Náročná a úspěšná akce: klášter pod novou střechou
Česká Lípa - Unikátní památka v centru České Lípy se dočkala zásadní rekonstrukce a je to na ní vidět.
Česká Lípa - Unikátní památka v centru České Lípy se dočkala zásadní rekonstrukce a je to na ní vidět.
Znojmo – Nejdřív se u cesty do Karolininých sadů z Koželužské ulice třepotaly pásky zamezující vstup. Teď úředníci zamýšlí na kameny odpadávající ze skály Obří hlavy upozornit cedulkou na dopravní značce. Zadali také projekt sanace skal. Názory sousedů na nebezpečí se rozchází.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.
Úsov – Pohádkový víkend se konal v sobotu a v neděli 18. a 19. července na zámku v Úsově. Expozicemi zdejšího lovecko-lesnického muzea provázeli návštěvníky po oba dva dny průvodci v pohádkových kostýmech a na nádvoří byl připravený bohatý doprovodný program pro děti. Ty si mohly v dílně vytvořit například trpaslíka či šaška nebo se povozit na dřevěném koníkovi a kolotoči.
Býškovice – Víte, kdo to byli legionáři, jak se za dávných časů pralo nebo kam se chodívalo „na lízačku"? Odpovědi nejen na tyto otázky vám odpoví průvodce Místním muzeem v Býškovicích na Hranicku, které funguje už pátým rokem.
Ústecký kraj - Destinační agentura České středohoří, o.p.s., pro vás vybírá několik tipů na prázdninové toulky po Českém středohoří.
Znojmo – Nejdřív se u cesty do Karolininých sadů z Koželužské ulice třepotaly pásky zamezující vstup. Teď úředníci zamýšlí na kameny odpadávající ze skály upozornit cedulkou na dopravní značce. Zadali také projekt sanace skal. Názory sousedů na nebezpečí se rozchází.
New York – Americký prezident Barack Obama strávil v sobotu v New Yorku „otcovský den" se svými dcerami, sedmnáctiletou Malií a čtrnáctiletou Sashou. Prošli se Central parkem, zavítali na hiphopový muzikál na Broadwayi a po večeři měli soukromou prohlídku znovuotevřeného muzea amerického umění Whitney. Rodinný víkend v New Yorku byl Obamův nápad, píše agentura AP.
Jelení - Jen čtyři kilometry od Holčovic směrem na Karlovice najdou lidé pravé africké muzeum.
Karlovy Vary - Objekt v ulici Zámecký vrch 22 by měl být chráněn jako památka. Usiluje o to odbor památkové péče Magistrátu města Karlovy Vary. Návrh na prohlášení domu, který původně nesl název King of England, za kulturní památku byl na Ministerstvo kultury ČR odeslán počátkem července. Město se tímto způsobem chce zasadit o záchranu významné stavby v centru lázeňské části Karlových Varů.
Pelhřimovsko – Pracovníci muzeí v Pelhřimově, Humpolci a Pacově se shodují, že letní prázdniny návštěvnosti tamních expozic přejí, i když by se mohlo zdát, že lidé během letních dní stráví svůj volný čas raději venku.
Kryštofovo Údolí - Do poslední chvíle si zachovával jiskru v oku, humor i velké plány. Ještě začátkem července se navzdory těžkému onemocnění osobně zúčastnil znovuvzkříšení nového symbolu Kryštofova Údolí fontánky v podobě čurajícího Voříška, která do obce lákala další a další turisty.
Kdyně – Šumava a jiné fotografie je název výstavy Martina Milforta, která je nyní k vidění v sále Muzea příhraničí ve Kdyni.
Černovice – Zemědělský podnik Obruč-Agro v Černovicích chystá stavět nové stáje pro chov skotu. Dlouhodobě připravovaný projekt týkající se chovu dojnic však ještě mohou ovlivnit výrazně klesající výkupní ceny mléka.
Příbram - Když rtuť v teploměru stoupne natolik, že i u vody je k nevydržení, nemusíte zoufat. Zchladit se můžete třeba v podzemí. To příbramské je díky své hornické minulosti na taková místa bohaté. V hornickém muzeu na vás čeká několik prohlídkových tras v podzemí, kde je až o desítky stupňů méně než bylo v posledních tropických dnech.
Z KABIN. Pasovský deník PNP pořádal soutěž fotografií ze sportovních kabin. Čtenáři vybírali z více než stovky zaslaných snímků. Z 5000 hlasů na portál heimatsport.de získal nejvíc (475) tento snímek fotbalistek DJK-SV Geratskirchen. „Slavíme stejně výhry jako prohry," napsaly dívky k selfie obrázku. Vítězky vyhrály klubovou party pro 30 osob s nápojovou dotací partnera akce pivovaru Hacklberg.
Nové Město na Moravě – Na Novoměstsko se opět vrátil len. Drobné modré kvítky zdobí dvůr Horáckého muzea.
Vlčnov – Léta neměli své vlastní útočiště, kde by se scházeli a vyměňovali si vzájemné zkušenosti. Dnes mají včelaři z Vlčnova k dispozici vlastní stavení jako klubovnu. S materiálem na opravu historického objektu jim pomohlo vedení obce, o obnovu nevyužité stavby se však postarali zcela vlastními silami.
Bor – Zámecké historické slavnosti patří k polovině července v Boru už dvanáct let. Právě dvanáctý ročník slavností přichystali do areálu zámku organizátoři na dnešní den.
Praha /FOTOGALERIE/ - Akci plnou zážitků, hry, emocí i poučení nabízí Národní zemědělské muzeum v Praze. Poprvé tak mohou návštěvníci prožít ve dvou patrech budovy, která bezprostředně sousedí na Letné s Národním technickým muzeem, výstavu Les - příběhy stromů a lidí.
Habartov – Na film do přírody mohou vyrazit lidé z Habartova a okolí. Přes léto tam promítá v rámci Habartovského kulturního léta letní kino.
Soběslav - Novinkou expozice Rožmberského domu je model města 17. století od Petra Brabce.
Praha /FOTOGALERIE/ - Akci plnou zážitků, hry, emocí i poučení nabízí Národní zemědělské muzeum v Praze. Poprvé tak mohou návštěvníci prožít ve dvou patrech budovy, která bezprostředně sousedí na Letné s Národním technickým muzeem, výstavu Les - příběhy stromů a lidí.
Nevíte v létě, co s volným časem, pak zavítejte do okouzlujícího středověkého dolu Jeroným v Čisté na Sokolovsku. Ten je přístupný od pondělí do neděle. Častější návštěvy jsou přitom možné díky vybudování nového zázemí pro návštěvníky i samotný personál.
Zatímco Králíkárna na Letné je pouze originálním reklamním poutačem, opravdoví živí obyvatelé malé muzejní farmy se návštěvníkům představí až v sobotu 18. července odpoledne.
Sydney - Bývalá australská atletka Cathy Freemanová se po patnácti letech shledala s kombinézou, v níž zapalovala olympijský oheň při slavnostním zahájení her v Sydney. Přiléhavý bílý úbor s modrými prvky se našel loni v prosinci a poté odborníci zkoumali jeho pravost.
Chotěboř – Obrazy zhruba za 180 tisíc korun budou nabídnuty veřejnosti k prodeji.
Vysoké Mýto – V září oslaví Muzeum českého karosářství roční výročí otevření. Jeho výstavními prostorami už za dobu existence prošly tisíce lidí a v hlavní turistické sezoně je muzeum jedním z jejich oblíbených cílů, jak s uspokojením dokládá jeho vedoucí Petr Kovář:
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.
Liberecký kraj - Liberecký kraj se připojil ke 2. ročníku Dnů lidové architektury a ve spolupráci s vlastníky otvírá dvanáct objektů napříč krajem.
/POZVÁNKA/ Máte rádi zlatavý mok, dobrou hudbu, tanec a zábavu? Pak je pro vás jako stvořená akce, která se už brzy bude konat v Kravařích. Milovníci piva se tentokrát sejdou v zámeckém parku a na nádvoří kravařského zámku.
Valašsko - Další tropický víkend většinu z nás asi vyžene k vodě, ale máme tady zajímavou nabídku akcí pro ty ostatní. První akce se konají už v pátek 17. července.
Praha - V pražském Museu Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových dnes novinářům představili sousoší umělecké skupiny Pode Bal a výstavu děl Kamila Lhotáka. Barevné sousoší autorů Petra Motyčky a Dana Trantiny na nádvoří muzea bude do konce září poukazovat na nevyřešené zločiny komunistické éry.
Vracov - Vracovští zastupitelé odsouhlasili koupi opuštěné čekárny. Radnice za ni zaplatí Českým drahám čtyři sta čtyřicet tisíc korun. Zároveň mají zájem i o okolní pozemky, o čemž nyní jednají.
Třebechovice pod Orebem /FOTO/ - Příležitost nahlédnout do útrob unikátního Proboštova betléma už mít návštěvníci Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem zřejmě nikdy nebudou. Za poslední století se totiž dočkal pouze dílčích zásahů.
Louny - Tentokrát se zájemci vydají na jih Čech do Tábora, Husince a na Kozí Hrádek.
Strakonice, Plzeň – U příležitosti 600. výročí upálení Jana Husa vystavilo jihočeské Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích něco, by mohlo zajímat i Plzeňany. Ve vstupní hale totiž je torzo ze sochy Jana Žižky z Trocnova, součásti velkého sousoší, které pro město vytvořil plzeňský rodák, sochař, žák Josefa Václava Myslbeka Vojtěch Šíp.
Brno – I letos mohou návštěvníci oslavit Bitvu tří císařů v prostorách kaple Mohyly míru. „Její opravy stavaři dokončí 1. prosince v předvečer 210. výročí slavné bitvy," uvedl ředitel Muzea Brněnska Antonín Reček. Původně přitom měla být kaple znovu přístupná až v polovině příštího rok.
Když rtuť v teploměru stoupne natolik, že i u vody je k nevydržení, nemusíte zoufat. Zchladit se můžete třeba v podzemí.
Praha - V pražském Museu Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových dnes novinářům představili sousoší umělecké skupiny Pode Bal a výstavu děl Kamila Lhotáka. Barevné sousoší autorů Petra Motyčky a Dana Trantiny na nádvoří muzea bude do konce září poukazovat na nevyřešené zločiny komunistické éry.
Noční prohlídky, kostýmy, strašidla, ale i koncerty, divadla nebo výstavy obrazů. Zámky na Blanensku pro své návštěvníky připravily na léto nabitý program. O prázdninách totiž zámky navštěvuje nejvíc turistů a ty jim tak chtějí nabídnout co nejvíc atrakcí. Osvědčeným tahákem jsou zejména noční komentované prohlídky, kdy návštěvníky provádějí postavy v historických kostýmech.
Kamenice nad Lipou – Na úterý 25. srpna připadá pětasedmdesáté výročí založení kamenického muzea.
Veselý Kopec - Tuto sobotu a neděli v době od 9 do 17 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark. Je to jedinečná příležitost k setkání s tradičními řemesly a řemeslníky. Pozvání k účasti na jarmarku přijala více jak stovka pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice.
Králíky – Společnost přátel československého opevnění zdůrazňuje, že s akcí Mobilization Fortification 5, která se uskuteční o víkendu od 17. do 19. července v Králíkách, nemá nic společného a nepřeje si s ní být jakkoliv spojována.
Harrachov - Zlatavý mok bude v sobotu hlavním tématem slavností ve sklárně a minipivovaru Novosad a syn.
Příbram – Když rtuť v teploměru stoupne natolik, že i u vody je k nevydržení, nemusíte zoufat. Zchladit se můžete třeba v podzemí.
Blanensko – Noční prohlídky, kostýmy, strašidla, ale i koncerty, divadla nebo výstavy obrazů. Zámky na Blanensku pro své návštěvníky připravily na léto nabitý program. O prázdninách totiž zámky navštěvuje nejvíc turistů a ty jim tak chtějí nabídnout co nejvíc atrakcí. Osvědčeným tahákem jsou zejména noční komentované prohlídky, kdy návštěvníky provádějí postavy v historických kostýmech.
Tunis - O více než polovinu klesl oproti loňskému roku počet turistů, kteří v prvních čtrnácti červencových dnech přijeli na dovolenou do Tuniska. Informovala o tom dnes místní tisková agentura TAP. Při teroristickém útoku na konci června zahynulo na pláži a u hotelu v letovisku Súsa 38 lidí, převážně zahraničních turistů.