Praha - Druhý nejlepší výkon české historie předvedla na mistrovství republiky v sedmiboji Kateřina Cachová a díky součtu 6285 bodů splnila limit pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro i na mistrovství Evropy v Amsterodamu. Své osobní maximum z roku 2011 vylepšila o 162 bodů.
Lausanne - Plavecká federace zrušila provizorní trest Rusky Julije Jefimovové za užití meldonia. Podle FINA je to reakce na zpětně upravená pravidla Světové antidopingové agentury WADA, jež umožňují u nálezů z prvních dvou měsíců roku látku zakázanou od 1. ledna tolerovat, pokud její hodnoty nepřesáhnou hranicí jednoho mikrogramu na mililitr moči. FINA nicméně nepovažuje současné zproštění viny za konečné.
Olomouc – Slunečné odpoledne plné sportu a zábavy si v neděli užívali návštěvníci Poděbradské olympiády na přírodním koupališti Poděbrady. Pro děti i rodiče bylo připravena spousta akčních sportovních disciplín.
Lucern - Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou úspěšně vstoupily do olympijské kvalifikace ve veslování v Lucernu. Bronzové medailistky na dvojskifu z květnového mistrovství Evropy vyhrály úvodní rozjížďku a postoupily přímo do úterního finále, ve kterém budou usilovat o postup na hry v Riu de Janeiro. Na vrcholnou akci roku se z něj kvalifikují dvě posádky.
Albstadt (Německo) - Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý v prvním mezinárodním startu po březnové zlomenině ruky obsadil čtvrté místo v závodě Světového poháru v cross country horských kol v Albstadtu. Kateřina Nash byla stejně jako v úvodním podniku seriálu v australském Cairns desátá.
Londýn - Česká plavecká polohová štafeta ve složení Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená, Anna Kolářová skončila na mistrovství Evropy v Londýně čtvrtá v závodě na 4x100 metrů a vyrovnala dosud nejlepší výsledek Jana Micky. Petra Chocová obsadila v závěrečný den šampionátu ve finále závodu na 50 m prsa poslední osmé místo.
Moskva - Ve finále hokejového mistrovství světa v Moskvě se dnes utkají hráči Finska a Kanady. Finové v sobotním semifinále porazili domácí Rusko 3:1, Kanada obhajující zlaté medaile z loňského šampionátu v Praze přehrála tým USA těsně 4:3. V boji o zlato dojde na reprízu zápasu ze základní skupiny, ve kterém v Petrohradu Finové vyhráli 4:0.
Znojmo – Zaznamenal velký skok v kariéře. Uplynulou sezonu se proháněl po ledě ve druhé lize a v juniorské extralize, v následující si hokejový útočník Marek Györi zahraje mezinárodní soutěž EBEL, a to v dresu jejího vicemistra.
Žďár nad Sázavou – Druhý ročník akce Den Žďáru, který se uskuteční 11. června, připravuje žďárská radnice. Program je prakticky hotový, zbývá ještě doladit některé detaily. Například předání prvního ocenění města rychlobruslařské šampionce Martině Sáblíkové, v novodobě historii nejznámější žďárské obyvatelce.
Řím - Fotbalisté Juventusu porazili ve finále Italského poháru 1:0 po prodloužení AC Milán a jako první v historii získali dvě sezony po sobě double. Jediný gól zápasu vstřelil na Olympijském stadionu v Římě ve 110. minutě střídající Álvaro Morata.
Moskva - Hokejisté Kanady zdolali v semifinále mistrovství světa v Moskvě Spojené státy americké 4:3 a budou útočit na obhajobu zlata z Prahy. Ve finále je čeká v neděli od 19:45 SELČ souboj s Finskem. USA nastoupí od 15:15 k duelu o bronz proti domácímu Rusku.
Praha - Nepříliš vydařené období prožívá skifař Ondřej Synek. Ze zdravotních důvodů musel zrušit plánovaný start na Světovém poháru v Lucernu, teď navíc přijde o řidičský průkaz. Policejní kontrola totiž čtyřnásobného mistra světa v týdnu v Praze přistihla, jak jel rychlostí přes 100 km/h v úseku s povolenou padesátkou.
Ústí nad Labem - Erik Agateljan se stal jediným český vítězem Velké ceny Ústí nad Labem v boxu. Ve finále váhové kategorie do 64 kg porazil Mgera Ogawisijana z Ukrajiny 3:0 na body. Další dva čeští reprezentanti finálové zápasy nezvládli.
Moskva - Slova uznání má pro čtyřiačtyřicetiletého Jaromíra Jágra druhý nejstarší hráč historie NHL Chris Chelios. Čtyřiapadesátiletý bývalý obránce Montrealu, Chicaga, Detroitu a Atlanty se představil na hokejovém mistrovství světa v Moskvě v exhibičním utkání veteránů. Jágrovo představení v sezoně, v které ovládl produktivitu Floridy, Cheliose uchvátilo.
Duisburg (Německo) - Český kajakář Josef Dostál vstoupil do sezony Světového poháru čtvrtým místem na kilometrové trati v Duisburgu. Mistr světa z roku 2014 a loňský vicemistr na nejrychlejšího Reného Poulsena z Dánska ztratil přes jednu sekundu a od stupňů vítězů ho dělilo 29 setin.
VIDEO/ Sportovním zápolením školáků a zapálením hornického kahance začala v pátek v Havířově sportovní roadshow, která avizuje blížící se Olympiádu v Rio de Janeiru.
Rio de Janeiro - Na letních olympijských hrách v Riu de Janeiro bude mezi sportovce rozdáno zhruba 450 tisíc kondomů. Poprvé v historii budou také k dispozici ochrana pro ženy a nachystáno je také 175 tisíc balíčků lubrikačního gelu. Informoval o tom Mezinárodní olympijský výbor.
Peking - Současná první stolní tenistka ve světovém žebříčku Číňanka Liou Š'-wen si nezahraje dvouhru na olympijském turnaji v Riu de Janeiro. Čínský svaz před ní dal přednost obhájkyni zlata Li Siao-sie a úřadující mistryni světa Ting Ning. Pětadvacetiletá Liou Š'-wen pouze doplní nominovanou dvojici v soutěži družstev, kde nahradí zraněnou Kuo Jüe.
Ostrava /ZLATÁ TRETRA 2016 - OHLÉDNUTÍ/ Problémy s technikou nedovolily českým oštěpařům zaútočit na Zlaté tretře v Ostravě na lepší umístění než na čtvrté místo, které vybojoval Jaroslav Jílek. Ten alespoň potvrdil své zlepšení, když podobně jako na začátku května v Kawasaki těsně přehodil 83 metrů (83,02), tedy hodnotu olympijského limitu.
Hodonín, Ostrava – Filip Sasínek, to je nová vycházející hvězda české atletiky. Dvacetiletý talent pochází z Hodonína, trénuje ho Antonín Slezák a na Zlaté tretře v Ostravě senzačně vyhrál závod na patnáct set metrů.
Ústí nad Labem - Tři čeští reprezentanti budou v sobotu usilovat o vítězství ve Velké ceně Ústí nad Labem, mezinárodním turnaji v boxu. V dnešních semifinálových bitvách uspěli domácí jednička Zdeněk Chládek ve váhové kategorii do 69 kg, Erik Agateljan (do 64) a Marek Vaněček (do 91 kg).
Ostrava - Problémy s technikou nedovolily českým oštěpařům zaútočit na Zlaté tretře v Ostravě na lepší umístění než na čtvrté místo, které vybojoval Jaroslav Jílek. Ten alespoň potvrdil své zlepšení, když podobně jako na začátku května v Kawasaki těsně přehodil 83 metrů (83,02), tedy hodnotu olympijského limitu.
Ostrava /ROZHOVOR/ - Na své třicetiny nikdy nezapomene, příjemně si je osladila. Tyčkařka Jiřina Ptáčníková oslavila kulatiny stylově: vyhrála Zlatou tretru. Skočila 460 centimetrů a porazila i Kubánku Silvaovou, stříbrnou dámu z olympijského Londýna 2012. „Dělala jsem si srandu, že jsem základní výšku skákala jako 29letá a ty další už jako třicetiletá. Snad u mě bude platit: čím starší, tím lepší," usmívala se Ptáčníková.
Do Ostravy fandit hvězdnému sprinterovi Usainu Boltovi přijeli i jeho rodiče. Do České republiky dorazili na otočku z jamajského Kingstonu. Do Ostravy přijeli vlakem a stejným způsobem pojedou i zpátky do Prahy.
Londýn - Plavec Jan Micka skončil na mistrovství Evropy v Londýně čtvrtý na 800 metrů volný způsob v novém českém rekordu 7:50,38 minuty a o jednu příčku vylepšil svůj výsledek z patnáctistovky. K bronzu mu scházelo téměř dvě a půl sekundy, za vítězným Italem Gregoriem Paltrinierim zaostal o více než osm vteřin.
Moskva - Po 13 letech má Česko zástupce v Radě Mezinárodní hokejové federace a Petr Bříza považuje své čtvrteční zvolení za velký úspěch diplomacie svazu. Místopředseda ČSLH dostal hned po svém zvolení za úkol pokračovat v životaschopnosti projektu Ligy mistrů, na jejímž obnovení se podílel.
Praha - Skifař Ondřej Synek ze zdravotních důvodů vynechá druhý závod Světového poháru ve veslování příští týden v Lucernu. Lékaři zjistili, že čtyřnásobný mistr světa má již několik let zlomený čtvrtý obratel. Účast třiatřicetiletého veslaře na olympijských hrách v Riu de Janeiro ale ohrožena není. Synek plánuje, že se představí hned o prvním červnovém víkendu na závodě Holland Beker v Amsterodamu.
Brno - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta chce do funkce šéfa rozhodčích angažovat cizince se zkušenostmi z FIFA. Potvrdil spekulace médií, že jeho kandidátem je bývalý polský sudí Michal Listkiewicz, který je v komisi rozhodčích FIFA a v minulosti vedl i polskou asociaci.
Regionální Deník společně s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem, náměstkyní hejtmana pro oblast školství a mládeže, sportu a tělovýchovy Věrou Palkovou a náměstkem ústředního školního inspektora Ondřejem Andrysem organizuje první ročník soutěže pro středoškoláky s názvem Perem studenta.
New York - Auston Matthews opět dokázal, proč by se měl stát jedničkou červnového draftu NHL. Chválou na osmnáctiletý americký supertalent uvedl deník USA Today informaci o vítězství hokejistů USA ve čtvrtfinále mistrovství světa v Moskvě nad českou reprezentací. Matthews se postaral ve čtvrtečním utkání o oba góly svého týmu, který vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech.
Brno – Zkušenosti z víc než devíti stovek startů v zámořské NHL a tří olympijských her míří do Komety. Brněnský hokejový klub získal útočníka Martina Erata. Uplynulou sezonu strávil v ruské Kontinentální hokejové lize, kde nastupoval v dresu Avangardu Omsk i po boku někdejšího brněnského beka Michala Kempného.
/ROZHOVOR/ Již 15 let organizuje a připravuje společnost TK Plus atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Její majitel Miroslav Černošek vysvětluje, jak se i letos podařilo organizátorům dostat na start nejlepšího sportovce světa Usaina Bolta, ale i to, díky čemu je Tretra závodem, který v řadě kritérií předčí některé mítinky atletické Diamantové ligy.
Ostrava - /ROZHOVOR/ Již 15 let organizuje a připravuje společnost TK Plus atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Její majitel Miroslav Černošek vysvětluje, jak se i letos podařilo organizátorům dostat na start nejlepšího sportovce světa Usaina Bolta, ale i to, díky čemu je Tretra závodem, který v řadě kritérií předčí některé mítinky atletické Diamantové ligy.
Praha - Nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol se začátkem června představí opět na X-Games v americkém Austinu. Soutěžit bude v disciplíně Moto X Step Up, tedy ve skoku do výšky. Mistr světa z roku 2010 by se mohl představit i v disciplíně Quarter Pipe Best Trick, ve které se jezdci neodrážejí dopředu, ale do vedlejšího dopadiště. Zde je nominovaný jako první náhradník.
Ostrava - Zuzanu Hejnovou stále bolí Achillova šlacha, ale zdravotní problém už není tak vážný, aby nemohla nastoupit v pátek do závodu na Zlaté tretře v Ostravě. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek dva týdny nohu léčila a je připravena ve svém prvním startu v sezoně dostat se do čela světových tabulek. K tomu potřebuje běžet rychleji než Britka Eilidh Doyleová, která zaznamenala v Dauhá výkon 54,53 sekundy.
Londýn - Tři čeští plavci se probojovali na mistrovství Evropy v Londýně do pátečních finálových závodů. Už podruhé mezi nejlepší osmičku prošel Jan Micka, který postoupil do finále kraulařské osmistovky pátým časem. Páté místo obsadil ve středečním závodu na 1500 metrů. Martina Moravčíková hned dvakrát vylepšila český rekord na trati 200 metrů prsa a navíc splnila limit pro účast na olympijských hrách. Do finále se dostala i Lucie Svěcená na stovce motýlek.
Astana - Boxerka Martina Schmoranzová prohrála hned v prvním kole mistrovství světa v Astaně s Kanaďankou Caroline Veyreovou 0:3 na body a přišla o poslední šanci kvalifikovat se na olympijské hry v Riu de Janeiro.
Ostrava - Nestává se často, aby na mítinku IAAF startovali vícebojaři se specialisty, na Zlaté tretře ale budou hned dvě výjimky. Manželé Eatonovi zavítali do Ostravy společně, světový rekordman v desetiboji Ashton bude skákat do dálky a poběží stovku vedle Usaina Bolta, jeho žena Brianne absolvuje 100 metrů překážek jako přípravu na vícebojařský mítink v Götzisu na konci května.
Praha, Brno /ROZHOVOR/ - Do třetice všeho olympijského. Přední česká triatlonistka Vendula Frintová, která závodí za brněnský Ekol Elite triathlon team, sbírala konstantně dva roky na světových závodech body do olympijského žebříčku.
Prostějov /SPORTOVNÍ LEGENDY/ – Prostějovské překážky mají v rámci republiky dlouholetou tradici. Největší ikonou místního klubu je určitě Milan Čečman, devítinásobný mistr republiky a první atlet v Československu, jenž zaběhl v disciplíně na 110 metrů překážek čas pod čtrnáct sekund. Nyní působí v Prostějově jako předseda atletického klubu, kde trénoval i olympijského vítěze Roberta Změlíka. Kromě trénování je i ve svých pětasedmdesáti letech nadále sportovně velice aktivní.
Kolín - Nejlepší atletka Sokola Kolín-atletika Kateřina Šafránková dokázala využít největšího kladivářského mítinku na našem území – Zlaté tretry Ostrava – ke splnění svého velkého snu.
Ostrava - Kladivářka Kateřina Šafránková hodila vpředvečer atletické Zlaté tretry v Ostravě český rekord 72,34 metru a splnila limit na olympijské hry v Riu de Janeiro. V soutěži skončila pátá. Vlastní národní maximum z roku 2012 vylepšila o jeden metr a 18 centimetrů. Olympijský limit má hodnotu rovných 71 metrů.
Nymburk – Olympiáda je vrcholem každého sportovce. A ne jen toho, kdo na ni zápolí. Vrcholem je i pro sportovce, kteří olympijské sporty sledují. Jedním z mnoha odvětví, které v Riu uvidíme, je volejbal.
Duisburg - Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák uspěli jako jediná ze čtyř českých posádek ve čtvrtečním finálovém programu na dodatečné olympijské kvalifikaci v rychlostní kanoistice v Duisburgu, a zajistili si účastnické místo na OH v Riu de Janeiro. Na kilometrové trati jim k tomu stačilo druhé místo za rumunskou dvojicí Leonid Carp, Stefan Andrei Strat
Praha - Moderní pětibojař David Svoboda přijde o plánovaný ostrý test formy před blížícími se hrami v Riu de Janeiro. Olympijský vítěz z Londýna chtěl příští týden na mistrovství světa v Moskvě absolvovat vrcholnou soutěž naplno, ale kvůli prodělané viróze v ruské metropoli startovat nebude.
Londýn - Plavec Jan Micka prošel na mistrovství Evropy v Londýně pátým časem do pátečního finále na 800 metrů kraul. Ve čtvrtečním večerním bloku se v semifinále představí motýlkářka Lucie Svěcená na stovce a prsařka Martina Moravčíková, jež v rozplavbě na 200 m vylepšila vlastní český rekord.