Vrcholem svátků jara je koleda s pomlázkou
Praha /FOTOGALERIE/ - Velikonoční pondělí patří koledě spojené s pomlázkou. Vajíčka a kraslice symbolizují krásu oslavovaného zrodu nového života.
Praha /FOTOGALERIE/ - Velikonoční pondělí patří koledě spojené s pomlázkou. Vajíčka a kraslice symbolizují krásu oslavovaného zrodu nového života.
Východní Čechy – O nadcházejících velikonočních svátcích lze očekávat zvýšený provoz na silnicích. Na své stroje po dlouhé zimě opět usednou také mnozí motocyklisté. Jeden z nich však na východě Čech první dubnový den přišel o život.
Špindlerův Mlýn– Perný večer zažila vsobotu Horská služba Krkonoše. Záchranáři museli vLabském dole ošetřit a transportovat skialpinistu, který se zranil po patnáctimetrovém pádu ze skalního prahu. Vakci celkem bylo 14mužů.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Sedmnáctiletý mladík po zásahu elektrickým proudem spadl na zem z desetimetrové výšky. Utrpěl poranění hlavy a mozku, záchranáři zjistili také těžké popáleniny na dlaních obou rukou.
Horní Paseky – Rčení alkohol za volant nepatří by se mělo mírně poupravit a mělo by znít: alkohol za volant a řídítka nepatří. Právě popíjení lihovin možná stálo za dopravní nehodou, která se v Boží hod velikonoční odehrála v Horních Pasekách na Ašsku.
Nymburk, Kamenné Zboží - Řidič nechal po nehodě auto na kolejích mezi Nymburkem a Kamenným Zbožím. Nákladní vlak auto rozmačkal.
Ústí nad Labem, Dubí – Požár vypukl v Dubí v místní sklárně. Velký požár potvrdil operační důstojník ústecké centrály Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.
Chrudimsko /FOTOGALERIE/ - Hned čtyři lidé skončili v sobotu v regionu pod koly automobilů, mezi nimi i šestiletá holčička. Srážky se naštěstí obešly bez tragických konců.
Jižní Morava - Velikonoční pondělí prodloužilo víkend o třetinu. A sváteční víkend nabízí ještě o něco víc příležitostí k přípitku než jindy. Na jihu Moravy policisté v posledních dvou dnech chytili dvě desítky podnapilých řidičů a vyšetřili víc než třicet nehod. Jedna z nich skončila tragicky.
Petrovice u Karviné - Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Karviné zasahovala v sobotu večer v Petrovicích u Karviné u dopravní nehody dvou osobních automobilů – Škoda felicie a Opel Astra Caravan.
Východní Čechy - Havárie sportovního ultralightu skončila vážným zraněním pilota.
Východní Čechy – O velikonočních svátcích lze očekávat zvýšený provoz na silnicích.
Východní Čechy – O nadcházejících velikonočních svátcích lze očekávat zvýšený provoz na silnicích. Na své stroje po dlouhé zimě opět usednou také mnozí motocyklisté. Jeden z nich však na východě Čech první dubnový den přišel o život.
Frýdek-Místek – Hromadná nehoda čtyř osobních vozidel se v sobotu 3. dubna před devatenáctou hodinou odehrála v Chlebovicích u Frýdku-Místku.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Dva lezecké týmy hasičského záchranného sboru vyjely v sobotu 3. dubna odpoledne do Beskyd na horu Ondřejník zachránit staršího sportovce z Frýdku-Místku, který skončil na stromě se svahovým padákem.
Frýdlant nad Ostravicí, Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Dva lezecké týmy Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic ve Frýdku-Místku a Ostravě-Porubě vyjely v sobotu 3. dubna odpoledne do Beskyd na horu Ondřejník zachránit staršího sportovce z Frýdku-Místku, který skončil na stromě se svahovým padákem.
Lipůvka, Šebrov – Jízda na čtyřkolce se nevyplatila dvěma lidem v Lipůvce. Po sobotní půlnoci totiž havarovali. Při pádu utrpěli zranění, jeden z nich dokonce zůstal uvězněný pod převrácenou čtyřkolkou. Na pomoc jim přijeli hasiči.
Prostějov – Městské úředníky čeká v nejbližších dnech spolupráce s pojišťovnou. Během jediné noci zničili řidiči dva úseky kovového zábradlí u chodníků na frekventovaných místech.
Litomyšl/Březová n.S. - První dubnový den řešili policisté dvě nehody, při nichž došlo ke zranění cyklisty.
Hodonín, Mutěnice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Vážná zranění utrpěl při dopravní nehodě mezi Mutěnicemi a Hodonínem třiatřicetiletý motorkář. Ten předjížděl kolonu tří aut ve chvíli, kdy se řidič prvního z nich rozhodl odbočit. Pro těžce zraněného muže musel letět vrtulník.
Východní Čechy – O nadcházejících velikonočních svátcích lze očekávat zvýšený provoz na silnicích. Na své stroje po dlouhé zimě opět usednou také mnozí motocyklisté. Jeden z nich však na východě Čech první dubnový den přišel o život.
Střelice /AKTUALIZOVÁNO/ - Z pětimetrové výšky spadl v noci na sobotu jednadvacetiletý mladík ze Střelic. S těžkými zraněními hlavy teď bojuje o život v nemocnici.
Kostelní Střímelice - Kdopravní nehodě došlo na silnici mezi obcemi Kostelní Střímelice a Hradové Střímelice.
Jablonec n. N. – Centrem Jablonce se v pátek dopoledne nekontrolovaně řítilo auto bez řidiče. Zastavilo se až o historickou radnici. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.
Jindřichův Hradec/ROZHOVOR/ – Příběh osvém vnukovi vypráví vrozhovoru pro Deník Hana Kruntorádová zJindřichova Hradce.
Kutnohorsko - Na bezpečný průběh Velikonoc dohlíží dvojnásobný počet policistů.
Mikulovice /FOTOGALERIE/ – Havárie nebo uvíznutí v blátě už nehrozí pilotům větroňů na letišti v Mikulovicích na Jesenicku. Nájezdová plocha se pod jejich stroji při dešti nepropadne. Aeroklub Jeseník loni po dlouhých letech uspěl se svou žádostí o dotaci, za kterou se podařilo odvodnit nejhorší místa na letištní ploše. Letos se bude s rekonstrukcí pokračovat.
Jižní Čechy - Deník zná místa, kde dopraváci často měří dodržování povolené rychlosti a alkohol
Strakonice – Do konce dubna bude veřejnost vědět, proč loni v srpnu na strakonickém Podskalí zahynuli tři lidé – pilot malého letadla a manželé na vyhlídkovém letu.
Brno – Tři lidé se zranili při dopravní nehodě tří aut. Jedno z nich byl služební vůz brněnské policie.
Brno – Tři lidé se zranili při dopravní nehodě tří aut. Jedno z nich byl služební vůz brněnské policie.
Strunkovice nad Blanicí – Nehoda se zvěří se odehrála ve čtvrtek okolo šesté hodiny poblíž Strunkovic.
Mikulovice /FOTOGALERIE/ – Havárie nebo uvíznutí v blátě už nehrozí pilotům větroňů na letišti v Mikulovicích na Jesenicku. Nájezdová plocha se pod jejich stroji při dešti nepropadne. Aeroklub Jeseník loni po dlouhých letech uspěl se svou žádostí o dotaci, za kterou se podařilo odvodnit nejhorší místa na letištní ploše. Letos se bude s rekonstrukcí pokračovat.
Pardubický kraj - Těžký mokrý sníh, který překvapil v noci z prvního na druhého dubna Pardubický kraj, lámal a vyvracel stromy zejména na Orlickoústecku, Svitavsku a Chrudimsku.
Svitavsko - Téměr dvacet centimetrů sněhu překvapilo na Velký pátek ráno řidiče na některých místech ve svitavském okrese. Velké problémy zaznamenali motoristé na silnici první třídy ze Svitav na Poličku.
Telč -Ekonomická krize se na hradech a zámcích údajně projeví letos nebo příští rok.
Vendolí - Téměr dvacet centimetrů sněhu překvapilo na Velký pátek ráno řidiče na některých místech ve svitavském okrese. Velké problémy zaznamenali motoristé na silnici první třídy ze Svitav na Poličku.
Blansko /AKTUALIZOVÁNO/ – Přecházení rušné silnice v Blansku dopadlo smolně pro třiasedmdesátiletého muže. Přímo na přechodu pro chodce jej v pátek dopoledne srazilo auto. Při nehodě byl vážně zraněn.
Strakonice – Skončeno. Sepsáno. Vyšetřování příčin pádu malého čtyřmístného letounu loni v srpnu na strakonickém Podskalí skončilo. Potvrdil to vedoucí technického oddělení Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v Praze Lubomír Stříhavka.
Olomouc – Tragická dopravní nehoda se stala v pátek před devátou hodinou ranní u Kozlova ve vojenském újezdu Libavá
Valašské Meziříčí – Poprvé od havárie na loňské Barumce se představil v mistrovském závodě Vladimír Barvík. Zlínský pilot měl však po startu na Valašské rally velmi smíšené pocity.
Přerovsko – Srážku s citroenem nepřežila ve čtvrtek ráno srnka, když mu vběhla do cesty na silnici mezi Novými Dvory a Sušicemi na Přerovsku. Druhá srna zkřížila cestu řidičce u Prosenic.
Ropice, Třinec – K železniční nehodě vyjížděli v pátek 2. dubna po šesté hodině záchranáři k trati mezi Ropicí a Třincem-Konskou.
Kylešovice - Tři body z umělé trávy v Kylešovicích si trochu překvapivě odvážejí fotbalisté Budišova nad Budišovkou. Mimo jiné za tím tkví i výborná příprava.
Žďársko – Chemické ohradníky – metoda, která má minimalizovat počty lesní zvěře hynoucí pod koly automobilů, se na Žďársku osvědčila. Potvrzují to myslivci.
Hranice – Výbava dobrovolných hasičů z Hranic by mohla být již brzy o další stupínek lepší. Rozhodli se totiž, že si pořídí vyprošťovací nářadí, se kterým by mohli profesionálním záchranářům pomáhat při dopravních nehodách.
Hradec Králové – Divoká třídenní šichta čeká o nadcházejícím prodlouženém víkendu policii na Hradecku. Strážci zákona se začali připravovat na Velikonoce a už dopředu varují: S žádnou tolerancí alkoholu nepočítejte!
Okres Louny - Hluboké díry na silnicích po letošní dlouhé a mrazivé zimě začínají být vážným problémem. Za poslední týden například způsobily třetinu všech dopravních nehod v okrese Louny, k nimž řidiči přivolali policii.
Brodek u Prostějova – Dětská láhev s pitím, útržek těhotenského průkazu, kartička na logpedické vyšetření s obrázkem medvídka, zapálená svíčka. Tak to vypadalo večer na místě středeční tragické nehody nedaleko Brodku u Prostějova. Krátce po polednizde vyhaslživotdevětadvacetileté těhotná žena. Lékařům se nepodařilo zachránit ani její dítě.
Náchod – Okresní soud v Náchodě poslal tento týden sedmadvacetiletého Vladimíra Stillera na jeden rok za mříže. Podle obžaloby lhal, když popisoval okolnosti havárie, ke které mělo dojít před osmi lety mezi Šonovem a Rožmitálem na Broumovsku.