Liberec /FOTO/ – V úterý odpoledne se konalo prověřovací cvičení složek IZS, jehož námětem byla Hromadná nehoda osobních automobilů na nově vybudované silnici z Liberce přes Kunratice do Jablonce nad Nisou.
Jablonec nad Nisou /FOTO/ – V úterý odpoledne se konalo prověřovací cvičení složek IZS, jehož námětem byla Hromadná nehoda osobních automobilů na nově vybudované silnici z Liberce přes Kunratice do Jablonce nad Nisou.
Lounsko – V okrese Louny se stala první tragická dopravní nehoda letošního roku. K havárii se smrtelným zraněním došlo v pondělí 28. května u Kozlů na Lounsku.
Střední Čechy – Naštěstí bez zranění osob se v úterý obešla nehoda dodávky, která po páté ranní u Řepína na Mělnicku narazila do kance. Po desáté dopoledne pak stejně dopadl střet osobního auta se zvěří u Poděbrad. A už v noci, v pondělí pozdě večer, se srnky objevily i na dálnici D5.
Osm těžce a dvacet lehce zraněných si vyžádala nehoda ukrajinského patrového autobusu, který v Budapešti během pondělní noci narazil do konstrukce označující maximální povolenou výšku vozidla. Zraněné cestující museli z autobusu vystříhávat hasiči, informovala agentura MTI.
Jižní Čechy - Úterý 29. května se zapíše do policejních statistik hned třemi tragickými nehodami na jihu Čech. Po ranním střetu dvou osobních vozidel u Čimelic a poledním střetu dalších dvou osobních vozidel u Trhových Svinů na Českobudějovicku, ke třetí tragické nehodě došlo u mezi Štěpánovicemi a Třeboní kolem 16. hodiny.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dopravní nehoda nákladního auta a osobního automobilu zcela zablokovala silnici mezi křižovatkou na Karlově a Církvicí. Jde přitom o oficiální objízdnou trasu kvůli zavřenému malínskému nadjezdu.
Následky kuriózní nehody v thajském Bangkoku sice možná vypadají jako z kresleného filmu, ale v tomhle případě se jedná o vskutku děsivou realitu. Osmnáctikolový kamion s nadměrným nákladem se tam převrátil přímo na řidiče v Toyotě.
Rychnovsko - Ještě před víkendem museli hasiči zasahovat u dopravní nehody v Týništi nad Orlicí. Řidič v Nádražní ulici narazil do odstaveného vozidla. Při nehodě navíc museli kvůli zranění jedné osoby zasahovat kromě hasičů i lékařští záchranáři.
Havraníky – Dacia Duster a Mitshubishi se srazily v pondělí odpoledne u Havraníků na Znojemsku. K nehodě spěchali hasiči, sanitka a policisté. „Zasahujeme u dopravní nehody, kde je jedna zraněná osoba. Pomáháme s transportem zraněného do sanitky, stabilizujeme vozidla a zajišťujeme místo,“ informovali krátce po události hasiči na svém webu.
Lužice – Srážka tří kamionů, jednoho osobního auta a motorkáře komplikuje dopravu na frekventované silnici první třídy číslo I/55 u Lužice na Hodonínsku. Nehoda se stala před druhou hodinou odpolední a zranil se při ní jeden člověk. Policisté provoz odklání přes sousední vesnice, na místě se tvoří dlouhé kolony.
Neopatrnost, hustý provoz, nepřehledné výjezdy z cyklostezek, ale často i alkohol. Takové jsou hlavní důvody toho, proč v Přerově přibývá nehod, jejichž obětí jsou cyklisté. Se zraněním skončil v sobotu v nemocnici i dvanáctiletý hoch, kterého v Přerově srazilo auto.
/VIDEO/ Krátce před tři čtvrtě na dvě dnes odpoledne došlo k nehodě dvou kamionů na Pražském okruhu u ulice K letišti. Na místo vyjely tři hasičské jednotky včetně té z Letiště Václav Havla a vyprošťovaly jednoho z řidičů. To se jim po patnácti minutách podařilo a předali jej záchranářům. Doprava směrem na Kladno byla odkláněna přes Staré letiště.
Krátce před polednem odstartoval z pražské Ladronky peloton jezdců na ručních kolech. Cestu Českem zakončí v pátek na Mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně. Akce Tour4Change, kterou pořádá nezisková organizace Černí koně, má dětem přiblížit život s postižením a naučit je prevenci úrazů a nehod. Do sedla handbiku usedl také známý internetový bavič Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek.
U vážně vyhlížející nehody na mostě Milénia v Plzni zasahovaly v neděli odpoledne záchranné složky. Dvaatřicetiletý muž se čtyřletým dítětem v náručí chtěl přejít frekventovanou silnici mimo přechod pro chodce. Vešel však přímo do dráhy přijíždějící octavie. Řidič nestihl zareagovat a střetu již nedokázal zabránit.
Boskovice – Tragicky skončila nehoda osobního auta a motocyklu na Lidické ulici v Boskovicích. Stala se v sobotu krátce před půl šestou v podvečer. „Podle předběžných zjištění nedal starší muž na motorce přednost při vjezdu do křižovatky a poté do něj narazilo osobní auto,“ popsala příčinu srážky policejní mluvčí Alice Musilová.
Střední Čechy - Nejenom zranění, ale ani trestnímu stíhání neunikl 28letý muž, kterého policisté podezřívají, že se na motocykl posadil pod vlivem alkoholu. Událost je pro berounské dopravní policisty aktuální dosud, byť se vše odehrálo už uprostřed prvního květnového víkendu.
Horní Třebonín – Řidič volkswagenu narazil do peugeotu, jen se podíval, co udělal, nasedl do auta a odjel. Policisté z Dopravního inspektorátu PČR v Českém Krumlově se proto obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při objasnění této nehody.
Jižní Morava - Tři dopravní nehody, při kterých se vážněji zranili lidé, museli v pátek řešit jihomoravští hasiči, záchranáři a policisté v Brně a na Brněnsku. Z příkopu u silnice v brněnské Líšni museli jihomoravští hasiči v pátek odpoledne vytahovat osobní auto, na dálnici pak řešili hromadní nehodu a navečer se na Brněnsku srazila motorka s osobním autem.
Vyškovsko – Ke dvěma dopravním nehodám musely v pátek odpoledne vyjíždět všechny záchranné složky. První se stala před pátou hodinou odpoledne na dálnici D1 ve směru na Ostravu. „Jeli jsme k nehodě tří osobních aut. Zranilo se tam pět lidí. Záchranná služba odvezla čtyři z nich na chirurgii vyškovské nemocnice. „Jednalo se o lehká zranění. Pátého raněného jsme ošetřili na místě,“ shrnula zásah mluvčí záchranky Michaela Bothová.
Liberk - Ve čtvrtek zasahovali rychnovští hasiči u dopravní nehody dvou aut u Liberku. Ke karambolu došlo na místní křižovatce a jeden člověk utrpěl zranění.
Libínské sedlo - Pro zraněnou řidičku a dítě z osobního auta letěl záchranářský vrtulník. Vyšetřování nehody pokračuje, doprava bude řízena a provoz možný kyvadlově.
Vlastní vinou si řidiči ucpali velký havířovský rondel tak, že se provoz na něm v některých chvílích zcela zastavoval a na příjezdech se vytvářely dlouhé kolony.
Klatovy – Dny plné strachu o život své dcery prožívali rodiče jedenáctileté Niny, kterou 8. května srazilo na přechodu v Domažlické ulici v Klatovech auto. Mnozí Klatované volají po tom, aby se na daném místě zvýšila bezpečnost.
Prachatice/OBRAZEM/ - Jen pár stovek metrů nad Prachaticemi směrem na Volary v místě zvaném "americká" zatáčka se ve čtvrtek 24. května po půl čtvrté odpoledne odehrála srážka osobního a nákladního auta.
Ústí nad Labem - Ublížení na zdraví z nedbalosti. S obviněním z tohoto trestného činu nejspíš skončí viníci páteční srážky autobusu MHD s kamionem na křižovatce pod Větruší. S trestní sazbou dva až osm let za mřížemi.
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Celkem 10 zraněných, z toho 2 těžce. To je výsledek ranního střetu autobusu s kamionem u kruhového objezdu mezi Nymburkem a Všechlapy.