Olomouc -Trochu jiný nádech bude mít letošní interligové utkání mezi házenkářkami Olomouce a Zlína. To je na programu v neděli od 17.00. Zatímco v minulých letech se Zlíňanky potácely u dna česko-slovenské tabulky a moravská derby s Hanačkami měla jasný průběh, po příchodu trenéra Dušana Poloze do zlínské kabiny se situace mění.
Velehrad - Už rok probíhá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě rozsáhlá obnova nástěnných maleb a plastických výzdob v presbytáři (kněžišti), transeptu (příčné lodi) a v kaplích sv. Bernarda a sv. Benedikta.
Machov - I když čas ukrojil z koláče nového školního roku teprve několik týdnů, žáci i učitelé místní základní školy nezahálejí a kromě výuky se z plných sil věnují také práci na novém projektu, po jehož dokončení vznikne v Machově další krásné místo lákající k návštěvě.
České Budějovice - Šestnáct lidí stanulo ve středu u krajského soudu před senátem JUDr. Daniela Prouzy. Jsou obžalováni ze zločinného spolčení, kuplířství a obchodování s lidmi. Sedmnáctý je stíhán jako uprchý, je toho času v Kanadě.
Krnov- Na jednu stranu zklamaný, na tu druhou… snad šťastný, že už to má za sebou. Pro krnovského offroadistu Petra Stanovského skončily domácí závody seriálu mistrovství České republiky poměrně nešťastně.
Petrovice -Jednotka profesionálních hasičů z horské obce Petrovice na Ústecku za tři roky své existence vyjížděla k více než 250 zásahům, a to především k dopravním nehodám na dálnici D8.
Prostějov /ROZHOVOR/ - Již sedmkrát v této sezoně odešli prostějovští hokejisté z ledu se skloněnými hlavami. Naposledy se tak stalo ve středu večer, kdy Jestřábi nestačili na vedoucí celek druhé ligy z Orlové a prohráli 1:5. O alespoň čestný úspěch domácích se svou první brankou v sezoně postaral osmadvacetiletý forvard Ondřej Kavulič.
Plzeň - Česká reprezentace házenkářek vstupuje ve čtvrtek do kvalifikace o mistrovství Evropy 2010 a místo brankářské jedničky není pevně obsazené. Olomoucká Barbora Raníková se teprve zotavuje po zranění a její parťačka Kristýna Selicharová se nedávno vzdala reprezentace.
Šenov u Nového Jičína - Zapojit studenty do mezinárodních projektů a rozšířit jejich schopnosti uplatnění. Tak by se dal pojmenovat hlavní cíl konference, které se zúčastnili hosté z Norska a Německa.
Česká Skalice - V sobotu 17. října se uskuteční již sedmý ročník osvětové akce Slavnost stromů, kterou pořádají dva partneři – Centrum rozvoje Česká Skalice a Společnost pro záchranu Babiččina údolí.
Olomouc -Opravy kulturních památek a muzejních expozic, revitalizace městských parků či lepší péči o seniory a dlouhodobě nemocné – to vše by v příštích pěti letech měla v Olomouckém kraji zaplatit formou takzvaných norských fondů Evropská unie.
Stačíněkolik textovek a notorický kuřák prý může se závislostí na nikotinu seknout. Zajímavou kampaň proti kouření rozjeli na Novém Zélandu či v Norsku.
Sofia – Řecká policie zadržela ve středu tři bulharské občany, muže a dvě ženy, kteří se v zemi pokusili za 13.000 eur (333.000 korun) prodat dvouměsíční dítě.
USA - Textové zprávy posílané kuřákům na mobilní telefony jim pomáhají s tímto zlozvykem přestat, i když u značné části z nich jen dočasně. Dokládají to výsledky průzkumů, které se uskutečnily na Novém Zélandu, v Británii a v Norsku a o kterých dnes informuje agentura Reuters.
Brno - Sto dvacet tisíc poutníků přihlíželo na tuřanském letišti návštěvě papeže Benedikta XVI. V davu byly vidět polské a německé vlajky, nechyběli ale ani návštěvníci z Brazílie, Nového Zélandu nebo Norska.
Brno - Sto dvacet tisíc poutníků přihlíželo na tuřanském letišti návštěvě papeže Benedikta XVI. V davu byly vidět polské a německé vlajky, nechyběli ale ani návštěvníci z Brazílie, Nového Zélandu nebo Norska.
Brno - Sto dvacet tisíc poutníků přihlíželo na tuřanském letišti návštěvě papeže Benedikta XVI. V davu byly vidět polské a německé vlajky, nechyběli ale ani návštěvníci z Brazílie, Nového Zélandu nebo Norska.
Brno - Sto dvacet tisíc poutníků přihlíželo na tuřanském letišti návštěvě papeže Benedikta XVI. V davu byly vidět polské a německé vlajky, nechyběli ale ani návštěvníci z Brazílie, Nového Zélandu nebo Norska.
Brno - Sto dvacet tisíc poutníků přihlíželo na tuřanském letišti návštěvě papeže Benedikta XVI. V davu byly vidět polské a německé vlajky, nechyběli ale ani návštěvníci z Brazílie, Nového Zélandu nebo Norska.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Takřka dvě stovky šermířů z patnácti evropských zemí se sjely do Uherského Hradiště na 6. ročník závodů Slovácký kord. Domácí závodníci ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště do bojů o nejvyšší příčky nezasáhli, zlaté medaile v kategorii mužů i juniorů ale zůstaly v České republice.
Zubří /FOTOGALERIE/ -České házenkářské reprezentantky ve čtvrtek večer v Zubří prohrály v prvním ze dvou přípravných utkání s Rakouskem. Zápas se hrál v rámci přípravy českého nároďáku na říjnovou kvalifikaci o prosincové mistrovství Evropy v Norsku a Dánsku.
Horní Beřkovice - V Psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích se za přispění „Norských fondů“ podařilo zrekonstruovat odsvěcený secesní kostel sv. Václava a vytvořit z něj „Vzdělávací a výcvikové centrum primární protidrogové prevence“.
Stříbro - Čtyřiadvacetiletá Barbora ze Stříbra získala nejvyšší ocenění v čepování a servírování belgického speciálu Stella Artois. Stalo se tak v sedmém ročníku soutěže na mistrovství České a Slovenské republiky v Praze 15. září.
Nový Jičín - Přes čtyřicítku filmů ze Švédska, Norska, Finska, Dánska a Islandu nabídl letošní čtvrtý ročník novojičínského filmového festivalu Filmale.
Liberec - Případ organizované skupiny osmi lidí, kteří podle obžaloby opakovaně převáželi drogy z Rakouska do Velké Británie, začal ve středu opět projednávat liberecký soud.
Liberec - Případ organizované skupiny osmi lidí, kteří podle obžaloby opakovaně převáželi drogy z Rakouska do Velké Británie, začal včera opět projednávat liberecký soud.
Horní Dubenky - Plynové pece Sklárny Janštejn hoří na plný výkon jen na jednu směnu, ale dávají práci sedmdesáti lidem z Horních Dubenek a sídliště Janštejn.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Mezi dvaceti sedmi dětskými hřišti v Libereckém kraji, která prošla opravou a byly v nich montovány nové herní prvky, je i patnáct hřišť na území Jablonce nad Nisou.
Jihlava - Zřejmě poslední prázdniny v životě skončily a je na čase ohlédnout se po nějakém zaměstnání. Mají to vůbec dnešní středoškoláci na Jihlavsku lehké najít si práci?
Jičín -Další významný úspěch získali sportovci okresu. Jak jsme informovali, v maďarském Miskolci se konal letošní vrchol orientační sezony – mistrovství světa za účasti závodníků ze 43 zemí.