Fuksa ponese českou vlajku. Zlatou jízdu Dostála sledoval v autě na parkovišti
Zlatý kanoista Martin Fuksa ponese českou vlajku na slavnostním zakončení olympijských her v Paříži. Ceremoniál se uskuteční na Stade de France v neděli od 21:00.
Zlatý kanoista Martin Fuksa ponese českou vlajku na slavnostním zakončení olympijských her v Paříži. Ceremoniál se uskuteční na Stade de France v neděli od 21:00.
V pátek, den před vrcholem svého programu na olympijských hrách, bojoval kajakář Josef Dostál s nervozitou, která se ještě vystupňovala při zlaté jízdě kanoisty Martina Fuksy. Když pak při vyhlášení reprezentačního kolegy šampionem slyšel českou hymnu, zatoužil ještě o to víc po vlastním triumfu.
Bezbřehá euforie, slzy štěstí, hymna pořádně od plic, hledání maminky. Olympijský vítěz Josef Dostál si životní úspěch užívá plnými doušky. Svou nespoutaností a přirozeností při oslavách zlaté medaile baví a zároveň dojímá fanoušky.
Kajakář Josef Dostál, jeden z nejúspěšnějších českých sportovců, se konečně dočkal zlaté olympijské medaile. Popularitu si dvoumetrový obr získal nejen sportovní výsledky, ale i svou příjemnou povahou. Jeho největší zálibou je rybaření. Svou vášní nakazil i snoubenku Anežkou Paloudovou.
Její příběh by vydal na knížku. Možná na seriál, nebo dokonce na román. Jmenuje se Anežka Paloudová. Je z Českého Krumlova. Při letošní premiérové účasti na olympiádě se propracovala ze semifinále do finále B. V něm obsadila sedmou pozici a celkově skončila patnáctá.
Moderní pětibojařka Lucie Hlaváčková postoupila v Paříži do finále olympijského závodu. Ve své semifinálové skupině dnes osmnáctiletá svěřenkyně někdejšího šampiona Davida Svobody obsadila šesté místo a s přehledem se vešla mezi devět postupujících.
Senzační triumf Kateřiny Siniakové a Tomáše Macháče v tenisovém mixu na olympiádě v Paříži navnadil sázkaře, kteří se vyžívají v bizarních sázkách. Pokud by totiž zlatí medailisté uzavřeli do konce roku sňatek, někteří budou brát výhru v luxusním kurzu 100:1.
Zlatá fantazie rychlostních kanoistů na závěr olympiády v Paříži. Den po triumfu kanoisty Martina Fuksy vybojoval nejcennější kov i kajakář Josef Dostál, který kraloval na kilometru. Pětinásobný světový šampion zkompletoval svoji sbírku. Doma má už z předchozích třech olympiád stříbro a tři bronzy, teď se konečně dočkal vytouženého zlata. Předposlední den her získalo Česko čtvrtou medaili, z toho třetí zlatou.
Federace World DanceSport diskvalifikovala z olympijské soutěže v breakdance afghánskou účastnici premiéry tohoto sportu pod pěti kruhy kvůli výzvě k boji za ochranu práv žen. Jednadvacetiletá Manizha Talašová reprezentující v Paříži tým uprchlíků nastoupila k páteční soutěži na Place de la Concorde v kostýmu s bleděmodrým pláštíkem, na němž byl nápis "Free Afghan Women" (Osvoboďte afghánské ženy). World DanceSport, která nový olympijský sport řídí, to vyhodnotila jako zakázanou prezentaci politického hesla, uvedla organizace v prohlášení vysvětlujícím rozhodnutí o diskvalifikaci.
Jihočešky si poradily ve velmi náročné konkurenci. V obou disciplínách Veronika Kadlecová startovala jako jediná Češka a nastoupila proti velmi kvalitním soupeřkám, především z Norska. Výsledky dopadly nad očekávání.
Předposlední den olympijských her v Paříži bude v akci dvanáct českých sportovců a šanci vylepšit bilanci bude mít hlavně zkušený kajakář Josef Dostál.
Politika do sportu nepatří. Tak argumentuje část čtenářů Deníku, kteří v dalším díle projektu Černá a bílá hlasovali v anketě o účasti Rusů na současné olympiádě. Do pátečního večera vyjádřilo svůj názor přes 8,5 tisíce lidí. Čtyřiapadesáti procentům z nich Rusové na hrách nevadí. Zbytek si naopak myslí, že sportovci ze země, která napadla Ukrajinu, by se jich účastnit neměli ani v neutrálních dresech.
Určitě do Paříže za světovými sportovci vyjelo spoustu Čechů, někteří plnili úkoly v doprovodu hvězd, jiní navštívili Český dům a obdivovali sochu neporazitelné Věry. Ti, co měli štěstí a dlouho dopředu vyhlíželi program olympiády, za solidní peníze získali vstupenky na sportoviště.
S téměř celou rodinou slavil rychlostní kanoista Martin Fuksa zisk zlaté medaile na olympijských hrách v Paříži. V Českém domě mezi fanoušky přiznal, že po vytouženém triumfu už několikrát dojetím plakal. Na pódiu se dlouho bránil slzám až do doby, než začal mluvit o své roční dceři Emily. Ta zůstala při olympiádě doma s babičkou.
Český tým kordistů získal na olympijských hrách v Paříži bronzovou medaili. Obrovský podíl na tom má olomoucký Jakub Jurka. V rozhodujícím duelu souboje o třetí příčku totiž přejel Yannicka Borela, druhého nejlepšího kordistu světa. V pátek 9. srpna předvedl svůj dosud nejcennější úspěch v kariéře doma v Olomouci. Přivítal ho obrovský aplaus davu a nekonečné rozdávání podpisů.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ XTERRA CZECH 2024 odstartovala. Jako první bojovaly o medaile děti do sedmi let. Ve dvou kategoriích závodily v běhu na prachatickém náměstí a v jeho okolí.
Chtělo by se říct, že svět se zbláznil. V roce 2020 se olympiáda v Tokiu kvůli koronavirové pandemii nekonala, o rok později proběhla bez diváků a za přísných protiepidemiologických opatřeních včetně nošení protivných roušek. Ve čtvrtek večer si však Noah Lyles v Paříži doběhl pro bronz na dvoustovce s diagnostikovanou nákazou covidu-19.
Ta je fakt těžká! A opravdu je v ní kousek Eiffelovky? Tahle akce je prostě bomba! Je to senzační! Tyto a další věty zazněly z úst sportovních příznivců v sobotu odpoledne na Olympijském festivalu u jezera Most. Jedinečnou příležitost jim k tomu dal Deník, který si pozval jako hosta bronzového šermíře z letní olympiády v Paříži ze soutěže družstev, ústeckého rodáka Michal Čupra.
O příštích olympijských hrách v Los Angeles za čtyři roky bude lezec Adam Ondra uvažovat zřejmě jen za předpokladu, že se rozdělí zvlášť disciplíny na bouldering a obtížnost, v které se ctí silný a kraloval v ní v dnešním finále v Paříži. Po celkově 6. místě se chce nadále věnovat i skalnímu lezení a uvidí, co mu tělo dovolí.
Vytoužené olympijské zlato nadělil kanoista Martin Fuksa nejen sobě, ale i jako dárek svému bratru Petrovi, který má dnes šestadvacáté narozeniny. A rád by si jednou pověsil olympijskou medaili na krk i společně s ním v deblu. Zvažuje, že by se kvůli tomu na kategorii C2 více zaměřil.
Ze zástupu českých nadějí pro Paříž vypadával jeden medailový adept za druhým. Na závěr olympiády se stal hrdinou ten, od kterého se to čekalo možná nejméně. Tituly mistra světa a Evropy ověnčený Martin Fuksa konečně získal i tu nejcennější medaili, na krku se mu houpe olympijské zlato. Za způsob, jakým dokázal zvítězit, si český kanoista vysloužil obdiv fanoušků i známých osobností. Gratuloval i Karlos Vémola. České zlato rezonovalo i v zahraničí. Zmátlo amerického komentátora a vyvolalo podezření na doping.
/FOTO, VIDEO/ Téměř hrobové ticho a napjatá atmosféra. Tak vypadá brzké páteční odpoledne v brněnském lezeckém centru Hangar. Podpořit sportovního lezce a olympionika Adama Ondru přichází k tamní televizní obrazovce zhruba pět desítek fanoušků. Jde o všechno, při samotných lezeckých představeních Adama Ondry je atmosféru v sále možné takřka krájet.
Kanoista Martin Fuksa už týdny před olympiádou cítil, že tentokrát je něco jinak. Že na rozdíl od her v Riu de Janeiro a Tokiu, kde jako medailový kandidát skončil pátý, vytouženou olympijskou medaili získá. Pomohlo mu i domácí prostředí mimo olympijskou vesnici.
Nymburský deník už několik let sleduje úspěšnou sportovní kariéru nymburského kanoisty Martiny Fuksa, který zaznamenal řadu menších i větších úspěchů. Podívejte se na výběr několika materiálů z poslední doby. Olympijský vítěz z Paříže v jednom z dřívějších rozhovorů třeba přiznal, že ho kanoistika jako dítě nebavila.
Zlatá olympijská medaile z Paříže i s kousky Eiffelovy věže poputuje během pár dnů do Nymburka. V pátek po poledni ji získal jedenatřicetiletý kanoista z Nymburka Martin Fuksa. Na kilometrové trati kraloval už v rozjížďce i v semifinále, a suverénně opanoval i finálovou jízdu.
Na šampionátech posbíral nespočet medailí. Chyběl mu jen cenný kov z olympiády. Pod olympijskými kruhy byl pouze dvakrát pátý. To se teď změnilo. Kanoista Martin Fuksa se dočkal. Přišla ta nejsladší odměna v podobě zlaté medaile.
Dne 9. srpna přijede na mostecký Olympijský festival tenistka Barbora Krejčíková. Od 15:30 ji najdete ve fan zóně.
Bývalá česká atletka Zuzana Hejnová dostala olympijské stříbro z Londýna. Novou medaili místo původního bronzu z běhu na 400 metrů překážek obdržela na olympijských hrách v Paříži. Ceremoniálu v Parku šampionů se zúčastnily i nově korunovaná vítězka Lashinda Demusová z USA a Jamajčanka Kaliese Spencerová, která původně doběhla čtvrtá.
Obytný vůz většina lidí používá k delším cestám například k jižním mořím. Ovšem skvěle se dá využít i tehdy, když máte volno třeba jen na tři nebo čtyři dny a nechce se vám většinu z nich strávit na silnicích za volantem. Jednou z možností je vyrazit do poměrně málo známých oblastí bývalé Německé demokratické republiky, dnešní spolkové země Sasko. Konkrétně okolí města Míšeň.
Slaví jubileum. Je to přesně dvacet let, kdy jako sotva ochmýřený teeneger vybojoval na olympiádě v Aténách fantastický bronz. Devatenáctiletý Jaroslav Bába tehdy zazářil a dlouhé roky patřil mezi výškařskou elitu. Vítkovický talent se stal stálicí české atletiky, ze šampionátů vozil medaile a finálová umístění.
Konečně se dočkal. Rychlostní kanoista Martin Fuksa slaví svoji první olympijskou medaili. Na hrách v Paříži vybojoval senzační zlato na kilometru v olympijském rekordu. Na předcházejících dvou olympiádách v Riu de Janeiro a v Tokiu byl úřadující světový šampion shodně pátý. Fuksa získal pro českou výpravu třetí medaili, druhou zlatou.
Olympijské hry ve Francii jsou fantastické, olympijský festival v Mostě nemá chybu, každý den jiný program, jiné sportovní hvězdy, tisíce nadšených lidí. Ústečan Miroslav Glier byl v Mostě několikrát, fotek v chytrém telefonu má spoustu. Nesbírá autogramy slavných, fandil všem, ale zpěvačku Olgu Lounovou zařadil mezi výjimečné osobnosti. Ve čtvrtek 8. srpna souhlasil s rozhovorem, do kavárny za nádražím přišel se svátečním dresu.
Další česká medailová naděje na olympiádě v Paříži pohasla. Lezec Adam Ondra nezvládl ve finále bouldering, v něm nabral obrovskou ztrátu, kterou v lezení na obtížnost už nedohnal. Český „pavoučí muž“ tak zůstal opět bez cenného kovu. Stejně jako v Tokiu skončil šestý.
Jeho oštěp doletěl až do vzdálenosti 88 metrů a 50 centimetrů, přesto odcházel Jakub Vadlejch z olympijského finále bez medaile. Ve čtvrtek v Paříži se totiž zapisovaly neuvěřitelné výkony. O ten vůbec nejpůsobivější se postaral Pákistánec Aršad Nadím, který vytvořil nový olympijský rekord a hodem dlouhým 92,97 metru si dokráčel pro zlatou medaili. Pomohly mu možná i modlitby, o které prosil své krajany.
Veslařské závody na olympijském festivalu v Mostě si podmanil Aleš Suský. Břeclavský veslař ovládl mužskou kategorii v Beach veslování a zlato získal i v dramatickém závodě dvojskifu mix, kde slavil se svou parťačkou z Loun. „Potvrdil výbornou formu, se kterou do Mostu přijel,“ těšilo břeclavského kouče Josefa Akaie.
Zažili olympijské hry v Tokiu, kde oba získali - trochu nečekaně - medaili. Po třech letech se zase ocitli pod pěti kruhy, s ambicemi znovu vybojovat cenný kov, ale tentokrát se na stupně vítězů nedostali. Lukáš Rohan a Alexander Choupenitch už jsou z Paříže doma. Nastává čas vzpomínek i bilancování. Co je ve Francii zaskočilo?
Oštěpař Jakub Vadlejch vstřebával čtvrté místo v olympijském závodě, který ze své strany rozhodně nemohl označit za nepovedený. Jeho výkon 88,50 metru by bral medaili na všech hrách od změny těžiště oštěpu s výjimkou Sydney 2000, kde bylo potřeba hodit ještě o sedmnáct centimetrů více. V rozhovoru s českými novináři Vadlejch uznal, že Aršad Nadím velehodem 92,97 metru všechny soupeře zmrazil.
Rekordy, euforie a úžasné příběhy. Fanoušci jsou během olympijských hrách v Paříži v sedmém nebi. Spousta disciplín ale zaujme i ty, kterým sport nic moc neříká. Svátek pod pěti kruhy je totiž i přehlídkou těch nejkrásnějších sportovkyň světa. A mezi nimi se neztratilo ani Česko.
Takové plazení by mělo obrovskou sledovanost a Češi by v něm mohli být mimořádně úspěšní.
Páteční program olympijských her v Paříži nabízí českým fanouškům především finálový závod lezce Adama Ondry, o medailové umístění bude ale usilovat také kanoista Martin Fuksa. Pokračovat bude moderní pětiboj, který nadějně načala Veronika Novotná. Fotbaloví fajnšmekři se těší na finálový zápas mužů a bohatý program má připravený i atletika.
Sama měla v držení světové maximum na trati 400 metrů překážek, ve finále olympijských her v Paříži ho však ještě výrazně posunula. Američanka Sydney McLaughlinová-Levroneová zaběhla čtvrtku s překážkami za 50,37 sekundy, čímž dosavadní rekordní zápis posunula o osmadvacet setin.
Jakub Vadlejch českou medailovou bilanci na olympijských hrách v Paříži nevylepšil. V soutěži oštěpařů ho přitom od cenného kovu dělilo jen pár centimetrů. Svůj nejlepší pokus poslal na 88,50 metrů, bronzový Anderson Peters z Grenady se dostal ve čtvrtém pokusu na 88,54. Ve finále vynikající úrovně zvítězil Pákistánec Arshad Nadeem výkonem 92,97.
Tenhle závod bude mít olympijský nádech. Triatlon Most se uskuteční v neděli 11. srpna v těsném sousedství Olympijského festivalu, na který budou mít účastníci vstup zdarma. Na severu Čech se bude závodit o body do Českého poháru v dlouhém triatlonu a také o mistrovské tituly ve středním triatlonu.
Veronika Novotná byla na úvod olympijské soutěže v moderním pětiboji čtvrtou nejlepší šermířkou. Ze čtveřice reprezentantů v Paříži je ale jediná s kladnou bilancí zápasů, když vyhrála 22 duelů a 13 prohrála. Lucie Hlaváčková uspěla v 16 soubojích a patří jí 25. místo. V mužské soutěži Martin Vlach i Marek Grycz v úvodním kole šermu, ve kterém se utkává 36 závodníků každý s každým, propadli a krčí se ve čtvrté desítce výsledkové listiny.
Také lidé z okresu Teplice jezdí k jezeru Most, kde je nyní Olympijský festival. Areál navštívila i výprava z Bystřan. Výlet vymyslel pamětník starého města Most, který se v druhé polovině 20. století podílel na zásadní proměně území.
Paříž bývá často označována jako město lásky a letošní olympijské hry ve francouzské metropoli jasně potvrzují, že toto označení nese po právu. Během zápolení pod pěti kruhy se už stihlo zasnoubit několik sportovních dvojic, o nejzajímavější způsob se ovšem postarala domácí běžkyně Alice Finotová. Ta ve finále na tři kilometry překážek zaběhla nový evropský rekord a poté poklekla před svým přítelem.
Bratři Martin a Petr Fuksovi dojeli v olympijském závodě v Paříži na pětisetmetrové trati na sedmém místě v čase 1:41,83. Ze zlatých medailí se radovali Číňani Liou Chao a Ti Po-wen. Ve vyrovnaném finiši, kde rozhodovaly tisíciny sekundy, skončili druzí Italové, bronzové medaile si odvezou Španělé. Českou dvojici dělilo od třetí příčky pětašedesát setin.
Dva redaktoři a jeden fotograf vyrazili na letní olympijské hry, které se letos konají v Paříži. Zúčastnit se olympiády je jedna z kariérních met, které si nejeden pracovním v médiích přeje dosáhnout. Být akreditovaný na olympiádu znamená mít neomezený vstup na všechna sportoviště, ale také si to nese mnoho úskalí, se kterými je třeba počítat. Jak probíhá běžný den novinářů na olympiádě a na co si dát pozor?
Chcete mít fotografii s čerstvým olympijským medailistou z Paříže? Nebo získat jeho podpis? V tom případě máte možnost v pátek 9. srpna u jezera Most, kde bude vrcholit Olympijský festival. A tam do stanu Deníku kolem 16:00 dorazí sportovní šermíř Michal Čupr, který byl součástí českého bronzového týmu kordistů.
Zážitky a setkání, na které bude ještě dlouho vzpomínat. To si z pařížské olympiády odváží sprinter Eduard Kubelík. V pondělí večer se divákům při své premiéře na aktuálně nejsledovanější sportovní události představil v rozbězích na dvě stě metrů. Do dalších bojů o medaile nepostoupil, ale v Paříži načerpal mnoho nových zkušeností. O účasti na olympiádě, která pro něj byla splněným snem, mluví jako o nezapomenutelném zážitku.