Prachatice /FOTOGALERIE/ - Nejen řidiče a chodce v úterý 31. ledna pořádně potrápilo počasí. Plné ruce práce měli i pracovníci prachatického střediska ČEVAKu. Ti v noci na úterý řešili havárii vody ve Zvolenské ulici v Prachaticích.
Vysočina - Dopravu na Vysočině od úterý ztěžují sněhové přeháňky. Na vozovkách je vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, místy se sněhovými jazyky. Sjízdné jsou s velkou opatrností. V kopcích nemohou vyjet kamiony. Policisté od rána přijali oznámení o sedmi desítkách dopravních nehod. Jeden člověk při nich utrpěl vážná zranění a další tři lidé byli zraněni lehce, řekla ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Podle meteorologů bude sněžit do středy.
Jičínsko - Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky a Jičína odstraňovaly v pátek 27. ledna rampouchy ze střechy Městského kulturního střediska v ulici F. F. Procházky v Nové Pace.
Blanensko, Vyškovsko – Kdo chce stavět, opouští Vyškov. To je podle vyškovského místostarosty Karla Jurky důvod, proč se okresní město neustále vylidňuje. „Pokud se někdo poohlíží po parcele ve Vyškově, zjistí, že v menších obcích jsou levnější. Logicky si vybere například Drnovice, které jsou jen čtyři kilometry vzdálené," zmínil Jurka.
Blanensko, Vyškovsko – Kdo chce stavět, opouští Vyškov. To je podle vyškovského místostarosty Karla Jurky důvod, proč se okresní město neustále vylidňuje. „Pokud se někdo poohlíží po parcele ve Vyškově, zjistí, že v menších obcích jsou levnější. Logicky si vybere například Drnovice, které jsou jen čtyři kilometry vzdálené," zmínil Jurka. Menší úbytek obyvatel zaznamenalo Blansko.
Kladensko - V pondělí nedlouho před dvaadvacátou hodinou se stala na Kladensku další nehoda. Tentokrát bourala dvě auta na silnici D6 nedaleko Unhoště. Na namrzlé vozovce nestačil řidič osobního auta dobrzdit a naboural do vozidla před sebou.
Brno – Otřesem mozku skončila pro mladého muže srážka s tramvají v pondělí večer. Nehoda se stala ve stoupání do kopce v brněnské Husově ulici nedaleko zastávky Nové sady po půl sedmé. „Zraněného jsme převezli na ošetření na chirurgii do Fakultní nemocnice u sv. Anny," sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Kvůli vyšetřování musel dopravní podnik přibližně na třičtvrtě hodiny přesměrovat dopravu v okolí. „Týkalo se to linek číslo jedna, dva, deset a dvanáct, které jsme odkláněli už na hlavním nádraží," uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.
Klatovsko – Smutná zpráva přišla z plzeňské nemocnice, kam byla v kritickém stavu převezena devětapadesátiletá žena ze Sušicka, jež se zranila minulé úterý při srážce dvou vozů v zatáčce u odboček na Lhůtu a Nový Čestín nedaleko Mochtína.
Kolín - S dopady zimního počasí se v těchto dnech potýkají i kolínští vodohospodáři. Kvůli tuhým mrazům museli v poslední době řešit celkem šestnáct problémů s vodovodním řadem a sedm poruch na samotných přípojkách. Podle jejich statistik ale situace není stále ve výsledku tak špatná, jak by se mohlo zdát.
Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) loni řešily ve stokové síti 3913 havárií, což je o deset procent méně než v roce 2015. Na vodovodní síti to pak bylo 4500 případů, což je meziročně o 177 méně. V pondělí to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Spotřebitelům loni vodárny dodaly přes 80 milionů metrů krychlových vody. PVK má vodohospodářskou síť v nájmu od městské firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
Jestli už teď přemýšlíte o své poslední cestě, máte široké možnosti. Standardní "volbou" je samozřejmě decentní dodávka, ale pohřební služby občas nabízejí i jiné varianty.
Kroměříž - Už druhou poměrně drsnou dopravní nehodu během dvou dní řešili v pondělí dopoledne policisté a záchranáři přímo v centru Kroměříže. Ke srážce Renaultu Megane a VW Polo došlo tentokrát na křižovatce ulic Moravská, Obvodová a Kotojedská. Ve volkswagenu byly při nehodě zraněny dvě ženy, spolujezdkyně zůstala navíc uvězněna ve vraku.
Kolín - S dopady zimního počasí se v těchto dnech potýkají i vodohospodáři. Kvůli tuhým mrazům museli v poslední době řešit celkem šestnáct problémů s vodovodním řadem a sedm poruch na samotných přípojkách.
Kroměříž - Nehodu, která navíc zhruba na hodinu zcela uzavřela provoz na jediném mostě přes Moravu v centru města, museli v neděli večer řešit policisté, hasiči a zdravotníci v Kroměříži. Událost tak notně zkomplikovala provoz, řidiči totiž museli místo objíždět až po dálničním obchvatu Kroměříže.
Zubří – Dopravní nehoda, při níž důležitou roli sehrál mikrospánek, se stala v pondělí ráno v Zubří. Výsledkem je jedno lehké zranění a škoda přesahující sto padesát tisíc korun.
Fryšták – Finalisty už zná 12. ročník Zimní ligy v malé kopané ve Fryštáku. V souboji o titul v podniku, který je letos také premiérovým ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, si v sobotu od 16.30 hodin zahrají celky Poskládaných a Lešení.
Japonská firma TEPCO dnes oznámila, že se jí možná konečně podařilo lokalizovat část roztaveného jaderného paliva v elektrárně Fukušima, kterou před šesti lety poničilo zemětřesení a cunami. TEPCO je provozovatelem elektrárny, kde se při zemětřesení v roce 2011 roztavila jádra tří reaktorů.
Hustopeče - Neznámý řidič v Hustopečích na Břeclavsku srazil v pátek odpoledne na přechodu pro chodce dvanáctiletou dívku, policie ho hledá. Dívka utrpěla lehké zranění.
Praha - Když je kluzko, ani čtyři nohy i s tím někdy neporadí. Potvrzuje to nehoda koně, která v neděli na dvě hodiny zaměstnala hasiče ze stanic v Satalicích a Strašnicích. Ti byli přivoláni do zemědělského areálu na okraji Horních Počernic. Potřeboval tam pomoc kůň, který se zranil, když uklouzl na ledu.
Strážnice - Policie hledá svědky páteční nehody ve Strážnici na Hodonínsku, řidič osobního vozu srazil na přechodu pro chodce sedmapadesátiletou ženu. Ta skončila se zraněním v nemocnici.
Prostějov – Přijel, poničil, odjel. Takový je ve zkratce příběh zatím neznámého řidiče, který koncem minulého týdne boural v prostějovské Divišově ulici.
Popovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - U Popovic na Berounsku srazil v pondělí dopoledne vlak ženu, která spadla nebo vstoupila do kolejiště. Střet s rychlíkem nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Plzní byl v obou směrech zhruba na 1,5 hodiny zastaven, poté se podařilo zprovoznit jednu kolej. Příčinu nehody vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.
Osek nad Bečvou - Tři poničené patníky a auto bez řidiče. Takový pohled se naskytl policistům, kteří přijeli v neděli nad ránem na místo nehody do Oseku nad Bečvou. Neznámý šofér vyjel z cesty, nabral několik patníků a jeho jízda skončila v příkopu, kde zaparkoval ve vzrostlých dřevinách.
Jihlava – V pátek 27. ledna krátce po sedmé hodině večer nezvládl devatenáctiletý řidič Škody Favorit řízenía naboural do auta, které jelo před ním. Nehoda se stala na silnici I/38 v Jihlavě směrem na Havlíčkův Brod.
Olovnice - Při srážce osobního auta s vlakem u obce Olovnice na Mělnicku zemřel v pondělí ráno dvaašedesátiletý řidič vozu Suzuki Grand Vitara. Ve vlaku cestovalo čtrnáct lidí, nikdo se nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a Michaela Nováková.
Zděchov – Jedenapadesátiletý řidič osobního vozu Škoda Fabia zemřel dnes (neděle 29. ledna) v podvečer při vážné dopravní nehodě u Zděchova. Muž vyjel ze silnice a havaroval do potoka. Zpět k životu se jej snažili přivést svědci a následně také policisté, hasiči i zdravotničtí záchranáři. Muže se ale oživit nepodařilo.
Všebořice – Osobní auto „na odpis", zničený odpadkový koš i značka. Takový je výsledek sobotní hrozivě vypadající havárie, která se stala kolem půl desáté na všebořickém rondelu. Dvaadvacetiletá řidička Renaultu Laguna dostala v zatáčce na vozovce smyk a nabourala na zastávce. Nakonec ji záchranka odvezla do nemocnice.
Liberec – Padesátiletý lyžař na libereckém Ještědu narazil do čtyřkolky horské služby. Na vážná zranění zemřel. Nehoda se stala v neděli dopoledne na sjezdovce Beranova cesta na Ještědu. Horští záchranáři byli podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové na cestě k pacientovi, který byl v nepřístupném terénu
Rajnochovice – Poměrně náročný zásah si v sobotu připsali profesionální hasiči u Rajnochovic. Po čtvrt na osm večer tam totiž museli řešit nehodu osobního Audi.
Plzeň – Existuje jednoduchý způsob, jak lépe zajistit železniční přejezdy? Loni na nich v Česku zemřelo 161 lidí. Emeritní rektor ZČU Zdeněk Vostracký nabízí řešení, které by podle něj mohlo pomoci.
Šternberk – Na přechodu pro chodce srazila v pátek ráno ve Šternberku osmačtyřicetiletá řidička Škody Fabia o dva roky mladší ženu. Nehoda se stala v Jívavské ulici u autobusové zastávky.
Pelhřimov – Krátce před pátečním polednem zavřela frekventovanou křižovatku na průtahu Pelhřimovem nehoda vozu Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Kraje Vysočina s dalším automobilem. Z místa nebyla hlášena zranění.
Orlickoústecko – Přílišné riskování, rychlost a nedání přednosti v jízdě, to jsou nejčastější příčiny dopravních nehod na Orlickoústecku za rok 2016. Zatímco celorepublikově počet mrtvých v porovnání uplynulých dvou let klesl, na Orlickoústecku je tomu naopak.
Chvalovice – Před bývalou celnicí ve Chvalovicích na Znojemsku se v sobotu před osmou hodinou večer vybouralo osobní auto. Skončilo mimo silnici v poli, čtyři lidé se zranili. Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři.Řidička po havárii v autě uvízla. „Kolegové ji museli pomocí hydraulického zařízení vyprostit," informoval Deník Rovnost mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.
Praha - Na Barrandovském mostě v Praze se v sobotu v podvečer srazil autobus městské hromadné dopravy se šesti osobními auty. Tři lidé z autobusu byli při tom zraněni. V sobotu to řekli mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn a pražské policie Jan Daněk. Místo nehody je s opatrností průjezdné, doprava je svedena do levého jízdního pruhu.
Nejméně 45 mrtvých a více než dvě desítky zraněných si ve městě Anjozorobe na Madagaskaru dnes vyžádala nehoda velkého nákladního auta, které převáželo svatebčany. Mezi oběťmi neštěstí jsou i novomanželé, informovala agentura Nová Čína s odvoláním na sdělení starosty Anjozorobe, které leží 90 kilometrů severovýchodně od hlavního města Antananariva.
Slušovice - I přes snahu zasahujících záchranářů, hasičů, policistů i svědků nehody, cyklista, který se v sobotu krátce po dvanácté hodině střetl u Slušovic s osobním vozidlem, srážku nepřežil.
Javorník – K nehodě, která se stala v sobotu 28. ledna odpoledne v Javorníku, vyjížděli záchranáři. Zranili se tři lidé. Při srážce dvou aut jedno z nich pravděpodobně jedno nedalo přednost.
Pasov - U Heitzingu v okrese Rottal-Inn naletělo patnáct divokých husí do vedení vysokého napětí a postaralo se o výpadek elektřiny ve velké části města Ering.