Lounské gymnázium hostilo krajské kolo ekologické olympiády
Louny - Krajské kolo ekologické olympiády se konalo od 9. do 11. října v Lounech.
Louny - Krajské kolo ekologické olympiády se konalo od 9. do 11. října v Lounech.
Praha - Bude trénovat, bude závodit. Nic víc - o další věci se mají starat jiní. Biker Jaroslav Kulhavý, jenž má v příští sezoně na olympiádě obhajovat zlatou medaili, rozšířil svůj tým. Kromě trenéra Viktora Zapletala a manažera Zdeňka Löffelmanna mu pomohou i biochemik Emil Bolek a jako poradkyně Kateřina Neumannová.
Praha - Co změnit, aby se prosadil mezi nejlepší? Lukáš Bauer to zkusil: na stará kolena začal jinak trénovat. Jelikož se v nadcházející zimě hodlá více zaměřit na dálkové běhy, prodloužil si dávky v přípravě a místo na nohy se zaměřil na techniku soupaž. Český lyžař uznává, že soupeři budou v šoku - znovu se objeví i ve Světovém poháru.
Las Vegas - Dvojnásobný vítěz basketbalové NBA Lamar Odom skončil v nemocnici poté, co byl nalezen v bezvědomí v nevěstinci poblíž Las Vegas. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace, pětatřicetiletá někdejší hvězda Los Angeles Lakers ale měla v minulosti problémy se závislostí na alkoholu a drogách.
Orlickoústecko – Minulý týden získalo obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí cenu Via Bona za filantropii. Nadace Via ocenila jeho podporu neziskových organizací. Ve středu 14. října Konzum startuje další ročník grantového programu Společně za úsměv, v němž zákazníci i Konzum samotný finančně přispějí na projekty neziskovek.
Trutnov - Atletická část roku skončila, z Evy Vrabcové-Nývltové se opět stává běžkyně na lyžích. Přezuje obutí a začne se připravovat na sezonu, jejímž vrcholy budou Tour de Ski a závod Světového poháru na domácích tratích v Novém Městě na Moravě.
Kingston - Čeká ho náročný úkol, Usain Bolt si ale věří. Jamajský sprinter chce posunout světový rekord v běhu na 200 metrů pod hranici 19 sekund. To devětadvacetiletý atlet označil za jeden z největších cílů příští sezony, v níž ho v Riu de Janeiro čeká obhajoba tří zlatých olympijských medailí.
Inzell, Praha - Měsíc před startem Světového poháru začala rychlobruslařka Martina Sáblíková trénovat na ledě. Trojnásobná olympijská vítězka se v létě úspěšně věnovala cyklistice a na zářijovém mistrovství světa vyjela pro Českou republiku v časovce účastnické místo na hrách v Riu de Janeiro.
Praha /INFOGRAFIKA/ – V Česku vystudovala anglistiku a žurnalistiku, nyní Jitka Štollová pokračuje v doktorandském studiu na Cambridge. Na dotaz, zda se bude chtít vrátit domů, říká: „V tuto chvíli je to můj hlavní cíl, ráda bych v budoucnu učila na české univerzitě."
Pitztal - Olympijský vítěz ve sjezdu Rakušan Matthias Mayer možná stejně jako loni přijde o úvodní závod lyžařské sezony. Tu zahájí 25. října obří slalom Světového poháru v Söldenu, jenže Mayer se při pondělním tréninku na Pitztalu při pádu zranil a musí být několik dnů v klidu.
Praha - Během dvou týdnů založí české Ředitelství vodních cest a vedení přístavu Hamburk pracovní skupinu, která bude řešit případné přemístění části českého přístavního území. Česko chce v příštích letech v Hamburku významně investovat. Po dnešním jednání s hamburským primátorem Olafem Scholzem to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).
Rio de Janeiro - Ondřej Cink obsadil deváté místo v předolympijském testovacím závodě na horských kolech v Riu de Janeiro. Na nové trati pro cross country v areálu Deodoro byl bronzový medailista z nedávného mistrovství světa nejlepší z českého kvarteta.
Malá Hraštice /ROZHOVOR/ – Od letošní sezony není oficiálně v okresních fotbalových soutěžích na Příbramsku tým Malé Hraštice. Fotbal však v této obci neskončil, jen se nadechuje k novému začátku. Domluvil se na spolupráci s nedalekou Novou Vsí. Jak proběhlo sloučení a jak tento krok s odstupem času hodnotí, nám řekl jeden z hlavních strůjců fúze Miroslav Durdil. Ten v minulosti hrál za obě dnes sloučená mužstva a aktuálně je kapitánem jeho A-týmu v okresním přeboru.
Český Krumlov - Mezinárodní závod Krumlovský vodácký maraton 2015 přilákal rekordních 1200 vodáků z jedenadvaceti států. Z vítězství se radovala dvojice Slovák – Slepica. Trasa vede z V. Brodu (a z Rožmberka) do Č. Krumlova (36 a 26 km).
Vrchlabí - Loňskou zimu pojala volněji, v nadcházející sezoně by však snowboardistka Eva Samková měla být opět v plné síle.
Studenti bruntálské univerzity třetího věku (U3V) nesedí jen v lavicích na přednáškách, ale vyráží i na společné akce, například na Olympijské hry studentů seniorů univerzit třetího věku, které se konaly v září ve slovenském Zvolenu. Loni zde zástupce bruntálské výpravy Radim Žert vybojoval druhé místo nejlepšího olympionika mezi čtyřmi zeměmi.
Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v přípravném utkání prohrály s americkou reprezentací 53:85. Úřadující mistryně světa a olympijské vítězky tak zakončily evropské turné se stoprocentní bilancí. Postupně porazily Gironu, italskou reprezentaci, Neapol a nyní i české mistryně.
Náměšť nad Oslavou - Novou kapitolu v historii volnočasových aktivit začínají psát v Náměšti nad Oslavou. Dům dětí a mládeže Radost (DDM) dostal od města k dispozici nové prostory ve Špirkově vile. Poprvé je děti i dospělí využili v pátek.
Praha - Konec spekulací. Česká basketbalová federace opravdu podala přihlášku na pořádání jednoho ze tří turnajů olympijské kvalifikace, do které se čeští reprezentanti poprvé probojovali zásluhou sedmého místa na mistrovství Evropy. Turnaje se uskuteční 5. až 11. července příštího roku. Pokud hostitelství získá i ČBF, hrálo by se v pražské O2 areně.
Brno - Rozhlížel se kolem sebe a vzpomínal. Legendární hokejový útočník brněnské Komety Josef Černý v pátek dopoledne navštívil místo, kde stál bývalý zimní stadion za Lužánkami. „Mám tady moře zážitků. Hráli jsme s Plzní přesilovku pět na tři. Obránce vystřelil od modré, Zdeněk Mráz uhnul a já jsem dostal pukem do pusy. Šel jsem do kabiny a profesor Houbal řekl zavři pusu a foukni. Měl jsem díru ve tváři," popisoval s úsměvem pětasedmdesátiletý držitel sedmi domácích titulů.
Olomoucký kraj – Jedinečnou příležitost pořídit si kravatu Karla Brücknera budou mít ve středu 14. října návštěvníci Kabelkového veletrhu Deníku. Legendární olomoucký trenér věnoval na charitativní akci čtyři své vázanky, všechny bytostně spojené s fotbalovou tématikou.
Praha - Fanoušci se radují, soupeři už tolik ne. Skikrosař Tomáš Kraus ještě nekončí kariéru. Po loňském vážném zranění, kdy si při závodu Světového poháru v Arose zlomil stehenní kost, se zotavil, má za sebou první lyžařský trénink na ledovci a i když není v ideální formě, chce některé pohárové závody v blížící se sezoně absolvovat.
Velké Karlovice - Velmi silné zastoupení bude mít Valašsko na letošním 125. ročníku Velké pardubické. Trenérská dvojice František Holčák se synem Radkem Holčákem ze stáje Valencio ve Velkých Karlovicích vyráží na dostihový víkend na východ Čech hned se šestnácti koňmi.
Studenti Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku ve čtvrtek převzali putovní pohár nejúspěšnější školy dvacátého ročníku celostátní soutěže Eurorebus.
Po portrétu Mechtildy Lichnovské představí Slezské zemské muzeum (SZM) další unikát. Až do konce října mohou v Historické výstavní budově návštěvníci obdivovat zlatou olympijskou medaili Jiřího Rašky.
/PŘED SEZONOU/ Televizním zápasem v Pardubicích vstoupí do letošní sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek očekává vyrovnaný, a zároveň těžký ročník.
Dauhá, Ústí nad Labem – Cesta na mistrovství světa do Kataru se změnila v krátký výlet. Boxer Zdeněk Chládek balí kufry hned po prvním zápasu.
Praha - Bývalý úspěšný hokejový útočník a později i trenér Josef Augusta je vážně nemocný. Podle informací TV Nova má rakovinu slinivky a momentálně podstupuje chemoterapii.
Praha - Loňskou zimu pojala volněji, v nadcházející sezoně by však snowboardistka Eva Samková měla být opět v plné síle. Olympijská vítězka ze Soči má za sebou několik povedených soustředění, do přípravy zařadila i atletický trénink a přihlásila se na studia na pražské FTVS. Jejím cílem v sezoně bez globálního vrcholu je vyhrát prestižní zámořské X-Games a skončit do třetího místa v celkovém hodnocení Světového poháru.
Prostějov – Každý velký sportovní úspěch láká děti vyzkoušet si danou disciplínu. Po hokejovém úspěchu v Naganu zaplnili české zimní stadiony malí Jágrové a Hašci. Minulá olympiáda v Soči naopak dostala do popředí méně známý sport, a to biatlon. Medailové úspěchy českých závodníků jsou pro malé děti velkou motivací, a to i na rovinaté Hané.
Praha - Rychlostní kanoista Martin Fuksa se těší, že si za necelý rok poprvé užije atmosféru olympijských her. Do Ria de Janeiro pojede jako jedna z českých medailových nadějí, ale aktuálně o hrách pod pět kruhy nepřemýšlí. Teprve nedávno ukončil sezonu, užívá si volna a těší se na týden u moře.
Břeclav /ROZHOVOR/ - Ambice pro olympijské hry v Riu? Kdepak. O těch Barbora Špotáková mlčí. „Musím hlavně pořádně trénovat, ale každopádně chci uspět," ujišťuje česká oštěpařka, jež dosud pod pěti kruhy získala dvě zlaté medaile.
Dauhá - Boxer Zdeněk Chládek prohrál hned v 1. kole na mistrovství světa v katarském Dauhá a turnaj tak pro něj skončil. Jediný český účastník vrcholné akce tohoto roku nestačil ve váhové kategorii do 69 kg na Tüvshinbata Byambu z Mongolska, kterému podlehl 0:3 na body.
Praha - Čtveřice českých bikerů v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým ve středu vyrazila na předolympijský testovací závod do Ria de Janeiro. Hlavní pro ně bude seznámit se s tratí, na které se bude příští rok v srpnu bojovat o olympijské medaile a kde by měl Kulhavý obhajovat zlato z Londýna.
Praha - Čeští sportovci můžou do Ria. V Míčovně Pražského hradu ve středu prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval splnili 303 dnů před zahájením letních her základní podmínky - hlava státu podepsala průvodní dopis a šéf ČOV přihlášku. Oba dokumenty musí být doručeny do sídla Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v Lausanne do 5. listopadu.
Ústecký kraj - Zimní olympiáda dětí a mládeže, která v Podkrušnohoří odstartuje 17. ledna, přivítá téměř 1 100 mladých sportovců z celé České republiky.
Brněnsko – Zpočátku si z deště dělali legraci. Mysleli si, že se jim při bubnování krup na střechu bude dobře spát. Po několika minutách však voda začala zaplavovat jejich chatku. Tak začíná nezapomenutelný příběh házenkářů z Brněnska, kteří si vyjeli zahrát na veteránskou olympiádu do Francie.
Brněnsko – Zpočátku si z deště dělali legraci. Mysleli si, že se jim při bubnování krup na střechu bude dobře spát. Po několika minutách však voda začala zaplavovat jejich chatku. Tak začíná nezapomenutelný příběh házenkářů z Brněnska, kteří si vyjeli zahrát na veteránskou olympiádu do Francie.
Kopidlno – Ještě v úterý to na kopidlenském zámku, kde sídlí zahradnická škola, vypadalo jako v Riu před olympiádou. Všichni pobíhali, přestavovali, vázali a sázeli. To vše kvůli tomu, že již dnes zde vypukne svátek všech květin a zahradníků – Kopidlenský kvítek.
Praha /ROZHOVOR/ - Už jen čtyři dny zbývají do okamžiku, kdy basketbalisté USK ukončí letní přípravu a nastoupí v Ústí nad Labem k úvodnímu utkání nového ročníku Kooperativa NBL. V předposledním týmu loňské sezony nezůstal kámen na kameni, skončili všichni cizinci, které by měly nahradit především tři posily.
Železný Brod - Rod Veselých provozoval či vedl hotel nesoucí jméno rodiny po tři generace. Veselí odcházejí, hotel zůstane v jejich jméně.
Trutnov - Její výkony nikterak přesvědčivé nebyly. Ještě to není tak dávno, kdy Eva Vrabcová-Nývltová uvažovala o konci sportovní kariéry. Své místo v reprezentaci měla takřka jisté, umístění kolem padesátého místa na světových podnicích jí ale nestačila. Chtěla víc.
Milán - Má novou motivaci. Bronzová olympijská medailistka ze Soči Carolina Kostnerová plánuje návrat ke krasobruslení poté, co si odpyká trest za napomáhání bývalému partnerovi s krytím dopingu. Osmadvacetiletá Italka podle svých slov touží opět závodit, na stanovení přesného programu je ale zatím brzy.
Brno – Místo dresů na sebe netradičně navlékli šaty a padnoucí obleky a sešli se v nově zrekonstruované brněnské Löw-Beerově vile. Tam si padesátka jihomoravských sportovců, trenérů a zástupců svazů s vidinou účasti na olympiádě v Riu de Janeiro vyslechla nečekanou zprávu.
Račice - V areálu budoucí Labe arény se bude ještě letos bourat stará loděnice. Na jejím místě vznikne moderní sportoviště pro kanoisty a veslaře. Náklady na demolici jsou zhruba milion korun. Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.
Rio de Janeiro - Organizátoři olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiro plánují seškrtat rozpočet o 30 procent, aby nepřekročili původně stanovenou částku 3,6 miliardy dolarů (87 miliard korun). Podle BBC se na tom pořadatelé největší sportovní akce příštího roku shodli na krizové schůzce, jež proběhla v minulých dnech.
Ústí nad Labem - Jak probudit v dnešních mladých lidech zájem o matematiku, fyziku a chemii? Na Základní škole SNP našli recept.
Ústí nad Labem – Mezi desítkou nejlepších středních škol v Ústeckém kraji se pět nachází přímo v Ústí.
Brno /ROZHOVOR/ – Na domácím hřišti se chtěla předvést, to se jí úplně nepodařilo. Brněnská golfistka Lucie Hinnerová obsadila v uplynulém Grand Finále Czech PGA Tour na Kaskádě 39. místo. V rozhovoru pro Deník Rovnost se pak rozpovídala o svých golfových začátcích i plánech. „Olympiádu v Riu de Janeiru už nestihnu, ale pokusím se o tu další. Jde o můj sen," povídá pětadvacetiletá rodačka z Kopřivnice, jež je za Klárou Spilkovou česká golfová dvojka.
Cozumel - Mexiko hostilo závod Světového poháru v triatlonu a za velkou louži do Cozumelu se vydala i trojice českých reprezentantů Petra Kuříková, Jan Volár a Přemysl Švarc. A právě Švarc si připsal skvělý výsledek, když doběhl šestý a výrazně poskočil v rankingu olympijské kvalifikace pro Rio.