Příbram - Do zahájení adventu v Příbrami zbývá jen několik dní, plno práce tak mají i pracovníci technických služeb s dokončením výzdoby. V pondělí jsme je zastihli při zdobení vánočního stromu na náměstí TGM, kde ani letos nebude chybět betlém. Během letošních oslav nebude chybět ani ohňostroj. „A také jedno překvapení… Ale to prozradíme až 26. listopadu," informuje mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.
Třebíč - Židovskou čtvrť na čtrnáct dnů obsadí filmaři. Česká televize bude v Třebíči točit film režiséra Jiřího Svobody s pracovním názvem Zádušní oběť, jehož děj se odehrává kolem roku 1915.
Uherský Brod – Jubilejní desátý ročník Kateřinského jarmarku se v pátek 27. a sobotu 28. listopadu uskuteční na Masarykově náměstí v Uherském Brodě. Návštěvníci akce se mohou těšit nejen na bohatou nabídku zboží od lidových tvůrců a doprovodný program, ale i na to, že se v centru města Komenského potkají také například s hosty z partnerských měst – holandského Naardenu, polských Gieraltowic a slovenského Nového Mesta nad Váhom.
Benešov - Ne tři, ale už čtyři dny v týdnu mají lidé k tomu, aby si vyřešili své záležitosti na Městském úřadě v Benešově. I když je tahle novinka jistá a schválená, tedy platná už nyní, vůbec poprvé čtvrtý úřední den přibyl teprve tento týden. „Chceme stále více otevírat úřad občanům," vysvětlila pozitivní novinku tajemnice úřadu Miluše Stibůrková.
Chrudimsko - Stalo se již tradicí, že se na začátku adventu rozsvítí ozdobené stromy na náměstích a návsích měst i vesnic. Vedení obcí každý rok vynakládají nemalé částky na údržbu stávající i dokupování nové vánoční výzdoby veřejných prostor.
Praha - V Praze v úterý začíná letošní sezóna adventních koncertů. První vystoupí Two Voices v obřadní síni Libeňského zámku, další koncerty budou o víkendu. Některé městské části pořádají tradiční čtveřici neděleních koncertů, jiné méně nebo ve všední dny. Hudební nabídka bude velmi pestrá od klasiky a vánočních písní po jazz nebo rock.
Spálené Poříčí – „Hodně zvláštní pocit, když jsem přejížděl naše hranice. Přiznám se, že jsem byl docela naměkko," svěřil se Deníku se svými dojmy cestovatel z Plzně Jaroslav Král alias Šnek, který se před několika dny vrátil po dvou a půl letech zpátky do České republiky.
Přerov – Premiéru bude mít nové osvětlení vánočního stromu, který přivezli v sobotu dopoledne pracovníci technických služeb na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. Smrk je sice o něco menší, než jsou Přerované z minulých let zvyklí, ale zato košatější. Vánoční strom nebude tak jako v minulých letech zářit modro-červenými barvami, ale naopak teplou bílou.
Prostějov – Na vánoční výzdobě centra města se i v letošním roce budou podílet děti z mateřských a základních škol. Kromě jedle z Klenovic na Hané bude stát na náměstí i šedesátka vánočních mini stromečků. Ty tentokrát ozdobí nejen prostor před radnicí, ale také přilehlé Husserlovo a Pernštýnské náměstí.
Tachovsko – Smrk ztepilý přivezl kamion v pondělí dopoledne na tachovské náměstí. Cesta vánočního stromu vedla od bývalých kasáren přes světelnou křižovatku, kde musela být na chvíli zastavena doprava.
Olomouc /ROZHOVOR/ - Proslavila se jako představitelka princezen a dospívajících dívek a do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček. Nyní Ivana Andrlová účinkuje například ve slavné komedii Světáci v Divadelní společnosti Háta. Právě v této inscenací vystoupí v úterý v 19 hodin v Divadle na Šantovce a ještě před tím budou členové Háty pomáhat v charitativním stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Jak se divá na účast na podobných akcích, prozradila v rozhovoru pro Olomoucký deník.
Zlín – Slavnostní fanfáry trubačů zahájí první adventní neděli 29. listopadu program při slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí Míru ve Zlíně. Samotný strom rozsvítí primátor města Zlína Miroslav Adámek o půl páté odpoledne. Vánočním stromem bude pro krajské město jedle normanská, která byla před radnicí vysazena v roce 2005.
Most - Vánoce na 1. náměstí v Mostě doznají změn. Trhy mají být zábavnější a jinak seřazené. V úterý se objeví v centru Mostu vánoční strom a v neděli Vánoční pošta.
Kolín - Na Karlovo náměstí dorazil vánoční strom. Je to opět stříbrný smrk, který dosud rostl před domem v Bezručově ulici a bude vysoký úctyhodných sedmnáct metrů.
Kutná Hora - Vánoční strom, který bude až do začátku ledna zdobit centrum Kutné Hory, dorazil v pondělé dopoledne na své místo, tedy na Palackého náměstí. Již od pondělní půlnoci instalaci stromu doprovázela různá bezpečnostní opatření například v podobě zákazu parkování v celé Kollárově ulici. Jako každý rok kutnohorský strom drží veliký stojan. Ten byl na místě připraven už od ranních hodin.
Kdyně – Stavba nových bytů pro starší a invalidní občany ve Kdyni je v plném proudu. Senioři se do nových bytů s pečovatelskou službou budou moci stěhovat už příští rok na podzim.
Olomouc - Proslavila se jako představitelka princezen a dospívajících dívek a do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček. Nyní Ivana Andrlová účinkuje například ve slavné komedii Světáci v Divadelní společnosti Háta. Právě v této inscenací vystoupí v úterý v 19 hodin v Divadle na Šantovce a ještě před tím budou členové Háty pomáhat v charitativním stánku Dobrého místa pro život na olomouckých vánočních trzích. Jak se divá na účast na podobných akcích, prozradila v rozhovoru pro Olomoucký deník.
Dobrá Voda - Letošní vánoční strom dnes připutuje do Českých Budějovic z nedaleké Dobré Vody. Vlastně se dá s trochou nadsázky říci, že z jihozápadního svahu ve vilové čtvrti si stříbrný smrk dlouhá léta dopředu prohlížel místo, kde „vyvrcholí" jeho okrasné působení. Daruje jej Alena Musilová.
Sokolov – Hornický dům. Takový příznačný je název nové publikace, která o víkendu spatřila světlo světa v rámci 90. výročí otevření Hornického domu v Sokolově.
Uherské Hradiště - Slovácký deník ve spolupráci s Klubem kultury v Uherském Hradišti vyhlašuje 2. ročník soutěže o nejpřiléhavější jméno letošního vánočního stromu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, který bude slavnostně pokřtěn v rámci ceremoniálu rozsvícení vánočního stromu v sobotu 5. prosince od 17 hodin.
Rodinný park by mohl vyrůst na pozemku za nákupním centrem Nová Karolina v sousedství Trojhalí v centru Ostravy. Plocha v současné době slouží jako bezplatné lidové parkoviště, na kterém svá vozidla denně odstaví stovky řidičů.
Kostelec nad Orlicí – Přijďte si do Kostelce nad Orlicí znovu připomenout, že adventní a vánoční doba je hlavně čas, kdy se setkávají dobří lidé, období klidu míru a pohody beze spěchu a stresu.
Nové Město na Moravě - Třiadvacet uměleckých děl, která má Nové Město ve svém majetku, nechala radnice ocenit znalcem a nabízí je k prodeji. Stejnou cestou se k novým majitelům dostane i padesátka dalších obrazů, které jsou zatím uloženy v suterénu kulturního domu.
Most – Letos se pochod živých – mrtvých Mostem nekonal. Podle pořadatelů hlavně proto, že probíhaly přípravy na rok 2016. Příští rok se ale vrátí. Zombie Walk, jak je pochod ulicemi města nazván, projde několika změnami.
Vyškovsko – Asi dvacetimetrový smrk se letos stane vedle radnice na několik týdnů dominantou Masarykova náměstí ve Vyškově. To se z pětice měst regionu začne ladit do předvánoční atmosféry jako první. Vánoční strom dorazí do centra v pondělí.
Brusel - Belgické bezpečnostní síly dnes večer uzavřely několik ulic v centru Bruselu, pravděpodobně v souvislosti s teroristickou hrozbou. Podle místních médií i zpráv ze sociálních sítí byli lidé bydlící v oblasti vyzváni, aby se nepřibližovali k oknům a hoteloví hosté, aby nevycházeli. Belgická vláda jen krátce před začátkem dění v centru města rozhodla, že čtvrtý, nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření v Bruselu bude prodloužen až do pondělí.