
Hasiči pomáhali těhotné ženě, převzali si ji do péče zdravotníci
Kočí – Hasiči pomáhali při nehodě.
Kočí – Hasiči pomáhali při nehodě.
Kobeřice – O velkém štěstí mohou mluvit rodiče šestiletého chlapce, který v pátek 17. ledna v Kobeřicích vběhl přímo před projíždějící auto. Ze všeho totiž vyvázl jako zázrakem pouze s blíže nespecifikovaným lehčím zraněním.
Koclířov – Na silnici I/35 došlo v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě. Zemřela při ní starší žena.
Monte Carlo - Rallye Monte Carlo už má očekávaného lídra, ve druhé etapě se do čela průběžného pořadí propracoval úřadující mistr světa Sébastien Ogier. Francouzský pilot továrního týmu Volkswagen vede s náskokem 51 sekund před krajanem Bryanem Bouffierem.
Plzeň – Nebezpečné předjíždění se poslední prosincovou neděli stalo osudným třiašedesátiletému řidiči u Tisové na Tachovsku. Muž nestačil zajet do svého pruhu a střetl se s protijedoucí fabií. Výsledek? Řidič na místě zemřel a pár z protijedoucího auta skončil s vážnými zraněními v nemocnici.
Zlín - Při kácení stromů ve Zlíně se zranil lesní dělník. Nehoda se stala ve středu kolem půl třetí odpoledne v ulici K Majáku, kde je konečná zastávka MHD. Na místo vyjeli krajští hasiči. Tentokrát i lezci s terénním speciálem lezecké skupiny LandRover.
Děčín – Basketbalový klub z Jindřichova Hradce přišel při dopravní nehodě o tři hráče.
Havířov - Autohlídce havířovské městské policie spěchající na pomoc svému kolegovi při zákroku proti agresivnímu pachateli zkřížil cestu nepozorný taxikář. Kvůli nehodě musela k zásahu vyjet další hlídka.
Benešovsko – Pojišťovny odhalují stále více podvodů, při nichž se snaží pachatelé neoprávněně získat peníze za neexistující nebo velmi nadsazené škody. Pozitivní informací je, že červnové povodně podvodníci k získání pojistného plnění moc nezneužívali. Většina pojistných podvodů se týká automobilů, tvrdí Václav Bálek z Alianz pojišťovny.
Varšava - Na úlomcích trosek polského vládního letounu, který havaroval v dubnu 2010 v ruském Smolensku, se nenašly žádné stopy výbušnin. Podle polských médií o tom dnes informovala polská vojenská prokuratura na základě pečlivé analýzy provedené experty centrální kriminalistické laboratoře.
Frymburk - Mladý řidič unikl smrti jen o vlásek. Dobytek prý není dostatečně zabezpečený a utíká chovateli poměrně často.
Špindlerův Mlýn - Neobvyklý průběh zimy zatím v Krkonoších naštěstí nepřinesl navýšení počtu úrazů.
Kobeřice – O velkém štěstí mohou mluvit rodiče šestiletého chlapce, který v pátek v Kobeřicích vběhl přímo před projíždějící auto. Ze všeho totiž vyvázl jako zázrakem pouze s blíže nespecifikovaným lehčím zraněním.
Bělá nad Radbuzou – Nemilé překvapení čekalo na majitele vozu, který nechal zaparkovaný před domem v Bělé nad Radbuzou.
Špindlerův Mlýn - Neobvyklý průběh zimy zatím v Krkonoších naštěstí nepřinesl navýšení počtu úrazů.
Rokycany - V neděli oznámil náhodný chodec dopravní kolizi. Motorista nezvládl řízení. Řidič ve vozidle Škoda Octavia jel po silnici kolem Bílé haldy.
Karlovy Vary - Planý výjezd. Ten zažili hasiči dnes ráno, když vyjížděli k nahlášenému požáru KV Areny. Naštěstí nemuseli zasahovat, ukázalo se, že se jedná o planý poplach.
Liberec - O práci přijdou kvůli rušení „třídírny" v Hanychově. Nové uplatnění na poště přitom najde jen hrstka z nich.
Autohlídce havířovské městské policie spěchající na pomoc svému kolegovi při zákroku proti agresivnímu pachateli zkřížil cestu nepozorný taxikář. Kvůli nehodě musela k zásahu vyjet další hlídka.
Rumburk - Zranění řidiče, zničené auto, přeražený strom: To je bilance dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek večer mezi Rumburkem a Studánkou.
Náchod - K dopravní nehodě s těžkým zraněním chodkyně vyjížděli včera 16. ledna ráno dopravní policisté v Náchodě. K nehodě došlo před půl sedmou ráno.
Soul - Jižní Korea dnes odmítla kritiku KLDR, která varovala před katastrofickými následky, pokud Soul uskuteční vojenské cvičení s USA. Informovala o tom agentura Reuters. Manévry jsou naplánované na únor a březen.
Nové Sedliště – Jeřáb musel přijet vyprostit popelářský vůz, který havaroval ve středu před devátou hodinou ranní v Novém Sedlišti.
Berlín - Na západě Německa se dnes při nočním cvičení zřítila stíhačka Tornado německého vojenského letectva. Oba piloti se dokázali včas katapultovat a z nehody vyvázli jen s lehkými zraněními, uvedl portál focus.de. Příčina pádu stroje není zatím známa.
Vysoké Mýto – K dopravní nehodě u obce Lhůta, kde narazilo osobní vozidlo do stromu, vyjížděla v úterý o půl čtvrté odpoledne hlídka městské policie.
Drahenice – Loňské investice v Drahenicích byly minimální. Peníze obec použila pouze na běžný provoz a také na odstranění havárií na vodovodu. Letos tomu bude podobně.
Nymburk - Podle informací záchranky utrpěl komplikovanou zlomeninu jedné nohy a byl při vědomí.
Nymburk - Vážně zraněný osmiletý chlapec. To je výsledek nehody, která se stala ve čtvrtek kolem 17. hodiny na křížení ulic Malé Valy a Boleslavské třídy v Nymburce. Na místě zasahovali dopravní policisté, záchranka i hasiči.
Strážnice – Do Základní školy Marie Kudeříkové ve Strážnici se vrátil život. Po nuceném ředitelském volnu, zapříčiněném havárií vody, žáci opět usedli do lavic. Ti z prvního stupně už ve středu, o den později pak studenti druhého stupně.
Olomouc – Svědky kolize auta s chodkyní nedaleko olomouckého hlavního nádraží nyní hledají olomoučtí dopravní policisté.
Bystřice pod Hostýnem – Zásah u nehody dodávkového voizu značky Citroen ukončil včera nad ránem službu směny profesionálních hasičů v Bystřici pod Hostýnem.
Frýdek-Místek - Na chráněném přejezdu ve Frýdku-Místku se dnes po 12:00 srazil osobní vlak s autem. Spolujezdec v autě utrpěl lehké zranění, jinak se nikomu nic nestalo. Policie zkoumá, kdo nehodu zavinil a jak na přejezdu fungovala signalizace.
Na chráněném přejezdu ve Frýdku-Místku se dnes po 12:00 srazil osobní vlak s autem. Spolujezdec v autě utrpěl lehké zranění, jinak se nikomu nic nestalo. Policie zkoumá, kdo nehodu zavinil a jak na přejezdu fungovala signalizace.
Protivín - Agresivita a alkohol za volantem způsobily trestní stíhání třiapadesátiletému muži.
Ústecký kraj - Na silnicích pozor. Po ránu se na Chomutovsku staly dvě dopravní nehody.
Jižní Morava – Hasiči ve středu zveřejnili statistiky za loňský prosinec. Z nich vyplývá, že při událostech, u kterých zasahovali, zemřelo dvaadvacet lidí a zraněno jich bylo 178. Při zásazích hasiči zachránili 127 osob.
Ostrava /VÝZVA - POLICIE HLEDÁ SVĚDKY/ - Tragické následky měla dopravní nehoda, která se dnes ráno stala v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě u Alšova náměstí. Auto zde krátce po sedmé hodině srazilo ženu na přechodu pro chodce, ta zraněním podlehla.
Opavsko - Teplá zima je sice pro spoustu lidí příjemná, někde ale může mít katastrofální následky. Ty zatím naštěstí nehrozí rybářům.
U vážné dopravní nehody zasahovali ve středu odpoledne hasiči a zdravotníci v Orlové. Vyproštěného a ošetřeného řidiče přepravil do nemocnice vrtulník.
Lutín - Dopravní nehoda čtyř aut ve čtvrtek po osmé ráno zablokovala silnici mezi Lutínem a Olšany u Prostějova.
Olšany u Prostějova, Lutín – Dopravní nehoda ve čtvrtek po osmé ráno zablokovala silnici mezi Lutínem a Olšany u Prostějova.
U vážné dopravní nehody zasahovali ve středu odpoledne hasiči a zdravotníci v Orlové. Vyproštěného a ošetřeného řidiče přepravil do nemocnice vrtulník.
/VÝZVA - POLICIE HLEDÁ SVĚDKY/ Tragické následky měla dopravní nehoda, která se ve čtvrtek ráno stala v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě u Alšova náměstí. Auto zde krátce po sedmé hodině srazilo ženu na přechodu pro chodce, ta zraněním podlehla.
Jeseník – Obrovské štěstí měl čtyřiadvacetiletý mladík, do kterého v Jeseníku o víkendu narazil vlak. Chodec utrpěl pouze lehké zranění.
Ústí nad Labem - V Krušných horách, na Teplicku, Mostecku a Ústecku byly dnes po ránu sněhové přeháňky, silnice jsou tu podle silničářů mokré po chemickém ošetření a se zvýšenou opatrností sjízdné. Ostatní části kraje jsou většinou beze srážek, i tady ale silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti.
Sušice – Napadlo pár centimetrů sněhu a i to už působilo problémy některým řidičům.
Pchjongjang - Severokorejský režim dnes vyzval svého jižního souseda a jeho amerického spojence, aby zrušili své vojenské manévry plánované na únor a březen. Oznámila to agentura Reuters. Podle Pchjongjangu je vojenské cvičení „přímou provokací", která může Korejský poloostrov přivést do katastrofy. Jižní Korea oznámila, že cvičení navzdory výhrůžkám proběhne podle plánu.
Jindřichův Hradec – Obrovská tragédie zasáhla český basketbal v úterý podvečer. Při dopravní nehodě u Pleší poblíž Kardašovy Řečice zahynuli tři mladí hráči jindřichohradeckého účastníka nejvyšší tuzemské soutěže – Michal Fröhde (24 let), Filip Sahan (21) a Roman Vach (20).
Svitavy/Kardašovořečicko – Posádku superbu, který v úterý večer havaroval u Pleší u Kardašovy Řečice, tvořili tři basketbalisté z jindřichohradeckého klubu.
Antofagasta - Český závodník Aleš Loprais vybojoval na letošní Rallye Dakar v 10. etapě premiérové vítězství v kategorii kamionů. Se svou tatrou ve středu na trati z Iquique do Antofagasty v Chile vyhrál první polovinu měřeného úseku a vedení uhájil i po přejezdu v druhé části erzety. Druhého Rusa Andreje Kardinova na kamazu porazil o 37 sekund.