Pondělní nehoda na silnici I/20 mezi Sečí a Vlčtejnem na Plzeňsku má nakonec tragickou dohru. Osmiletá holčička, kterou záchranáři převáželi do nemocnice v kritickém stavu, v úterý zemřela. V nemocnici po srážce na hlavním tahu z Plzně na Nepomuk skončili další tři lidé, včetně dívčiny matky, která řídila pod vlivem alkoholu a drog.
Obyvatelé západní části Poděbrad se dnes potýkají s přerušením dodávky pitné vody. Důvodem je havárie na vodovodním řadu v ulici Čihákova, která zasáhla velké území města.
Lano spojující kabiny lanovky Elevador da Glória v Lisabonu, které se během jízdy odpojilo a stálo za jejím tragickým vykolejením, neodpovídalo bezpečnostním standardům. Vyplývá to z předběžných výsledků analýzy, které dnes zveřejnil portugalský Úřad pro vyšetřování leteckých a železničních nehod (GPIAAF), píše agentura AFP.
/AKTUALIZOVÁNO/ U obce Podolsko se v pondělí 20. října krátce před 17. hodinu stala tragická dopravní nehoda. Řidič Fordu vjel z neznámých příčin do protisměru, kde se střetl s dalšími dvěma vozy.
Dopravní policisté z Prachatic pátrají po řidičích, kteří způsobili dvě dopravní nehody a z místa ujeli. Jedna se odehrála ve Vlachově Březí, druhá u Zábrdí.
Tragická nehoda se stala v pondělí před 17. hodinou na Benešovsku. Na silnici mezi Chocerady a Samechovem bouralo osobní auto. Řidič nehodu nepřežil. Zásah záchranářů zastavil i provoz na blízké železniční trati.
K nehodě, při níž došlo k pádu osoby ze stroje, vyjížděli v pondělí dopoledne hasiči z Královéhradeckého kraje. Stroj se po pádu zaklínil mezi stromy a zraněný muž zůstal v těžko přístupném terénu. Na místě zasahovali profesionální hasiči i zdravotnická záchranná služba.
/FOTO/ Tragická nehoda dvou kamionů zcela uzavřela silnici I/7 u Slaného. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně vrtulníku. Hasiči museli posádky ze zdemolovaných kabin vyprostit. jeden člověk nehodu nepřežil. Druhou osobu transportoval do nemocnice vrtulník a třetího zraněného převezla do nemocnice sanitka. Provoz na silnici byl podle policie obnoven v 19.00.
S podzimním mlhavým počasím jsou časté srážky aut se zvěří. Mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová uvedla, že během jediného dne hlásili řidiči třicet událostí. Více než polovina byly právě střety se zvěří.
Rušná křižovatka v centru Zlína, která spojuje hlavní třídu Tomáše Bati s ulicí Dlouhá, se stala nejrizikovějším místem na silnicích Zlínského kraje. Policie a krajští úředníci diskutovali na Regionální dopravní konferenci o možnostech jejího zlepšení, včetně úpravy dopravního značení a přidání chytrých semaforů, aby se snížilo riziko dalších nehod na tomto místě. V rámci konference se hledala řešení o pro další roziková místa na cestách v kraji.
Policie uzavírá vyšetřování tragické nehody u Luk nad Jihlavou, při níž loni v květnu zahynul dvaačtyřicetiletý pilot ze Slovenska. Závěry expertů potvrdily, že stroj byl technicky v pořádku a pád letadla způsobila pravděpodobně pilotní chyba krátce po startu.
Víkend na silnicích Táborska byl v sobotu ve znamení bouraček,. Policisté vyjížděli v sobotu 18. října hned k pěti nehodám. Jedna osoba utrpěla těžké zranění. V neděli si do statistiky připsali jeden karambol. Ten se obešel bez zranění.
Nákladní letoun z Dubaje sjel v noci na pondělí při přistání na letišti v Hongkongu z ranveje do moře. Při nehodě zemřeli dva pracovníci bezpečnosti letiště, čtveřici členů posádky letadla se podařilo zachránit a převézt do nemocnice, informovaly agentury Reuters a AP. Vedení terminálu uvedlo, že na dnešní provoz nebude mít nehoda vliv. Příčinu nejtragičtější nehody na hongkongském terminálu od roku 1999 úřady zatím neznají.
V Česku jezdí po tuzemských silnicích podle odhadu přes 101 tisíc nepojištěných vozidel. Za to jim hrozí pokuta, která může činit i několik desítek tisíc korun, ale také musí zaplatit příspěvek do Garačního fondu České kanceláře pojistitelů. Z něj kancelář vyplácí peníze za škodu způsobenou nepoctivými majiteli a následně je po nich vymáhá. Nově však budou muset neplatiči počítat s vyššími sankcemi. Až o třetinu se totiž od ledna zvýší denní příspěvek do garančního fondu. Počítá s tím novela vyhlášky, kterou připravilo ministerstvo financí.
/KRIMI ZPRÁVY/ Vážná nehoda na Pelhřimovsku, napadení v zábavním podniku v Pelhřimově a vysoký účet za bouračku u Kamenice. Podívejte se na přehled zásadních zpráv z krimi rubriky, o kterých Pelhřimovský deník informoval v minulých dnech.
Při havárii osobního auta ve Mšeně na Mělnicku zemřel v pátek večer řidič osobního auta. V autě cestovali další dva lidé, utrpěli středně těžké a lehké zranění. Vyplývá to z informací policie a záchranné služby.
Zlínští policisté pátrají po řidiči, který byl v pondělí 13. října účastníkem nehody dvou vozů u Zádveřic-Rakové. Ke střetu došlo pět minut po půl jedné odpoledne. Zmíněný řidič od nehody ujel, uvedla policejní mluvčí Monika Kozuplíková. Policisté žádají o pomoc případné svědky.
Černá Škoda Octavia nezastavila ve levém pruhu Výškovické ulice na přechodu pro chodce u zastávky Zábřeh vodárna. Přecházejícího mladíka vůz srazil a řidič z místa ujel.
K nehodě dvou osobních aut došlo mezi Včelničkou a Kamenicí nad Lipou. Stala se ve čtvrtek po poledni. Při nehodě se nikdo nezranil. Škoda je asi dvě stě padesát tisíc korun.
Ke střetu traktoru s vlečkou a osobního auta došlo v pátek 17. října ráno v Bludově. Při kolizi se zranila řidička. Z auta ji vyprostili hasiči, poskytli jí první pomoc a předali ji do péče zdravotnické záchranné služby.
/FOTO, VIDEO/ Policisté stále objasňují okolnosti tragické nehody, při níž 6. října na železničním přejezdu u Kovony v Lysé nad Labem zahynul řidič osobního vozu po střetu s rychlíkem. Vyšetřovatelé nyní čekají na výsledky několika expertiz a obracejí se na veřejnost se žádostí o svědectví.
Jeden mrtvý a více jak deset zraněných. To je bilance páteční ranní srážky autobusu, kamionu a dodávky na obchvatu Drasenhofenu v Rakousku na hranici s Českem. Informoval o tom rakouský server noe.ORF.at. Rakušané k neštěstí povolali i hasiče z Mikulova a záchranáře z Břeclavi.
Na silnici mezi Semicemi a Starým Vestcem došlo k další nehodě. Osobní vůz tam odpoledne sjel z dosud nezjištěných příčin do příkopu. Ve voze cestovali dva lidé, kteří vyvázli s lehkým zraněním.
Ve čtvrtek 16. října po deváté hodině dopoledne museli policisté i záchranáři zasahovat u nehody dvou osobních aut ve Velké Bíteši. Hned dvě osoby musely být kvůli zraněním převezené do nemocnice. Jednou z nich byla chodkyně.
Zdánlivě přehledná křižovatka silnic II/608 a II/118 s výjezdem z dálnice D8 poblíž Doksan je nebezpečná. Kromě drobnějších nehod tu každý rok dojde nejméně k jedné vážné bouračce. V podobných kritických místech u Dušníků a u Krobiána v minulosti pomohly kruhové objezdy, tady ho ale silničáři neplánují.
Celkem šesti trestnými činy se provinil Ondřej M. Včetně těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, když zavinil autonehodu u Blanska. Krajský soud v Brně mu potvrdil šestileté vězení. Rozsudek je pravomocný.
Datoví analytici pracující pro Portál nehod zpracovávají pro každý kraj analýzy dopravní nehodovosti včetně nejrizikovějších míst v daném regionu. Na finálním výběru a pořadí rizikových míst se následně shoduje expertní komise složená ze zástupců BESIPu, Policie ČR a společnosti RSE Project. Výsledek ukazuje Mapa rizikových míst.
Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovala dopravní konference, která se uskutečnila na krajském úřadě v Liberci. Rozebíralo se na ní i top 10 nejrizikovějších míst na cestách Libereckého kraje a také lokality, které už se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
Po nehodě, která mu obrátila život vzhůru nohama, se Martin Herian ocitl na křižovatce. Vše, co dosud budoval, bylo pryč. A pak dostal možnost provozovat kemp Andělská laguna v Častoboři u Slap. Protože miluje přírodu a výzvy, bylo rozhodnuto. Dnes je z kempu živé místo, kde si návštěvníci užívají klid, přírodu a aktivní odpočinek.
Pohřešovaní a hledaní lidé z Vyškovska, pátrání po muži z Vyškova, nehoda s možným vlivem drog, tři zranění při havárii i požár auta. Také uplynulé dny na Vyškovsku zaměstnaly policisty, záchranáře i hasiče, Deník přináší krimi zprávy z regionu.
Vážná zranění si vyžádala nehoda paraglidisty na Rané na Lounsku. Záchranáři ho transportovali okamžitě do nemocnice. Karambol se stal v úterý 14. října odpoledne.
Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovala dopravní konference, která se uskutečnila na krajském úřadě v Liberci. Rozebíralo se na ní i top 10 nejrizikovějších míst na cestách Libereckého kraje a také lokality, které už se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
Překvapivě často se řidiči pokoušejí projet kroměřížskou křižovatku ulic Kotojedská, Moravská a Obvodová na červenou. Moc často to nevyjde a proto je křižovatka třetím nejrizikovějším místem ve Zlínském kraji.
Křižovatka u divadla v centru Zlína dlouhodobě vede žebříček nejrizikovějších míst ve městě. Za poslední dva roky se tady stalo deset nehod, v pětiletém období jich bylo jedenadvacet.
Slovenská policie po pondělní srážce dvou rychlíků na východě země zadržela jednoho ze strojvůdců, po vykonání příslušných úkonů vyšetřovatelem ho propustila. Policie, která kolizi s desítkami zraněných vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení, to v úterý oznámila na sociální síti.
Téměř sto lidí se zranilo při pondělní srážce dvou rychlíků na východě Slovenska. Jedna cestující nyní slovenskému webu Nový Čas popsala, jak ji náraz vymrštil ze sedačky a jak ze zdemolovaného vlaku musela vylézat oknem. Podobně nehodu popsali i další lidé. Všichni oceňují skvělou práci záchranářů.
Havárie nákladního auta do stromu zaměstnala v úterý 14. října dopoledne záchranáře, hasiče i policisty. Ke karambolu došlo u Libčevsi na silnici 249. Kvůli odklízení nehody čekaly na šoféry na trase mezi Lounskem a Litoměřickem omezení a zdržení.
Vteřiny, ve kterých by se v nich nejspíš krve nedořezal, zažili tři členové posádky Volkswagenu Polo v pondělí večer ve Velkých Pavlovicích. Jeho řidič s autem vyletěl při jízdě ve směru na Velké Bílovice ze silnice a přistál přímo na kolejích zrovna ve chvíli, kdy se blížil vlak. Nehoda zaměstnala policisty, hasiče a také zdravotníky, na místo přiletěl i vrtulník.
Srážka pěti aut v úterý ráno uzavřela provoz na dálnici D56 ve směru z Ostravy na Frýdek-Místek, na místě byli i zranění a zashovaly všechny složky IZS.
V úterý ráno krátce před osmou hodinou došlo k vážné dopravní nehodě na silnici 6J mezi obcemi Jeneč a Pavlov na Praze-západ. Nehoda si vyžádala uzavření silnice i omezení provozu na železniční trati. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba, která zaklíněnou ženu transportovala do Motola.
Zejména problematické křižovatky, ale i nepřehledné úseky silnic či nepozornost řidičů jsou častou příčinou dopravních nehod ve Zlínském kraji. Kde se nehody stávají nejčastěji a jak je možné situaci zlepšit? Tím se na začátku října zabývali odborníci z řad policie, BESIPu, Ředitelství silnic Zlínského kraje a dalších institucí na Regionální dopravní konferenci ve Zlíně.