Jazzový most má své pevné základy
Hradec Králové – Kvalitní hudba, hutný poslech a dobrá atmosféra mají společného jmenovatele.
Hradec Králové – Kvalitní hudba, hutný poslech a dobrá atmosféra mají společného jmenovatele.
Chomutov – Pistole, kukly, falešní policisté… A mezi nimi jeden pravý! Nedávné brutální přepadení podnikatele z Mostecka má zřejmě kromě čtyř civilů na svědomí také policista z Chomutova.
Chomutov/OD SOUSEDŮ/ - Policista měl s gangem oloupit podnikatele.
Ostrava -Upozornit na problém, který dlouhodobě trápí Ostravsko, by měl happening, který se v příštím týdnu uskuteční před Novou radnicí. Součástí bude i soutěž o nejvtipnější byrokratické řešení smogu.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Rokování přerovských zastupitelů se výrazně zjednodušilo. Pravidelná zasedání se totiž od dubna přesunula z Městského domu do velkého sálu klubu Teplo na Horním náměstí. Má to několik výhod. Konšelé už nemusejí chodit s každým příspěvkem zvlášť k mikrofonu, ale každý má svůj vlastní na stole. Horké debaty politiku navíc můžou lidé sledovat on – line na webových stránkách magistrátu. Svou premiéru mělo zasedání v této podobě v pondělí.
Velešín – Vpravdě vynikající štrúdl, buchty nebo mazance, velikonoční výzdoba kam oko dohlédne, ale především dobrý pocit z toho, že si lidé dokáží udělat navzájem také radost.
Pardubice - Anketa Klubu přátel Pardubicka vyjmenovává sporné body připravovaného projektu úpravy Pernerova náměstí
Praha - Každý, kdo bude mít ve středu odpoledne čas a chuť, se může stát tím, kdo přispěje k rekordu.
Svitavy – Zmáhá vás jarní únava, jste utahaní z práce a potřebovali byste pořádnou relaxaci? Pak je nový projekt Svitavského deníku určený přímo pro vás.
Krnov /FOTOGALERIE/ – Tradiční jarmark zahájil přehlídku ekologicky zaměřených akcí Týden pro Zemi. Provázela ho spousta muziky, zábavy a soutěží. Krnov se připojuje k této mezinárodní iniciativě, která upozorňuje na důležitost ochrany životního prostředí a zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů.
Praha - Ochutnávka specialit z ovčího a kozího mléka nebo ukázka stříhání ovcí. I to bude na programu akce, kterou na začátek května chystá smíchovská radnice.
Jičínsko -Uplynulý víkend byl na Jičínsku plný akčních scén. Policisté nestačili řešit opilé výtržníky a řidiče, kteří usedli za volant i s několika promile alkoholu.
Veselí nad Moravou – S opravou Panského dvora ve Veselí nad Moravou by měla do budoucna přijít i částečná změna náměstí Míru. Kromě chodníků by mělo být i víc zeleně.
Plzeň – „Je moje znaménko nebezpečné?“ To chtěla vědět většina Plzeňanů, kteří v pondělí zavítali do pojízdného Zdravotně preventivního centra.
Bechyně – Nespokojeným nájemníkům vadí vysoká cena, za kterou jim Bechyně byty nabízí .
Praha - Srážka tramvají se obešla bez zranění. Doprava zkolabovala.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Zahrádkářům, pěstitelům ale i milovníkům květin se už příští týden otevře jarní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc.
Klatovsko – I když mohl sotva chodit, usedl v noci ze soboty na neděli 28letý muž z Klatovska za volant svého renaultu a vydal se dokonce na klatovské náměstí.
Klatovy - Program velikonočních oslav
Znojmo - Dvě rozhodnutí, komplikovaná spory o hodnocení znojemské historie a jejích aktérů, čekají znojemské radní. Zatím je odkládají.
Snad každý si v dětství zamiloval nějaký film a díky tomu na něj nemůže celý život zapomenout. Srdečním filmem českého poutníka jsou Páni kluci z roku 1974. Vydal se prozkoumat místa, kde se kdysi dávno natáčelo. Navíc našel i jednoho představitele hlavní dětské role.
Ústí nad Labem/DEMOLICE ÚSTÍ/ – Po odstřelu Schaffnerovy vily v roce 1959 byl dlouhá léta v Ústí klid. Objekty dělníci bourali jen pomocí strojů mezi Velkou Hradební a Hrnčířskou.
Kyjov – V sobotu hodinu před polednem na kyjovském Masarykově náměstí neznámá šoférka nacouvala do jedoucí Renaultu Megane.
Plzeň – Zdravotně preventivní centrum je speciálně upravený kamion, který v sobě ukrývá zubní ordinaci a ordinace lékařů nabízejících dermatologickou a oftalmologickou prevenci. Právě dnes dorazí do Plzně.
Zábřeh - Město Zábřeh jde ve stopách sousedního Šumperka a nabídne vlastní Farmářské trhy. Ty se uskuteční pod taktovkou Místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví v neděli 1. května, tedy v den, který tradičně patří v Zábřehu májovém jarmarku.
Chomutov – Na první pohled to tak nevypadá. Ale za necelých čtrnáct dní otvírají sezónu na Kamencovém jezeře.
Prostějov - Závody sokolské všestrannosti, pořádané každoročně vedením Sokolské župy Prostějovské, pokračovaly po plaveckých závodech gymnastikou a šplhem v prostějovské sokolovně na Skálově náměstí. Třetí atletická část bude na programu v květnu v areálu Reálného gymnázia a Základní školy města Prostějova ve Studentské ulici.
Třebenice /FOTOGALERIE/ – Tradiční Velikonoční trhy oživily v sobotu třebenické náměstí.
Všebořice – Malá kupní síla, nezájem farmářů a řemeslníků o nabízené prostory. Zhruba po čtrnácti dnech musel provozovatel Jiří Nováček uzavřít brány všebořické farmářské tržnice.
Vatián - Papež Benedikt XVI. v neděli v předvelikonočním kázání vyzval věřící, aby pěstovali své srdce a nespokojovali se jen s technickým pokrokem.
Česká Skalice - Farmářské trhy,které se konaly v sobotu na náměstí, nabídly široký sortiment zboží z blízkého i širokého okolí.
Nové Město nad Metují –O víkendu byla zahájena ve městě turistická sezona. Veřejnost mohla navštívit zámek i muzeum.
Kolín - S ohromným úspěchem u zákazníků se setkal sobotní dopolední první kolínský farmářský trh na Karlově náměstí.
Plzeň /FOTO/ – Hlasitá hudba, rozmanité vůně jídel a radostný křik dětí. Za tím vším směřovaly davy Plzeňanů v sobotu po obědě na tradiční pouť ke svatému Jiří na Doubravce.
Tachov – Zhruba stovka účastníků se nechala vylákat na procházku spojenou s oslavami Dne Země. Tachovští ochránci přírody touto formou již tradičně pořádají oslavy tohoto svátku.
Litoměřice – Široký výběr zboží, kvalitu výrobků i přístup prodejců chválili návštěvníci prvních farmářských trhů, které se uskutečnily v sobotu dopoledne v Litoměřicích.
Lomnice nad Popelkou – Sedmnáctý ročník mezinárodního festivalu Lomnické hudební jaro přilákal do malebného městečka v Českém ráji stovky účinkujících.
Ahoj. Je duben, tedy apríl, a takové je počasí i zoufalá současná politická situace.
Vsetín /FOTOGALERIE/ – „To bych nevěřila, kolik lidí se tak brzy ráno vydá do města,“ kroutí nevěřícně hlavou starší dáma a řadí se do fronty před jedním z prodejních stánků.
České Budějovice - V jihočeské metropoli se uskutečnil v sobotu Den památek. Nenechaly si jej ujít tisíce lidí
Praha 5 - Ochutnávka specialit z ovčího a kozího mléka nebo ukázka stříhání ovcí. I to bude na programu akce, kterou na začátek května chystá smíchovská radnice.
Přerov – Vystoupení folklorních a tanečních souborů, koncerty místních skupin a legendární kapely Abraxas – takový program nabídne od čtvrtka až do neděle tradiční velikonoční veselice na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.
Telč - Telč už v sobotu na náměstí Zachariáše z Hradce vítala svátky jara
Brno /FOTOGALERIE/ - Tlampače, výzvy k debatě o vznikajícím územním plánu Brna. Nebo petice na zachování nádraží v centru města. I to byly součástí zahájení čtyřiadvacáté brněnské Cyklojízdy, která na Moravské náměstí dvě hodiny po sobotním poledni přitáhla na dvě stovky lidí.
Slovácko /FOTOGALERIE/ – Rekordní počet cyklistů v sobotu symbolicky odemknul slovácké vinařské stezky. Pátého ročníku zahájení cyklistické sezóny na Uherskohradišťsku s názvem Na kole vinohrady se zúčastnilo 559 registrovaných cyklistů.
Rožmitál - Ulicemi Rožmitálu zavoněla v sobotu vůně perníku, domácího sýru, zabijačky, tureckého medu a jiných dobrot. Podbrdské muzeum totiž pořádalo svůj první velikonoční jarmark.
Tábor - Na pohádkové město povýšil Tábor král Zdeněk Troška v roce 2008.
Jičín – Karmelitánské nakladatelství, Knihovna Václava Čtvrtka a K-Klub vás srdečně zvou v pondělí 18. dubna od 20 hodin do divadelního sálu K-Klubu na Valdštejnově náměstí na LiStoVání knihou Gottland.
Letohrad, Ústí n. O. – Dalšími z českých měst, kde by se mohly pravidelně konat oblíbené farmářské trhy, jsou Letohrad a Ústí nad Orlicí.
Liberec - Absolventi liberecké architektury si vzali na mušku dvě nejpalčivější lokality Liberce: Papírové náměstí a díru na Perštýně.