Při nehodě autobusu u Zlatých Hor na Jesenicku, v němž cestovalo pět desítek dětí, se zranilo 33 osob. Šlo ale pouze o lehká zranění. Nehoda se stala při otáčení vozu na parkovišti a následném čelním nárazu do stromu. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření na zdraví z nedbalosti.
Elektrokola si v posledních letech získala oblibu i mezi cyklisty na Jičínsku. Spolu s rostoucím prodejem však stoupá i počet nehod. Jen za rok 2024 vzrostla jejich četnost o polovinu. Experti varují: rizika jsou vyšší než u klasických kol a častěji končí vážným úrazem.
Škody dosahující několika desítek milionů korun způsobily střety aut se zvěří ve Středočeském kraji. Celkem se jedná o více než 76 milionů korun. Nehod vylo od loňského října do března zaznamenáno 1621. Na Benešovsku je počet nehod za půl roku 310, což je jednoznačně nejvíce z celých středních Čech.
Z šestnácti pacientů přivezených od srážky kamionu s autobusem zůstávají v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem už jen tři. Ostatní mohli být po ošetření propuštěni domů. Dopravní nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek v ústeckých Předlicích.
Sobotní nehoda osobního auta v Mladých Bukách má tragický konec. Devatenáctiletý spolujezdec v nemocnici podlehl vážným zraněním. Stejně starý šofér vyvázl s lehkým zraněním. Podle policie řídil opilý.
V rozmezí hodiny a několika kilometrů došlo v pondělí na Havlíčkobrodsku ke dvěma dopravním nehodám. U Ždírce nad Doubravou havaroval motorkář, dvě auta se střetla na obchvatu České Bělé.
V květnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Plzeňském kraji tři lidé, to je o dva méně než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 12 lidských životů, loni za prvních pět měsíců roku to bylo 19 obětí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
V květnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Jihočeském kraji dva lidé, stejně jako loni v tomto období. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 18 životů.
V květnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích na Vysočině dva lidé, loni měly květnové nehody jednu oběť. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly devět životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
V květnu při silničních nehodách v Ústeckém kraji nikdo nezemřel, loni ve stejném měsíci měly dopravní nehody tři oběti. Od začátku letošního roku při haváriích na silnicích v regionu zemřelo šest lidí, loni za leden až květen bylo obětí devět. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie. Nejvíce zraněných je z nehody z minulého čtvrtka, kdy se v Ústí nad Labem střetl kamion a malý autobus. Zranění utrpělo 25 lidí, většina lehké.
Jel na elektrokole, přehlédl auto a skončil v nemocnici. Nehoda se stala minulý pátek v půl desáté večer mezi Pelhřimovem a obcí Dehtáře. Cyklista na elektrokole se navíc před jízdou posilnil alkoholem.
Opavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování nehody, která se stala na kruhovém objezdu ulice Krnovská, Basketbalová a Vančurova.
Dramaticky vypadající nehoda se odehrála v pondělí ráno na silnici I/16 u Staňkovy Lhoty na Jičínsku. Osobní automobil tam skončil převrácený na střeše v příkopu. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Řidič měl štěstí – z nehody vyvázl bez zranění.
Během šesti minut došlo v pondělí ráno k dvěma dopravním nehodám na Sokolovsku – u Nového Sedla a na Hruškovou. Při obou byli zraněni muži, které záchranáři převezli na chirurgické oddělení sokolovské nemocnice. Jedno z vozidel skončilo po nehodě převrácené na střeše
Místo na kolech leželo jedno z aut na boku. Sanitka, policejní hlídka, hasiči. Silnice nedaleko Bulhar byla v pondělí ráno před osmou místem srážky dvou vozů. Osmašedesátiletá řidička jednoho z nich skončila v Nemocnici Břeclav.
V květnu zemřel při dopravních nehodách na silnicích v Libereckém kraji jeden člověk, loni ve stejném měsíci dva lidé. Od začátku letošního roku si nehody v kraji vyžádaly čtyři životy, což je meziročně o dva méně. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
/FOTOGALERIE/ Pondělní ráno bylo na šestnáctce, která vede z Kladenska přes Mělnicko na Mladoboleslavsko, plné komplikací. V úseku mezi Mělnickým Vtelnem a Beznem, u Kropáčovy Vrutice, stál napříč silnicí havarovaný kamion. Místo bylo až do podvečera neprůjezdné. Letěl tam záchranářský vrtulník. Další pondělní ranní nehoda na silnici I/16 se stala u Nové Vsi. Kolony směrem od Mělníka stály už od Spomyšle.
V květnu při silničních nehodách v Ústeckém kraji nikdo nezemřel, loni ve stejném měsíci měly dopravní nehody tři oběti. Od začátku letošního roku při haváriích na silnicích v regionu zemřelo šest lidí, loni za leden až květen bylo obětí devět. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
V květnu nedošlo na silnicích Sokolovska k žádné tragické dopravní nehodě se smrtelnými následky. V celém Karlovarském kraji zemřel při nehodách jeden člověk, což je o tři méně než ve stejném období loňského roku. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm obětí.
V květnu zemřel při dopravních nehodách na silnicích v Karlovarském kraji jeden člověk, to je o tři méně než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly osm lidských životů, v minulém roce to bylo v kraji za stejné období sedm obětí nehod. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
V květnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Jihomoravském kraji tři lidé, o jednoho méně než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly čtrnáct životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK. Na Vyškovsku bylo nehod šestatřicet s jednou obětí.
V květnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Pardubickém kraji tři lidé, o dva více než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly devět životů.
/FOTO/ Nehoda dvou aut s autobusem, případy sražených školáků, havárie s vážně zraněnými i s opilým řidičem. Uplynulý měsíc byl náročný pro záchranáře i hasiče zasahující u dopravních nehod na Vyškovsku. Deník připravil jejich souhrn za celý květen.
/VIDEO/ V neděli před třetí hodinou odpoledne se na dálnici D4 stala nehoda osobního automobilu, za kterým se převrátil připojený obytný přívěs. Účastníkem incidentu byl i starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný. Jak policisté zjistili, řidič havarovaného vozu má řidičský průkaz v blokaci.
Rovnou ke dvěma dopravním nehodám došlo v sobotu jednatřicátého května v Rousínově. První havárie byla po půl šesté odpoledne na dálnici D1 v úseku mezi částmi Rousínovec a Kroužek. Kvůli kolizi dvou osobních aut na místo vyráželi hasiči i záchranáři.
Neviděli jste? Ostravští policisté prosí veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní nehody, ke které došlo v Klimkovicích. Řidič vozidla, nejspíše značky Toyota, zřejmě nedal přednost cyklistce, následkem čeho došlo ke zranění osmdesátileté ženy.
V květnu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Středočeském kraji pět lidí, stejně jako loni v tomto období. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 29 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.
/PŘEHLEDNĚ/ Havlíčkobrodsko v posledních dnech zasáhla série dramatických událostí. Deník mapuje požár ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou, havárii sportovního kluzáku u havlíčkobrodského letiště nebo soudní doznání bývalého starosty Golčova Jeníkova. Přinášíme vám kompletní přehled událostí.
Dopravní policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování poškození zaparkovaného vozu Dacia Sandero. Případní svědci mohou přinést důležité informace.
Neznámého chodce přejela v pátek večer v Plzni tramvaj. K tragické nehodě došlo v centru Plzně na tramvajové lince, která spojuje Bory s centrem města. Okolnosti nehody jsou stále předmětem šetření policie.
Poslední květnový pátek přinesl na Vysočině několiku nehod, ve kterým sehráli hlavní roli motorkáři. V půl páté odpoledne havaroval motorkář na silnici I/34 u Jitkova na Havlíčkobrodsku. Při nehodě se dva lidé zranili. O případu informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Po srážce se srnou potřeboval ošetření motorkář, který měl v pátek ve tři hodiny odpoledne nehodu u Častrova na Pelhřimovsku. „Při nehodě se motocyklista zranil a a záchranáři ho převezli do nemocnice," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Jak doplnila, dechová zkouška byla negativní.
Dutá rána, typický zvuk. Ve čtvrtek nacouval před břeclavským Tescem do zaparkované Škody Octavie řidič vozu Kia Ceed. A ujel. Někdo to ale viděl a nechal za stěračem nabourané škodovky lístek. Pro svědka to tím neskončilo, policie hledá i jeho.
Nehoda, která se stala tento týden mezi Věžničkou a Polnou, měla tragické následky. Policie by potřebovala znát detaily, které nehodě předcházely. O život na místě přišla řidička nabouraného auta.
Policisté vyšetřují řidiče, který ve čtvrtek ujel od nehody v Ústí nad Labem, pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení a neposkytnutí pomoci. Při nehodě kamionu a malého autobusu se zranilo 25 lidí, většina lehce.
Musela to být rána jako hrom. Čtvrteční srážka minibusu s nákladním vozem v Předlicích si vyžádala 25 zraněných, jen díky obrovskému štěstí a rychlému zásahu složek IZS během nehody a po ní nedošlo ke ztrátám na životě. Podívali jsme se na okolnosti celého zásahu z pohledu zdravotnické záchranné služby. Zjistili jsme také, kam a odkud minibus mířil a jak nehodu vnímá majitel firmy, které vozidlo patří.
Příčin dopravních nehod, ke kterým dennodenně vyjíždějí dopravní policisté, je celá řada. Patří mezi ně nepřiměřená rychlost, nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě, ale v mnoha případech také řízení vozidla pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Policisté z Plzeňského kraje proto realizují napříč krajským územím různé bezpečnostní akce, jejichž hlavním cílem je snížit počet nehod. Často jim pak nad chováním nezodpovědných řidičů zůstává rozum stát.
Šafaříkova ulice v Hustopečích byla ve čtvrtek krátce po druhé hodině odpoledne dějištěm havárie. Padesátnice za řidítky motocyklu tam vrazila do auta.
Policisté vypátrali řidiče kamionu, který ujel od čtvrteční nehody v Ústí nad Labem. Při střetu nákladního auta s malým autobusem se zranilo 25 lidí. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek u řidiče nákladního vozu vyšel pozitivně.
Kvůli dopravní nehodě osobního a nákladního auta byla dnes téměř čtyři hodiny uzavřena silnice I/13 u Damic na Karlovarsku. Osobní dopravu policie odkláněla na objízdnou trasu přes Krásný Les a Srní. Jedna žena utrpěla středně těžká zranění.
Mezi Šeborovem a Uhřínovem na Žďársku se ve středu odpoledne stala nehoda osobního auta. Pětačtyřicetiletý řidič usnul za volantem, vyjel ze silnice a narazil do stromu.
Nelichotivé prvenství v počtu obětí silničních nehod si v minulém roce připsal Jihomoravský kraj. Jednou z cest, jak tento výsledek změnit, může být i Regionální dopravní konference, na níž se ve středu 21. května sešli v Brně odborníci z řad policie, BESIPu, silničářů a řady dalších institucí. Na přetřes přišlo deset nejrizikovějších míst v kraji, kde dochází k častým nehodám. Účastníci akce diskutovali o návrzích na zlepšení bezpečnosti, které by mohly snížit počet nehod a zachránit lidské životy. Klíčovým tématem byla také potřeba modernizace dopravní infrastruktury, která by lépe odpovídala současné velmi vysoké dopravní zátěži.
Policisté již vyšetřují šoféra, který u Loun na dálnici D7 jel v protisměru. Nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní auta, nakonec měl zapříčinit také vážnou nehodu, po které dva lidé skončili v nemocnici. Na řidiče, který se řítil protisměrem upozornilo ve středu 28. května ráno několik šoférů. Jedno z aut havarovalo, když se snažilo vozidlu v protisměru vyhnout. Policie začala ihned po incidentu pátrat po člověku, který nebezpečné auto řídil.
Kvůli dopravní nehodě osobního a nákladního auta je omezen provoz na silnici I/13 u Damic na Karlovarsku. Podle policie je stanovena objízdná trasa pro osobní automobily přes Krásný Les a Srní. Jedna žena utrpěla středně těžká zranění.