
Dopravní nehoda v Anenském podjezdu blokuje dopravu
Pardubice - Kolem dvou sražených aut jsou v Pardubicích kolony na všechny strany.
Pardubice - Kolem dvou sražených aut jsou v Pardubicích kolony na všechny strany.
Kroměřížsko – Dopravní nehoda zkomplikovala ve čtvrtek dopoledne a po poledni dopravu na trase z Kroměříže směrem přes Vážany na Jarohněvice, Šelešovice a Zdounky.
Týřovice – Krátce před středeční půlnocí našli rybáři poblíž Čertovy skály na Berounce tělo pohřešovaného čtyřiadvacetiletého vodáka z Kladenska. Ten nezvládl v pondělí v podvečer sjezd jezu Čilá u Čechova mlýnu a s kánoí se převrátil.
Otvice - Alkohol za volant nepatří? Nepatří vůbec na silnici! Důkazem budiž nehoda, která se stala v pondělí v Otvicích.
Východní Čechy, Trutnovsko /TÉMA DENÍKU/ - Začínají prázdniny a dovolené. Jak se připravit na případné krizové situace?
Ledeč nad Sázavou – Náměstí v Ledči nad Sázavou se stalo v úterý místem konání soutěže jednotek Hasičských záchranných sborů Kraje Vysočina.
Šluknovsko - Policie žádá veřejnost o pomoc při vyřešení dopravní nehody na Šluknovsku. Nehoda se stala 23. června kolem 17.55 hodiny, kdy Škoda Fabia předjížděla autobus, skončila mimo silnici a převrátila se na střechu.
Litice nad Orlicí – Brány hradu Litice se neotevřou dříve než na konci července. Zpřístupnění památky turistům neustále oddaluje zabezpečení a oprava zdi torza severního paláce, která se loni zřítila. Jediný státní hrad na Orlickoústecku by mohl být od konce července zpřístupněn alespoň o víkendech a od září potom celodenně mimo pondělí.
Jarošov nad Nežárkou - V křižovatce u benzinové čerpací stanice v Jarošově se ve čtvrtek dopoledne stala vážná dopravní nehoda. Zranilo se pět lidí, jeden ze spolujezdců (21 let) v pátek zemřel.
Prostějov – Automobil a motocykl se ve středu krátce po osmé hodině večer srazily u okružní křižovatky ulic Plumlovská, Anglická a Josefa Lady.
Praha - Krajský soud v Praze začal ve středu projednávat případ 21letého dělníka mladoboleslavské Škody Auto, který letos 6. ledna sledoval bývalou parťačku jdoucí z odpolední směny a před domem ji pobodal čerstvě koupeným nožem.
Kuriózní nehodou se zabývají v těchto dnech policisté na Novojičínsku. Za vše totiž mohla kabelka, kterou měla třiadvacetiletá žena.
Chrast, Chrudim – Na křižovatce před Chrastí se v úterý pár minut před desátou večer srazila dvě osobní auta.
Tachovsko – Kamion převážející osobní vozy skončil po nehodě na boku. Stalo se tak ve středu po deváté hodině na 121. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov. Kamion se střetl s osobním autem.
Rychnovsko - Nehody v okrese.
Nová Ves – V brzkých ranních hodinách došlo u Nové Vsi I k dopravní nehodě.
Rokycany - Po prázdninách děti zahájí nový rok v opraveném objektu
Praha - Řidiče v Česku čekají při prázdninových cestách desítky uzavírek a omezení. Na nejvytíženější tuzemské dálnici D1 mezi Prahou a Brnem jich bude na začátku července pět, na D5 mezi Prahou a Rozvadovem tři. Kvůli začátku prázdnin ale nebude Ředitelství silnic a dálnic od čtvrtka 30. června 12:00 hodin do pondělního rána provádět žádné práce údržby, které by ještě více omezovaly dopravu. Vyplývá to z aktuálních informací silničářů a ÚAMK.
Litoměřicko – Největší nebezpečí v dopravním prostředí hrozí dětem v období, kdy začínají nebo končí prázdniny, a v době, kdy jdou nebo se vracejí ze školy, proto by měli všichni řidiči zvýšit svou pozornost a snížit rychlost v blízkosti škol a školských zařízení.
Praha - Při prázdninových dopravních nehodách v posledních pěti letech zemřelo 693 lidí, v průměru dva denně. V porovnání s ostatními měsíci stoupá počet obětí v červenci a srpnu o třetinu. Loni se z prázdnin nevrátilo 147 lidí, což je nejvíc za pět let, těžkým zraněním skončila nehoda pro 634 lidí, řekl dnes novinářům ministr dopravy Dan Ťok. Ministerstvo proto spouští kampaň, jak se chovat po nehodách.
Domažlice – Osmapadesátiletá žena nejdřív notně 'nasávala', pak si bez jakýchkoliv skrupulí sedla do své Dacie Duster a vyrazila od Havlovic na Domažlice.
Automobilka Citroën představila třetí generaci malého hatchbacku C3. Novinka vsadila na extravagantní vzhled, který v mnohém připomíná větší model C4 Cactus.
Vyškov - Dálnice D1 směrem od Brna na Vyškov na 222. kilometru dnes téměř dvě hodiny stála, blokovaly ji dvě na sobě nezávislé nehody dvou dodávek a dvou osobních vozů. První z nich se stala zhruba ve 13:30. Nehody jsou bez zranění, řekla jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová. V místě se vytvořila několikakilometrová kolona. Dálnici se podařilo zprůjezdnit zhruba v 15:20.
Liberec - Vítězové školní soutěže navštívili hasičskou stanici. Vyzkoušeli si jízdu obojživelníkem nebo lezeckou stěnu.
Vyškovsko – Dvě dopravní nehody zablokovaly ve středu odpoledne dálnici D1 mezi Rousínovem a Vyškovem. V úseku se vytvořila několikakilometrová kolona. Podle posledních informací je úsek už průjezdný. Kolona se dala do pohybu.
Řidiče v Česku čekají při prázdninových cestách desítky uzavírek a omezení. Na nejvytíženější tuzemské dálnici D1 mezi Prahou a Brnem jich na začátku července bude pět, na D5 mezi Prahou a Rozvadovem tři.
Karlovarsko - U třiadvaceti dopravních nehod zasahovali hasiči během uplynulého týdne. Jejich počet oproti předchozím týdnům výrazně vzrostl. Důvodem může být i nástup letního počasí a horko, při němž může klesat pozornost řidičů.
Dortmund – Přinejmenším devět lidí utrpělo zranění při nehodě českého autobusu, který v noci na dnešek narazil do stojícího vozidla na dálnici A2 nedaleko Dortmundu, sdělila to společnost Eurolines, které havarované vozidlo patřilo. Německá policie předtím v tiskové zprávě tiskové zprávě uváděla 11 zraněných. Autobus jel na lince z Londýna do Berlína a podle Eurolines v něm nebyli kromě řidičů žádní Češi.
Starý Poddvorov /FOTOGALERIE/ – K nehodě vyjížděli ve středu ráno policisté, hasiči a záchranáři do Starého Poddvorova. Devětapadesátiletý řidič vyjížděl kopec směrem na Dolní Bojanovice a autem narazil do odstavené vlečky. „Ve stoupání řidiči svítilo do očí vycházející slunce, které ho zřejmě oslnilo," přiblížil možné příčiny nehody hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Královéhradecko - Na mokru jel příliš rychle po „hradecké" dálnici. Proto v pondělí krátce před devátou hodinou ranní havaroval řidič vozu Citroen Picasso.
Královéhradecko - Na mokru jel příliš rychle po „hradecké" dálnici. Proto v pondělí krátce před devátou hodinou ranní havaroval řidič vozu Citroen Picasso.
Jindřichův Hradec Na letišti jindřichohradeckého aeroklubu došlo v sobotu k letecké nehodě, při níž naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale došlo k poškození unikátního stroje.
Rychnovsko - Jedna nehoda se stala v pondělí ráno, druhá hned po poledni.
Postřelmov – O instalaci závor v Nové ulici v Postřelmově hodlá usilovat vedení obce. Jednání se Správou železniční dopravní cesty na toto téma starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr absolvoval před několika lety, tehdy ale úřady vydaly zamítavé stanovisko. Poslední tragická nehoda, která se stala v pátek 24. června dala k debatě nový impuls.
Zemětice - Muž utrpěl popáleniny na třetině těla.
Holešov – Poněkud neobvyklou dopravní nehodu vyšetřují od minulého týdne policisté v Holešově: hlavními aktérkami byla totiž dvojice cyklistek, na jejichž vzájemnou srážku doplatila lehčím zraněním starší z nich.
Zlín – /ROZHOVOR/ Doma i v kanceláři má na očích fotky svého velkého kamaráda a hokejového obránce Karla Rachůnka, který byl v roce 2011 jednou z obětí letecké havárie v Jaroslavli. Když o něm jeden z iniciátorů výstavy fotografií in-line hokejových mistrů světa Ivan Tomaštík vypráví, vlhnou mu oči a třepe se mu hlas.
Šlovice - Od pondělního podvečera pátrali záchranáři po čtyřiadvacetiletém muži z Kladenska. Ten se snažil zdolat jez na řece Berounce u Čechova mlýna u Šlovic na Rakovnicku. Loď se s ním pod jezem převrátila a muž zmizel pod hladinou řeky.
Brno – Nehoda tří osobních aut částečně zablokovala na 196,5 kilometru dálnici D1 u sjezdu na dálnici D2 ve směru na Ostravu. Při nehodě se lehce zranila sedmatřicetiletá žena. Po půl sedmé večer byla už silnice volně průjezdná.
Litoměřicko – Dopravní policisté v litoměřickém okrese vyjížděli o tomto víkendu k devíti dopravním nehodám, které se obešly bez zranění osob.
Šlovice - U Čechova mlýna na Berounce se převrátila kánoe s vodákem z Kladenska. Ten se marně snažil vymanit z vratného proudu. Nakonec zmizel pod hladinou.
Vyškovsko – Jednomu je patnáct, druhému pětadvacet, ale má zákaz řízení. V úterý odpoledne spolu nicméně jeli v autě, které havarovalo. Kdo z nich řídil, zatím policisté šetří. Nehoda se stala v úterý krátce po poledni v ulici Na Hraničkách ve Vyškově.
Jindřichův Hradec, Otín - V pověstné otínské zatáčce u Jindřichova Hradce se stala v pondělí další dopravní nehoda.
Most - Hluk z nárazu vozidel vyrušil obyvatele paneláků. Škody jsou v desítkách tisíc korun.
Topolany – K nepříliš obvyklé nehodě vyjížděli v neděli večer vyškovští policisté. Na cyklostezce z Topolan do Vyškova se srazila devětačtyřicetiletá žena na koloběžce s cyklistou. „Podle dosavadních informací najela na přímém úseku náhle doleva a zůstala stát napříč cesty. O čtyři roky starší cyklista jedoucí za ní už nestihl zareagovat a narazil do ní," popsala vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.
Hradec nad Svitavou – Pitný režim v sobotním horku nepodcenil devětadvacetiletý řidič.
Stadice - Těsně po půlnoci z pondělí na úterý došlo k vážné dopravní nehodě nedaleko Stadic.
Soul - Korejský rychlobruslař na krátké dráze O Se-čong zahynul v pondělí při nehodě na motocyklu. Třiatřicetiletý olympijský vítěz ve štafetě z Turína 2006 se podle tiskové agentury Jonhap srazil s otáčejícím se automobilem.
Prostějovsko - Pondělní bouračky a jejich následky. Podívejte se, co se událo v Ohrozimi a Kostelci.
Dlouhá Třebová – Osmadvacetiletého řidiče, který letos 5. února zavinil na silnici I/14 mezi Českou Třebovou a Ústí nad Orlicí havárii s tragickou dohrou, policie obvinila z usmrcení z nedbalosti.