Česká Třebová, Žamberk – V několika městech Pardubického kraje se uskutečnily Dny dětí s dobrovolníky. Konaly se v rámci Evropského roku dobrovolnictví, záštitu nad nimi převzal krajský radní Pavel Šotola a senátorka Miluše Horská.
Kolínsko/ČR - Celkem 1 milion korun rozdělí Nadace Partnerství na aktivity spojené s informováním veřejnosti, ovlivňováním legislativy nebo zapojením veřejnosti do rozhodování o životním prostředí.
Benešovsko – Na téměř patnáct milionů korun se už nyní může těšit jedenáct žadatelů. Peníze jim rozdělí Místní akční skupina Posázaví ze Strategického programu Leader.
Brno - Zábavu a pomoc v jednom nabízí nedělní akce v brněnských Lužánkách. Návštěvníci druhého ročníku Afrického festivalu se mohou těšit na hudební vystoupení inspirovaná africkými rytmy a také na možnost vyzkoušet si bubnování na djembe nebo zatančit zumbu.
Frýdek-Místek – Zastupitelstvo města poskytlo dotace z rozpočtu města neziskovým organizacím, a to jak na podporu jejich činnosti, tak na pořádání sportovních nebo kulturních akcí.
New York - Ve Spojených státech v posledních letech přibývá homosexuálních párů, které adoptovaly děti. Děje se tak navzdory právním překážkám, kvůli nimž například děti gayů nemají stejnou ochranu jako jejich protějšky vychovávané heterosexuálními rodiči.
Přerov – Bývalý ministr pro lidská práva a muzikant Michael Kocáb přijel stejně jako před dvěma lety do Přerova uklidňovat místní Romy před pochodem krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti.
Ostrava - Jak zlepšit v Ostravě život sociálně vyloučených obyvatel, především Romů? Recept na to jeli hledat v minulých dnech do Španělska představitelé města i neziskových organizací
Přerov – Bývalý ministr pro lidská práva a muzikant Michael Kocáb přijel stejně jako před dvěma lety do Přerova uklidňovat místní Romy před pochodem krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti.
Ostrava -Jak zlepšit v Ostravě život sociálně vyloučených obyvatel, především Romů? Recept na to jeli hledat v minulých dnech do Španělska představitelé města i neziskových organizací.
Plzeň – Plzenští policisté už nemusejí ukládat nalezené injekční stříkačky do pet lahví. Město totiž nakoupilo sto speciálních kontejnerů na jejich sběr.
Strakonice – Celkem sto tisíc korun bylo rozděleno mezi neziskové organizace v rámci Společného grantu města Strakonice a Komunitní nadace Blanicko – Otavské.
Příbram – Modřiny, strach a smutný výraz v očích. To mohou být u žen známky domácího násilí. Nemusí trpět jen fyzicky. Stačí, když jim tyran brání v přístupu k penězům, dětem, přátelům. Ženy pak ztrácejí psychickou kondici, sebeúctu a sebedůvěru.
Chrudim – K desetiletému fungování projektu Zdravé město a místní Agenda 21 v Chrudimi je na čtvrtek i pátek připraven v Klášterních zahradách pestrý kulturní a společenský program.
Mělnicko - Občanské sdružení Semiramis získalo finance na terénní programy na Mělnicku a Mladoboleslavsku. Zažehnalo tak hrozbu zrušení služeb v obou regionech.
Vyškov /OSOBNOSTI VYŠKOVSKA/ - Studovala, aby se stala chovatelem exotických zvířat. Teď řídí neziskovou organizaci Piafa ve Vyškově s pětadvaceti zaměstnanci, která se stará o potřeby postižených dětí i dospělých.
Ostrava – Kampaň nazvanou Dejme dětem rodinu symbolicky na Mezinárodní den dětí spustilo město Ostrava. „Cílem je seznámit veřejnost s náhradní rodinnou péčí a jejími formami, získat zájemce o náhradní rodičovství.
Frýdek-Místek – Největší frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival Sweetsen fest se letos výrazně zaměří na posílení charitativního rozměru.
Brno – Zatímco nejeden pokoj v Česku zdobí obrazy inspirované africkou Zambií, na černém kontinentu zase mohou lidé narazit na obrazy jihočeské krajiny. Může za to mladá malířka Radu Tesaro, která má navzdory svému jménu český původ.
Valašské Meziříčí – Dvě neziskové organizace, které na Valašskomeziříčsku poskytují rozhodující část sociálních služeb, změní ředitele. Stovky jejich klientů ale následky malého personálního zemětřesení nepocítí.
Brno – Sloni, žirafy, Afričané i africká krajina, ale i typické jihočeské rybníky. To vše se objevuje na obrazech české malířky s uměleckým jménem Radu Tesaro, která od čtvrtka vystavuje svá díla na prodejní výstavě v Klubu cestovatelů v Králově Poli.
Trmice – Rodinné centrum, nízkoprahové zařízení se sportovištěm, sociální bydlení nebo nové pracovní příležitosti. S tím vším a další pomocí pro obyvatele žijící na okraji společnosti počítá trmický strategický plán sociálního začleňování.
Brno /FOTOGALERIE/ - Jako za starých dobrých časů, kdy se sousedé potkávali ve společné prádelně. Takový je slogan setkání neziskových organizací s názvem Jana pere, které se v pondělí uskutečnilo v Domě pánů z Kunštátu v Brně.
Česká národní agentura Mládež programu Mládež v Akci pořádá: dlouhodobý školící kurz pro mladé lidi, kteří se nebojí vyvíjet vlastní iniciativu „Tvoř. Veď. Teď! - Akademie mladých lídrů“.
Frýdek-Místek – Letos již posedmé se město Frýdek-Místek připojí k celorepublikové akci Bambiriáda, která je největší přehlídkou kulturních, zájmových a sportovních činností pro děti a mládež.
Hradec Králové – Dobrovolnickou agenturu, která bude pomáhat jak dobrovolníkům, tak neziskovým organizacím, nově otevírá Diecézní katolická charita Hradec Králové s podporou Evropské unie a Královéhradeckého kraje.
Jesenicko – Zhoršení sociální situace rodin, hrozba exekuce a vystěhování, odebrání dětí, komplikace pro obce a neziskové organizace a milionové náklady pro stát. To jsou důsledky, které podle odborníků mělo přesunutí vsetínských Romů na Jesenicko před čtyřmi a půl lety.
Brno – Petrovi Novotnému je dvacet let. Právě se vrátil do Brna z Francie, kde rok pracoval pro neziskovou organizaci Pomáháme za úsměv. Výjezd pro něj znamenal týdny zařizování, hledání informací a nejistotu, zda získá grant z Evropské unie. Nyní bude vše jednodušší.
Olomouc – Arktic Music Club, Vyšší odborná škola Charitas či vydání Hanácké kuchařky. To je jen několik příkladů projektů a míst, do nichž město přispěje několika tisícovými částkami v rámci takzvaných malých projektů.
Sokolov – Diváci se mohou těšit na dynamickou koláž různých způsobů dorozumívání, nedorozumění, slovních hrátek a to všechno v jazykovém mixu zvaném čojč.
Žďár nad Sázavou – Tok peněz z městské kasy do Festivalu Modré dny se zastavil. Vedení žďárské radnice se stejně jako mnohým hudebním fandům nezamlouvá jednání organizátora akce – neziskové organizace Modrý svět.
Ostrava – V rámci firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ pomáhalo koncem minulého týdne v neziskových organizacích v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji celkem čtyři desítky dobrovolníků.