
Rok 2012 na Opavsku a Hlučínsku
Opavsko, Hlučínsko - Vážení čtenáři, přinášíme vám krátký přehled zajímavých událostí, které se za posledních 366 dní odehrály na Opavsku a Hlučínsku.
Opavsko, Hlučínsko - Vážení čtenáři, přinášíme vám krátký přehled zajímavých událostí, které se za posledních 366 dní odehrály na Opavsku a Hlučínsku.
Přimda – /FOTOGALERIE/ Předposlední den roku 2012 vyrazili zájemci o historii na hrad Přimdu a na kopec, kde stávala katovna.
Rychnosko - Některá města se na žádné bujaré oslavy silvestra vůbec nechystají. Jiná ale naopak chtějí předvést co největší světelnou parádu.
Žatec - V centru Žatce v pondělí proběhne tradiční zábava a půlnoční ohňostroj, místo bude hlídat i Policie ČR.
Slovácko – Oficiálních silvestrovských oslav bude v regionu poskrovnu. Města spíše šetří, lidé se tak pobaví spíše v soukromí nebo hospodě.
České Budějovice - V dalším díle seriálu Putování městem se zastavíme v rohu českobudějovického náměstí.
Olomoucko – Procházka pod širým nebem, divadelní představení, návštěva hradu nebo pohled na noční nebe rozsvícené pestrobarevnými paprsky ohňostroje. I tak lze prožít konec starého a začátek nového roku.
Třebíčsko - Pochody, společnými setkáními, výšlapy na nejvyšší kopec v okolí, plavbou na lodi či tradičním ohňostrojem se rozloučí lidé na Třebíčsku s rokem 2012.
Slavkov u Brna – Už příští sezonu se můžou návštěvníci Slavkova u Brna těšit na nově otevřené informační centrum v původních prostorách. Rozhodli o tom slavkovští zastupitelé při svém posledním zasedání.
Kladno – Do baru na náměstí Jana Masaryka v Kladně vešel dnes hodinu po půlnoci neznámý muž. Vytáhl krátkou střelnou zbraň a požadoval po obsluze peníze.
Olomouc – Silvestrovská diskotéka, posezení v restauraci nebo adrenalinový zážitek v podobě závodu motokár. Tak mohou strávit poslední den v roce Olomoučané, kteří se na poslední chvíli rozhodli, že tentokrát nebudou sedět doma u televize.
Vysočina - Také města a obce na Vysočině chystají silvestrovské oslavy s atraktivním programem.
Vyškovsko - I na Vyškovsku je na poslední den v roce nabídka akcí pestrá. Od tradiční prohlídky kostelních zvonů až k ohňostrojům na náměstích.
Písecko – Už po čtrnácté se mohou zájemci vydat na tradiční silvestrovský pochod, který vždy poslední den roku chystají v Bernarticích.
Karvinsko - Jedna z nejočekávanějších nocí roku se kvapem blíží, a tak není od věci udělat si přehled o možnostech, které se o letošním Silvestru nabízejí. Ti, kteří přivítají nový rok ve městech, se mohou setkat třeba na náměstích a užít si velkolepé novoroční ohňostroje.
Hradec Králové - Pravidelný provoz městské hromadné dopravy ve stotisícovém Hradci Králové na Silvestra skončí v 19 hodin. Pak pojedou autobusy jen v omezeném rozsahu na šesti vybraných linkách podle zvláštního jízdního řádu.
Havlíčkův Brod - Čtyři granty již byly přiděleny. O posledním pátém rozhodne zastupitelstvo v únoru.
Svitavsko - Ohňostroj, prohlídka městem nebo veselice v restauraci… Přinášíme pár tipů, kam zajít poslední den v roce 2012.
Vysočina - Také města a obce na Vysočině chystají silvestrovské oslavy s atraktivním programem.
Jičínsko – Silvestr se na nás řítí. Přestože z hlediska kalendáře jde o klasický pracovní den, snad každý cítí, že odchod jednoho roku a zrození dalšího mu dává jedinečnou příchuť.
Příbramsko - Blíží se konec roku, a tak jsme se rozhodli, že zavzpomínáme na letošní události. Podívejte se, co se stalo v druhém čtvrtletí.
Praha – Praha chce omezit počet kulturních, společenských a sportovních akcí, které se každý rok pořádají na Staroměstském náměstí. Náměstí také čekají zásadní úpravy.
Přimda – Zimní prohlídka hradu Přimda netradiční cestou, netradiční formou. Tak zní název první ze série procházek, které pro veřejnost přichystali průvodci Českým lesem.
Českolipsko - Města a obce pohltí prchavé okamžiky krásy. A proč Beatles přecházejí přechod v Kravařích?
Nejdek – Hodně napilno měli fotbalisté na Boží hod vánoční, kdy v tělocvičně nejdecké základní školy na náměstí Karla IV. byl na programu I. ročník vánočního turnaje v sálové kopané pod názvem Ježíškovy jesle.
Mladoboleslavsko - Silvestr je sice ppracovním dnem, ale letos příliš lidí pracovat nebude. Mnohde nepochodíte ani na úřadech.
Přerovsko – Nepříjemní opilci, výbuchy petard či dělobuchů a ráno poházené popelnice či vyvrácené dopravní značky. I tak může vypadat silvestrovská noc a její následky.
Svitavy – „Na Silvestra o půlnoci si vždycky uděláme ohňostroj. Nakoupíme různé římské svíce a světelné vodopády a užíváme si všechny ty pěkné efekty," řekl Karel Trávníček ze Svitav.
Hradec Králové - Pravidelný provoz městské hromadné dopravy ve stotisícovém Hradci Králové na Silvestra skončí v 19 hodin. Pak pojedou autobusy jen v omezeném rozsahu na šesti vybraných linkách podle zvláštního jízdního řádu.
Ostrava - Ještě před několika dny to na Masarykově náměstí v centru Ostravy, kde se konaly vánoční trhy, žilo. Lidé se zastavovali u stánků, které nabízely klasické vánoční pochutiny jako punč, medovinu nebo pečené kaštany.
Prachaticko – Na den přesně po roce nachystala města Prachatice a Vimperk pro své obyvatele slavnostní ohňostroje. A stejně jako letos, neuzavřou jimi starý, ale přivítají až nový rok.
Plzeň – Plzeňští cyklisté zahájí novou sezonu, jak je již dlouholetým zvykem, tradiční novoroční vyjížďkou.
Českobudějovicko - Prohlédněte si v naší fotogalerii miminka narozená v poslední době.
Přimda – Zimní prohlídka hradu Přimda netradiční cestou, netradiční formou. Tak zní název první ze série procházek, které pro veřejnost přichystali průvodci Českým lesem.
Sušice, Horažďovice - V roce 2013 dokončí radnice započaté akce.
Břeclavsko - Poslední minuty starého roku nemusí lidé odpočítávat doma. Silvestry jsou připravené pod širým nebem či v kulturních domech.
Znojemsko - Poslední hodiny letošního roku mohou lidé prožít třeba na znojemském náměstí, v řadě podniků po celém regionu či výletem do Podyjí.
Žatec - Na náměstí bude pokračovat tradice, trvající už třináct let. Program pro zájemce začíná ve 23 hodin
Přerov – Pestrobarevné kostýmy otužilců, studená voda a někdy jako bonus i ledové kry, na kterých dovádějí potápěči – tak to vypadá každý rok na Silvestra u řeky Bečvy v Přerově. Tradiční otužilecká show, na niž každoročně zavítají tisíce Přerovanů, se letos koná už po třiačtyřicáté.
Novojičínsko - Polovina měst na Novojičínsku nechystá žádné oficiální silvestrovské oslavy. Ostatní města přivítají nový rok půlnočním ohňostrojem.
Vysočina - Také města a obce na Vysočině chystají silvestrovské oslavy s atraktivním programem.
Jihlavsko - Nový rok 2013 města přivítají přípitkem, polévkou a ohňostroji za desítky tisíc korun.
Příbramsko - Blíží se konec roku, a tak jsme se rozhodli, že zavzpomínáme na letošní události. Podívejte se, co se stalo v prvním čtvrtletí.
České Budějovice - Problémy, které trápily řidiče na křižovatce na Senovážném náměstí, by měly být zanedlouho minulostí. Zácpy způsobené změnou dopravního značení má rozpustit nový režim semaforů a úprava jízdních pruhů.
Hradec Králové - Magistrát na svých internetových stránkách informuje o svých projektech a rekonstrukcích.
Olomouc - Vánoční stánky zmizely z Horního náměstí. U radnice zůstala jen desítka dřevěných budek s punčem a kluziště.
Šternberk - Po dlouhých dvanácti letech se obyvatelé Šternberka dočkají ohňostroje a silvestrovského programu v centru města.
Písecko – Živá hudba, diskotéka nebo show s ohňostrojem? Nový rok lze přivítat různými způsoby, jen si vybrat.
Královéhradecko - Královéhradecká radnice zaplatí za oslavy příchodu roku 2013 stejně jako vloni 250 tisíc korun.
Hradec Králové - Královéhradecká radnice zaplatí za oslavy příchodu roku 2013 stejně jako vloni 250 tisíc korun.