
Ve většině měst je už parkování zpoplatněno
Žďársko – Od zpoplatněného parkování si vedení radnic slibuje rychlejší obměnu v jejich centrech.
Žďársko – Od zpoplatněného parkování si vedení radnic slibuje rychlejší obměnu v jejich centrech.
Židenice – Lidé v brněnské městské části Židenice mají doposud jen málo míst, kde se v pohodlí mohou scházet. Využívají především místní Dělnický dům, nebo salonky restaurací. V obojím případě platí stokorunové nájmy.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Kolona historických armádních vozidel jela z Hořic do Velichovek na Náchodsku. V Hradci dostávali hasiči vyznamenání
Česká Třebová /POZVÁNKA/ – Pestrý program bude mít úterní Den Země, který na Starém náměstí v době od 10 do 16 hodin a v parku Javorka od 9 do 15 hodin uspořádá základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zlatá studánka.
Přibyslav - Pomník obětem obou světových válek na Bechyňově náměstí v Přibyslavi na jaře prohlédl díky setnutí vysoké vrby, která kamennou skulpturu skrývala a svými kořeny také podrývala.
Brno - Závada tramvaje zabrzdila v pondělí před desátou hodinou dopoledne na Malinovského náměstí v Brně dopravu.
Cheb –Díla, která chebské domy zdobí, konzultovali výtvarníci a autoři projektu s pracovníky památkové ochrany i majiteli domů.
Česká Lípa – Položením věnců uctili Českolipané válečné oběti u památníku na náměstí Osvobození. Pietní akt proběhl v neděli u příležitosti Dne vítězství. V rámci tradiční květnové vzpomínky zúčastnění položili květiny rovněž u pamětní desky věnované vojákům 2. polské armády generála Swierczewského na budově středního odborného učiliště na Palackého náměstí a následně u hrobu polského vojáka na místním hřbitově.
Ostrava - Porubská radnice pokračuje v zajímavém projektu, který umožňuje veřejnosti rozhodovat o výsledné podobě rekonstrukce jejich ulic.
Žďársko – Od zpoplatněného parkování si vedení radnic měst na Žďársku slibuje rychlejší obměnu v jejich centrech.
Trutnov – „Už ho nesou“ znělo opět ulicemi. Početný průvod v kápích procházel městem a náhodný kolemjdoucí mohl nabýt dojmu, že v kalendáři je o mnoho století méně.
Trhová Kamenice – Víkend patřil tradiční pouti. Na náměstí se už týden dopředu shromažďovala technika s atrakcemi, které dokážou nadělat spoustu radostí zejména nejmladší generaci.
Svitavsko /FOTOGALERIE/ - Čeští hokejisté bojují o titul mistra světa. Napínavé utkání mezi Čechy a Slováky sledovali také fanoušci ze Svitav a Dolního Újezdu. Společně v oblíbené restauraci.
Nový Bor – Květinová výzdoba přibude v centru města. Na dvou místech vzniknou kamenné ostrůvky, které budou trvale osázené zelení.
Kouřim -Veřejný amatérský cyklistický závod zaznamenal rekordní účast, na start se postavilo 218 natěšených cyklistů.
Bystřice /FOTOGALERIE/ – Akce Bystřický máj 2011 přilákala v sobotu obyvatele celého Třinecka. Na školním náměstí zahrála dechovka, vystoupila talentovaná zpěvačka Tereza Mašková a představila se kapela Smokie revival se svými hosty. Při letošním ročníku obec připomněla i to, že právě v těchto dnech dokončuje výstavbu kanalizace.
Žatec - Oslava chmele, piva a dobré nálady se vydařila.
Kolín – Tradiční setkání sběratelů známek, mincí, pohledů, ale i dalších sběratelských artiklů se v sobotu dopoledne tradičně uskutečnilo v salóncích kolínského Městského společenského domu.
Českobudějovicko - Na Budějovicku vypukla v sobotu nová turistická sezona. Letos je ve znamení růže.
Hranicko, Přerovsko /FOTOGALERIE, VÝSLEDKY/– Author Šela marathon horských kol, tak zvaný otvírák sezony Českého poháru, se jel v sobotu na Lipnicku, Hranicku a Potštátsku s cílem na hradě Helfštýn, kde byl na královské trati 92 kilometrů nejrychleji Jan Jobánek z Merida Biking teamu.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tradičně pohodový a uvolněný Festival vína VOC Znojmo zaplnil v neděli Horní náměstí. Lidé poprvé ochutnali pětadvacet vín loňského ročníku, která získala prestižní nálepku Víno originální certifikace. S vlastním klubem VOC vstupují do letošního roku i vinaři z Mikulovska.
Brno /FOTOGALERIE/ - Dělníci začali opravovat kašnu v parku na Moravském náměstí. Radnice Brno-střed k tomu neplánovaně přistoupila kvůli špatnému stavu.
Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - „Samý policajt,“ kroutila nechápavě hlavou žena, která v neděli zhruba hodinu po poledni projížděla kolem kulturního domu ve Veselí nad Moravou na kole. Nevěděla asi, že je osmého května. Zhruba třicítka lidí tam přišla na Den vítězství uctít památku obětem druhé světové války a fašismu. A dohlíželo na ně třiatřicet policistů.
Žďár nad Sázavou - „Z budovy staré radnice se kouří,“ znělo hlášení náhodného kolemjdoucího na lince 112. Dispečink krajských hasičů okamžitě informuje potřebné záchranné složky a sms zprávu dostávají i členové Sboru dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 – Zámek.
Vsetín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Dolní náměstí okupují zástupy lidí. Nejvíce těsno je u obrovského nafukovacího modelu zeměkoule, který přišli přítomní „doprovodit“ až do Panské zahrady.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Porsche. Auto, které někdo zná jen z televizních obrazovek a nebo se s ním už třeba i setkal na silnici. Ale vidět pohromadě takřka čtyři desítky těchto naleštěných sporťáků a nahlédnout pod jejich kapotu či si dokonce pohovět na kožených sedácích?
Víkend na Táborsku: výstavy, koncerty, výlety i outdoorový festival
Litomyšl – V paneláku na litomyšlském Komenského náměstí bydlí v garsonce nenápadný pán, jemuž by sotva někdo hádal životní devadesátiny.
Domažlice /FOTOGALERIE/ -Hold svému patronoviv den jeho svátku vzdali hasiči z mnoha míst regionu při páteční večerní slavnosti v Domažlicích.
Teplicko - Soutěž o Nej tablo běží. Nově můžete dát hlas i studentům a studentkám "Zdrávky".
Chebsko -Hokejem v současné době na Chebsku žije i něžnější polovička lidstva.
Prostějov – Další oběť na kolejích. V sobotu 7. května večer skonala pod koly vlaku v Prostějově žena.
Vyškov – Sisyfovská práce, boj s větrnými mlýny, marná snaha. Tak mluví představitelé Vyškova i jeho obyvatelé o boji s holuby, kteří jako každoročně na jaře zakládají nová hnízda a špiní centrum města svými výkaly, ucpávají okapy a navíc přenášejí nemoci. Zbavit se jich je však zřejmě nemožné, válka mezi ptáky a lidmi už totiž trvá dlouhá léta.
Ostrava - Každou sobotu vychází v Moravskoslezském deníku rubrika, v níž chceme připomenout a také glosovat zprávy a zprávičky z uplynulých dní. Nejde vždy o události prvořadé důležitosti, ale o stručný průřez tím, co nás v redakci v minulých dnech zaujalo.
Rýmařov /ROZHOVOR/ – Rozhovor poskytnul pro čtenáře Deníku Petr Klouda, starosta Města Rýmařov. Rozhovořil se o investičních plánech radnice, dosavadních úspěších ve funkci starosty i o plánech do budoucna, přičemž nevynechal ani své koníčky, při nichž po práci relaxuje.
Březnice /FOTO/ – Ohlušující střelba se nesla v sobotu odpoledne ze zámeckého parku v Březnici. Příznivci vojenské historie tam pro veřejnost připravili ukázku bojů z druhé světové války, kterou si připomněli včerejší Den vítězství. Akce začala již dopoledne na náměstí, kde mohli lidé obdivovat historickou vojenskou techniku. V poledne se přesunuly členové klubů představující německé jednotky do pivovaru, který obsadily.
České Budějovice -V dalším díle seriálu Putování městen se dočtete o době, kdy budějovické ulice brázdily trolejbusy značka Vetra.
Zábřeh /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Desítky nablýskaných automobilů veteránů obsadily v sobotu 7. května ráno zábřežské Masarykovo náměstí, obdivovat je přišly stovky lidí.
Volyně – Rekonstrukci garantuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Začne během srpna.
Liberec – Hned 1 781 osob má v občanském průkazu v kolonce bydliště napsáno náměstí Dr. E. Beneše 1. Tady ale sídlí magistrát, řeknete si… a budete mít pravdu. V budově historické radnice bydlí jen „papírově“, ve skutečnosti se zde fyzicky nezdržují. Pro úřady a státní správu tito lidé vlastně neexistují.
Příbramsko – Stavby jsou plné dělníků a mezi nimi spousta zahraničních. A právě na cizince si v minulém týdnu posvítila cizinecké policie spolu s pracovníky úřadu práce.
Vendolí – V rubrice Svitavského deníku se setkáváte s opuštěnými psy ze záchranné stanice Zelené Vendolí.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Co se stane, když se potká zneuznaný nerudný herec s naivní autorkou divadelní hry na motivy jejího vlastního zpackaného života? Jeden druhého inspiruje, pochopí a stanou se nerozlučnou dvojicí.
Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO, AKTUALIZOVÁNO/ – Porsche. Auto, které někdo zná jen z televizních obrazovek a nebo se s ním už třeba i setkal na silnici. Ale vidět pohromadě takřka čtyři desítky těchto naleštěných sporťáků a nahlédnout pod jejich kapotu či si dokonce pohovět na kožených sedácích?
Humpolec /FOTOGALERIE/ - Humpolecký Majáles, si v pátek odpoledne a večer nenechaly ujít stovky lidí.
Kroměřížsko – Výsadou bohatých se v budoucnu může stát nakupování jakýchkoliv knih. Proč? Protože vláda už několik měsíců jedná o navýšení daně z přidané hodnoty (DPH) u knih, novin a časopisů z deseti procent na dvacet.
Hradčany – Martinický palác na Hradčanském náměstí, který patří mezi nejkrásnější renesanční stavby Prahy druhé poloviny 16. století, po rekonstrukci opět otevírá své brány veřejnosti.
Českobudějovicko - Prohlédněte si v naší fotogalerii miminka narozená v poslední době.
Znojmo – Ještě dnes mohou v centru Znojma zájemci poznávat zvyky a kulturu jiných zemí. Obyvatelům města i dalším hostům se představuje všech devět zahraničních partnerských měst.
Tábor — Lidé mezi námi.