Český Těšín – Představení českých, polských a slovenských divadel nabídne 24. ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic. Během čtyř dnů mají jeho návštěvníci možnost zhlédnout celkem sedm představení. A to jak v prostorách Těšínského divadla nebo divadla Adama Mickiewicze, tak také v rámci plenérových představení v ulicích.
Olomouc – Ve světě módy se Luděk Hanák pohybuje osmnáct let a patří mezi nejúspěšnější současné české návrháře. Jeho modely jsou plné ženskosti. Zdobily například účastnice v tuzemských i zahraničních soutěžích krásy a dámy na prestižních společenských akcích. Své dvě poslední kolekce představí mohelnický návrhář coby novinku na již jedenáctém ročníku Hanáckých Benátek v Litovli v sobotu 8. června od 16 hodin. V rozhovoru pro Olomoucký deník naznačil, nač se příchozí mohou těšit, ale třeba i to, co by letos nemělo chybět v dámském šatníku.
Přerov – Přerovští hasiči zrušili své oslavy šedesátého výročí založení profesionálního sboru, které se měly uskutečnit v pátek 7. června na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. Jejich součástí měla být řada zajímavých ukázek i výstava techniky.
Olomouc/Litovel – Legendární kapela Olympic, oblíbené skupiny Polemic, Mňága a Žďorp, Wohnout, zpěvačka Olga Lounová a další interpreti vystoupí v sobotu 8. června na jedenáctém ročníku festivalu Hanácké Benátky v Litovli. Program začne v 10 hodin a bude praskat ve švech nejen na náměstí Přemysla Otakara ale také v Parku Míru a před litovelským muzeem.
Letohrad – Letohrad rozvíjí kontakty s několika městy v zahraničí.Vedení Letohradu nedávno navštívilo partnerskou Niem- czu, a to u příležitosti slavností Dny Niemczy. Do polského města se v tu dobu vypravili i letohradští rybáři, spolupráce mezi rybářskými organizacemi je rozvíjena už několik let.
Mladá Boleslav - Materiální sbírka začala také ve středu odpoledne v Mladé Boleslavi. Město vyhlásilo materiální sbírku na pomoc lidem v Kralupech nad Vltavou.
Východní Čechy /FOTOGALERIE/ - Deník sestavil některé příběhy, jež v těchto dnech přinesla velká voda, která se přehnala hned několika kouty Královéhradeckého kraje a napáchala nemalé škody.
Východní Čechy /FOTOGALERIE/ - Deník sestavil některé příběhy, jež v těchto dnech přinesla velká voda, která se přehnala hned několika kouty Královéhradeckého kraje a napáchala nemalé škody.
Východní Čechy /FOTOGALERIE/ - Deník sestavil některé příběhy, jež v těchto dnech přinesla velká voda, která se přehnala hned několika kouty Královéhradeckého kraje a napáchala nemalé škody.
Jaroměř - Na jaroměřském historickém kovovém Komenského mostě, který postavili v roce 1884 a doplnili o boční lávky v roce 1931, se měly v těchto dnech zahájit opravy. Těch se však už most nedočkal. Důležitou spojnici břehů Labe mezi náměstím a Základní školou Na Ostrově vzala velká voda. Prasklý středový pilíř neudržel jednu z lávek, ta se rozlomila a spadla do rozbouřeného Labe.
Chebsko - Napříč celou Českou republikou opět vyrazí velocipedista Josef Zimovčák. A obyvatelé chebského regionu se k němu mohou připojit jako první. Právě v Aši totiž začíná 1505 kilometrů dlouhá trasa charitativní cyklojízdy s názvem 'Na kole dětem'.
Kroměříž - Demolice budovy bývalých kasárem na Hanáckém náměstí v Kroměříži se blíží ke konci. Už tři měsíce pracuje demoliční firma na bourání objektu a místo obvodových zdí už je na místě většinou jen hromada cihel. Ty si mohou zájemci odkoupit.
Dobruška – Sotva se náměstí F. L. Věka vyprázdnilo po nedávné pouti, opět se obyvatelé města a okolí mohou těšit na další zajímavou akci. Tentokrát prostor kolem staré radnice opanují členové bezpečnostních složek záchranného integrovaného systému.V Dobrušce se v pátek po celý den uskuteční již šestý ročník této akce.
Jaroměř /FOTOGALERIE/ - Na jaroměřském historickém kovovém Komenského mostě, který postavili v roce 1884 a doplnili o boční lávky v roce 1931, se měly v těchto dnech zahájit opravy. Těch se však už most nedočkal. Důležitou spojnici břehů Labe mezi náměstím a Základní školou Na Ostrově vzala velká voda. Prasklý středový pilíř neudržel jednu z lávek, ta se rozlomila a spadla do rozbouřeného Labe.
Ústí nad Orlicí - První den týdenních městských slavností Ústí nad Orlicí 2013 „Město v pohybu – Týden dobré pohody" sice poznamenalo studené a deštivé počasí, i přesto ale nebylo Mírové náměstí při kulturních pořadech prázdné.
Olomouc – Chlapi, kterým je přes padesát a stydí se zajít k urologovi, mohou ve středu a ve čtvrtek navštívit stan na olomouckém Horním náměstí, kde jim v rámci akce Dny mužského zdraví poradí specialisté Fakultní nemocnice Olomouc.
Orlová - Tři stromy pokáceli v minulých dnech dělníci u Městského úřadu v Orlové v místě bývalé policie ČR. Důvod? Oficiálně havarijní stav odpadního potrubí nově rekonstruované části Městského úřadu Orlová, která byla teprve v loňském roce kolaudovaná.
Ústí nad Labem - Na Střekově se půl hodiny před půlnocí voda přelila přes postavené mobilní protipovodňové stěny. Řekla to dispečerka městské policie. Stěny jsou stavěné na hladinu Labe o výšce 10 metrů, řeka už byla o půlnoci nejméně o 20 centimetrů výš. Lidi voda za zábranami neohrozí, velká část Střekova je totiž evakuovaná. Poškodí ale jejich domy.
Třinec - Atraktivní podívanou a lákavý program pro malé i velké slibuje letošní Den s integrovaným záchranným systémem (IZS), který město Třinec chystá letos už po desáté.
Východní Čechy - Deník sestavil některé příběhy, jež v těchto dnech přinesla velká voda, která se přehnala hned několika kouty Královéhradeckého kraje a napáchala nemalé škody.
Peking - Čínská policie dnes zablokovala vchod na hřbitov, kde leží oběti krvavého zásahu bezpečnostních sil proti demonstrantům na pekingském náměstí Tchien-an-men ze 4. června 1989. Čínské úřady se jakýmkoli připomínkám těchto událostí snaží zabránit, v Hongkongu se ale dnes očekává na manifestaci u příležitosti 24. výročí represí na 180.000 lidí.
Uherské Hradiště – Možná o tom ani nevíte, ale každý z obyvatel Uherského Hradiště, dluží aktuálně státu 15 322 korun. Ale exekuce za tento dluh se bát nemusíte. Vše za vás vyřídí vedení radnice. Ta totiž v současné době „disponuje" dluhem ve výši 332 540 milionů korun.
Dobruška – Stalo se již tradicí, že první pátek v červnu patří náměstí F. L. Věka vybraným záchranných a bezpečnostním složkám z celé České republiky. Jinak tomu nebude ani letos.
Žďár nad Sázavou - Velkoplošná LED obrazovka o velikosti pět krát tři metry umístěná přímo na náměstí Republiky ve Žďáře zhasla. „Už nechceme být dále terčem kritiky ze strany občanů města, že se s tím nedokážeme nějakým způsobem vypořádat. Proto jsme další provoz světelného billboardu na střeše objektu, v kterém sídlí pobočka GE Money Bank neschválili," uvedl pro Deník druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta s tím, že radní o tom rozhodli koncem května.
Nymbursko - „Je to v pytli. Hráz Komárovského rybníka se protrhla, valí se to dolů, budou se muset evakuovat lidi." Tak zněly pokyny z vysílačky záchranáře. Obloha byla kovově šedá, celé dopoledne hustě pršelo a srážky neustaly ani chvíli po obědě. Situace v Křinci a Vestci na Nymbursku byla více než napjatá.
Olomouc – Slavnostní průvod v doprovodu historických kočárů, jezdců na koních, šermířů i bubeníků zahájí v pátek tradiční Svátky města na počest patronky Olomouce svaté Pavlíny. Milovníci dobrého jídla mohou během oslav ochutnat několik krajových specialit a své umění předvedou i šéfkuchaři nejlepších restaurací v gurmánském klání Gastro.ol.
Olomouc – Chlapi, kterým je přes padesát a stydí se zajít k urologovi, mohou ve středu a ve čtvrtek navštívit stan na olomouckém Horním náměstí, kde jim v rámci akce Dny mužského zdraví poradí specialisté Fakultní nemocnice Olomouc.
Brno – Exhibiční představení obvykle nemají aktéry vybízet k maximálnímu fyzickému nasazení, avšak sobotní basketbalový turnaj tři na tři na brněnském náměstí Svobody dal účastníkům paradoxně pořádně zabrat. „Oproti klasickému basketbalu je hra silovější. Kdo je menší postavy, nemá šanci," říká rozehrávač Ondřej Šiška z brněnského JBC mmcité.
Dobruška – Stalo se již tradicí, že první pátek v červnu patří náměstí F. L. Věka vybraným záchranných a bezpečnostním složkám z celé České republiky. Jinak tomu nebude ani letos.
Praha - Počet uzavřených pošt kvůli záplavám se dnes zvýšil o 12 na 34 poboček. Dalším dvěma poštám zavření hrozí. Mimo provoz je také distribuční depo v Děčíně, které se dnes přestěhuje do Ústí nad Labem. Vyplývá to z informací České pošty.
Olomouc – Slavnostní průvod v doprovodu historických kočárů, jezdců na koních, šermířů i bubeníků zahájí v pátek tradiční Svátky města na počest patronky Olomouce svaté Pavlíny. Milovníci dobrého jídla mohou během oslav ochutnat několik krajových specialit a své umění předvedou i šéfkuchaři nejlepších restaurací v gurmánském klání Gastro.ol.
Praha 12 - Okolo páté hodiny ranní proběhla kulminace Vltavy a nyní hladina řeky podle dostupných informací pomalu klesá. Voda z kanálů ale stále stoupá a je třeba stavět místy protipovodňové zábrany z pytlů, aby se nedostala do objektů. Dále hasiči pravidelně odčerpávají pomocí čerpacích zařízení vodu z Obchodního náměstí a okolí a také z ulice K Jezu a přilehlých prostor.
Prostějov /PROGRAM/ – Představením o slavném prostějovském rodákovi odstartuje ve středu pětidenní maraton přehlídky prostějovských divadelních souborů a jejich hostů.
Zábřeh – Do Zábřeha se po zimní přestávce znovu vracejí farmářské trhy. Prodejci rozbalí své stánky ve středu 5. června od devíti do patnácti hodin na Masarykově náměstí.
Letovice – Přesunout autobusy z náměstí k vlakovému nádraží a postavit tam také parkoviště pro osobní auta. To mají už několik let v plánu Letovičtí společně s Jihomoravským krajem. Doposud se jim však vhodné řešení dopravního uzlu najít nepodařilo. Letovičtí si ale v minulých měsících nechali vypracovat novou studii prostoru před vlakovým nádražím a nyní se snaží získat grant od Jihomoravského kraje.