Malhotice – Zasněžená silnice způsobila v noci na sobotu dopravní nehodu mezi Malhoticemi a Opatovicemi na Hranicku. Dvaatřicetiletá řidička vjela s osobním vozidlem značky renault do mírné pravotočivé zatáčky, ale nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze vozovky a dostala smyk.
Hradec Králové – Prvním trestním případem v novém roce, který má dnes projednávat královéhradecký krajský soud, bude zneužívání informací v obchodním styku. Skutku se měl dopustit podnikatel Petr Hejtman, který údajně také zvýhodňoval věřitele.
Rudník /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Dva mrtví a patnáct zraněných, ztoho dva těžce. Takové následky si vyžádal vpondělí před šestou hodinou ranní výbuch dvou akumulátorů páry vkotelně továrny Avon Automotive, která se specializuje na výrobu autodoplňků, především hadic. Příčina neštěstí se vyšetřuje.
Kladensko - Nejdřív teplo, pak mrazy a následně znovu teplo. Takové počasí škodí vodoměrům i vodovodním přípojkám. Jen v prosinci pracovníci středočeských vodáren museli odstraňovat šest havárií, kdy kvůli nedostatečné tepelné ochraně vodoměry zamrzly a některé domácnosti kvůli tomu na čas přišly o dodávky pitné vody. Na Mělnicku byla situace velmi podobná.
Hradec Králové – Prvním trestním případem v novém roce, který má v pondělí projednávat královéhradecký krajský soud, bude zneužívání informací v obchodním styku.
Rudník /FOTOGALERIE/ – Dva mrtví a patnáct zraněných, ztoho dva těžce. Takové následky si vyžádal vpondělí před šestou hodinou ranní výbuch dvou akumulátorů páry vkotelně továrny Avon Automotive, která se specializuje na výrobu autodoplňků, především hadic. Příčina neštěstí se vyšetřuje.
Starý Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ – První neděli v novém roce poznamenala vážná dopravní nehoda, která se stala okolo půl páté večer. Řidička jednoho z vozidel při nehodě zemřela. Posádka druhého vyvázla se zraněními.
Rudník /FOTO/ – Dva mrtví a patnáct zraněných, z toho dva těžce. Takové následky si vyžádal v pondělí před šestou hodinou ranní výbuch dvou akumulátorů páry vkotelně továrny Avon Automotive, která se specializuje na výrobu autodoplňků, především hadic. Příčina neštěstí se vyšetřuje.
Olomouc – Přes sto padesát nehod, dva mrtví a jeden společný jmenovatel: alkohol za volantem. Takto mapují policejní statistiky pití za volantem na silnicích Olomoucka zatím za prvních jedenáct měsíců loňského roku.
Osek – Největší důlní neštěstí v Krušných horách si připomněli v neděli občané u památného sousoší v Oseku. Pietní vzpomínka na 144 obětí se u památníku konala v rámci 76. výročí.
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Asi kluzká vozovka může za ošklivě vypadající bouračku, která se stala v neděli kolem třetí odpoledne u Jiřic. Výsledkem jsou dvě auta v poli atři zranění.
Hradec Králové – Prvním trestním případem v novém roce, který má v pondělí projednávat královéhradecký krajský soud, bude zneužívání informací v obchodním styku.
Hradec Králové – Prvním trestním případem v novém roce, který má dnes projednávat královéhradecký krajský soud, bude zneužívání informací v obchodním styku. Skutku se měl dopustit podnikatel Petr Hejtman, který údajně také zvýhodňoval věřitele.
Zlínský kraj – U Žlutavy na Otrokovicku nezvládla v neděli 3. ledna po poledni řidička osobního automobilu Renault 9 řízení a havarovala. Ve voze byla rodina se dvěma malými dětmi.
Uherskohraďišťsko /AKTUALIZOVÁNO/ -Doprava na hlavním tahu mezi Kunovicemi a Ostrožskou Novou Vsí je zcela zastavena. Důvodem je hromadná nehoda, kterou nepřežil třicetiletý řidič jeepu.
Ostrožská Nová Ves /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Jeden mrtvý, čtyři zranění – to je výsledek hromadné dopravní nehody, k níž došlo v neděli 3. ledna v podvečer poblíž Ostrožské Nové Vsi.
Jihlavsko – Rozbředlý sníh a ledovka. S těmito nástrahami se na Jihlavsku v dnešních dnech potýkají zejména řidiči. Při jízdě by proto měli být více obezřetní.
Ostrožská Nová Ves /AKTUALIZOVÁNO/ – Jeden mrtvý, čtyři zranění. To je výsledek hromadné dopravní nehody, kníž došlo vneděli 3.ledna vpodvečer poblíž Ostrožské NovéVsi.
Jiřice - Asi kluzká vozovka může za ošklivě vypadající bouračku, která se stala v neděli kolem třetí odpoledne u Jiřic. Výsledkem jsou dvě auta v poli atři zranění.
Ostrava – Sněhová nadílka, která o víkendu obdařila celé Česko, přinesla problémy motoristům. Nejvíce se bouralo právě v Moravskoslezském kraji, jedna nehoda měla tragický konec, zemřela při ní mladá žena.
Přerovsko – Se zamrzlým sněhem a náledím na silnicích zápasili o víkendu řidiči na Přerovsku. Několik aut skončilo kvůli zledovatělému povrchu vozovky na střeše a nebo v příkopech. Problémy byly hlavně v odlehlých částech regionu.
Slovácko – Počátek nového roku přinesl na Slovácko mráz a menší sněhové přeháňky. Na silnicích regionu však změna počasí nezpůsobila žádné mimořádné komplikace.
Děčín - Jaký bude letošní rok? Co všechno nás čeká a nemine? Na co se můžeme těšit? Máme se něčeho obávat? To ví děčínská esoterička a věštkyně Lenka Kopsová.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Na rychlostní silnici mezi Ostravou a Havířovem došlo v sobotu vpodvečer k vážné dopravní nehodě. Jeden člověk při ní zemřel.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ – Na rychlostní silnici mezi Ostravou a Havířovem došlo v sobotu vpodvečer k vážné dopravní nehodě. Jedna mladá žena při ní zemřela. Zraněného spolujezdce hlídá v nemocnici policie, protože na něj byl dříve vydán zatykač.
Mladá Boleslav - Celá řada nehod se odehrála v sobotu v Mladé Boleslavi. V Bakově se dokonce srazila čtyři auta. V Mladé Boleslavi sjelo autoke kolejím.
Opavsko /AKTUALIZOVANÁ FOTOGALERIE/ - Ke dvěma dopravním nehodám osobních automobilů vyjížděly jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bruntálska a Opavska v sobotu 2. ledna po 13. hodině, a to do Šilheřovic a Vítkova. Nehody si vyžádaly celkem čtyři zraněné osoby.
ČR – Noc na sobotu přinesla na většinu území České republiky silné sněžení a sníženou viditelnost. Silničáři však zaskočeni nebyli a přestože stále sněží, silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.
Zlín – Rok 2010 přinese krajskému městu podle zlínské věštkyně Simony Králové úspěchy ve sportu, v podnikání i velký počet nově uzavřených sňatků. Narozdíl od roku uplynulého bude prý také pro mnohé začátkem nové cesty.
Brno /FOTOGALERIE/ – Kvůli vítaní nového roku muselo víc než půldruhého sta hostů restaurace Havana v brněnské Líšni vyjít těsně před půlnocí ven na chladný vzduch.
Opava - Poslední den roku 2009 byl pro hasiče klidný, záchranáři řešili dopravní nehodu s pěti zraněnými a v noci se postarali o šest osob, které nezvládly konzumaci alkoholických nápojů a musela je přijmout záchytná stanice v Opavě.
Olomouc - Letošní silvestr v Olomouci patřil co týče výtržností či nehod k těm klidnějším, oslavy si ale vybraly svou daň v podobě těžkého zranění osmnáctiletého mladíka.