Praha - Vydavatelství Vltava Labe Media bude vydávat nový programový týdeník TV sport. Vedle hlavních televizních stanic nabídne přehled 23 sportovních kanálů dostupných v Česku. Časopis poprvé vyjde 1. srpna.
Budapešť - Krátce před olympijskými hrami v Riu de Janeiro, na které se nekvalifikovala, ukončila kariéru maďarská rychlostní kanoistka Katalin Kovácsová. Čtyřicetiletá kajakářka má ve sbírce tři zlaté olympijské medaile a 31 titulů mistryně světa, díky čemuž je ve svém sportu absolutní rekordmankou.
Peking - Riziko nákazy virem zika na olympijských hrách je nízké a zvladatelné. Týden před zahájením olympiády v brazilském Riu de Janeiro to prohlásila generální ředitelka Světové zdravotnické organizace (WHO) Margaret Chanová. Sama do Ria také pojede, napsala dnes agentura Reuters.
Praha - Co jste dělali, když kajakářská legenda Štěpánka Hilgertová vyhrávala olympijské závody? Její neteř Amálie byla ještě malá, nepamatuje si to. Teď už je sama na olympiádě, v Riu bude předjezdkyní. Možná i vy jste tenkrát u televize plakali dojetím. Když se Štěpánka Hilgertová podruhé stala olympijskou vítězkou, na kanále v Sydney za ní skočil do vody oblečený manžel Luboš a dal jí pusu.
Klagenfurt (Rakousko) - Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou skončily na Světovém okruhu v Klagenfurtu na děleném pátém místě, což je na turnaji kategorie major jejich nejlepší společný výsledek. Češky dnes dopoledne zdolaly ve 2. kole play off čtvrtý nasazený pár Laboureurová, Sudeová z Německa 21:19, 23:21, ale do čtvrtfinále kvůli potížím Hermannové se zraněnou nohou nenastoupily, jelikož je už za týden čeká olympiáda v Riu.
Nové Město nad Metují – Šest jistých českých účastníků blížících se olympijských her v Riu se představí milovníkům atletiky na zítřejší Velké ceně Nového Města nad Metují.
Brno /ROZHOVOR/ – Ve středu naposledy vystoupily před domácím publikem za Lužánkami, příští týden už akvabely brněnské Tesly Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou zamávají a odletí vstříc svým třetím společným olympijským hrám do Ria de Janeiro. „Nervozita trošku stoupá," přiznává šestadvacetiletá Dufková.
Nové Město nad Metují - Na novoměstském Stadionu generála Klapálka se v sobotu od 13 hodin koná jubilejní 40. ročník atletické Velké ceny Nového Města nad Metují.
Moskva - Zápasnická federace UWW a cyklistická unie UCI potvrdily, že na olympijských hrách v Riu de Janeiro kvůli dopingu nesmějí startovat ruský zápasník Viktor Lebeděv a tři ruští cyklisté, mezi nimiž jsou podle všeho Ilnur Zakarin a Olga Zabelinská.
Havlíčkův Brod – Dvaadvacet dětí z havlíčkobrodského dětského folklorního souboru Kalamajka se v druhé polovině července zúčastnilo šestého prázdninového soustředění.
Praha, Brno - Dopolední trénink a v noci směr Rio de Janeiro. Fleretista Alexander Choupenitch ze Sokola Brno I může být českým černým koněm pro olympijské hry, ale před premiérou pod pěti kruhy nepřemýšlí o výsledku, ale o výkonu.
Rio de Janeiro (Brazílie) - Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová pojmenovala svoji olympijskou loď Lola. Název lodi pro třídu Laser Radial, které závodnice tradičně dostávají od pořadatelů, vybírala z návrhů fanoušků.
České Budějovice – Tři Jihočeši figurují v nominaci české hokejové reprezentace pro zářijový Světový pohár v Torontu. Kromě bratří Michálkových je jejím členem také českobudějovický odchovanec Martin Hanzal (29 let).
Louny /FOTO/ - Japonský tým je na Lounsku na soustředění, chystá se na etapový závod Czech cycling Tour. Profesionálové odpovídali i na zvídavé otázky dětí.
Jankovice /ROZHOVOR/ – Svůj dětský sen si splnila účastnickou nominací už na jaře. A v noci ze dneška na zítřek nasedne do leteckého speciálu a vydá se prožít si jej na Olympijské hry do města brazilského karnevalu Ria de Janeiro. Stolní tenistku z Jankovic na Kroměřížsku Hanu Matelovou nezastaví ani strašák virus Zika, kvůli kterému odřekli účast pod pěti kruhy Tomáš Berdych nebo Karolína Plíšková.
Praha - Podruhé za sebou bude nejmladším českým účastníkem letních olympijských her plavec. Před čtyřmi lety v Londýně tento primát držel tehdy sedmnáctiletý Jan Micka, žezlo po něm nyní převzala talentovaná kraulařka Barbora Seemanová, která 1. dubna oslavila teprve šestnácté narozeniny.
Jižní Morava - Letní olympiáda začne v brazilském Riu de Janeiro už příští týden a fanoušci z jihu Moravy mají problém. Nikde v kraji nelze sehnat tamní měnu, brazilské reály.
Moskva (Rusko) - Ruští olympionici dnes ráno odletěli z Moskvy do Ria de Janeiro. Výprava, v níž původně mělo být 387 sportovců, se kvůli zákazům od mezinárodních federací ztenčila o více než sto jmen, o to větší odhodlání však reprezentanti vyjadřovali.
Bern (Švýcarsko) - Olympijského tenisového turnaje se nezúčastní ani Švýcarka Belinda Bencicová. Devatenáctiletá hráčka, šestnáctá ve světovém žebříčku, se po zranění zápěstí ještě necítí dostatečně připravená a z her v Riu de Janeiro se dnes odhlásila.
Litoměřice - Za zamlženými plexiskly kluziště Kalich Arény se na začátku týdne odehrál první trénink A týmu Stadionu. Co se dělo na prvním tréninku? Co si slibuje od přípravných zápasů? A jaké jsou jeho očekávání od následující sezóny? Odpovědi nejen na tyto otázky poskytl jeden z koučů Daniel Tvrzník.
Praha, Hradec Králové - Čeští judisté ve čtvrtek odlétají na olympijské hry do Ria de Janeira s cílem úspěšně se rozloučit. Pro hradeckého Pavla Petřikova půjde zřejmě o poslední hry, pro Jaromíra Ježka, jenž se pod Bílou věží také narodil, dokonce zřejmě o poslední turnaj kariéry.
Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči zařadilo novou projekci s názvem Žijeme olympiádou! Jak už název napovídá, projekční koule ukáže návštěvníkům data týkající se blížících se olympijských her.
Budapešť (Maďarsko) - Zpětná kontrola vzorků z olympiády v Londýně 2012 odhalila doping u dalších jedenácti vzpěračů. Bylo mezi nimi i šest stříbrných a bronzových medailistů z Ruska, Běloruska, Arménie a Moldavska. Podle mezinárodní vzpěračské federace IWF byli všichni za nález anabolických steroidů do odvolání suspendováni.
Tábor - Když dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová 20. května vyběhla poprvé v sezoně na Zlaté tretře, po nevýrazném výkonu 55,69 sekundy se zhrozila. Tréninkový výpadek na soustředění v Africe kvůli bolesti v Achillově šlaše se na její formě podepsal víc, než si myslela.
Plzeň, Praha – Na úvod běh na deset kilometrů, následně pětka a poté maraton. Tak Emil Zátopek na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 skládal svůj zlatý hattrick.
Benešov – Asistovala na lajně v ženské fotbalové Lize mistrů, byla na mistrovství Evropy i světa a teď se jí splní další sen, být na olympijských hrách. Ano, prvoligová rozhodčí Lucie Ratajová z Benešova dnes odlétá do brazilského Ria de Janeiro, kde od 5. do 21. srpna zúčastní největšího svátku sportovců. „Olympiáda je prostě sen pro každého sportovce," říká nadšeně šestatřicetiletá asistentka rozhodčích a bývalá prvoligová fotbalistka.
Klagenfurt (Rakousko) - Souboj českých beachvolejbalistek v Klagenfurtu v rámci turnaje Světového okruhu vyhrály Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Úřadující vicemistryně Evropy porazily Kristýnu Kolocovou s Michalou Kvapilovou 21:14 a 21:15.
Plavky jsou dnes nedílnou součástí šatníku každé dámy. Možná vás ale překvapí, že ještě před pár stoletími tomu tak nebylo. Dámské plavky jakožto speciální úbor určený do vody totiž pronikl do světa módy až v osmnáctém století. Do té doby se ženy koupaly buď nahé, nebo v šatech.
Moskva (Rusko) - Ministr sportu Vladimir Mutko neuspěl se svou žádostí o umožnění startu na olympijských hrách v Riu de Janeiro čistým ruským atletům. Mutko napsal dopis Mezinárodní atletické federaci, IAAF ale rozhodnutí nepustit na hry všechny ruské atlety kromě "neutrální sportovkyně" Darji Klišinové nezměnila.
Praha - Tuzemské televizní stanice odvysílají z olympiády v brazilském Riu stovky hodin přenosů. Česká televize připravuje celkem 731 hodin vysílání a pro všechna ostatní světová média bude ČT vyrábět přenosy z vodního slalomu. Nova slibuje na svých sportovních kanálech až 20 hodin přenosů denně.
Deventer (Nizozemsko) - Nizozemský cyklista Tom Dumoulin už se zlomenou rukou z Tour de France trénuje a chce jet olympijskou časovku, v níž patří k favoritům.
Brno /INFOGRAFIKA/ - Pět centimetrů. Tolik dělí osobní maxima dvou brněnských výškařek. Bývalá atletka Zuzana Hlavoňová drží český rekord ve skoku do výšky, jenž činí dva metry. Talentovaná Michaela Hrubá v osmnácti letech za touto metou jen nepatrně zaostává.
Praha - Třetí městská část plánuje v dalších čtyřech letech zrekonstruovat hned čtyři náměstí. Vyplývá to z investičního plánu, který schválili radní trojky. Projekt opravy náměstí Jiřího z Poděbrad už je připraven a nyní se upravuje na základě připomínek, přednesených v územním řízení.