
FOTOGALERIE: Rekonstrukce Mírového náměstí v Dobříši přinese také vyšší bezpečnost školákům
Dobříš - Dobříšská radnice už má připravenou projektovou dokumentaci k plánované rekonstrukci Mírového náměstí.
Dobříš - Dobříšská radnice už má připravenou projektovou dokumentaci k plánované rekonstrukci Mírového náměstí.
Železnice /FOTOGALERIE/ - I když masopust skončil v úterý a po něm následuje podle církevních zvyklostí půst, v Železnici na tento fakt v sobotu nehleděli. Uspořádali již podruhé tzv. masopustní průvod masek, který se předevčírem odpoledne vydal od hospody Pod Železným (více známé jako hospoda U Jindry) do kopce na náměstí a zase zpět.
Hejtmánkovice - Téměř čtyři desítky masek se v sobotu 28. února v devět hodin ujaly vlády nad Hejtmánkovicemi. Rozverný průvod za doprovodu muziky procházel obcí od horního konce k dolnímu a při zastávkách ve staveních masky zvaly obyvatelstvo na Ostatkovou zábavu, která se bude konat první březnovou sobotu.
Litomyšl - Náměstí a nádvoří zámku včera odpoledne zaplnily stovky lidí. Na oslavy výročí města totiž přijely maškary z Vortové u Hlinska.
Králiky - Devětačtyřicátému ročníku tradičního karnevalu patřilo v pátek a v sobotu město pod Králickým Sněžníkem.
Do kin vstoupil celovečerní dokument Vítejte v KLDR!
Mělník/ Informační a turistické středisko se bude na jaře letošního roku stěhovat. Město za to zaplatí osm set tisíc korun.Ze svého sídla v podloubí vedle hotelu Beránek na náměstí Míru se informační centrum přemístí do bývalého bufetu U starosty v ulici Legionářů. Obě místa jsou od sebe vzdálená jen pár desítek metrů.
Mělník/ Tradiční masopustní průvod prošel v sobotu dopoledne mělnickými ulicemi.
Mělník/ Město je plné oranžových značek, podle kterých musejí řidiči objíždět zavřené ulice. Příčinou dopravních omezení jsou práce na rekonstrukcích kanalizace a povrchů vozovek i chodníků.
Prostějov - Až na rok do vězení mohou jít dva osmnáctiletí sprejeři z Prostějova. Jeden z nich poškodil fasádu domu ve Svatoplukově ulici, kde nastříkal černou barvou nečitelné nápisy.
Trutnovsko, Náchodsko - Předposlední závod Zimní běžecké ligy se každoročně běhá jako intervalový závod na trati z Malých Svatoňovic z náměstí k odolovskému dělu a zpět.
České Budějovice - Dne 28. 9. 1936 byla na náměstí před radnicí slavnostně odhalena socha JUDr. Augusta Zátky, uznávaným politikem označovaným za vůdce Čechů v úsilí za rovnoprávné zastoupení Čechů a Němců ve správních orgánech města.
Tábor - Radní v soutěži o ztvárnění husitských bojovníků vítěze nevybrali
Krnov - Setkat se s pravěkým člověkem, popovídat si s múzou, či si zajít do Moulin Rouge mohli žáci, kteří se tento týden zúčastnili Uměleckého domečku.
Retz, Znojmo - /FOTOGALERIE/ Pět desítek vinařů a téměř tři stovky vín nabízejí rakouští vinaři od soboty ve znovuotevřeném domě vína Weinquartier na hlavním náměstí v Retzu.
Brno - /FOTOGALERIE/ V budově Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí mezinárodní právnická soutěž Jessup Moot Court Competition, ve které týmy brněnské, pražské a olomoucké právnické fakulty soutěží o postup do finále ve Washingtonu.
Brno - /FOTOGALERIE/ Svíčkový pochod Brnem šly v sobotu odpoledne desítky členů a příznivců politické strany Moravané. Oslavili tak i schválení kandidátky do evropského parlamentu, které proběhlo v dopoledních hodinách.
Brno - /FOTOGALERIE/ Svíčkový pochod Brnem šly v sobotu odpoledne desítky členů a příznivců politické strany Moravané. Oslavili tak i schválení kandidátky do evropského parlamentu, které proběhlo v dopoledních hodinách. Svůj pochod, který Moravané pořádají v Brně dvakrát ročně, tentokrát považují za ryze politický.
Brno - /FOTOGALERIE/ Svíčkový pochod Brnem šly v sobotu odpoledne desítky členů a příznivců politické strany Moravané. Oslavili tak i schválení kandidátky do evropského parlamentu, které proběhlo v dopoledních hodinách. Svůj pochod, který Moravané pořádají v Brně dvakrát ročně, tentokrát považují za ryze politický.
Brno - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Budovu Nejvyššího správního soudu zaplnili dnes mladí právníci a právničky v tmavých kostýmech a bílých košilích. V přestávkách mezi „líčeními“ se scházeli nachodbě a šeptem se radili o strategii, kterou použijí proti svým protivníkům. Od desíti dopoledne do šesti hodin večer proběhla v budově Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí mezinárodní právnická soutěž Jessup Moot Court Competition, ve které týmy brněnské, pražské a olomoucké právnické fakulty soutěží o postup do finále ve Washingtonu.
Pardubice - Pardubický kraj chce získat do svého vlastnictví budovu bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Stále se mu to ale nedaří.
Olomouc - Hodně emotivní diskusi vyvolal záměr majitele dosud nevykoupených pozemků pod budoucím Středoevropským fórem vyměnit je s doplatkem za Edelmannův palác. Renesanční památku na Horním náměstí mu nabídla sama olomoucká radnice, aby zachránila ohrožený projekt za půl miliardy.
Litomyšl - Kdo prochází kolem Galerie de Lara na Smetanově náměstí, může si již několik dnů všimnout zajímavého drobného detailu
Karlovy Vary — Současné počasí rekonstrukci komplikuje, ale přesto práce pokračují podle plánu.
Přerov - A dost! řekli si přerovští radní, kteří marně už dva roky usilují o bezúplatný převod někdejší armádní budovy v Čechově ulici na město.
Přerov - A dost! řekli si přerovští radní, kteří marně už dva roky usilují o bezúplatný převod někdejší armádní budovy v Čechově ulici na město.
Šumperk - Osobitý příběh kamene jako jednoho z nejstarších materiálů používaných člověkem, to je námět nové výstavy nazvané Příběh první – Kámen. Vlastivědné muzeum Šumperk jí zahajuje projekt s názvem Člověk tvůrce, s nímž chce návštěvníky oslovovat čtyři roky.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Býložraví i masožraví pravěcí ještěři osídlili centrum Zlína. Zatímco na náměstí Míru mohou lidé spatřit třímetrovou dinosauří nohu, uvnitř komplexu Zlaté jablko pak celé pravěké příšery.
Jihlava - Razantní slovní přestřelku vyvolalo středeční přerušení dodávek elektřiny v centru Jihlavy. To postihlo několik budov v centru krajského města.
Bohumín - Ve čtyřpodlažním domě ve Slezské ulici staví město třináct nových bytů. Byty mají velikost 1+1, 0+2 a 1+2 a dva z nich jsou bezbariérové.
Nový Jičín - V celé své kráse se teď novojičínské náměstí ukáže nejen návštěvníkům města, ale také těm, kteří zamíří na webové stránky Nového Jičína. Skrz novou webovou kameru mohou lidé sledovat dění na celém náměstí. Předchozí přístroj přitom snímal jen část plochy renesančního skvostu České republiky. „Nová kamera vyřešila problém díky panoramatickému zobrazení a také kvalita obrazu je s předchůdkyní nesrovnatelná,“ uvedla Eva Kukolová, vedoucí Odboru informatiky Městského úřadu Nový Jičín.
Hanušovice - Miliony korun z Regionálního operačního programu Střední Morava získaly dva velkorysé projekty v šumperském regionu. V Hanušovicích díky krajským dotacím vyroste Muzeum historie pivovarnictví, Vikýřovice zase vylepší centrum obce.
Chomutovsko - Vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. připravilo pro své čtenáře zajímavou soutěž o nejoblíbenější "Hospůdku roku 2009". Soutěž bude probíhat od 7. února 2009 do 25. dubna 2009, kdy budou vždy v sobotním vydání otištěny očíslované prezentace jednotlivých soutěžících "Hospůdek". Dnes přinášíme druhého soutěžícího z Chomutovska, se "startovním" číslem 10 - Restauraci Bílý beránek v Kadani
Praha /FOTOGALERIE/ - V sobotu mohou naposledy čtenáři, studenti a badatelé navštívit Státní technickou knihovnu v budově Klementina. 2. března se po 73 letech, kdy sídlí v Klementinu, knihovna uzavře.
Valdice - V centru obce bude postaven nový dům údržby obce.
Kroměříž - Úvodním podnikem seriálu Mediasport Mezinárodního Mistrovství České republiky v rally 2009 bude osmadvacátý ročník Cetelem Valašská rally 2009 s centrem ve Valašském Meziříčí. Uskuteční se v termínu 27.- 28.března.
Kyjov - Záškoláctví může vést až k trestnímu oznámení na rodiče. Je třeba s dětmi mluvit.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Býložraví i masožraví pravěcí ještěři osídlili centrum Zlína. Zatímco na náměstí Míru mohou lidé spatřit třímetrovou dinosauří nohu, uvnitř komplexu Zlaté jablko pak celé pravěké příšery.
Rakovník - Kdo se ujme malého peska?
Praha -Vsobotumohou naposledyčtenáři, studenti a badatelé navštívit Státní technickou knihovnu v budově Klementina. 2. března se po 73 letech, kdy sídlí v Klementinu, knihovna uzavře.
Český Brod - Masopustní průvod připravily děti ze 2. ZŠ Český Brod
Mladá Boleslav, EXTRA, FOTOGALERIE – Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati poštovním úředníkem?
Nymburk - Rozpočet Nymburka v tomto roce zahrnujei dvacetimilionovou investici do kuchyně a výtahu v nemocnici. S 300 tisíci město počítá na oslavu výročí 17. listopadu.
Rakovník - Opadaná omítka, ukopané rohy budovy, rozbitá okna, staré dřevěné dřeve a okna. Takovým vzhledem se mohou „pyšnit“ veřejné záchody v Rakovníku. Vše by se mělo ještě během letošního roku změnit.
DOMAŽLICE - Další z nebezpečných stromů v alejích na domažlickém náměstí byl poražen
Praha - Od sobotymusejí cestující počítat s novou uzavírkou. Tramvajový provoz bude obousměrně přerušen v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště – Nádraží Holešovice.
Jihlavsko - Na devět tisíc stromů by mělo letos v tuzemsku padnout kvůli bezpečnější jízdě po silnicích.Mnoho stromů také ohrožuje návštěvníky veřejných prostranství a obce vidí jako jediné řešení jejich pokácení.
Letošní osmnáctý ročník navázal na tradici masopustů ze šedesátých lete. Ze základní školy vyšel průvod sto sedmdesáti masek.
Brno - Jedna z legend o pojmenování města Brna tvrdí, že se odvozuje od německého slova pro studnu, Brunnen. Podle této pověsti bylo město plné studní.
Třebíč - (OD SOUSEDŮ) Policie stále bezvýsledně pátrá po pachateli, který ve středu 25. února v půl třetí odpoledne přepadl banku ČSOB na Karlově náměstí v Třebíči. Odnesl si víc než půl milionu korun.