
FOTOGALERIE: Běšiny obsadily škodovky
Běšiny - Účastníci měli možnost si zazávodit, zasoutěžit, a také navštívit kulturní památky.
Běšiny - Účastníci měli možnost si zazávodit, zasoutěžit, a také navštívit kulturní památky.
Zlaté Hory /FOTO/ – Kuriózní nehoda se stala v sobotu 30. dubna ve Zlatých Horách na náměstí. Řidič BMW otevíral dveře a ty mu převálcoval projíždějící renault.
Pardubice - 2. května 2006 byla podepsána smlouva o stavbě pardubického AFI Paláce.
Kopřivnice – Uctít památku obětí druhé světové války a také připomenout si 66. výročí od osvobození města se i v letošním roce rozhodli v Kopřivnici.
České Budějovice – Pestrou škálu divadel, výstav, filmových promítání, StreetArtu a především hudby nabízí ode dneška do pátku Budějovický Majáles 2011.
Zlín, Otrokovice – První máj ve Zlíně i v Otrokovicích měl co nabídnout. I když bylo většinou pod mrakem a slunce jen bázlivě vykukovalo, Zlíňané i Otrokovičtí měli z čeho vybírat.
Plzeň /FOTO/ – „Tak jsme z Plzně, no a co, no a co!“ znělo z několika tisíců hrdel Plzeňanů pro kapelu Sto zvířat, která zakončila největší západočeský festival t-music Majáles Open Air.
Ostrava -Před rokem Deník jako první upozornil, že stavbaři, kteří rekonstruovali ostravské Masarykovo náměstí, zřejmě použili méně kvalitní materiál, než měli. Že místo žuly z Česka chodíme po „šuntu“ z Číny.
Liberec – Mnohahodinová diskuse na posledním nekonečném zasedání libereckých zastupitelů, kteří volili nové vedení města, se nevedla jen mezi členy bývalé koalice, ale také mezi politiky a občany. Lidé, jichž přišlo asi čtyřicet, se často do zastupitelů pouštěli i mimo mikrofon.
Domažlicko -Poslední předmájový večer patřil už tradičně stavění májů, někde mají opravdové rarity.
Turnov – Po roce provozu, kdy se vedení radnice pokusilo obnovit prvorepublikovou tradici a oživit historický střed města prodejem zemědělských produktů, se bude několik trhovců příští pátek stěhovat se stánky zeleniny, dřevěných hraček, pamlsků, uzenin a masných výrobků, na parkoviště k autobusovému nádraží, popřípadě na konec Hluboké ulice.
Teplice – Budou zachovány všechny obory? Budeme se stěhovat do jiných budov? To jsou nejčastější otázky žáků tří škol – tzv. Hotelovky, Průmky a Obchodky. Tyto tři školy se od 1. září spojí v jednu. Proč?
Opočno - Angličané milují otevřená auta a říkají, že i kdyby nepršelo jediný den v roce, stojí za to mít otevřený vůz.
Český Těšín – Zcela nové byty vyrostou v brzké době v českotěšínské Svojsíkově aleji. Nové stavby se chystají také na náměstí, soukromý domov důchodců pro 80 lidí a hotový je rovněž ´panelák´ na sídlišti Svibice, v ulici Polní.
Týniště nad Orlicí - Organizátoři dvoudenního čarodějnicko–májového programu sháněli účinkující, museli doufat v pěkné počasí.
Hradec Králové – V neděli dopoledne se Masarykovým náměstím rozezněly podmanivé melodie jazzových rytmů.
Kutná Hora /FOTO/ - Tradiční velikonoční jarmark, který uspořádali žáci Základní školy Kremnická Kutná Hora na Palackého náměstí, měl úspěch.
Znojmo - Začínající týden v sobě ve Znojmě spojí hned tři velké akce: studentský Majáles, Dny partnerských měst a Festival vín VOC.
Jihlava – Hasiči si sáhli v sobotu na jihlavském Masarykově náměstí při plnění náročných disciplín často až na dno svých sil.
Česká Skalice /FOTO/ - České lidové zvyky jsou založeny na křesťanské nebo pohanské tradici, často se navíc liší kraj od kraje. Ve městech se v dnešní době udržují méně, ale na vesnicích či v menších městech jako je Česká Skalice jsou stále živé.
Litomyšl - Majáles v Litomyšli patří k nejstarším v republice. Dvacátý ročník začíná už v úterý!
Třemošnice – Recesisté nejen z Třemošnice, ale i z okolí města a dokonce i ze zahraničí, oslavili nedělní „Svátek práce“ v Třemošnici tradičním prvomájovým průvodem. „Oslava 1. máje“ se tu konala letos již po patnácté.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - První máj se v Českém Brodě nesl ve znamení veteránů. Jel se tam již patnáctý ročník Okruhu Českobrodského.
Brno – Líšeňákem jehož tvář se nejvíce podobá profilu středu této brněnské městské části se v sobotu stal Josef Šedý. Právě jeho profil totiž vzešel jako vítězný z projektu výtvarnice Kateřiny Šedé.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/- V Ostravě přibudou křižovatky, na kterých budou upřednostňovány vozy dopravního podniku, aby nenabíraly zpoždění.A také další vymoženosti, které zkvalitní cestování a zvýší informovanost cestujících.
Stříbro - Majáles na stříbrském náměstí poznamenalo deštivé počasí.
Jičín – Stovky příznivců hokeje se v sobotu večer sešly v dolní části Valdštejnova náměstí.
Přerov – První máj se v Přerově slavil se vším všudy. Městem zněla hudba, k vidění byla spousta tanečních vystoupení a nechyběly ani klasické politické akce.
Bruntál /FOTOGALERIE/ - První máj v Bruntále prožili lidé na zaplněném náměstí Míru. Přilákala je sem podívaná na desítky motorek nejrůznějších značek.
Mělník - Na vinobraní si zahraje nejlepší mělnická hudební skupina
Lomnice nad Lužnicí – Hranice vzplály v sobotu 30. dubnana Filipojakubskou na mnoha místech Jindřichohradecka.
Kdyně - Napilnoměli i čarodějové a čarodějnice ve Kdyni.
Benešov - První květnovou neděli se konal tradiční Benešovský jarmark.
Sušice – Do Sušice na náměstí přijel obhájit titul pětinásobný mistr republiky Jan Svoboda.
Jeseník /FOTOGALERIE/ – Pěšky místo kočárem musel v sobotu dopoledne na jesenické náměstí dorazit Vincenz Priessnitz, aby otevřel lázeňskou sezonu. Zahájení turisticko-lázeňské sezony bylo středem společenského dění v Jeseníku od pátečního večera po celý víkend.
Kolín – Tradičně na Karlově náměstí oslavily v neděli dopoledne svátek práce zhruba dvě stovky členů či příznivců Komunistické strany Čech a Moravy.
Semily – Vzhledem k neutěšené situaci s parkováním v centru města chystá „radnice“ změnu v parkování na obou parkovištích na Riegrově náměstí a na parkovišti v ulici Nádražní.
Strání /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Druhá Dukla. Často se tak mluví o bitvě ve Strání. Boje na konci druhé světové války trvaly dlouhých třináct dnů. Sovětská a rumunská vojka nakonec Němce porazila.
Královéhradecko – V pátek začalo mistrovství světa v hokeji, a tak se v barech, vinárnách, restauracích či kavárnách chystají na nápor fanoušků českého týmu.
Ahoj. V neděli je 1. květen, tedy 1. Máj, lásky čas. V kalendáři označen jako Svátek práce. V roce 1886 se 1. květen stal v USA dnem za osmihodinový pracovní den. Potom došlo ke známým tragickým událostem v Chicagu a k justiční vraždě pěti předních anarchistů.
Zlín – „Majáles je každoroční tradice a zároveň platí, že je to největší hudební událost roku ve Zlíně. Navíc odpolední program na náměstí Míru s hvězdami typu Charlie Straight či Airfare je zcela zdarma, což je nás odlišuje od ostatních, veskrze placených majálesů,“ prohlásil o zítřejší studentské veselici jeden z hlavních manažerů majálesu Radek Janků. Deník je hlavním mediálním partnerem akce.
Bruntál /FOTOGALERIE/ -První máj v Bruntále prožili lidé na zaplněném náměstí Míru. Přilákala je sem podívaná na desítky motorek nejrůznějších značek.
Ostrava - Do dnešního dne není jasné, co se vlastně stalo 30. dubna 1945 při jízdě Ivasjukova tanku přes Ostravici
Brno /FOTOGALERIE/ - Asi 500 pravicových extremistů dnes prošlo Brnem. Pochod trval asi hodinu a půl a radikálové museli změnit trasu, protože ulici Cejl jim zahradilo asi 1000 odpůrců krajní pravice. Trasa pochodu se proto obrátila a Cejl byl až na jejím konci.
Brno /SLEDOVALI JSME ONLINE/ - Hořící dýmovnice mezi lidmi, útok radikálů, ostré policejní zásahy a nad tím vším hlídkující vrtulník. Pět set radikálů a sedm set policistů. V ostře sledovanou bitevní zónu se kvůli nedělnímu pochodu nacionalistické Dělnické mládeže proměnily ulice města Brna. V rukou policie nakonec skončilo patnáct lidí. Na druhou stranu se akce obešla bez zranění a škod.
Havlíčkův Brod - kupina nadšenců se pokouší rozproudit diskusi o budoucí podobě města, inspiraci mají dodat místní obyvatelé i pozvaní architekti.
Ostrava – Do ulice 28. října těsně k Masarykovu náměstí v Ostravě přijede v pondělí kamion. Přiveze ale speciální zboží. Budou v něm totiž mobilní ordinace lékařů.
Svitavy – Radní ve Svitavách plánují rekonstrukci centra města. Opraví chodníky, pasáže a také veřejná prostranství.
Brno – Z nedělních akcí v Brně na sebe největší pozornost strhává pochod neonacistů. I bez něj ale město bude plné stranických oslav Svátku práce i párů líbajících se pod třešní.
Brno – Z nedělních akcí v Brně na sebe největší pozornost strhává pochod neonacistů. I bez něj ale město bude plné stranických oslav Svátku práce i párů líbajících se pod třešní.