Pavla Müllerová je žena s velkým srdcem, které věnuje nejen své rodině, ale i všem ve Žďáru nad Sázavou a jeho okolí. Je matkou tří vlastních a jednoho osvojeného dítěte, zároveň velmi aktivní a angažovaným člověkem s neuvěřitelnými schopnostmi.
Monika Jindrová je neuvěřitelně aktivní žena s obrovským srdcem a nakažlivým úsměvem. Od května loňského roku zastává pozici ředitelky Asociace veřejně prospěšných organizací, která se snaží o kultivaci a povědomí o kvalitní práci neziskových organizací. V oblasti neziskových organizací se však již pohybuje řadu let.
Marie Jírů je jednou z největších osobností v oblasti firemního vzdělávání v České republice i na Slovensku, o čemž svědčí i její nominace na Manažera roku. V této soutěži získala titul Manažer odvětví vzdělávání. Vzděláním a praxí je andragog, ve firemním rozvoji působí od roku 2001.
Marie Paukejová stojí šestnáct let v čele neziskové organizace Jihočeská Růže zabývající se sociálně právním poradenstvím a péčí o matky s dětmi, které se ocitly v krizové situaci.
Marie Kinsky vystudovala taneční konzervatoř v Paříži na Sorbonně. V roce 1995 založila vlastní skupinu Coriolis, kterou opustila přestěhováním do České Republiky.
Lucie Poláková působí jako učitelka a zástupce ředitele na Vyšší odborné škole Cheb, kterou již sedmým rokem vede. Při vzdělávání studentů oboru sociální práce klade důraz na profesionální přístup studentů k budoucím klientům, toleranci k odlišnostem a zapojení studentů do občanské společnosti.
Kateřina Bursíková Jacques je aktivní žena, která se nebojí prosazovat a říct nahlas své názory. Od voleb v červnu 2006 byla po čtyři roky poslankyní Strany zelených za volební kraj Praha a do vypuknutí sporů ve straně také první předsedkyní jejího poslaneckého klubu. Od dubna 2009 vykonávala post předsedkyně sněmovního Výboru pro evropské záležitosti.
Jolana Štěpánková je zakladatelkou sdružení Apolenka, které poskytuje příležitosti nejen pro osoby se zdravotním postižením prostřednictvím rehabilitace, pracovních zkušeností, sportovních aktivit či vzdělávání, to vše v prostředí zemědělského statku ve společnosti koní a ostatních zvířat.
Elvíra Patáková je zakladatelkou neziskové organizace Generace Care z.ú., která v rámci terénní pečovatelské služby poskytuje pomoc a podporu nejen seniorům a zdravotně postiženým, v Brně a přilehlém okolí, aby mohli zůstat ve svém přirozeném prostředí, ale také jejich rodinám.
Anna Schlindenbuch pracovala více než 10 let v reklamě a marketingu, poslední čtyři roky působila jako Senior ATL & Premium Specialist ve Vodafonu. Do projektu Žena regionu je nominována díky jejímu výjimečnému nasazení pro neziskovou organizaci BONA, o.p.s., která usiluje o opětovné začlenění lidí s duševní poruchou do společnosti a o zkvalitnění jejich života.
Anna Arellanesová je neuvěřitelně aktivní ženou s velkým srdcem. Je zakladatelkou České asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO), kde se snaží rozšiřovat povědomí o vzácných nemocích v České republice.
Dagmar Zezulová je primářkou Oddělení Radiologie a zobrazovacích metod v nemocnici ve Svitavách. Ke svým dvěma biologickým dětem vychovala čtyři děti v pěstounské péči a dvě děti v hostitelské péči.
Iveta Koudelová v roce 2011 založila Jistoty Domova. Organizaci, která pomáhá občanům z Mladé Boleslavi, ale i občanům z malých okolních obcí zvládat úskalí, která sebou nese nemoc nebo stáří.
Hanka Kosová je akční žena, která se snaží podporovat a pomáhat všem, kteří sami pomáhají jiným. Před několika lety založila projekt Budupomat.cz, který zprostředkovává veřejnosti informace ze světa pomáhajících a charitativních organizací. Zároveň se snaží podporovat jednotlivé organizace v jejich záslužné činnosti.
Špatný sluch měla Eva Liberdová již od narození, v 15 letech zcela ohluchla. Povoláním je sociální pracovník. V současné době se zabývá poradenstvím sociálně-právního charakteru lidem se sluchovým postižením v neziskové organizaci a zároveň pracuje v marketingu.
Daniela Hebnarová je asi nejsnáze popsatelná jako regionální patriot a člověk, který pro svoje město a kraj rád věnuje energii, nápady a nadšení pro jejich realizaci.
Hana Toufarová profesionálně vede brněnské fitcentrum AC Fitness, které začala budovat prakticky od nuly a dnes je jedním z nejlepších v Brně. Nejvíce obdivuhodné je ale její zaujetí, s jakým již šestnáctý rok trénuje děti a mládež v neziskové organizaci Aerobik Centrum Brno.
Jana Křížová žije v Solnici u Rychnova nad Kněžnou. Je vystudovaná speciální pedagožka a již při škole pracovala na částečný úvazek v pražské psychiatrické léčebně v Bohnicích. V roce 2004 založila neziskovou organizaci PFERDA z.ú., která se zabývá integrací dospělých osob s mentálním postižením a duševním onemocněním do společnosti.
Jana Sladká založila před 16 lety neziskovou organizaci Centrum Anabell, která úspěšně pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy, kterými jsou především mentální anorexie a bulimie, a jejich blízkým.
Prachatice – Pět monitorů dechu převzal včera odpoledne od mimovládní neziskové organizace Nadace Křižovatka ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.
Brno – Cizinci, kteří neovládají dobře český jazyk, školáci ze sociálně slabších rodin i děti, kterým nejde třeba matematika. Škála žáků, kteří potřebují doučování, je široká. Vedení města Brna je od srpna plánuje podpořit. Na doučování a kariérové poradenství získalo v pondělí od ministerstva školství dotaci padesát milionů korun.
Mělnicko – Žáci osmých a devátých tříd opět pátrají po příbězích z minulého režimu, a poznávají tak historii své obce i sousedy ze Mšena a Byšic. Mladí dokumentaristé navazují na práci svých spolužáků, kteří v loňském roce zachytili na diktafon vzpomínky pěti místních pamětníků. Většina z příběhů byla zaměřena na období padesátých let minulého století.
Cheb - Lidem s trestní minulostí už šest měsíců v Karlovarském kraji pomáhá RUBIKON Centrum. To se snaží svým klientům pomoci vrátit se zpět do běžného života.
Český Krumlov – Staré neplatné padesátikoruny ještě mohou být užitečné. A to díky dobrodružně charitativní akci Hledá se papírová padesátikoruna, kterou pořádá Centrum pro pomoc děti a mládeži (CPDM) v Českém Krumlově.
Beroun - Za sběr použitých baterií město Beroun získalo Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2016. „Všichni berounští občané, kteří na místech zpětného odběru odevzdali loni celkem 1684 kilogramů použitých baterií místo toho, aby je vyhodili společně s ostatním odpadem do kontejneru, přispěli tak ke zlepšení životního prostředí.
Lenka Šiková je podnikatelka, zakladatelka, ředitelka a donátorka neziskové organizace CENTRUM HÁJEK z.ú. Organizace pomáhá dětem s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením prostřednictvím registrovaných sociálních služeb a speciální certifikované rehabilitace.
Jihlava – Ředitelka Charity, zdravotní sestra, političky nebo ředitelky neziskových organizací na Vysočině. To jsou ženy, které byly v kraji nominovány do soutěže Žena regionu.
Jihlava – Ředitelka Charity, zdravotní sestra, političky nebo ředitelky neziskových organizací na Vysočině. To jsou ženy, které byly v kraji nominovány do soutěže Žena regionu.
Vysočina – Ředitelka Charity, zdravotní sestra, političky nebo ředitelky neziskových organizací na Vysočině. To jsou ženy, které byly v kraji nominovány do soutěže Žena regionu.
Spolek Hůrka Kutná Hora je neziskovou organizací, která v Kutné Hoře provozuje od školního roku 2016/2017 školku a sdruženou školu pro děti 1. stupně základní školy.
Vyškov - Víc než pět milionů korun schválili vyškovští zastupitelé pro sportovní neziskové organizace působící na území města. Stejně jako v předchozích letech tak jde o oblast, kam směřuje nejvíc peněz. Letos sportovci městu poslali nejvíc z celkových 121 žádostí. Osmatřicet.
Břeclav – Již deset let působení slaví Evropské centrum mládeže Břeclav. Tato nezisková organizace umožňuje mladým lidem rozvíjet jejich schopnosti prostřednictvím účasti na mezinárodních vzdělávacích projektech Evropské unie a podporuje dobrovolnictví.
Liberecký kraj - Jubilejní padesátá Jizerská 50 přinesla nejen skvělé sportovní výkony. Letos u příležitosti této akce vzniká i sportovní aukce pro neziskovou organizaci Animal Eye.
Dačice – Sociálně terapeutická dílna Dačické Okénko funguje v Dačicích již od loňského června. Pomáhá hendikepovaným rozvíjet své pracovní dovednosti a návyky.
Finanční správa dnes zveřejnila sborník příkladů, kdy musí či nemusí neziskové organizace vést elektronickou evidenci tržeb (EET). Správa o tom informovala v tiskové zprávě. Jde mimo jiné o reakci na dotazy starostů, kteří si stěžovali, že venkovské spolky musejí i přes svou dobrovolnickou činnost evidovat tržby při překročení ročního obratu 175 000 korun.
Kutná Hora - Promítáním australského filmu Tibet volá po svobodě a koncertem domácích kapel Ahoj Moře a Tryioda odstartoval v kutnohorském Music Clubu Česká 1 další ročník festivalu ProTibet.
Beroun – V areálu bývalých berounských kasáren se začnou v prostoru za Komunitním centrem stavět nové pětipodlažní bytové domy. Developerský projekt odstartuje investor už na jaře. Rozsáhlý komplex má nenásilně propojit starou část Berouna a městskou památkovou zónu se sídlištní zástavbou v Hlinkách a vilovou zástavbou na Černém vršku.
Jihlava – Ušít tepláčkya pomoct tak dětem, které bojují s rakovinou. To je cíl akce Tepláčky pro onkoláčky. Ta se koná od včerejška až do 12. března v kavárně Royal Café a také v Bezlepkové pekárně v areálu Březinky v Jihlavě.
Praha - Pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu korun, které Praha vybrala loni ve čtvrtém čtvrtletí jako odvod z loterií a her. Rozhodli o tom v úterý pražští radní. Peníze mohou radnice využít na sport, školství a podporu neziskových organizací. Přidělení financí musí ještě schválit zastupitelé. Praha vybrala loni od 1. října do 31. prosince asi 223,6 milionu. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren a herny ve správním řízení postupně ruší ministerstvo financí.
Brno – Nechtějí brněnské zastupitelé žalovat, ale reálně to hrozí. Neziskové organizace Nesehnutí a Hnutí Duha v pondělí upozornily na to, že pokud Brno zpracuje nový územní plán na základě konceptu z roku 2012, hrozí s velkou pravděpodobností politikům soud. „Žalovat je nemusíme my, může to udělat jakýkoliv občan," upozornila za organizaci Nesehnutí Hana Chalupská.
Počínaje středou byla zahájena druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), do které mimo jiné spadají také stánkaři. Naši redakci zajímalo, jak jsou na EET připraveni v Opavě, kde 30. března začnou tradiční velikonoční a po nich pak i farmářské trhy. Obě akce organizuje město.
Ústí nad Labem - Na sociální služby přepošle Ústecký kraj 864 milionů korun, které dostal od státu. Na úhradu nákladů veškerých služeb pro seniory, zdravotně znevýhodněné obyvatele a další to však nestačí. Samospráva žádala o 1,6 miliardy korun.
Čtyři nejbohatší muži v Indonésii vlastní stejně majetku, jako nejchudších 100 milionů občanů této země, a to navzdory opakovaným vyjádřením prezidenta, že bude bojovat proti „nebezpečným stupňům nerovnosti". Podle neziskové organizace Oxfam může taková nerovnost poškodit tamní ekonomiku.
Vidnava – Bývalý kněžský seminář a někdejší klášter. Dvojice prázdných komplexů ve Vidnavě, pro něž majitelé hledají využití. A místní se s obavami ptají: nenastěhují se do nich nevítaní sousedé?