žďársko - Vytváření rodinných stromů a vyhledávání předků se stalo doslova módou. Lidé se o genealogii neboli rodopis zajímají čím dál více. „Vloni jsme uspořádali osm hodinových přednášek o genealogii. Nyní už běží druhé kolo. Zájem lidí o tyto besedy byl a je neuvěřitelný," sdělila vedoucí novoměstské knihovny Marie Janečková.
Přerov – Chemoprojekt, Blažkův nebo armádní dům na Čechově ulici. Nejen tyto „dominanty" Přerova chtějí radní nabídnout k prodeji. Některé ze staveb, jež budou předloženy k prodeji, mají však pro město zajímavou historii.
Karvinsko - Rodiče, pozor! Internetem či mobilními sítěmi možná právě běží velmi odvážné foto vašeho dítěte. Že je teprve žákyní či žákem základní školy?
Ústí nad Labem - Naříkat si nad kily navíc, to není styl členek klubu Silná Madame. Už jejich slogan Žij svůj život, miluj své tělo a buď sexy mluví sám za sebe.
Česká Třebová – Lovecké zbraně východočeských puškařů je název putovní výstavy pardubického Východočeského muzea, kterou doplní taktéž sbírkové předměty Městského muzea Česká Třebová.
Komunistickým poslancům jsou trnem v oku všechny zahraniční nápisy. Co si myslíte o tom, že by třeba nápisy second hand nebo zimmer frei byly povinně přeloženy do českého jazyka?
Svitavy – Ve svitavské Fabrice se žáci základek mohli seznámit s nabídkou středních škol i budoucího zaměstnání.
Plzeň – Podle odborníků lidem chybí přesvědčení o změně.
Praha /FOTOGALERIE/ - Hotel Clarion se na dva dny zahalil do bílé barvy. Od pátku do dnešních 18 hodin se tam totiž odehrává 7. ročník veletrhu Svatební dny. Na ploše větší než tři tisíce metrů čtverečních se prezentuje 140 vystavovatelů. Návštěvníky čeká módní přehlídka svatebních a společenských šatů nebo pánské módy. Kromě toho je letošní rok obohacen například o vystoupení kapely ABBACZ. Čestným hostem veletrhu se stala vosková verze známého herce George Clooneyho, kterého zapůjčilo Musée Grévin Praha.
Praha/FOTOGALERIE/- Ženy, které na letošní jaro či léto plánují svatbu, by se měly poohlížet po studených barvách a jemných odstínech. Trendy pro první polovinu roku podle expertů, které oslovila média, mluví o jemných barvách růžové letní oblohy přecházející v mentolovou a tyrkysovou, doplněny jsou pistáciovou a lehkými odstíny zelené. Podzim tradičně dozdobí oranžová a hnědá. Nevěsty si stále častěji pořizují vlastní šaty namísto využívání půjčoven - i vzhledem k trendu zahradních obřadů, kde ženy preferují jednoduché splývavé šaty.
Plzeňský kraj – Svatby jsou zase v kurzu, říci si úředně ANO jde opět do módy.
O tom, že móda je nejen zábavou, pro někoho nutností a pro jiného něčím neuchopitelným, ale také nástrojem ideologického působení, vypráví nová kniha Móda za železnou oponou. S podtitulem Společnost, oděvy a lidé v Československu 1948-1989 ji vydala vedoucí sbírky textilu Uměleckoprůmyslového muzea Konstantina Hlaváčková. Přibližuje v ní část každodenního života v období komunismu - způsob odívání, konformity i vzdoru, módní trendy, přebírání západních vzorů i hledání vlastní cesty.
Praha - Jarní pražský fashion week se vrátí do obchodního domu Kotva. Namísto garáží, kde se módní přehlídky konaly loni na podzim, se letos celý program Mercedes Benz Prague Fashion Week odehraje ve třetím patře známé budovy. Jeho účastníky pořadatelé ještě tají. Týden módy se uskuteční od 17. do 24. března a pořadatelé s Kotvou počítají i pro podzimní edici.
Blanensko, Vyškovsko - Dostat se na váhu před porodem. Předsevzetí, které si letos na Nový rok dala mladá matka Veronika Kuchaříková z Vyškova. Bylo to poprvé, co si vůbec něco předsevzala. „Mám docela pevnou vůli, věřím, že nepolevím. Potřebuji shodit pět kilo a zpevnit břicho," svěřila se žena. Plánovala začít s během, to jí ale zatím vzhledem k počasí nevychází. „Takže přemýšlím o zumbě. Zatím cvičím doma a snažím se jíst zdravě," dodala Kuchaříková.
Mělnicko - Plesová sezona na Mělnicku se pozvolna rozjíždí a s ní i období maturitních plesů. Půjčovny společenských šatů v regionu přijímají objednávky nejen od dívek a žen, ale i od pánů, kteří si zamlouvají obleky nebo smokingy.
Mělnicko - Půjčovné za šaty nebo pánský oblek začíná na pětistovce.
Praha - Mladý saxofonista a mim se vyvinul v průkopníka, který udával směr v muzice, módě i koncertním projevu a stylizaci. Proč měl každé oko jiné? Kvůli komu si změnil jméno, kdo ho inspiroval k tomu novému a proč skončil pražský koncert v roce 2004 předčasně?
Velké Meziříčí - Zajímavou první výstavu letošního roku začnou v nejbližších dnech připravovat ve velkomeziříčském muzeu. Tematicky laděná výstava Svatba aneb jak šel čas kromě předmětů z muzejního depozitáře představí sběratelské kousky Nikoly Melicharové, rodačky z vesnice Petrůvky na Hrotovicku.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Maturitní, městský, myslivecký nebo třeba hasičský. Plesová sezona je za dveřmi. Podle majitelky ústeckého svatebního salonu Romany Plívové by ženy letos měly vsadit na krajku, rozevlátou sukni a světlé odstíny.
Hořice – V městském muzeu se uskutečnil projektový den, ve kterém se studenti seznamovali s módou, ale i s životem svých babiček v období socialismu, tedy v letech 1948 – 1989.
Domažlice – Pokud chcete být na plese opravdu trendy, pořiďte si večerní šaty s flitry nebo velkými barevnými květy. To jsou podle módní návrhářky Ivety Paulerové z Domažlic hity letošní plesové sezony.
Praha - Hlavní město letos v říjnu rozzáří čím dál oblíbenější Signal festival. Tradiční Designblok nabídne nejen neotřelou módu.
Jihlava – Třiadvacetiletá studentka Dominika Bártová uspořádala uplynulou středu charitativní veletrh s dámskou módou Votoč vohoz v kavárně Royal Cafe v Jihlavských terasách. Výtěžek organizátorka věnovala na podporu hendikepovaných z chráněných dílem z Jihlavských teras a také hendikepovaným dětem ze sportovního klubu SK Vodomílek, kde působí jako dobrovolnice.
Vyškovsko – Lidé si toužili vynahradit období úzkosti v první světové válce, navštěvovali kavárny, bary, tančili ve víru jazzové hudby a fox-trotu. Přišla vlna módy krátkých sestřihů, dámy, které se nenechaly ostříhat, si vlasy sepínaly do drdolů. Úspěch slavily i sukně ke kotníkům nebo končící těsně pod koleny a šaty se sníženým pasem. Na hlavě pak nechyběla čelenka nebo malý klobouk cloché. Dvacátá léta minulého století si už v sobotu připomenou v Rousínově. Tamní Underground beach club pořádá Silvestr ve velkolepém stylu Velkého Gatsbyho.
Cvičení a posilování na čerstvém vzduchu se těší stále větší oblibě sportovních nadšenců. Není proto divu, že v mnoha městech a obcích postupně vyrůstají nová přírodní sportoviště s řadou cvičebních prvků.
Jihlava – V Jihlavských terasách dnes budou dobrodinci prodávat oblečení, které se jim již nehodí do šatníku.
Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které dnes zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.
Praha - K možnostem pořízení vánočních dárků se dnes v Praze přidají dvě akce s nabídkou tvorby tuzemských designérů a dalších tvůrců. Dyzajn market se koná na náměstí Václava Havla u Národního divadla a nabídne vedle možnosti nákupu i divadlo pro děti nebo hudbu. Ve výstavní síni Mánes se uskuteční Lemarket, který se prezentuje jako tržiště mladých českých a slovenských značek vyrobených lokálně. Autoři budou na zájemce o jejich tvorbu čekat na obou místech i v neděli.
Praha - Galerie Rudolfinum zahajuje poslední výstavu letošního roku, na níž v autorském výběru prezentuje svoji práci hvězda módní fotografie, německý autor Juergen Teller. Proslavil se v roce 1991 fotografiemi Kurta Cobaina a kapely Nirvana. Protože ale jeho tvorba je na rozhraní komerční a umělecké fotografie, vybralo si ho vedení Galerie Rudolfinum do svého výstavního plánu a vstoupí s jeho výstavou do nového roku.
Ať už nakupujete ovoce v jakémkoliv řetězci, stále na vás čekají tytéž odrůdy. Jablka idared a hrušky konference. Kde jsou ty jaderničky, koženáče, renety a štrůdláky našich babiček?
Mikulov – Milovníci módy si mohou předvánoční čas v Mikulově zpestřit módní přehlídkou. V úterý na ni zve Club No. 292 v ulici Piaristů společně s autorkami módou nabité show Pavlou Francovou a Zdenkou Huserkovou. Vánoční setkání začne v šest hodin v podvečer.
Teplice – Plesová sezona na Teplicku se nezadržitelně blíží. Maturantky teď zajímají mnohem víc šaty a výběr účesu na maturitní ples, než zkouška z dospělosti, která je čeká. Tance si budete moci na plesích užívat do sytosti až do poloviny března. Je tedy nejvyšší čas zkontrolovat šatník, zda pánové nepotřebují nový oblek a dámy mají připravenou róbu, kterou na parketu oslní a v které se budou cítit krásné.
Zlín – Vánoční horečka vrcholí. Nákupní centra si spokojeně mnou ruce. „Na návštěvnost si rozhodně nemůžeme stěžovat. Letos je dokonce o něco vyšší, než v minulých letech. Během jednoho dne přijde i 25 000 návštěvníků," prozradil ředitel největšího nákupního centra ve Zlínském kraji František Rochovanský.
Ústí nad Labem - Šestý ročník benefice Večer pro tiché tlapky hostilo ústecké divadlo. Není to tajemství, ale potěšení, že akce vydělala 388 200 Kč na terapeutické psy i kočky škole Pod parkem, do níž chodí handicapované děti.
Ústí nad Labem - Šanci koupit či vyrobit pěkné dárky i oblečení sobě, dětem a dalším blízkým nabídne zajímavý „Design Box market autorské módy, šperků a originálního designu" ve středu od 11.00 do 19.00 v ústeckém muzeu.
Rakovník – Dlouhou tradici mají kurzy taneční a společenské výchovy v Rakovníku. Řadu let je vedou Zdeňka Černá se synem Václavem z Taneční školy Nezbedný bakalář.
Praha - Dávat se dnes někde u piva do řeči o hokeji s cizím člověkem může být dost riskantní. Možná je to náhoda, ale poslední dobou se mi často stává, že jakmile v hovoru zabrousím na téma „NHL", „opravdový hokej", „Kanada" nebo nedejbože „USA", mému oponentovi se oči podlijí krví a spustí dramatickou přednášku, jak je dnes v módě poklonkovat všemu zámořskému.
Praha /FOTOGALERIE/ - Vánoční triangl propojil tři zajímavé holešovické prostory Vnitro-block, Továrnu a MINT market. První zmíněný se stal útočištěm pro všechny kreativní duše. Na své si přišli milovníci módy, hudby i divadla. Ve Vnitroblocku vyrostla galerie mladých designérů a showroom lokálních a středoevropských značek. V Továrně příchozí nakoupili u 40 designérů. Nechyběly ani filmové projekce, recyklační workshopy nebo možnost navrhnout si vlastní ponožky. Spojení autorské módy i designu našli návštěvníci v holešovické tržnici v hale 13. Akce se koná až do neděle.
Liberec - DDR neboli Design Days Reichenberg je ideální předvánoční akcí v Oblastní galerii.
Nová Role - Karlovarský kraj vzdal hold svým nejlepším a nejúspěšnějším žákům, kteří bodovali v soutěžích za školní rok 2015/2016. V novorolské základní umělecké škole byly oceněny necelé dvě stovky žáků, kteří si za své úspěchy odnesli hodnotné dary.
Brno - Pracovat s kovy začal už v dětství díky svému otci. Ručně vyráběné šperky na zakázku nabízí už deset let.
Praha – O tom, že vaření, recepty, kulinářské soutěže a honba za co nejzajímavějšími chuťovými ingrediencemi se staly módou sezóny, nikdo nepochybuje. Značná pozornost se proto koncem roku upírá k Míčovně Pražského hradu. Dnes večer tu bude vyhlášena desítka nejlepších restaurací v České republice.
Toužíte po zaměstnání, ve kterém byste mohli využít své komunikační schopnosti, zručnost a cit pro módu?
Chotěboř – Již podruhé se v Tančírně Panského domu představí Jana Klimešová se svou kolekcí trendového oblečení. Módní přehlídka se uskuteční 3. prosince od 19. hodiny.
Královéhradecko - Krkonošská obec Poniklá leží mezi Jilemnicí a Jabloncem nad Jizerou a na první pohled na ní není nic nápadného. Přesto se tu rodí unikáty, které byste jinde nenašli.
Lanškroun – Městské muzeum připravilo novou vánoční výstavu, začne v sobotu. Jejím tématem bude móda, interiéry, umění, předměty každodennosti, staré pohlednice, vánoční stromky a betlémy. Těžiště nové výstavy leží mezi lety 1895 a 1915, kdy již svět mocnářství nezadržitelně směřoval ke svému konci a vzniku samostatné republiky.