Kreativ

ŠTÍTEK: nezisková organizace

Workcamp na ekologické farmě v Českých Kopistech v roce 2023.

Zahraniční dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologický statek v Kopistech

Na ekologickou farmu v Českých Kopistech přijede skupina mladých dobrovolníků z celého světa. V termínu od 14. do 21. července budou během workcampu pomáhat s jednoduššími pracemi v zemědělství. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a neziskovou organizací Svobodný statek na soutoku, která je členem komunitního hnutí Camphill.

Rada Pardubic schválila tři neziskové projekty, které si mezi sebou rozdělí dotaci ve výši 75 000 korun.

Pardubice podpořily fitness pro hendikepované nebo terapeutickou linku

V dubnu Rada města Pardubic navýšila roční příspěvek pro Burzu filantropie, která podporuje projekty neziskových organizací. Nyní rada schválila tři neziskové projekty, které si mezi sebou rozdělí dotaci ve výši 75 000 korun z Programu podpory sociální a zdravotní pomoci v rámci každoroční Burzy filantropie.

Letošní Burza filantropie byla nejúspěšnější za dobu své existence.

Burza filantropie překonala rekordy. Neziskovky získaly téměř milion korun

Všechny dosavadní rekordy překonala letošní premiérová Burza filantropie. Unikátní akci, která propojuje neziskové organizace s podnikatelským, firemním a veřejným sektorem, uspořádala v Obecním domě ve Starém Hradišti ve středu 5. června Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) společně s Pardubickým krajem. Celkem bylo mezi neziskové organizace působící na Pardubicku rozděleno 912 000 korun.

Lokalita u vlakového nádraží v Sokolově.

Sokolov chce řešit sociální problémy ve městě bez vládní agentury

Sokolov chce ukončit spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování. Není to poprvé, co zde podobný návrh ležel na stole. Vždy však došlo k nějakému kompromisu a spolupráce pokračovala dál. Nyní se k němu vedení města opět vrátilo. Argumentuje tím, že spolupráce místní samosprávu spíše zatěžovala, než aby přinášela užitek, jaký radnice očekávala. Tento návrh rady města musejí však odsouhlasit zastupitelé.

Třešničkou na dortu bylo po skončení semifinále MOL Ligy předání šeků pro vítězné neziskové organizace Onkotým a Bejače.

OBRAZEM: Hráčky Kynžvartu rozrazily finálovou bránu MOL Ligy se srdcem na dlani

/FOTO, VIDEO/ Druhá semifinálová bitva MOL Ligy, ve které dosáhly hráčky Kynžvartu na historický postup, když porazily pražskou Slavii, čímž zamířily do finále ligy, se nesla před zaplněnou chebskou D-Produkt Arénou v charitativním duchu. Třešničkou na dortu bylo po skončení semifinále předání šeků pro vítězné neziskové organizace Onkotým v zastoupení Lucie Süssnerové a Bejače v zastoupení Marcela Kohouta, které uspěly v anketě Deníku a Házená Kynžvart – Společně pro dobrou věc.

Snídaně z Barevného světa v Jaderné elektrárně Dukovany.

Snídaně z Barevného světa provoněly vestibul Jaderné elektrárny Dukovany

Jedenkrát v měsíci už každý dukovanský zaměstnanec čeká trochu jinou snídani – pestřejší nabídku slaných a sladkých pokrmů z rukou klientů regionálních terapeutických kaváren. Ani dnes tomu nebylo jinak. Energetici si už od brzkého rána mohli pochutnat na snídaních, které dovezli pracovníci a klienti chráněné dílny Barevný svět v Třebíči. Tržba byla rekordní, dosáhla za několik hodin prodeje částky více než 26 tisíc korun.

Hlasujte v unikátní anketě Házená Kynžvart a Deníku: Pro dobrou věc.

Hlasujte v unikátní anketě Házená Kynžvart a Deníku: Pro dobrou věc

Klub Házená Kynžvart by rád spojil své jméno a aktivity s neziskovým sektorem a podpořil jednu z vytipovaných organizací Karlovarského kraje. Dlouhodobá myšlenka dostává své jasné obrysy a čeká na výsledky hlasování unikátní ankety Deníku, která pomůže najít vítězný projekt. Každá hráčka si vybrala neziskovou organizaci, která je jí nejblíž srdcem a ráda by ji našim fanouškům představila. Hlasování poběží od 17. dubna do 1. května 2024 bez jakéhokoliv omezení.

Sbírka Pozvedněte slabé.

Desítky tisíc získaly ze sbírky Pozvedněte slabé organizace na Jablonecku

Studenti a mladí dobrovolníci vybrali v loňské sbírce Pozvedněte slabé celkem 185 tisíc korun a peníze si rozdělilo dvanáct regionálních neziskových organizací. Co do výše finančního obnosu byl nejúspěšnější Domov u Spasitele ve Frýdlantu, nemalé peníze putovaly i do organizací na Jablonecku, a to hlavně do Semil, Turnova a Tanvaldu. 

Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (uprostřed) převzal od zástupců švýcarské neziskové organizace Shelter4Valmez šek na 10 000 euro na zřízení dětské skupiny, kterou pro své děti využijí pracující matky z válkou sužované Ukrajiny.

V Meziříčí našlo azyl přes tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Švýcarská pomoc pokračuje

Nezisková organizace Shelter4Valmez (Přístřeší pro Valmez) ze Švýcarska pokračuje se svými aktivitami ve Valašském Meziříčí. V uplynulých dnech její zástupci předali starostovi města Robertu Stržínkovi šek na 10 000 euro (cca 250 tisíc korun) na zřízení dětské skupiny, kterou pro své ratolesti využijí pracující maminky z válkou sužované Ukrajiny.

Před vlastní aukcí proběhla ve středu 11. října vernisáž výstavy v prostorách Oblastní galerie Liberec.

Výstava děl v liberecké galerii vrcholí. Benefiční aukce se koná v sobotu

Nadace Euronisa připravila v Oblastní galerii Lázně v Liberci 27. ročník benefiční aukce umění. Díla významných českých umělců jsou vystavena zdarma v reprezentativních prostorách bazénové haly do úterý 17. října a v sobotu 21. října vydražena na podporu neziskových organizací z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku.

Pomoc dobrovolníků z firmy Schreiber Food v sídle neziskové organizace Rytmus Střední Čechy v Benešově.

Někdy stačí málo, aby se začaly dít velké věci. Firemní dobrovolníci pomáhali

/FOTO/ Celosvětový „Week of giving“ - týden firemního dobrovolnictví uspořádala druhým rokem mlékárenská firma Schreiber Foods. V jeho rámci se i letos benešovská pobočka rozhodla znovu podpořit Rytmus Střední Čechy. V sídle neziskové organizace poskytující sociální služby zdravotně postiženým lidem se v dopoledních hodinách sešla parta v typicky žlutých trikách. A byla připravená pomoci opravdu s čímkoli.

Z prvomájové cyklovyjížďky v Kobylnici a okolí.

Účastníci prvomájové cyklovyjížďky podpoří neziskovou organizaci Černí koně

/FOTOGALERIE/ Za každého počasí se v pondělí 1. května od 10 hodin uskuteční prvomájová cyklovyjížďka se startem a cílem v Kobylnici. Trasa je vhodná pro horská a trekingová kola a měří přibližně 30 kilometrů, dětská varianta čítá 10 kilometrů. Startovné činí 50 korun a výtěžek poputuje neziskové organizaci Černí koně.

Miroslava Nebuželská.

Miroslava Nebuželská: Rada pro neziskovky? Neznalost neomlouvá

/ROZHOVOR/ Mohou mít neziskovky zisk? Musí podávat daňová přiznání? A opravdu žijí neziskové organizace jen z dotací? V seriálu Pražské neziskovky přinášíme speciál – rozhovor s Miroslavou Nebuželskou, auditorkou, držitelkou certifikací účetní expert a lektorkou Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Grant Neziskovky vyhlašuje Nadace ČEZ od roku 2020, příjem letošních žádostí končí 31. března.

Nadace ČEZ nabízí pomocnou ruku neziskovkám, mohou získat až 200 000 korun

Až 200 tisíc korun na svůj rozvoj v rámci grantu Neziskovky 2023 mohou získat české neziskové organizace od Nadace ČEZ.  Peníze pak mohou využít například na vzdělávání či zlepšení motivace personálu, na rozšíření poskytovaných služeb nebo třeba na získání různých certifikací.  Vloni Nadace ČEZ takto podpořila 116 projektů celkovou částkou 9,9 milionů korun. O grant Neziskovky 2023 lze zažádat do konce března letošního roku.

Bezmála osmdesát procent lidí pečovalo o své blízké doma bez jakéhokoli využití terénních, odlehčovacích či ambulantních služeb, vyplývá z loňského průzkumu

Myslí si, že to musí zvládnout. Pečující proto nežádají o podpůrné služby

Bezmála osmdesát procent lidí pečovalo o své blízké doma bez jakéhokoli využití terénních, odlehčovacích či ambulantních služeb. Více než třetina z nich proto, že staří rodiče nestáli o to, aby do domácnosti chodil někdo cizí. Pro další byla bariérou cena služby a její nedostupnost, o péči se dělili s blízkými, externí pomoc si nepřáli či o žádné službě v okolí nevěděli. Vyplývá to z aktuálního průzkumu neziskové organizace Sue Ryder, kterého se ke konci loňského roku zúčastnilo asi dva a půl tisíce respondentů. 

Loni se k měsíční abstinenci v rámci akce Suchej únor přihlásilo asi devět set tisíc Čechů

Lékařka Šárka Krejčová: Měsíc bez alkoholu má smysl. Lidem se uleví, lépe spí

Právě se koná jedenáctý ročník osvětové akce Suchej únor organizované stejnojmennou neziskovou organizací. Loni se k měsíční abstinenci přihlásilo asi 900 tisíc lidí. Deník o smyslu měsíce bez alkoholu hovořil s medicínskou ředitelkou laboratoří AeskuLab Šárkou Krejčovou. Ta největší přínos vidí v tom, že člověk zjistí, jestli bez pití vydrží.

Dobromysl se stala neziskovkou roku 2022. Zleva ředitelka organizace Kateřina Dvořáková s Karolínou Mandíkovou, která se stará o fundraising PR.

Berounská Dobromysl pomáhající hendikepovaným se stala Neziskovkou roku

/FOTOGALERIE/ Ze sdružení rodičů až k profesionální neziskovce poskytující sociální služby, která má obrat deset milionů korun, to je berounská Dobromysl pomáhající už čtvrt století hendikepovaným. Nyní se stala vítězem soutěže Neziskovka roku. Nominováno bylo pětapadesát organizací. 

Z jednání na úřadě

Dávají Naději již čtvrt století. Nyní mají trojici ocenění

Českotřebovská pobočka neziskové organizace Naděje získala ocenění Nezisková organizace roku 2022. Její vedoucí Pavlína Břeňová dostala další dvě ceny. Ocenění Gratias 2022 od Ministerstva práce a sociálních věcí a Duhové křídlo 2022 od Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením.

Moravské divadlo Olomouc

Zahrajte si na Ježíška. Moravské divadlo pořádá vánoční benefici

Podpořit seniory, rodiny s dětmi a klienty neziskových organizací může každý, kdo se zapojí do akce Zahrajte si na Ježíška! Vánoční benefici pořádá Moravské divadlo v Olomouci, které díky dárkovým poukazů umožní klientům neziskových organizací návštěvu vysněného divadelního představení.

Domácí násilí je velký problém, za který se mnoho lidí stydí. A neřeší to.

Máte doma násilníka? Česko po vzoru Norska rozšíří bezplatné terapie

Pětatřicetiletý Sebastian z Norska před déle než rokem zavolal do tamní neziskové organizace. Svěřoval se, že mnohokrát vybouchnul a strčil do své partnerky. Několikrát ji tahal za vlasy, následně křičel na děti, protože má pocit, že ho doma nerespektují. Dodal ale, že po intimní stránce jsou se ženou v pohodě.

Staroměstské náměstí je skoro připravené na sobotní slavnostní zahájení, na téměř hodinu byl také zkušebně rozsvícen Vánoční strom.

Podívejte se: Do Prahy dorazil advent. Na náměstích začínají vánoční trhy

Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí se objevily prodejní stánky s vánoční výzdobou. Lidé se u nich mohou dozvědět více o činnosti neziskových organizací a městských společností. Nechybí zde vánoční strom, pódium s kulturním programem, tradiční svařák a ani možnost přispět na dobrou věc. V sobotu začaly vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí.

Oblíbené snídaně v Dukovanech z terapeutické třebíčské kavárny a pekárny Vrátka.

Čerstvě upečený kváskový chléb se rozvoněl Jadernou elektrárnou Dukovany

Petr, Honza, Jana a Maruška přivezli dnes brzy ráno do Dukovan z terapeutické třebíčské kavárny a pekárny Vrátka zásobu čerstvě upečených kváskových žitných chlebů. Nechyběla tradiční škvarková pomazánka, lahodné koláčky, ani kvalitní filtrovaná káva. Tržba za necelé tři hodiny prodeje dosáhla rekordní částky 21 106 korun.

Ředitelka Asociace veřejně prospěšných organizací Monika Jindrová a právník specializujícího se na neziskové organizace Petr Vít.

Monika Jindrová: Časté chyby neziskovek? Nerozlišují mezi darem a sponzoringem

Dar, nebo sponzoring? Benefiční bazar, nebo charitativní aukce? Finanční, nebo nefinanční dar? Pro některé neziskové organizace jde o slovíčkaření. Následky ale mohou být fatální. Jak tedy konat dobro, ale být v souladu se zákony? Na to se Pražský deník zeptal ředitelky Asociace veřejně prospěšných organizací Moniky Jindrové a právníka specializujícího se na neziskové organizace Petra Víta.

Ilustrační fotografie z minulého akcí INEX-SDA.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají s výrobou místního čaje v Bílých Karpatech

INEX – sdružení dobrovolnických aktivit je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzdělávání. Letošní rok není výjimkou a sdružení právě rozjelo svůj workcamp v obci Nová Lhota v Bílých Karpatech. Více se dočtete v dnešním příspěvku, za který děkujeme paní Markové.

Přes půl milionu korun ze zaměstnanecké sbírky ORLEN Unipetrol splní přání klientům sedmi neziskovek.

Přes půl milionu korun ze zaměstnanecké sbírky splní přání klientům neziskovek

Již pojedenácté přispěli zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol celkem sedmi neziskovým organizacím po republice v rámci každoroční zaměstnanecké sbírky Splněná přání. Díky celkové částce přes půl milionu korun si tak děti z dětského domova dopřejí letní rekreaci, imobilní klienti dostanou nové pomůcky a lidé s handicapem šanci na zaměstnání.

Snídaně od třebíčského sdružení Vrátka

Čerstvě upečený kváskový chléb zavoněl Jadernou elektrárnou Dukovany

Petr, Michal, Eva a Maruška přivezli dnes brzy ráno do Dukovan z terapeutické třebíčské kavárny a pekárny Vrátka zásobu čerstvě upečených kváskových žitných chlebů. Nechyběla tradiční škvarková pomazánka, lahodné koláčky, ani kvalitní filtrovaná káva. Tržba za necelé tři hodiny prodeje dosáhla částky sedmnáct tisíc korun.