
České zpívá koledy i v J. Hradci a H. Pěně
Jindřichův Hradec - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán nebo Pásli ovce valaši. Znáte je, že? Tak pak se přidejte k největšímu sboru v republice.
Jindřichův Hradec - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán nebo Pásli ovce valaši. Znáte je, že? Tak pak se přidejte k největšímu sboru v republice.
Jablonecko - V Železném Brodě vánoční trhy právě začaly, poskočí poté do Tanvaldu a Jablonce. Menší akce se konají i v obcích.
Pardubice - Jenom těžko si dnes představit zimní tmavé ulice měst bez slavnostního vánočního osvětlení. Nebýt všech těch světelných girland a zářících ornamentů, ponurými prosincovými ulicemi bychom se asi pohybovali se sklopenou hlavou.
Rožnov pod Radhoštěm – Domov Kamarád v Rožnově pod Radhoštěm pořádá také letos tradiční adventní sbírku. Kasičku na příspěvky naleznou lidé u vánočního stromu na Masarykově náměstí v centru města. Bude tady až do období krátce před vánočními svátky. Informoval o tom mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
Znojmo - Ve Znojmě jsou již k mání vánoční stromky. Prodávají se na náměstích i u obchodů. Ceny jsou podobné jako loni.
Pelhřimovsko – Divocí holubi patří ke stálému osazenstvu center měst na Pelhřimovsku. Ptáci se ale často přemnoží a jejich výkaly znečišťují památky a domy.
Liberec - Soukenné náměstí v Liberci je po rekonstrukci. Ve středu jej symbolicky dostali do užívání lidé.
Znojmo - Autorům petice se nelíbí masívní vykácení prostřední části hlavního městského parku. Poukazují na to, že k zemi šly i zdravé stromy.
Praha – Další latentní spor doutná mezi magistrátem a radnicí Prahy 1. Po neshodách v otázce postupu proti nevěstinci Ve Smečkách či návratu tramvají na Václavské náměstí, jde nyní o tradiční stánky s občerstvením, tiskem a květinami.
Jižní Čechy – Těžko si dnes představit zimní ulice měst bez vánočního osvětlení. Nebýt všech těch světelných girland a zářících ornamentů, ponurými prosincovými ulicemi bychom asi probíhali se sklopenou hlavou. Kvůli hřejivému účinku na duši nemyslíme na to, co všechna ta paráda stojí.
Klatovsko – S posledním dnem v roce přichází různá bilancování, předsevzetí a nechybí ani půlnoční přípitky. Většina lidí má zálibu také v ohňostrojích, ale těch se na Klatovsku dočkají jen zřídka.
Jablonecko - V Železném Brodě vánoční trhy právě začaly, poskočí poté do Tanvaldu a Jablonce. Menší akce se konají i v obcích.
Praha – Po Novém roce zmizí z Václavského náměstí v Praze většina stánků s občerstvením, květinami i tiskem. Zůstane pouze jeden s občerstvením. Na dotaz médií to řekla radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS). Praha 1 ale podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) trvá na tom, aby stánky s klobásami byly na náměstí tři. Nové stánky, jejichž koupi Praha plánuje, přibudou v průběhu příštího roku.
Jižní Čechy – Těžko si dnes představit zimní ulice měst bez vánočního osvětlení. Nebýt všech těch světelných girland a zářících ornamentů, ponurými prosincovými ulicemi bychom asi probíhali se sklopenou hlavou. Kvůli hřejivému účinku na duši nemyslíme na to, co všechna ta paráda stojí.
Volyně – Zaparkujete bez větších problémů, na chodbách se neztratíte.
České Budějovice – Pracuje jako profesionální hasič, ale jednou za rok se promění v posla nebes. A jako anděl se za pomoci lan vznáší nad českobudějovickým náměstím Přemysla Otakara II., které je zaplněno nadšenými diváky. Marek Hanuš absolvuje let z Černé věže do protilehlého kouta náměstí Přemysla Otakara II. už pravidelně.
Brno – Rychlá cesta do práce a do školy? Pro Brňany má být jednoduchá odpověď – hromadná doprava. Kromě omezování aut v centru toho chce vedení města dosáhnout také maximální podporou tramvají, autobusů a trolejbusů v ulicích. Nově podpoří rychlou veřejnou dopravu úpravou křižovatek tak, aby na nich měla přednost před osobní.
Pardubice - Vánoční osvětlení může stát až desítky milionů korun
Svitavy – Centrum města se v roce 1994 stalo chloubou a přilákalo hodně návštěvníků. Ta doba je ale pryč a radní musí znovu sáhnout do kasy, aby oživili střed Svitav. A levné to nebude.
Mladá Boleslav - Zatímco Mikuláš přijel v kočáře a andělé se snášeli k zemi z radniční věže, čerti dorazili po svých v řetězech připoutaných za povozem
Havířov - Už jen několik hodin zbývá do chvílee, kdy se ve středu večer budou na náměstí Republiky sborově zpívat koledy, a to v rámci celostátní akce nazvané Česko zpívá koledy. Deník zahájí odpoledne program ve Vánočním městečku na náměstí Republiky ve výtvarném skleněném stánku.
Olomouc/Litovel /FOTO,VIDEO/- Parní vlak tažený historickou lokomotivou Kocúr se ve středu při Mikulášské jízdě proháněl Olomoucí.
Opava /FOTOGALERIE/ – Dobrá nálada panovala ve středu večer na Dolním náměstí v Opavě, kde naše redakce pořádala ojedinělou akci s názvem Česko zpívá koledy.
Liberec - Tin Karamatič, devatenáctiletý obránce juniorského týmu Slovanu musí opustit Slovan. Vedení libereckého fotbalového klubu mu několik dní po incidentu, který se stal ve čtvrtek večer, ukončilo smlouvu. Mladý Chorvat se tedy vrací domů.
Litoměřice - Tisíce lidí dorazily ve středu odpoledne na litoměřické Mírové náměstí aby společně rozsvítily vánoční smrk.
Ústí nad Labem – Ve středu odpoledne se na ústeckých vánočních trzích chvějí prodávající zimou. Většinou příliš práce, která by je trochu zahřála, nemají. Ačkoli doufali, že si před Vánocemi něco vydělají, přiznávají, že opak je pravdou.
Jenom těžko si dnes představit zimní tmavé ulice měst bez slavnostního vánočního osvětlení. Nebýt všech těch světelných girland a zářících ornamentů, ponurými prosincovými ulicemi bychom asi probíhali se sklopenou hlavou. Právě kvůli hřejivému účinku na duši shovívavě nemyslíme na to, co všechna ta paráda stojí.
Bruntál /FOTOGALERIE/ – Jako někde na kúru to vypadalo ve středu v podvečer na náměstí Míru v Bruntále. Lidé si přišli s Deníkem užít koled.
Nový Jičín - Máte rádi předvánoční čas a koledy, které k němu patří? Pak byste neměli chybět ve středu 12. prosince na Masarykově náměstí v Novém Jičíně při unikátní akci Česko zpívá koledy.
Chrudim - Na tradičním místě u kašny na chrudimském Resselově náměstí začal o víkendu prodej vánočních stromků.
Sasko - Také na zámku Wackerbarth se pořádají adventní prohlídky vinařství s ochutnávkou originální drážďanské vánoční štoly, tedy sladkosti, jejíž sláva sahá až do roku 1730.
Sasko - Také na zámku Wackerbarth se pořádají adventní prohlídky vinařství s ochutnávkou originální drážďanské vánoční štoly, tedy sladkosti, jejíž sláva sahá až do roku 1730.
Brno – Starý Lískovec – Park u přestupního uzlu v Osové ulici v brněnské městské části Starý Lískovec získal po několika letech svoji novou podobu. Tamní radnice totiž ve středu dokončila poslední část jeho rekonstrukce.
Ostrava - Šest míst v Moravskoslezském kraji, pět tradičních koled a magické datum 12. 12. 2012. Tak se dá ve zkratce uvést akce s názvem Česko zpívá koledy, která už tuto středu od 18 hodin vnese mezi účastníky neopakovatelnou předvánoční atmosféru.
Ostrava - Přesně za týden začnou znít s úderem 18. hodiny tradiční koledy z náměstí v celé republice. Do akce Deníku a Rádia Impuls s názvem Česko zpívá koledy se zapojí také města v Moravskoslezském kraji.
Uherské Hradiště – Náměstí spokojených dětí s rodiči, vystoupení na pódiu a závěrečný kaskadérský výkon Mikuláše – tak vypadal dnešní tradiční Mikulášský rej na uherskohradišťském Masarykově náměstí.
Třeboň - Současný vlastník za ní nyní požaduje třikrát víc, než před třemi lety městu zaplatil.
Liberec - Dolní centrum města je v novém kabátě. Nová dlažba, mobiliář i zeleň. Opozice a část občanů však tvrdí, že stavba byla předražena.
Beroun - Krátce po slavnostním zahájení adventu na Husově náměstí v Berouně se chmatákovi zalíbila výzdoba u vánočního stromu. Konkrétně ho zaujal vyřezávaný betlém, který je chloubou centra města. Mladík si ale na úlovek nakonec musel nechat zajít chuť.
Svitavy - Dopisy Ježíškovi psaly děti v neděli v podvečer pod rozsvíceným vánočním stromem na náměstí Míru ve Svitavách.
Hodonínsko – Tradiční předváděcí vánoční akce se opět uskuteční v Hodoníně, Kyjově a ve Veselí nad Moravou. Na třídenní pásmo ukázek práce lidových řemeslníků s názvem Vánoce se blíží zve Masarykovo muzeum a všechny jeho pobočky od 12. do 14. prosince.
„Půjdem spolu do Betléma" se rozlehne 12. prosince v 18 hodin po starobylém náměstí ve francouzském městě Cernay na horním Rýnu. A zpívat se bude česky!
Olomoucký kraj – Teplé ponožky a pořádně utažené brusle se hodí všem, kteří jsou vyznavači oblíbené zimní radovánky. Kde se už na začátku prosince dá v kraji bruslit?
Českokrumlovsko - Den, kdy dojde k naplnění unikátního projektu Deníku a Rádia Impuls nazvaný Česko zpívá koledy, bude ve středu 12. priosince. Nenechte si ujít setkání, které v předvánočním čase prostřednictvím dobře známých koled spojí tisíce lidí v různých městech a obcích Čech i Moravy!
Hustopeče nad Bečvou – Rozsvícení vánočního stromu si obyvatelé Hustopeč nad Bečvou určitě představovali v úplně jiných barvách. Advent v městysi však začal podle hodně špatného scénáře. „Gratulovat" si mohou vandalové, kteří horní část smrku na náměstí Míru i jeho výzdobu v noci z minulého pátku na sobotu poničili.
Znojmo - Ve Znojmě jsou již k mání vánoční stromky. Prodávají se na náměstích i u obchodů. Ceny jsou podobné jako loni.
Českobudějovicko – Pro příjemnou adventní atmosféru neváhají ani malé vesnice investovat mnohdy nemalé peníze do vánoční výzdoby a osvětlení. Rozsvěcování vánočních stromů s krátkým kulturním programem zahájilo tento víkend advent ve většině obcí na Českobudějovicku.
Českobudějovicko – Pro příjemnou adventní atmosféru neváhají ani malé vesnice investovat mnohdy nemalé peníze do vánoční výzdoby a osvětlení. Rozsvěcování vánočních stromů s krátkým kulturním programem zahájilo tento víkend advent ve většině obcí na Českobudějovicku.
Písecko Na velkém náměstí v Písku začíná v 16 hodin Mikulášská nadílka. Mikuláš s doprovodem přijde dnes také do Sepekova, Branic, Horosedl, Dobevi a dašlích míst.
Rakovník – Není to vůči nám, místním podnikatelům, férové. Nový řetězec dostane prostor, nás nikdo neosloví. Tak reagovali rakovničtí podnikatelé, které Rakovnický deník oslovil v souvislosti s výtkou z řad opozičního zastupitele Zdeňka Rence (VV), jenž na posledním zasedání rakovnických zastupitelů kritizoval interview se zástupci lékárenského řetězce. Ten otevřel svoji prodejnu před časem také na náměstí.