Dálnice D8 si na své konto připsala dalšího mrtvého
Řehlovice - Dopravu na dálnici D8 u Řehlovic na Ústecku omezila dnes dopoledne na tři hodiny tragická nehoda.
Řehlovice - Dopravu na dálnici D8 u Řehlovic na Ústecku omezila dnes dopoledne na tři hodiny tragická nehoda.
Novojičínsko - Policisté navrhli Ředitelství silnic a dálnic České republiky řešení jednoho z míst častých dopravních nehod. K větší bezpečnosti by podle nich mohly přispět takzvané tlumiče nárazu.
Ostrava /FOTOGALERIE/- V souvislosti s tragickou dopravní nehodou, při které v neděli kolem poledne zemřel v Ostravě-Vítkovicích sedmadvacetiletý muž, se policie obrací na svědky se žádostí o pomoc při vyšetřování tohoto neštěstí.
Zlínsko – V sobotu vyjížděli hasiči k řadě dopravních nehod na celém území Zlínského kraje. Nejinak tomu bylo i v okrese Zlín.
Přerovsko – Na dva a půl tisíce korun vyšla řidiče osobního auta srážka se srnou, která přeběhla silnici. Nehoda se stala v neděli 10. října v jednu hodinu po půlnoci mezi obcemi Kunčice a Špičky.
Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ – Kvůli havárii kanalizační stoky je od pondělí 11. října v Uherském Hradišti omezena doprava. Týká se to Štefánikovy ulice, do které je uzavřen vjezd ze Sokolovské.
Liberecký kraj – Upravit nebezpečné úseky silnic, zamezit střetům aut se zvěří nebo odstranit nepovolené reklamy. To jsou způsoby, jak chce úřad snížit počet dopravních nehod na silnicích v Libereckém kraji.
Šumperk – Měli být hlavním aspirantem na postup do první ligy. Po dvou úvodních kolech druholigové sezony jsou spíše adeptem na sestup. Šumperští futsalisté v sobotu večer podlehli béčku Tanga Brno a v tabulce jsou na úplném chvostu.
Praha - Za devět měsíců letošního roku přistihli dopravní policisté při běžných kontrolách přes 10 500 řidičů pod vlivem alkoholu. ČTK to řekla Veronika Hodačová z policejního prezidia.
Trutnovsko– Sprojketem, který má za úkol oslovit mladé motorkáře, se seznámili tento týden studenti Gymnázia ve Vrchlabí a Střední školy informatiky ve Dvoře Králové.
Pardubice – Dopravní nehoda, při které u Dašic devátého dubna tohoto roku zahynula devatenáctiletá studentka, se dočkala rozsudku.
Úvalno /FOTOGALERIE/ - V Úvalně u hranice s okresem Opava došlo v pátekkolem půl sedmé k nehodě dvou osobních vozidel.
Lázničky, Tršice /FOTOGALERIE/ - Z důvodu oslnění sluncem přehlédl dvaatřicetiletý řidič bílé Škody Fabia chodce a srazil jej.
Jílovice - Tahač s návěsem se převrátil přes příkop na bok.
Otrokovice /FOTOGALERIE/– Otrokovičtí hasiči vyjeli v pátek krátce před osmou hodinou večer k dopravní nehodě v Otrokovicích-Kvítkovicích. Na hlavním frekventovaném tahu do Zlína došlo ke střetu dvou osobních vozidel, Škody Felicia a Škody Fabia.
Rakovník - Tento týden havaroval už po několikáté řidič, kterému, jak se říká, sotva oschla razítka v řidičském průkazu. Tentokrát se ještě k tomu na cestu notně posilnil alkoholem.
Olomouc – Nepříjemnou zkušenost si odnesl dvouletý chlapec z obchodního centra na okraji Olomouce. Při průchodu otáčivými dveřmi upadl a noha se mu v karuselu zasekla.
Pohořelice /FOTOGALERIE/ – Další páteční dopravní nehoda se stala před jedenáctou hodinou večer v Pohořelicích na Zlínsku. Hasičká jednotka z Otrokovic vyjela ke kolizi dvou osobních vozidel.
Blanensko – Středa pár minut před osmou hodinou večer. Po České ulici v Letovicích jede osobní auto značky Ford Escort s třemi mladými lidmi na palubě. V rychlosti naráží do stromu. Následky jsou tragické
Jižní Morava /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Po dlouhých dvaadvaceti letech skončila výstavba hlavní osy Vírského vodovodu. Díky němu mohou například lidé až v Těšanech na Brněnsku pít vodu z Vírské přehrady.
Hořicko - Na hlavní silnici na Hradec Králové došlo k nehodě.
Světlá Hora /FOTO/ -K šetření neobvyklé nehody mezi Světlou Horou a Dětřichovicemi byli povoláni ve středu dopravní policisté.
Bystřice pod Hostýnem – Doposud neznámý řidič kamionu srazil v pátek 8. října ráno v Bystřici pod Hostýnem cyklistu. Poskytl mu sice pomoc, ale nakonec z místa odjel.
Litoměřice – Zimní stadion je opět ve své kondici.
Kroměříž – Ke střetu auta a cyklisty došlo v úterý 5. října ráno v Kroměříži. „Neznámý řidič bílé Škody Favorit při odbočování nedal přednost protijedoucímu jednatřicetiletému cyklistovi, který jel po hlavní silnici,“ sdělila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Brno – S těžkými zraněními hlavy skončila v pátek po jedné hodině odpoledne dívka, kterou na zastávce Antonínská v Lidické ulici v Brně srazila tramvaj. Záchranáři ji museli převézt do Fakultní nemocnice Brno.
Praha – Jízda se zapnutým majákem byla nutná – a přímo nezbytná pak byla osobní přítomnost ministra vnitra na Malé Straně, kde se na sloupech veřejného osvětlení v pondělí večer našly záhadné blikající krabičky považované v té chvíli za možnou výbušninu (že šlo jen o nevydařenou reklamu na služby telefonního operátora se ukázalo až později).
Uherské Hradiště, Zlín – Až šestnáct let za mřížemi může strávit jednadvacetiletý mladík z Březolup na Slovácku. Policie jej obvinila z toho, že v červenci na parkovišti u Kauflandu v Uherském Hradišti usmrtil o rok mladšího muže z Kunovic.
Trutnovsko – Dopravní policisté během září vyšetřovali 57 dopravních nehod. V porovnání s předcházejícím měsícem klesla nehodovost o patnáct událostí. Na silnici přesto zahynul jeden člověk, nehody si vyžádaly i jedno těžké a devatenáct lehkých zranění účastníků silničního provozu.
Liptál – V korytě potoka u Liptálu zakončil ve čtvrtek ráno svou jízdu sedmatřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Favorit. Jeho výlet ani nemohl dopadnout jinak, Liptálan byl totiž namol opilý. Po nehodě nadýchal více než tři a půl promile alkoholu. Z havárie vyšel bez zranění.
Přerov/Grymov – Od nehody ujel ve čtvrtek ráno řidič, který urazil zrcátko protijedoucímu autu mezi Kozlovicemi a Grymovem.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/– Stěžkými zraněními hlavy skončila vpátek po jedné hodině odpoledne dívka, kterou na zastávce Antonínská vLidické ulici vBrně srazila tramvaj. Záchranáři ji museli převézt do Fakultní nemocniceBrno.
Kopřivnce – Oznámení o odcizeném vozidle peugeot obdrželí od čtyřicetiletého majitele kopřivničtí policisté.
Janovice nad Úhlavou /AKTUALIZOVÁNO/ – Kytičku a jablka už do cíle své cesty v pátek dopoledne nedovezla 71letá cyklistka, která u Janovic vjela do cesty Škodě Felicii.
Svatobořice–Mistřín– Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala vpondělí 4.října deset minu po poledni, ve Svatobořicích-Mistříně.
Podbořansko - Padesátiletý muž zůstal po nehodě zaklíněný v autě.
Ostrava/ANKETA, DISKUSE/ - Máme to bohužel zase tady… Připravte si roušky, zásobte se vitaminy, objednejte si ozdravné pobyty na horách. S příchodem chladnějšího počasí se v Ostravě opět výrazně zhoršilo ovzduší.
Mladějovsko - V úterý 5. října jel v odpoledních hodinách třiačtyřicetiletý řidič osobním vozidlem Fiat Scudo ve směru od Mladějova na Turnov.
Zlatá Olešnice– Vzhůru nohama skončila vúterý všest hodin ráno jízda sedmatřicetiletého řidiče Citroënu Xsara.
Ostrava - Máme to bohužel zase tady… Připravte si roušky, zásobte se vitaminy, objednejte si ozdravné pobyty na horách. S příchodem chladnějšího počasí se v Ostravě opět výrazně zhoršilo ovzduší.
Čachnov - Silnice byla po nehodě téměř tři hodiny uzavřena.
Zlínský kraj – Dnes se stále najdou obětaví lidé, kteří chtějí pomoci lidem v nouzi, často se však místo toho stanou sami obětmi zločinu.
Javorník – Vyšetřování letecké nehody, která se stala v květnu u Javorníku na Vacovsku, je u konce.
Uherské Hradiště, Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ – Až šestnáct let za mřížemi může strávit jednadvacetiletý mladík z Březolup na Slovácku. Policie jej obvinila z toho, že v červenci na parkovišti u Kauflandu v Uherském Hradišti usmrtil o rok mladšího muže z Kunovic.
Věžky /FOTOGALERIE/ – Požár osobního auta museli ve středu řešit hasiči u obce Věžky na Kroměřížsku.
Olomouc – Dvě dopravní nehody, při kterých se skončila v péči lékařů devitíletá dívka a řidič motocyklu, se staly ve čtvrtek krátce po poledni v Olomouci.
Sezemice - Obchvat Sezemic nepostavili kvůli zeleným aktivistům. Odpovídá Bohuslav Kopecký, starosta za SNK – Nezávislí kandidáti města Sezemice.
Zábřeh – Okolnosti tragického úmrtí dvaačtyřicetiletého muže ze Znojemska stále objasňují šumperští kriminalisté. Muže 24. září krátce po 19. hodině v zábřežské železniční stanici usmrtila projíždějící souprava Pendolino.
Trnava, Nárameč – K tragické nehodě, která skončila smrtí řidičky, se stala ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ranní na silnici mezi Náramčí a Trnavou.
Děčín - Řidič s největší pravděpodobností nedodržel padesátikilometrovou rychlost.