PŘEROV - Sedmého ročníku stále populárnějšího silničního cyklomaratonu Kelly’s Mamut tour-bike se zúčastnilo necelých pět stovek závodníků. V sobotu 12. května v osm hodin ráno vyrazila z přerovského náměstí TGM silniční (215, 135 a 56 km) a o půl hodiny později také horská kola (56 km).
CHODOVÁ PLANÁ - Otevření pivní sezóny, setkání rodáků, odhalení pamětní desky, výstava fotografií, koulení sudu ze Störsteinu, a celá řada dalších kulturních akcí byla k vidění při oslavách povýšení obce na městys.
VALTICE - Pro turisty je tu všechno, pro nás nic. Taková byla nejčastější odpověď Valtických na otázku redaktorů Břeclavského Deníku, co jim v jejich městě chybí.
PŘEROVSKO - Krása a elegance nepatří pouze k módě, ale také k historickým vozům. Na vlastní oči se o tom přesvědčily stovky diváků, kteří sledovali průběh Helfštýnského okruhu, na jehož stokilometrovou trať se v sobotu 12. květnaráno vydalo sto dvacet soutěžních posádek.
PŘEROVSKO - Krása a elegance nepatří pouze k módě, ale také k historickým vozům. Na vlastní oči se o tom přesvědčily stovky diváků, kteří sledovali průběh Helfštýnského okruhu, na jehož stokilometrovou trať se v sobotu 12. května ráno vydalo sto dvacet soutěžních posádek.
NOVÁ PAKA - Od 15 hodin se DNES 14. května na novopackém náměstí uskuteční Den s Deníkem. Se starostou Josefem Coganem budeme hovořit o problémech se zajištěním přístupové cesty do sýkornického parku.
Dačice - Den bezpečí byl název sobotní akce na dačickém Havlíčkově náměstí, kterou připravili členové slavonické organizace mezinárodní policejní asociace IPA.
ZLÍN - Na náměstí Míru v pravém srdci Zlína probíhá výstavba obchodního a zábavního centra s názvem Zlaté Jablko. To symbolizuje pradávnou historii sídla, neboť Zlaté Jablko bylo dávným názvem tohoto města.
OPAVA - Zajímá vás, jak se připravují noviny, které právě čtete? Máte problém, kterým by se měl Deník zabývat? Chcete se jen tak pobavit a třeba vyhrát novou fabii? Pak přijďte v úterý 15. května ve 14 hodin na opavské Horní náměstí, kde se uskuteční Den s Deníkem.
POSTOLOPRTY - V sobotu proběhly ve Městě Postoloprty další tradiční slavnosti. Ulice i zámeckou zahradu ovládli šermíři, tanečnice a dobrá nálada návštěvníků.
VYSOČINA - Především větve, ale také celé stromy odklízeli v pátek z vozovek hasiči na Vysočině. Silný vítr, před nímž varovali meteorologové, dorazil do kraje po poledni.
RONOV - Oblastní kolo národního šampionátu mažoretkových skupin se koná v neděli 13. května na zdejším Chittussiho náměstí. Na diváky čeká bohatý program.
BRNO - Za strašlivý označuje případ týraných dětí z Kuřimi brněnský psycholog Tomáš Novák. Přesto tvrdí, že by se veřejnost neměla na matku dívat jako na Čachtickou paní a chtít ji lynčovat na náměstí. V každém kroku tohoto případu jsou podle něj rozcestí a různé možnosti výkladu a řešení.
OSTRAVA - Poosmé budou profesionální, dobrovolní i podnikoví hasiči z celé republiky závodit u věže ostravské Nové radnice. První soutěžící vystartují z Prokešova náměstí v neděli 10 hodin.
ČESKÝ BROD – Roadshow Kolínského deníku na Husově náměstí zpestřilo víkendové volno vČeském Brodě. Den s Deníkem přivezl vsobotu do města hlavně zábavu - soutěže, hudební a taneční vystoupení, lidé měli dokonce šanci vyhrát nový osobní automobil značky Škoda Fabia, ale řešil se i problém vysoké kriminality.
ÚVALY U PRAHY -Anketa Deníku, kdy se reportéři ptali úvalských občanů, co je ve městě nejvíc trápí. Jejich odpověď byla jednoznačná: rozbité silnice, chodníky a nehezké náměstí, které nepřipomíná integrující místo obce.
ŘÍM - Více než 100.000 lidí se dnes shromáždilo na náměstí svatého Jana Lateránského v historické části Říma k demonstraci na protest proti plánům vlády Romana Prodiho umožnit gayům a lesbičkám registrované partnerství. Informovala o tom agentura APA.
MORAVSKÝ KRUMLOV - Moravskokrumlovské náměstí patří od sobotního rána dětem. Už druhým dnem se tu konají první Slavnosti hudby, zpěvu a tance, které jsou věnované zítřejšímu svátku matek.
PARDUBICE - Stovky lidí denně si našly cestu do InfoBusu Olomouckého kraje, který od středy propaguje na Pernštýnském náměstí krásy tohoto moravského regionu a zve k jeho návštěvě.
ZNOJMO - Na Znojemské Masarykovo náměstí přijelo na sedm desítek krásných veteránů. Půl hodinku po desáté hodině by auta měla vyrazit na již sedmý ročník Veteran rallye.
BRNO - Za strašlivý označuje případ týraných dětí z Kuřimi brněnský psycholog Tomáš Novák. Přesto tvrdí, že by se veřejnost neměla na matku dívat jako na Čachtickou paní a chtít ji lynčovat na náměstí. V každém kroku tohoto případu jsou podle něj rozcestí a různé možnosti výkladu a řešení.
ŠUMPERK - Foglar od Bobří řeky, to je název výstavy, která začala včera v šumperském muzeu. Připravili ji členové dětského oddílu T. O. Kamarádi ze Šumperka ve spolupráci s muzeem a Sdružením přátel Jaroslava Foglara z Brna.
VYSOČINA - Především větve, ale také celé stromy odklízeli v pátek z vozovek hasiči na Vysočině. Silný vítr, před nímž varovali meteorologové, dorazil do kraje po poledni.
OSTRAVA - Obyvateléi návštěvníci centra si přejí, abyhlavní náměstí bylo co nejdříve zrekonstruováno.Tolerovat všudypřítomný prach, hluk a obcházet staveniště užbudou muset jen necelé tři týdny.
TŘEBÍČ - Černý dům na Karlově náměstí a bazilika svatého Prokopa v Třebíči mají letos štěstí. Program regenerace městských památkových rezervací a památkových zón uvolnil prostředky ve výši bezmála jeden milion šest set tisíc korun.
BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM - Zlacený kříž, který neznámý vandal ukradl z rukou svatých věrozvěstů Cyrila a Metoděje z kašny na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem, je zpět.
TÝN NAD VLTAVOU - Pod kostelem svatého Jakuba bylo včera rušno. Na pár odpoledních hodin se zde usídlila nejen mobilní redakce Českobudějovického deníku, ale také swingový orchestr Českého rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče, místní mažoretky či tradiční skákací hrad od hlubockých baseballistů.
ZNOJEMSKO - Následující tři dny budou na Znojemsku ve znamení dunících motorů. Na několika místech regionu se totiž konají automobilové i motorkářské srazy. První začíná už v pátek.
HAVLÍČKŮV BROD - Chodník kolem kruhového objezdu nedaleko Hypernovy bude. S definitivní platností to tento týden potvrdila havlíčkobrodská radnice. Problém, který obyvatele Brodu trápí už několik let, bude do konce letošního roku vyřešen.