Moravské Budějovice – Řidiči mohou jásat. Dnes v poledne konečně zmizí zátarasy z nového obchvatu Moravských Budějovic a vtrhnou na něj auta. Silniční stavba za celkových 1,3 miliardy korun je novým 6,5 kilometru dlouhým úsekem mezinárodního tahu E59 Jihlava – Znojmo – Vídeň – Maribor.
Prostějov /FOTO/ – Na hlavní prostějovské náměstí a před brány prostějovské nemocnice dorazili v úterý se svým MUDr.ncákem organizátoři výzvy „Děkujeme, odcházíme“. Lékaři, kteří dojeli ve speciální sanitce, která byla napůl i pohřebním vozem, skrze svoji deklaraci sbírali podpisy pod hromadnou výpověď podanou k poslednímu dni letošního roku.
Úštěk – Den vzniku samostatného československého státu oslaví ve čtvrtek 28.října v Úštěku dobovým jarmarkem. „Den českých řemesel“, jak se letos poprvé konaná akce nazývá, proběhne od 9 do 17 hodin na náměstí v Úštěku.
Brno - Na plastickou mapu na Moravském náměstí, která zobrazuje Brno v roce 1645, se v úterý opět vrátily chybějící modely. Nyní na ní mají držet tak pevně, aby je lidé nemohli vyvrátit.
Žďár nad Sázavou – Hned tři žďárské přechody pro chodce, které jsou opatřené zvukovou signalizací, mají závady. „Klapače“ na semaforech, které by měly nevidomým usnadnit překonání silnice, minimálně na jedné straně komunikace vůbec nefungují.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Řidiči, kteří pravidelně jezdí z Brna Vídeňskou ulicí a využívají sjezdů na dálnici D1 v brněnských Heršpicích, si mohou konečně oddychnout. Po téměř dvou letech oprav se dnes odpoledne otevře úsek silnice R52 mezi Brnem a Rajhradem. Stane se tak o tři dny dříve, než stavaři plánovali.
Plzeň – Přestože si občanští a sociální demokraté v Plzni pochvalují společnou programovou shodu, na níž začali stavět základy koaliční smlouvy, objevují se první zádrhely.
Brno - Na plastickou mapu na Moravském náměstí, která zobrazuje Brno v roce 1645, se v úterý opět vrátily chybějící modely. Nyní na ní mají držet tak pevně, aby je lidé nemohli vyvrátit.
Hradec Králové – Základní uměleckou školu v ulici Na Střezině většina zná pod názvem Střezina, od 1. listopadu škola ustanovuje toto jméno jako oficiální.
Opava /FOTOGALERIE/ - Základní škola na náměstí Slezského odboje slavila v úterý své dvacetiny. Dopolední program se odehrával v loutkovém divadle na Husově ulici.
Železnice – Ve čtvrtek se koná otevřené mistrovství města Železnice v běhu přespolním, 2. ročník: opravdový kros, opravdový přespolní běh, cestou i necestou, 13 km trasou kolem Železnice.
Jižní Čechy /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Cestou do ateliéru sochaře Olbrama Zoubka nad Karlovým náměstím v Praze minete hned v průjezdu a pak na dvorku jeho vyhublé sochy. Vztahují k vám ruce nebo se dívají někam přes vás, podle toho, jak jste vysocí. Teprve pak vás přivítá jejich otec, vitální muž, který má to štěstí, že spojil práci s koníčkem. „Celý život dělám sochy,“ přiznává Olbram Zoubek s tím, že sochy jsou takové jeho děti. Známý sochař Olbram Zoubek se v rozhovoru vyznává ze svých životních lásek…
Ústí nad Labem – Jiná škola, jiný poskytovatel internetu a rozdílná výše faktury. Například v ústecké škole Karla IV. platí za internet ročně necelých šest tisíc korun. Naopak ZŠ Vojnovičova 57 tisíc!
Rožnov pod Radhoštěm /AKTUALIZOVÁNO/ – Nepříjemný šok zažil v úterý 26. října ráno pracovník úklidové čety při práci na Masarykově náměstí v centru Rožnova pod Radhoštěm.
Šumperk – Nepříliš vtipnou zábavu si 18. října navečer našli chlapec s dívkou, kteří házeli kameny na zaparkovaná auta u šumperského obchodního centra ve Vítězné ulici. Vandalové poškodili lak u dvou vozů. Dvojici ještě nebylo patnáct let.
Plzeň – Od monarchie k republice dojde každý, kdo se projde novou stejnojmennou výstavou v mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky. Město Plzeň tak připomíná devadesát dva let od vzniku samostatného Československa dne 28. října roku 1918. Vernisáž výstavy se koná v pondělí 25. října od pěti hodin odpoledne a pozoruhodný soubor historických snímků si můžete prohlédnout do 4. listopadu.
Liberec – Mezinárodní šachový festival Open Liberec 2010 zaznamenal hned v úvodním kole kuriozitu, když z důvodu zazvonění mobilního telefonu skončila partie hlavního turnaje na 1. šachovnici.
Bohumín – Novou sérii pohlednic s motivem Starého Bohumína, Nového Bohumína a kapličky v Kopytově vydává na konci října občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Brno /FOTOGALERIE/ – Bez jednoho dne přesně dva měsíce. Tolik času zbývá do Vánoc. Ne však v obchodech. Tam už svátky začaly. Regály zaplnily čokoládové figurky, třpytivé řetězy a žhavé tipy na dárky pod stromeček.
Jižní Morava /ANKETA/ – K Vánocům ve městě neodmyslitelně patří svítící strom na náměstí. Někde jej vybírají obyvatelé v anketě, jinde jej město dostává darem.
Miletín – Zelený dům, Naše pětka, to jsou jen některé z názvů, které si vymysleli Miletínští pro jejich nový víceúčelový dům, který byl slavnostně otevřen v sobotu odpoledne.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Bez jednoho dne přesně dva měsíce. Tolik času zbývá do Vánoc. Ne však v obchodech. Tam už svátky začaly. Regály zaplnily čokoládové figurky, třpytivé řetězy a žhavé tipy na dárky pod stromeček.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Bez jednoho dne přesně dva měsíce. Tolik času zbývá do Vánoc. Ne však v obchodech. Tam už svátky začaly. Regály zaplnily čokoládové figurky, třpytivé řetězy a žhavé tipy na dárky pod stromeček.
Vyškov – Lidé, kteří navštěvují vyškovskou poštu, si mohli všimnout, že je v jejím okolí podezřelý ruch. Auta stěhují nábytek a další vybavení. Městem už kolují zvěsti o jejím stěhování. Pošta má totiž budovu v pronájmu, který v nejbližších dnech vyprší. Lidé se nicméně bojí omezeného provozu.