"Snad jsem alespoň v některých dětech něco zanechala," doufá výškařka Hrubá
Žáky ústecké základní škola Hluboká nadchl projekt Trénink s olympionikem. Na ten za nimi dorazila atletka Michaela Hrubá.
Žáky ústecké základní škola Hluboká nadchl projekt Trénink s olympionikem. Na ten za nimi dorazila atletka Michaela Hrubá.
Kam s dětmi? Všechny expozice a výstavy Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně zůstávají návštěvníkům otevřeny i nadále. Stejně tak se uskuteční všechny plánované akce nejbližších dní - cestovatelská přednáška EXPEDICE MAROKO 12. 3., archeologická přednáška STŘEDOVĚKÉ MEČE 18. 3. a prezentace marka Slobodníka AFRIKOU NA PIONÝRU 20. 3.
Vítěz školního kola zeměpisné olympiády v kategorii C (8. a 9. ročník) - Radek Miklas – z 8. třídy Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří se zúčastnil okresního kola zeměpisné olympiády ve Zlíně.
Ve dnech 6. – 8. března 2020 se v Bratislavě konala Velká cena Slovenska v plavání, která byla pro některé závodníky kvalifikačním závodem na Olympijské hry 2020 v Tokiu.
Na letošní jarní prázdniny připravilo SVČ – TYMY bohatou nabídku různých akcí. Už podvanácté jsme uspořádali jarní pobyt dětí na horách. Tentokrát jsme prožili kouzelný týden na Horní Bečvě na hotelu Cherry. Program byl velmi pestrý, část dne byla věnována aktivitám na svahu – lyžování a snowboardování pod dohledem zkušených instruktorů, odpoledne jsme strávili při různých aktivitách v přírodě, hráli spoustu zajímavých her a také jsme vyrazili na exkurzi na soukromý statek pana … Kde jsme obdivovali 3 dny staré jehňátka, ovečky, kozy a spoustu dalších domácích zvířat.
Zrušeno, odloženo, bez diváků. Jedna zpráva stíhá druhou a sportovní fanoušci se jen stěží orientují v záplavě informací o akcích, jejichž konání zásadně ovlivňuje (či znemožňuje) epidemie nového typu koronaviru. Ještě před měsícem se dalo doufat, že jde jen o přechodné mraky na jinak blankytné obloze. Nyní to však vypadá na dlouhotrvající nečas, který může otřást mnohými letitými jistotami.
Dvě první místa udělila porota při posuzování prací studentek ve školním kole psychologické olympiády. Do krajského kola soutěže posílá škola Natalii Horákovou. O další úspěch se pokusí 11. března v Kyjově.
Přidělení celkem 22,5 milionu korun na konkrétní aktivity a akce v oblasti mládeže a sportu schválil kraj. Radní Miroslav Kašný uvedl, že z částky je 17,5 milionu určeno na podporu mládežnického sportu (132 subjektů), téměř 3 miliony na podporu sportu v obcích do dvou tisíc obyvatel (102 subjektů) a 2 miliony na jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu (104).
Šermíři litoměřického Slavoje zahájili rok 2020 sběrem medailí. Nejvíce se činila nejzářivější persona oddílu Michal Čupr.
Osmnáct medailí přivezli mladí sportovci z letošních Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020, které se konaly v termínu 19. – 24. 1. 2020 v Karlovarském kraji. Tento medailový počin jim zajistil v hodnocení krajů desátou příčku.
Milevsko – Milevské muzeum zahájilo v sobotu 7. března oficiálně sezonu novou výstavou s názvem Hračky pro každý den. Vernisáže se zúčastnilo přes sto návštěvníků, kteří si prohlédli přibližně pět set exponátů, a to jak hraček, tak i stavebnic.
Dovedl ji na další vrchol. Kouč Petr Novák spolupracuje s Martinou Sáblíkovou už dvacet let a je podepsaný pod všemi medailemi včetně olympijských vavřínů. Po třináctém triumfu své svěřenkyně ve Světovém poháru na dlouhých tratích měl dobrou náladu.
Je to skoro třicet let, co český házenkář Jan Baumruk odešel na Island. Těžko mohl tušit, že tam najde druhý domov. I když druhý… Na drsném ostrově na severu Evropy prožil většinu života. Po skončení aktivní kariéry začal v klubu Haukar Hafnajördur trénovat děti a této práci se věnuje dodnes.
Pátek 28. února večer byl v kulturním domě Střelnice vyhlášen talent v oblasti vzdělávání a vědy, tedy Cena Josefa Löschnera. Pro letošní rok se cena vrátila do rodné školy bývalého rektora Univerzity Karlovy a zakladatele balneologie.
Děti v Novém Strašecí by se mohly dočkat modernizace školního hřiště, které se nachází v areálu „Na Kocourku“. Město nyní bude žádat o dotaci, předpokládané náklady projektu se odhadují na 3,7 milionu korun. Stavět by se mohlo začít už v letošním roce.
Jablonec n. N. - Václav Hejda je držitelem několika rekordů, které už nikdo nepřekoná. ¶Řídí se motem: „Život je pohyb, bez něj to nejde.“ Není den, ve kterém by nesportoval. A to i přes onemocnění nohou a závažnou vadu očí.
/ROZHOVOR/ Krátce za cílovou čárou se zhroutil vyčerpáním, ale mohl si užívat pocit dobře odvedené práce. Po dvou nulách předával Michal Šlesingr ve štafetě mužů svému dlouholetému parťákovi Ondřeji Moravcovi s minimální ztrátou na sedmém místě. Ten posunul český kvartet na třetí pozici, ale Češi nakonec skončili nakonec ve štafetě mužů na Světovém poháru v biatlonu dvanáctí.
Návštěvníci Zemského hřebčince v Písku v sobotu zaplnili uzavřenou halu, kde se již tradičně konala Jarní přehlídka plemenných koní. Publikum jich spatřilo více než tři desítky. Napřed moderátor uvedl plemenné hřebce, které patří píseckému hřebčinci, následovalo předvedení hřebců soukromých majitelů a nechyběl ani doprovodný program.
Kam budeš dělat přijímačky? Otázka, kterou teď žáci posledního ročníku základní školy slýchají často. A těch otázek budou muset při samotném přijímacím testu zodpovědět mnohem více. Co je čeká v tom, který prověří jejich znalosti z českého jazyka, ví Mgr. Kateřina Kotková ze společnosti Scio.
Gymnastický svátek a estetický zážitek nejen pro samotné závodnice. V Městské hale ve Vodově ulici se o víkendu v rámci patnáctého ročníku Grand Prix Brno sejdou nejlepší gymnastky ze sedmnácti zemí světa.
Jako by němé ochozy novoměstské Vysočina Areny českým biatlonistům paradoxně svědčily. Po čtvrtečním bronzu Markéty Davidové se zaskvěl ve sprintu na deset kilometrů také Michal Krčmář. Bramborová pozice je ve Světovém poháru jeho letošním nejlepším výsledkem. V kariéře ho předčí jen bronz z Ruhpoldingu v sezoně 2016/2017.
/FOTO/ Po dvouleté pauze organizuje karvinský KaBaL Team badmintonový podnik vrcholného významu. Na mezinárodní turnaj KaBaL International 2020, který je součástí světové série v badmintonu, míří i několik hráčů elitní stovky celosvětového žebříčku, a to jak v kategorii mužů, tak mezi ženami.
Dva boxeři z mělnického okresu uspěli na víkendovém mistrovství republiky juniorů v Novém Strašecí.
Bláto, kameny, kopce. Ty nejhorší terény a k tomu překážky. To jsou závody ORC neboli překážkové běhy v terénu. Vyžívá se v nich i pelhřimovský Jan Zabloudil. „Nejlepší mé umístění je tři týdny staré. V závodě Winter Spartan Race jsem skončil druhý v kategorii nad třicet let,“ svěřil se. V popředí byl i v absolutním pořadí: „Zajímá mě spíše má věková kategorie, ale všichni na absolutní pořadí koukáme. Byl na začátku druhé desítky, a to mě těší,“ doplnil.
Hokejisté Litvínova se porvou s Kladnem o extraligovou záchranu. Proti sobě se tak postaví parťáci z Nagana i české legendy.
/TEST UVNITŘ ČLÁNKU/ Deník vám po čtyři týdny přináší testovací úlohy pro čtyřleté obory společnosti SCIO, které vám pomohou zvládnout přijímací zkoušky. V sobotním magazínu Víkend se pak věnujeme tomu, jak se na zkoušky správně připravit. Dnes úlohy zakončujeme druhým dílem českého jazyka.
Navenek panuje klid, pod povrchem sílí obavy. Ovlivní epidemie koronaviru letošní olympiádu v Tokiu? Dojde ke změně termínu konání her, nebo dokonce k jejich zrušení? Tak daleko ještě situace nedospěla. To se však může brzy změnit: Japonci tento týden poprvé připustili, že přesunutí největší sportovní akce planety do podzimních měsíců nelze vyloučit.
/ROZHOVOR/ Kapela Mirai je aktuálně nejlepší mladou českou kapelou. Důkazem jsou dvě nominace na ceny Anděl, vyprodaná podzimní tour, dvě první místa v Hudebních cenách Evropy 2 nebo už teď téměř kompletně vyprodaná jarní šňůra.
Startovala na olympiádě 2004 v Aténách, mistrovstvích světa a Evropy a je několikanásobnou šampionkou ČR v hodu kladivem. Lucie Plašilová je ale úspěšná i jako trenérka.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Gymnázium Václava Beneše Třebízského (GVBT) Slaný hostilo v uplynulých dnech 61. celostátní kolo fyzikální olympiády. Svoje znalosti mezi sebou poměřili studenti napříč republikou. Ve městě strávili celkem tři dny, přičemž slavnostní přivítání se konalo v divadle, soutěžní klání ve třídách gymnázia a slavnostní vyhlášení v kapli muzea. Středočeši se probojovali do dvacítky nejlepších soutěžících.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Gymnázium Václava Beneše Třebízského (GVBT) Slaný hostilo v uplynulých dnech 61. celostátní kolo fyzikální olympiády. Svoje znalosti mezi sebou poměřili studenti napříč republikou. Ve městě strávili celkem tři dny, přičemž slavnostní přivítání se konalo v divadle, soutěžní klání ve třídách gymnázia a slavnostní vyhlášení v kapli muzea. Středočeši se probojovali do dvacítky nejlepších soutěžících. Nechyběl ani zajímavý doprovodný program, kdy školu navštívila i předsedkyně Státního ústavu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
V první polovině února se konalo okresní kolo konverzačních soutěží z anglického a německého jazyka. Naši žáci se jich účastnili ve všech věkových kategoriích.
Finále Světového poháru snowboardistů ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně se neuskuteční. Organizátoři jako důvod uvedli nepředvídatelný vývoj šíření koronaviru. Nechtějí dopadnout jako biatlonisté, kteří tento týden z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu budou v Novém Městě závodit bez diváků. Elitní snowboardisté měli ve Špindlerově Mlýně předvádět triky od 17. do 21. března.
Je několikanásobnou českou mistryní, ale na pořádný úspěch z velké mezinárodní akce čekala do minulého týdne.
Že je Česko zemí oštěpu zaslíbenou nedokazují jen platné světové rekordy a slušná řádka medailí. Důkazem je i to, že v Domažlicích celý únor trénovala jedna z favoritek olympiády Haruka Kitagučiová.
Neměla žádné přehnané očekávání, do Plzně nepřijela zrovna v top formě. Vždyť před národním šampionátem pár dnů proležela. Stolní tenistka Hana Matelová i přesto na mistrovství České republiky potvrdila, že v tuzemsku je momentálně nejlepší.
Zhruba 3,4 procenta potvrzených případů nemoci COVID-19 způsobované novým typem koronaviru skončilo úmrtím, zatímco u sezónní chřipky zemře méně než procento nakažených. Řekl to podle agentury Reuters generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Šíření viru však podle něj lze zabránit.
V lezeckém prostředí patří mezi sprintery. Po stěně doslova letí. Na rozdíl od vytrvalců, jakým je třeba Adam Ondra, překonávají lezci na rychlost vcelku lehké cesty. Ty se však snaží zdolat v co nejkratším čase. „Je to jako sprint na sto metrů,“ popisuje vicemistr světa Jan Kříž.
V laboratorních učebnách Gymnázia Zikmunda Wintra v Rakovníku se uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D.
Tereza Buchtová, drobná a poměrně nenápadná žákyně třetího ročníku gastronomického oboru na Střední škole Gemini v Brně, si z velkého mezinárodního veletrhu hotelnictví, gastronomie a turismu v německém Stuttgartu IKA/Culinary Olympics přivezla zlatou medaili.
Sídlo Základní umělecké školy Rokycany (proti nádraží) bylo včera dějištěm okresního kola soutěže v recitaci.
V kině uvidíte životopisné drama.
/FOTOGALERIE/ Mužské finále Světového poháru v Big Air freestyle lyžařů nabídlo neuvěřitelné výkony. V Orlických horách byl nejlepší Francouz Antoine Adelisse. Křišťálový glóbus získal Nor Birk Ruud.
V Klubu DDM Rakovník v Čermákových sadech konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády kategorií A, B, C i D. Zúčastnili se ho žáci 2. stupně základních škol a studenti středních škol.
České Budějovice – Jak jsme na webu Deníku zaznamenali, Gloria Lurdes Manuel z VS Tábor na víkendovém mistrovství ČR žactva v atletice vyhrála závod na 300 metrů v nejlepším čase své kategorie v sezoně 40,39, kterým vytvořila krajský rekord žen.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ Sledovat dceru, jak se na skeletonu řítí rychlostí místy až 140 kilometrů za hodinu s hlavou jen pár centimetrů nad ledem, prý neznamená pro paní Karolinu Pokornou žádný stres. Maminka Anny Fernstädtové se snaží jezdit na všechny závody, chybět tak nemohla ani na mistrovství světa v německém Altenbergu.
/FOTOGALERIE/ Téma olympijských her si pro svůj ples, který bude v historických análech zapsán už tím, že se konal v sobotu 29. února, vybrali studenti třídy 4. LY Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Kolíně. Už fotografie patnácti studentek a dvou studentů vylepené na stěnách u schodiště symbolizovaly téma, které pak potvrdilo tradiční maturitní video, v němž si studenti rozdělili národnosti i sporty na olympijském klání.
Den D, kdy trenér české reprezentace taekwondistů vyřkne nominaci pro dubnovou olympijskou kvalifikaci, je už doslova za dveřmi. Dvojice turnajů světové série ve Švédsku tak měla nejen testovací charakter, už se tvrdě bojovalo o místa.
(Od zvláštního zpravodaje Deníku Rovnost) – Dva roky dřeli, aby získali vytoužená místa na olympijských hrách. V posledním dnu kvalifikace však o jedno přišli. Ani jeden z dráhových cyklistů brněnské Dukly nepostoupil na mistrovství světa v německém Berlíně z kvalifikace sprintu jednotlivců, což znamená stop nadějím v této disciplíně.
Bez vzrušených debat, někde zřejmě provázených i skřípěním zubů, se zřejmě neobejdou budoucí změny struktury středního školství ve středních Čechách. Na ty má dojít v příštím volebním období – ať už bude po podzimních volbách u moci kdokoli a v jakémkoli složení vládnoucí koalice.