VIDEO: Jaká bude nová tvář Hronova?
Hronov /FOTOGALERIE/ -Město Aloise Jiráska čekají v nejbližších měsících a letech mnohé změny. Na středečním setkání s veřejností je představilo vedení města.
Hronov /FOTOGALERIE/ -Město Aloise Jiráska čekají v nejbližších měsících a letech mnohé změny. Na středečním setkání s veřejností je představilo vedení města.
Čáslav - Problém vší se objevuje často se začátkem nového školního roku. O prázdninách naopak zájem o prostředky proti vším klesá.
Cheb: Policejní instruktoři cvičili zátah na zločince za běžného provozu ve městě
Libáň - Plynule pokračují práce na přivedení vody do Kozodírek. Městu se letos podařilo získat dotaci od Královéhradeckého kraje ve výši 5,3 milionu korun, samo akci dofinancuje částkou 2,8 milionu korun.
Slušovice - Okresní výstavu drobného zvířetva pořádá o víkendu ve Slušovicích Český svaz chovatelů. Zvířata budou k vidění 6. i 7. září.
Uničov - Do rekonstrukce bývalé městské šatlavy a úprav nové městské galerie se díky dotacím z Evropské unie může pustit město Uničov. Tamní radnice nyní na tyto dva projekty získala 19 milionů korun.
Kvasice - Znovuotevření několik let nepožívané cesty, pohodlnější autobusovou zastávku nebo obnovení parku s sebou přinese revitalizace kvasického náměstí Antoše Dohnala. Tu mají zastupitelé rozdělenou do tří etap. Do první se dělníci pustí už za pár dní.
Kamýk - Výletním vláčkem se budou moci vydat návštěvníci na akci pro všechny příznivce motorek, kterou připravili na sobotu členové Moto Klubu Bezinka Kamýk.
Opava - Hřbitov byl v provozu patrně již od středověku až do josefínských reforem v 80. letech 18. století. Poté byli obyvatelé Opavy pohřbíváni na hřbitově v místě dnešního náměstí Svaté Hedviky.
Chomutov - S posledním srpnovým víkendem opustil Chomutov tým archeologů z Ústavu archeologické památkové péče v Mostě. Jejich odjezd se rozhodně nedá přirovnat k návratu z dovolené, devět měsíců se snažili v mrazech i v horku odkrýt stopy historického jádra města.
KLATOVSKO - Program soutěže
Benátky nad Jizerou/ První zápas s Opavou 20. záři v Mladé Boleslavi
Jablonec n. N. - Úterý 7. října: Mírové náměstí, Jablonec: start 9.15 Nejtvrdší hasič přežije. Soutěž Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje „Nejtvrdší hasič přežije“. Soutěž bude v 8.00 zahájena slavnostním předáním nového praporu.
Kolín - Dnes (čtvrtek) krátce po třinácté hodině se dvěma civilistům podařilo zadržet zloděje, který přímo v obchodě po potyčce dostal epileptický záchvat.
Vyškov - AKTUALIZOVÁNO - V dlouhodobém boji města Vyškova s divokými holuby ptáci stále vedou. Výsledkem jsou pokálené památky a zem pokrytá holubím trusem.
Rýmařov – Tradiční dřevařské, lesnické a myslivecké slavnosti se uskuteční v sobotu 6. září v zahradě Hedvy v Rýmařově.
Silný neustávající déšť zasáhl začátkem srpna 2002 celou Českou republiku. Hladiny řek se začaly prudce zvedat. Sílu stoleté vody pocítili nejprve Jihočeši. A ničivý živel se hnal dál. Lidé s obavami očekávali vývoj počasí. Meteorologové je však nedokázali potěšit. Pršelo ještě několik dlouhých dní.
Klášterec nad Ohří - Lázeňský dům Evženie je hotový, slavnostní otevření bude tuto sobotu. Město jeho dokončením udělalo další krok ve svém záměru stát se lázeňským centrem Krušných hor.
Mnoho středočeských měst i obcí zasáhly před šesti lety ničivé záplavy. Jejich následky jsou již odstraněny. Středočeský kraj teď věnuje hodně sil a prostředků protipovodňovým opatřením.
Volyně - Děti z dětského domova ve Volyni se dostaly do celostátního finále projektu ,Život rozkvétá v tvých rukou.
Velká Bystřice - Řemeslný jarmark, krojovaný průvod, ochutnávka tradičních hanáckých jídel, ale především vystoupení folklorních souborů od nás a ze zahraničí zaplní o víkendu zámecké náměstí ve Velké Bystřici. Devatenáctý ročník festivalu Lidový rok zpestří koncert skupiny Fleret a zpěvačky Jarmily Šulákové a rovněž dvě originální výstavy.
Kolínsko - Známá kolínská spisovatelka a divadelní nápověda Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Kolínského deníku.
Jablonecko - Aktuální cenový košík v drogériích.
HORNÍ SLAVKOV - Město se nevzdává ani myšlenky zřídit svoje vlastní strážníky
Hradec Králové - Historický seriál nazvaný Královéhradecké obrázky pokračuje svým 378. dílem
Dačice - Kotrmelce vzhůru nohama si mohou vyzkoušet návštěvníci stejnojmenné akce na Havlíčkově náměstí v Dačicích v pátek od 8 do 14 hodin.
Nový Jičín - Několik měsíců trvající rekonstrukce novojičínského náměstí zamířila do svého finiše. Alespoň tedy ta první etapa. Ukončena však nebyla zcela bezchybně.
Vyškov - Přeškrtnutý symbol zmrzliny, párku v rohlíku, kolečkových bruslí a psa. To vše završuje přeškrtnutý kočárek. Takovou řádkou zákazů se vyznačuje například nový obchod se sportovním oblečením v ulici Jana Šoupala ve Vyškově.
Nevím, jestli je to hanba, nebo důvod k hrdosti (člověk má všechno aspoň zkusit), ale nikdy jsem ani okem nespatřila televizní seriál Dobrá čtvrť. Jednak si bez cizí asistence neumím pustit novou placatou televizi, kterou máme v obýváku, a pak mám smíšené pocity vůči tomu názvu. Co to je?
Boží Dar — Po cyklistech, kteří na hřebenech Krušných hor řádili uplynulý víkend, bude víkend nadcházející patřit vyznavačům severské chůze s lyžařskými holemi.
Jičín - Na Tylově náměstí finišují závěrečné práce.
Prachatice/ Prachatičtí zastupitelé nechtějí Komerční banku. Alespoň tak se vyjádřili na posledním jednání, když měli uvažovat nad nabídkou koupit objekt ve Vodňanské ulici s tím, že by se do něj mohla přestěhovat Městská knihovna v Prachaticích. „Za budovu bychom museli zaplatit třicet milionů korun a dalších miliony by bylo potřeba na úpravy objektu tak, aby byl pro účely knihovny vhodný,“ vypočetl prachatický starosta Jan Bauer. Koupit objekt je podle vedení města nereálné, i když je na skvělém místě. „Navíc minimálně deset let v něm chce zůstat i pobočka Komerční banky,“ upřesnil.
Strakonicko - Nepozornost je výzvou pro chmatáky
Litomyšl - Lidé si odpočinou v Litomyšli u sochy Bedřicha Smetany a kašny, která se vrátí před hotel.
Trutnov - Neděle na Krakonošově náměstí bude patřit jarmarečnímu mumraji, pro který pořadatelé tradičně vymezili zářijový termín.
DOMAŽLICE - Nepozorný řidič naboural a ujel
DOMAŽLICE - žena vyjíždějící z vedlejší od náměstí Míru se střetlka s autem na hlavní silnici
Písek - Právě otevřený hobbymarket v obchodní zóně vzali nedočkaví zákazníci útokem
Mladá Boleslav/ Tak to se nepovedlo! Řidiči, chodci i místní obyvatelé budou i nadále trpět. Centrum Mladé Boleslavi bude podle našeho zjištění rozkopané a uzavřené téměř do konce září.
Kroměříž -Dát do pořádku chodník na dvou místech na kroměřížském Riegrově náměstí museli v uplynulých dnech dělníci.
Nymburk - Město se pilně připravuje na víkendové posvícení
Železný Brod - Sobota 6. září: kostelíček sv. Jana Nepomuckého Na Poušti, Železný Brod: 14.30 XXVI. koncert Na Poušti.
Písecko - Obyvatelé Písku, Milevska a také Sepekova zaznamenali novinku ve třídění odpadu.
Teplice - Na Benešově náměstí v Teplicích se konal pietní akt.
Prostějov - I dnes vám nabízíme dvě půvabné dívky a je jen na vás, která z nich bude mít větší šanci na vítězství ve čtvrtém kole soutěže o nejkrásnější dívku Prostějovského týdne. V uplynulém kole zvítězila JANA MICHLOVÁ, která získala 356 hlasů, zatímco VLADIMÍRA KOUŘILOVÁ celkově obdržela 232 hlasů.
Světlá nad Sázavou - Problémům s parkováním musí čelit i zastupitelstva menších měst. Ve Světlé nad Sázavou měli během prázdnin docela klid, se začátkem školního roku však očekávají komplikace.
Prachatice/ Královští rytíři se pouštějí do soubojů muže proti muži.
Ústí nad Labem - Putovní výstava fotografií, které dokumentují vliv těžby uhlí na krajinu, včera odstartovala na ústeckém Mírovém náměstí.
Vyškov - AKTUALIZOVÁNO - Přeškrtnutý symbol zmrzliny, párku v rohlíku, kolečkových bruslí a psa. To vše završuje přeškrtnutý kočárek. Takovou řádkou zákazů se vyznačuje například nový obchod se sportovním oblečením v ulici Jana Šoupala ve Vyškově.
Hronov -Obyvatelé města Aloise Jiráska budou ve středu 3. září seznámeni s projektem revitalizace centra Hronova.