
Cyklista nepřežil nehodu v Brdech
Poměrně rušno měli policisté o uplynulém víkendu v Chráněné krajinné oblasti Brdy. V jednom případě řešili případ smrtelné nehody cyklisty, v druhém pak zákaz vjezdu do CHKO.
Poměrně rušno měli policisté o uplynulém víkendu v Chráněné krajinné oblasti Brdy. V jednom případě řešili případ smrtelné nehody cyklisty, v druhém pak zákaz vjezdu do CHKO.
Třebíčsko – Nejvíc dopravních nehod v kraji se letos stalo na Třebíčsku. Policejní statistiky uvádějí číslo 657. Na silnicích třebíčského okresu zemřelo sedm lidí.
/AKTUALIZOVÁNO/ Během několika hodin vyhasly na silnicích Královéhradeckého kraje tři lidské životy.
/AKTUALIZOVÁNO/ Během několika hodin vyhasly na silnicích Královéhradeckého kraje tři lidské životy.
Táborští dopravní policisté zahájili podle policejního mluvčího Miroslava Doubka úkony trestního řízení proti teprve osmnáctiletému mladému muži. Ten 6. října ve večerních hodinách neoprávněně bez svolení majitele k jízdě řídil osobní vozidlo Fiat Bravo.
Aktualizováno v úterý 22. října: Prachatičtí dopravní policisté mají při vyšetřování dopravní nehody, která se stala v sobotu 19. října kolem čtvrté hodiny ráno v prachatické Pivovarské ulici, jasno.
Písečtí dopravní policisté řeší podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové dopravní nehody, k jejichž objasnění by mohla pomoci svědectví.
Tragicky skončila nedělní nehoda u Vysoké Libyně.
Českobudějovičtí dopravní policisté žádají případné svědky nehody, která se stala 30. srpna mezi 8. a 18. h, o pomoc. V Českých Budějovicích v ulici Bedřicha Smetany u hotelu Savoy podle policejního mluvčího Milana Bajcury dosud neznámý řidič blíže nezjištěného motorového vozidla poškodil zaparkovaný osobní automobil Peugeot 308 šedé barvy a poté z místa ujel.
Blanensko – Krátce po nedělní druhé hodině ráno zastavil provoz na železnici střet vlaku s osobním autem. Při nehodě na železničním přejezdu v Dolní Lhotě se nikdo nezranil. Ani z tříčlenné posádky auta ani nikdo z přibližně čtyřiceti cestujících ve vlaku.
Vyškovsko – Dvě těžká a osm lehkých zranění. To je bilance dopravní nehody mikrobusu, který boural v neděli krátce po půl čtvrté ráno na silnici I/50 u obce Nesovice ve směru na Brno. Auto s ukrajinskou registrační značkou vyjelo ze silnice, převalilo se přes střechu a skončilo v poli.
/FOTOGALERIE/ Černobylská havárie se podepisuje i na Vašem DNA. Toto a mnohé další se žáci vinařické základní školy dozvěděli během projektového dne, jenž měl žáky ZŠ a MŠ Vinařice provést tématem černobylské havárie. Vedení školy se spojilo s Kateřinou Vršanskou, průvodkyní v Černobylu, která umožnila projekt propojit s odkazem osob dodnes žijících v oblasti Černobylu.
Ve čtvrtek 17. října se uskutečnilo na letišti v Táboře - Všechově cvičení určené pro profesionální hasiče ze stanice Tábor. Podle tiskové mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů byla ústředním tématem cvičení nehoda cisterny přepravující nebezpečnou látku, která následně unikala do okolí.
Českobudějovičtí dopravní policisté dle slov policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové žádají svědky dvou dopravních nehod, které se staly na území Českých Budějovic, aby policisty kontaktovali.
/VIDEO/ Ve čtvrtek odpoledne projížděl centrem Prahy na jednokolce muž s telefonem v ruce a posilněný marihuanou. Jen bleskový zásah strážníka městské policie zabránil neštěstí.
Ve čtvrtek krátce před sedmou hodinou ranní došlo na silnici II. třídy poblíž Železnice k havárii motorkáře, který si s dodržováním zákonů rozhodně hlavu nelámal.
/FOTO/ Krátce po sobotní půlnoci byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům ve Vrchlabí a dobrovolné jednotce v Hostinném. V katastru mezi Horní Olešnicí a Slemenským kopcem se stala dopravní nehoda osobního vozidla.
Až neuvěřitelné chování, které ho může dostat za mříže, předvedl ve čtvrtek 36letý Klatovan.
Ve čtvrtek se v areálu požární stanice ve Svitavách uskutečnilo okresní kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod.
Hned dvě dopravní nehody, při kterých se řidiči střetli s daňky, řešili v posledních dnech policisté na Hradecku. K první nehodě došlo ve čtvrtek brzy ráno v Nechanicích.
Ke kolizi dvou osobních aut vyjížděli ve čtvrtek v poledne rychnovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.
Dva lidské životy vyhasly při dopravních nehodách, které se staly v pátek v okrese Hradec Králové.
Ve čtvrtek 17. října krátce po 19. hodině hasiči vyjížděli k nehodě na táborské nádraží.
Práci nejen pro neratovické hasiče, kteří zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a postarali se o protipožární opatření, a policisty, jejichž úkolem je vyšetřit okolnosti střetu, ale bohužel i pro zdravotnické záchranáře, přinesla nehoda, k níž došlo v pátek čtvrt hodiny před 17. hodinou v obci Líbeznice na Praze-východ. V Mělnické ulici se nedaleko křižovatky s Nádražní srazily osobní auto a skútr.
Linec - V pátek stanula 22letá pečovatelka z Rumunska před soudem v Linci. Je obžalována z pokusu vraždy 83letého muže, o kterého pečovala v Leondingu.
Policisté prošetřují dopravní nehodu, při které došlo ke střetu motocyklisty s protijedoucím vozidlem.
Dálnici D10 uzavřela v pátek odpoledne nehoda nákladního vozu u Mladé Boleslavi.
Celkem čtyři osoby převzali do své péče zdravotničtí záchranáři po havárii dvou osobních aut, k níž došlo ve čtvrtek po půl čtvrté hodině odpoledne na křižovatce silnice č. 298 a odbočky na Mokré.
Nezvyklou nehodu, při které auto zachytilo zpětným zrcátkem nezjištěného chodce ve vozovce, vyšetřují ostravští policisté.
Hodonín – Pomoc záchranářů byla potřeba v pátek po desáté hodině dopoledne u dopravní nehody v Hodoníně v ulici Josefa Suka.
Přímo v centru Hradce Králové se ve středu odpoledne srazila tři osobní auta. K nehodě došlo kolem třetí hodiny odpolední na třídě Československé armády nedaleko Gayerových kasáren.
Tragická dopravní nehoda se stala dnes ráno v Dobré. Střet dvou aut nepřežil třiadvacetiletý muž, další tři cestující utrpěli zranění.
Tragická dopravní nehoda se stala dnes ráno v Dobré. Střet dvou aut nepřežil třiadvacetiletý muž, další tři cestující utrpěli zranění.
/FOTOGALERIE/ Na silnici č. 35 mezi Hradcem Králové a Holicemi v katastru Vysoké nad Labem došlo ve středu odpoledne k dopravní nehodě. Jen pár stovek metrů za výjezdem z Hradce se střetl osobní a nákladní vozidlo a traktor.
Brno - V pátek před šestou hodinou ranní došlo na 179. kilometru dálnice D1 k dopravní nehodě dvou kamionů, která zastavila provoz ve směru na Brno. Po desáté hodině se policistům podařilo už zprůjezdnit aspoň jeden jízdní pruh. V místě objížděk vznikají dopravní komplikace a hlášeny jsou další dvě menší nehody v okolí.
Bilance nehod za třetí čtvrtletí roku je spočítaná. Celkem policie řešila 368 dopravních nehod. Je to o 31 méně nehod než loni.
Crhov – Těžkým zraněním mladého muže skončila ve čtvrtek dopravní nehoda u obce Crhov. Krátce po půl jedné odpoledne tam narazilo osobní auto do stromu.
Jamolice – Nehoda kamionu zablokovala ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne provoz u obce Jamolice na Znojemsku. Nákladní auto převáželo bezmála sedmdesát mladých býků. Několik zvířat nehodu nepřežilo. „Šest býků po nehodě zemřelo a další čtyři zraněné museli veterináři utratit,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.
Vážná dopravní nehoda zastavila dnes před polednem provoz na vytížené silnici I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Na křižovatce v Kunčičkách u Bašky došlo ke střetu auta a motorky.
Naštěstí bez zranění se ve čtvrtek 17. října obešly hromadné nehody, které v ranní dopravní špičce značně komplikovaly jízdu na Prahu po dálnicích D6 a D1. Řidiči se nevyhnuli citelnému zdržení v kolonách před místy, kde byl dočasně zastaven provoz.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dva lidské životy a jedno těžké zranění si vyžádal čelní střet dvou osobních aut, jež se v noci na čtvrtek 17. října srazila na hlavním tahu z Neratovic na Prahu – na silnici I/9 u obce Zlonín na Praze-východ. K nehodě se připletla ještě dodávka – nicméně tragický odsud měli především oba řidiči osobních vozů. Na místě zemřeli – a jejich zaklíněná těla museli vyprostit hasiči.
Ke srážce osobního automobilu a nákladního vozu, došlo v úterý krátce po 21. hodině v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku. Nehoda s vyžádala zranění řidičky osobního vozu, později byla převezena záchranáři do nemocnice.
Téměř rok a půl po tragickém úniku fenolu v děčínské chemičce Chemotex, při němž zemřeli dva lidé, obvinila policie tři zaměstnance této firmy. Viní je z obecného ohrožení z nedbalosti.
Žadovice - U Žadovic na Hodonínsku měli ve středu po poledni nehodu řidiči dodávky a osobního auta. V souvislosti s nehodou se záchranáři museli postarat o starší ženu.
Na silnici z Křenova do Březiny u obce Šnekov na Svitavsku se stala ve středu dopoledne dopravní nehoda dodávky a nákladního automobilu.
V Dobrovici měli ve středu odpoledne velké pozdvižení, kolem třinácté hodiny se místní museli evakuovat kvůli havárii plynového potrubí.
Hodějice – Policisté hledají svědky dopravní nehody ze soboty, kdy se ve dvě hodiny odpoledne na železničním přejezdu u Hodějic srazil řidič auta s projíždějícím vlakem.
Havířov /FOTO/ – Fotbalistky Havířova odčinily porážku z posledního kola ženské MSFL a vyhrály na půdě Zlína, který do té doby soutěž vedl.
Snad žádné jiné téma nevyžene emoce z nuly na sto rychleji než silniční pirátství, agresivní a bezohledná jízda. Tím spíš, když mají příběhy nejhorší následky nebo v nich figurují známé a veřejně činné osobnosti, jako tomu bylo u nedávné nehody u Špindlerova Mlýna, při níž řidič sportovního fordu zabil generála vojenské rozvědky Milana Jakubů.
Ve dvou dnech minulého týdne zkontrolovali jihočeští policisté při krajské dopravně bezpečnostní akci 479 vozidel a odhalili 61 přestupků.